X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Kredyt Inkaso: Oferujemy inwestorom atrakcyjne warunki inwestycji w obligacje

Opublikowano: 2017-12-04 19:17:32

Omawiane walory:

Gościem poniedziałkowego czatu inwestorskiego w StockWatch.pl był Jarosław Orlikowski, p.o. prezesa Kredyt Inkaso. Podczas spotkania omówiono szczegóły publicznej oferty obligacji oraz perspektywy spółki na najbliższe kwartały.

Jarosław Orlikowski, p.o. prezesa zarządu Kredyt Inkaso.

Tematem przewodnim spotkania była trwająca oferta obligacji Kredyt Inkaso. W puli są papiery serii PA01 z oprocentowaniem stałym w pierwszym okresie odsetkowym wynoszącym 5,5 proc., a w następnych oprocentowanie bazujące na WIBOR 6M powiększonym o marżę 3,5 proc. Kupon płatny będzie co pół roku. Wykup długu zaplanowano na 2021 r. Emitent zastrzegł sobie opcję przedterminowego wykupu po upływie trzech lat od emisji, w dniach płatności odsetek za szósty i siódmy okres odsetkowy.

Zapisy na obligacje Kredyt Inkaso można składać do 12 grudnia. Wartość minimalnego zapisu ustalono na 1.000 zł. W puli są papiery dłużne wartości nominalnej 30 mln zł. Jest to pierwsza seria obligacji emitowanych w ramach programu o wartości 300 mln zł.

– Naszą ofertę kierujemy głównie do inwestorów indywidualnych. W naszej historii plasowaliśmy przede wszystkim obligacje dla instytucji, czego przykładem była prywatna oferta sprzed kilku tygodni, dzięki której pozyskaliśmy 65 mln zł. Trwająca oferta publiczna wpisuje się w strategię dywersyfikacji źródeł finansowania rozwoju. – powiedział Jarosław Orlikowski w rozmowie na żywo z użytkownikami StockWatch.pl.

>> Zapis całego spotkania on-line z przedstawicielem zarządu Kredyt Inkaso znajdziesz tutaj

Jarosław Orlikowski dodał, że spółka nie zamierza skracać zapisów. W przypadku przekroczenia puli przydzieli obligacje zgodnie z zasadą proporcjonalnej redukcji. Zapisy trwają do 12 grudnia.

Funkcję oferującego pełni IPOPEMA Securities. Zapisy można składać w Expander Advisors oraz DM BOŚ. Przydział obligacji zaplanowano na 14 grudnia, a w styczniu 2018 r. walory mają trafić do obrotu na rynku Catalyst.

Wpływy z emisji obligacji będą przeznaczone na zakup portfeli wierzytelności oraz działalność operacyjną podmiotów z grupy KI.

Przewidujemy możliwość refinansowania zadłużenia podmiotów z grupy, a także rozwój biznesu na nowych rynkach geograficznych. Możliwe jest także wykorzystanie środków z emisji na inicjatywy w nowych obszarach usług finansowych. Nie wykluczamy także wykorzystania pozyskanych pieniędzy na akwizycje. Naszym celem jest zaangażowanie pozyskanych środków tak, aby osiągnąć najlepszą możliwą stopę zwrotu. – powiedział Jarosław Orlikowski.

Podczas spotkania nie zabrakło też pytań o konkurencję spółki, w tym firmę Best, która chciała kupić 4,3 mln akcji Kredyt Inkaso i jednocześnie zwiększyć swój udział w akcjonariacie KI z 32,99 proc. do 66 procent.

– Według mnie sytuacja została wyprostowana. Aktualnie koncentrujemy się na rozwoju biznesu. (…) Mamy większe zróżnicowanie geograficzne w porównaniu z GetBack, jak i lepiej wykorzystujemy nisze rynkowe niż Kruk. – powiedział Orlikowski na czacie w StockWatch.pl

Przedstawiciel Kredyt Inkaso opowiedział też o planach inwestycyjnych spółki.

– Oczywiście startujemy w przetargach. Posiadamy setki zakupionych pakietów od różnych podmiotów zarówno w Polsce, jak i za granicą. (…) Zgodnie z naszą strategią rozwoju poszukujemy zyskownych możliwości inwestycyjnych. Jednym słowem naszym celem nie jest zainwestowanie określonej kwoty bez względu na oferowane stopy zwrotu. Skupiamy się na efektywności biznesu. – powiedział p.o. prezesa Kredyt Inkaso.

Kredyt Inkaso należy do czołówki firm zarządzających wierzytelnościami w Polsce. Działa w pięciu krajach Europy Środkowo-Wschodniej, tj. w Polsce (w 2001 r. pierwszy inwestor pakietów wierzytelności), Rosji, Rumunii, Bułgarii i Chorwacji. Od 2007 roku Kredyt Inkaso SA jest spółką notowaną na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

W poniedziałek akcje Kredyt Inkaso podrożały o 4,5 proc. do 22,94 zł. W skali roku kurs jest jednak na ponad 5-proc. minusie.

notowania

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o kredytin)

 • Kredyt Inkaso nabył portfele wierzytelności o wartości ponad 60 mln zł

  Fundusze sekurytyzacyjne Kredyt Inkaso nabyły dwa portfele, składające się z wierzytelności pożyczkowych, których łączna wartość nominalna przekracza 60 mln zł. Cena zakupu pakietów była dwucyfrowa. Jeden z największych polskich podmiotów branży windykacyjnej rozważa emisję kolejnej serii obligacji publicznych.

 • Kredyt Inkaso w cuglach uplasował wszystkie obligacje z marcowej emisji

  Kredyt Inkaso uplasował w ofercie publicznej wszystkie czteroletnie obligacje serii PA02. Emisja zakończyła się 36-proc. redukcją zapisów. W sumie papiery trafiły do portfeli ponad 800 inwestorów. 

 • Zapisy na obligacje Kredyt Inkaso kończą się 22 marca

  W czwartek kończą się zapisy na czteroletnie obligacje Kredyt Inkaso o wartości do 30 mln zł. Spółka windykacyjna oferuje oprocentowanie stałe 5,6 proc. w skali roku w pierwszym okresie odsetkowym, a w kolejnych zmienne, uzależnione od stawki WIBOR 6M powiększonej o marżę 3,7 proc. w skali roku. Minimalny zapis wynosi 1000 zł. Kupon będzie wypłacany co pół roku.

 • Kredyt Inkaso kupił wierzytelności o wartości ponad 100 mln zł

  Fundusze sekurytyzacyjne Kredyt Inkaso nabyły trzy portfele, składające się z wierzytelności bankowych, telekomunikacyjnych i pożyczkowych, których łączna wartość nominalna przekracza 100 mln zł. Cena zakupu pakietów była dwucyfrowa.

 • Trwają zapisy na obligacje Kredyt Inkaso

  Od piątku inwestorzy indywidualni mogą zapisywać się na czteroletnie obligacje Kredyt Inkaso o wartości do 30 mln zł. Oferta potrwa do 22 marca. Spółka windykacyjna oferuje oprocentowanie stałe 5,6 proc. w skali roku w pierwszym okresie odsetkowym, a w kolejnych zmienne, uzależnione od stawki WIBOR 6M powiększonej o marżę 3,7 proc. w skali roku.Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku