X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Kredyt Inkaso dokonał wstępnego przydziału obligacji serii PA01

Opublikowano: 2017-12-14 19:05:10

Omawiane walory:

Kredyt Inkaso pozyska z publicznej emisji obligacji serii PA01 14,3 mln zł. Zapisy na walory złożyło 445 inwestorów indywidualnych. W najbliższym czasie spodziewana jest rejestracja obligacji w KDPW, zaś ich debiut na rynku Catalyst planowany jest w styczniu 2018 r.

– Kończymy pierwszą publiczną emisję obligacji w naszej historii. Traktujemy to jako przetarcie ścieżki przed kolejnymi seriami, które miało miejsce w bardzo wymagającym otoczeniu i dość trudnych warunkach rynkowych, głównie ze względu na duże natężenie konkurencyjnych ofert obligacji kierowanych do inwestorów detalicznych. Zaufało nam jednak niemal pół tysiąca inwestorów indywidualnych, co w naszej ocenie stanowi bardzo dobry prognostyk w kontekście emisji kolejnych serii – komentuje Jarosław Orlikowski, p.o. prezesa Kredyt Inkaso. – Jestem przekonany, że inwestorzy dobrze zainwestowali swoje pieniądze, które będą wsparciem dla realizacji naszych celów strategicznych, jakimi są m.in. systematyczny wzrost przychodów i marży operacyjnej – dodaje Jarosław Orlikowski.

>> Perspektywy przed EURUSD – bezpłatny raport >>

Uchwalony w połowie września bieżącego roku program zakłada emisje publiczne o łącznej wartości do 300 mln zł. Obligacje w ramach programu mogą być emitowane przez rok od zatwierdzenia przez KNF prospektu emisyjnego, czyli do listopada 2018 r.

Zapadalność obligacji serii PA01 wynosi cztery lata. Ich oprocentowanie w pierwszym okresie odsetkowym wynosi 5,5 proc. w skali roku, a w następnych będzie ustalone na bazie WIBOR 6M powiększonego o marżę 3,5 proc. w skali roku. Wypłata odsetek następować będzie co sześć miesięcy.

– Emisję obligacji serii PA01 można nazwać sondującą. W 2018 r. zamierzamy zaproponować inwestorom w ofertach publicznych kolejne emisje obligacji. Wierzymy, że bogata historia emisji obligacji, skuteczny model biznesowy oraz ambitne plany rozwoju Kredyt Inkaso będą doceniane przez inwestorów – podsumowuje Jarosław Orlikowski.

notowania

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o kredytin)

 • Kredyt Inkaso nabył portfele wierzytelności o wartości ponad 60 mln zł

  Fundusze sekurytyzacyjne Kredyt Inkaso nabyły dwa portfele, składające się z wierzytelności pożyczkowych, których łączna wartość nominalna przekracza 60 mln zł. Cena zakupu pakietów była dwucyfrowa. Jeden z największych polskich podmiotów branży windykacyjnej rozważa emisję kolejnej serii obligacji publicznych.

 • Kredyt Inkaso w cuglach uplasował wszystkie obligacje z marcowej emisji

  Kredyt Inkaso uplasował w ofercie publicznej wszystkie czteroletnie obligacje serii PA02. Emisja zakończyła się 36-proc. redukcją zapisów. W sumie papiery trafiły do portfeli ponad 800 inwestorów. 

 • Zapisy na obligacje Kredyt Inkaso kończą się 22 marca

  W czwartek kończą się zapisy na czteroletnie obligacje Kredyt Inkaso o wartości do 30 mln zł. Spółka windykacyjna oferuje oprocentowanie stałe 5,6 proc. w skali roku w pierwszym okresie odsetkowym, a w kolejnych zmienne, uzależnione od stawki WIBOR 6M powiększonej o marżę 3,7 proc. w skali roku. Minimalny zapis wynosi 1000 zł. Kupon będzie wypłacany co pół roku.

 • Kredyt Inkaso kupił wierzytelności o wartości ponad 100 mln zł

  Fundusze sekurytyzacyjne Kredyt Inkaso nabyły trzy portfele, składające się z wierzytelności bankowych, telekomunikacyjnych i pożyczkowych, których łączna wartość nominalna przekracza 100 mln zł. Cena zakupu pakietów była dwucyfrowa.

 • Trwają zapisy na obligacje Kredyt Inkaso

  Od piątku inwestorzy indywidualni mogą zapisywać się na czteroletnie obligacje Kredyt Inkaso o wartości do 30 mln zł. Oferta potrwa do 22 marca. Spółka windykacyjna oferuje oprocentowanie stałe 5,6 proc. w skali roku w pierwszym okresie odsetkowym, a w kolejnych zmienne, uzależnione od stawki WIBOR 6M powiększonej o marżę 3,7 proc. w skali roku.Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku