X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Komentarze ekspertów

 • dzisiaj

  Warszawskie indeksy w odwrocie, tanieją KGHM i CD Projekt

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , ,

  Nowe rekordy na Wall Street już nie wystarczają, żeby pchać w górę warszawską giełdę. Rynek się trochę cofnął i czeka na nowe silne impulsy. Piętą achillesową indeksu WIG20 jest dzisiaj KGHM, a mWIG40 - CD Projekt.

 • wczoraj

  KGHM bohaterem sesji. Na Orlenie ruszyła realizacja zysków

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , ,

  Po dwóch dniach korekty indeksy WIG20 i WIG wracają do wzrostów. W górę ciągnie je przede wszystkim KGHM, a w roli hamulcowego występuje PKN Orlen. Zagrożeniem dla GPW jest dzisiaj ryzyko korekty na Wall Street i umacniający się dolar.

 • Surowce: Cena miedzi na najwyższym poziomie od 3 lat

  Opublikowano:

  W ostatnich dniach optymiści uderzyli z dużą siłą na rynku miedzi. Cały miniony tydzień upłynął pod znakiem zwyżek cen tego metalu, a dzisiaj rano notowania miedzi wybiły się na tegoroczne maksima i tym samym na najwyższe poziomu od 2014 r.

 • 13 października 2017

  Tauron, Energa, PGE i KGHM przesądziły o losach piątkowej sesji

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , , ,

  Popyt przez całą sesję walczył, ale ostatecznie poległ. Piątkowa sesja na GPW zakończyła się niewielką realizacją zysków. Przesądziły o tym spadki spółek energetycznych i KGHM-u. Cały tydzień polski rynek akcji może jednak zaliczyć do udanych. Wyznaczone przez WIG20 i WIG nowe kilkuletnie rekordy są dobrym prognostykiem na drugą połowę października.

 • Surowce: Niemal rekordowy import ropy naftowej do Chin

  Opublikowano:

  Zgodnie z oczekiwaniami, po słabym początku czwartkowej sesji, w późniejszych godzinach notowania ropy naftowej osuwały się w dół, testując okolice 50 USD za baryłkę jako techniczne wsparcie. Niemniej, zostało ono obronione, a cena tego surowca z powrotem ruszyła w górę. W piątek rano notowania amerykańskiej ropy WTI wróciły powyżej 51 USD za baryłkę i obecnie sięgają okolic 51,50 USD za baryłkę.

 • 12 października 2017

  WIG20 i WIG przed szansą na nowe rekordy, w grze CD Projekt i Millennium

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Nowymi rekordami rozpoczęła się czwartkowa sesja na GPW. Indeks WIG20 jest najwyżej od 2013 roku, a WIG od 2007 roku. Jeżeli dobra koniunktura na rynkach globalnych się utrzyma, to już wkrótce inwestorzy będą świętować nowy historyczny rekord indeksu WIG. Brakuje niespełna 3 proc. W krótkim terminie zagrożeniem jest jednak wykupienie dużych spółek.

 • 11 października 2017

  WIG20 rośnie piątą sesję z rzędu, w tle nowe rekordy CD Projektu

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , ,

  Dobre nastroje na globalnych rynkach akcji (zwłaszcza rekordy na Wall Street), a także taniejący dolar, wspierają w środę rano nastroje na GPW. Tym razem popyt nie tylko koncentruje się na największych spółkach, ale też dobrze radzą sobie spółki średnie z indeksu mWIG40.

 • 10 października 2017

  WIG20 wraca powyżej 2.500 pkt., szaleństwo na Ursusie

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , ,

  We wtorek indeks WIG20 wrócił powyżej 2.500 pkt. Powrót zapewniły banki, które pociągnęły indeks pomimo ciążącej mu energetyki. Znów nie zachwycił segment firm średnich i małych. Gorąco za to było na akcjach Ursusa.

 • 09 października 2017

  Komentarz walutowy: Złoty czeka, funt koryguje, a lira jest wyprzedawana

  Opublikowano:

  W poniedziałek złoty nieznacznie zyskuje do euro i dolara, wciąż pozostając pod głównym wpływem czynników globalnych. Swoją wcześniejszą przecenę koryguje funt. Jednocześnie gorąco jest na tureckiej lirze, która gwałtownie traci na wartości.

 • WIG20 walczy o powrót powyżej 2.500 pkt., gorąco na Selvicie

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , ,

  Indeks WIG20 rozpoczął drugi tydzień października od kolejnej próby powrotu powyżej 2.500 pkt. Sprzyjają temu dobre nastroje na globalnych rynkach akcji. Największym zagrożeniem są zaś podwyżki stóp procentowych w USA i perspektywa umocnienia dolara. W poniedziałek gorąco jest natomiast na akcjach Selvity.

 • 06 października 2017

  Orlen i Lotos holują WIG20. Los sesji w rękach Amerykanów

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , ,

  Rekordy na Wall Street i czwartkowy zryw blue chipów to dziś główne argumenty za wzrostami w Warszawie. Inwestorzy powinni zachować czujność, bo sygnał do odwrotu też może przyjść zza oceanu. Dziś wydarzeniem dnia jest popołudniowa publikacja miesięcznych danych z amerykańskiego rynku pracy.

 • 05 października 2017

  WIG20 siedzi na beczce prochu, w grze KGHM, PGE i Vistal

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , ,

  Nowe rekordy na Wall Street, odbicie na giełdzie w Madrycie, a także droższe surowce lekko wspierają poranne nastroje na GPW. Giełda przypomina jednak beczkę prochu, która w każdej chwili może eksplodować, co zakończy się silną wyprzedażą akcji.

 • 04 października 2017

  Pracownicze plany kapitałowe od 2019 roku. Nowe przepisy zwiększą zainteresowanie oszczędzaniem na emeryturę

  Opublikowano:

  Według zapowiedzi Mateusza Morawieckiego, pracownicze plany kapitałowe mają zacząć obowiązywać od 2019 roku. Niejasne plany wprowadzenia kolejnego systemu oszczędzania na emeryturę w ramach III filara - obok wciąż mało popularnych IKE i IKZE – budzą jednak niepokój pracodawców. System miałby być bowiem obowiązkowy. W związku z tym, że firmy, w których działają pracownicze programy emerytalne mają być zwolnione z konieczności tworzenia PPK, przedsiębiorcy zaczynają interesować się tą formą zabezpieczenia emerytalnego pracowników. 

 • Rośnie ryzyko spadków na GPW. Tanieją spółki energetyczne i JSW

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , , , ,

  Strach przed korektą na Wall Street, a także pogorszenie nastrojów na europejskich parkietach, nie jest najlepszą wróżbą dla GPW na środę. Szczególnie, że jedyną gwiazdą jest Alior Bank, a rynkowi ciąży energetyka i JSW.

 • 03 października 2017

  Surowce: Cena złota w dół na skutek siły amerykańskiego dolara

  Opublikowano:

  Po osiągnięciu poziomów 1.350-1.360 USD za uncję w pierwszej połowie września, notowania złota dynamicznie zawróciły w dół. Od kilku tygodni cena żółtego kruszcu spada i dzisiaj rano porusza się ona w okolicach wczorajszego zamknięcia, czyli w rejonie 1.272-1.273 USD za uncję.

 • Lotos i Orlen usiadły za kierownicą rajdu na WIG20

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , ,

  Pozytywne nastroje na światowych giełdach, w tym nowe rekordy na Wall Street, wspierają we wtorek GPW. Tym razem blue chipów podążyły parkietowe średniaki. Rynkowym outsiderem pozostaje sWIG80.  

 • 02 października 2017

  LPP, CCC i JSW liderami wzrostów w WIG20

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , ,

  Inwestorzy witają trzeci kwartał na GPW w lepszych, ale dość wybiórczych nastrojach. W poniedziałek drożeją głównie duże spółki, słabiej natomiast radzą sobie średnie i małe. W roli rynkowych liderów występują LPP, CCC, JSW i Orlen.

 • 29 września 2017

  Fixingowe wzrosty małych i średnich spółek. KGHM bohaterem w WIG20

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , ,

  Giełda w Warszawie pożegnała wrzesień w świetnych nastrojach. Indeks WIG20 wzrósł o 1,1 proc., a w całym III kwartale aż o 7 proc. W piątek koniem pociągowym polskiego rynku były przede wszystkim akcje KGHM-u.

 • Surowce: Wydobycie ropy w USA na wyższym poziomie niż przed huraganem Harvey

  Opublikowano:

  Kończący się tydzień był kolejnym udanym dla ropy naftowej. W całości wynika to jednak z wzrostowego poniedziałku, gdyż kolejne dni przyniosły ustabilizowanie cen, mimo wzrostu napięcia wokół Kurdystanu.

 • 28 września 2017

  Czy inwestując w IPO na GPW da się zarobić?

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , ,

  Damian Marciniak z DM Michael/Ström podsumował najciekawsze debiuty tego roku oraz sprawdził, które z nich przyniosły zyski inwestorom. 

 • GPW przed szansą. LPP wraca do wzrostów, PZU bez dywidendy

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , ,

  Środowe wzrosty na Wall Street, w tym mocna postawa spółek technologicznych, nie zdołały znacząco poprawić nastrojów na GPW. Przed południem warszawskie indeksy pozostają w okolicach poziomów odniesień. Jest jednak szansa, że w kolejnych godzinach klimat inwestycyjny nieco się ociepli, a sesja w Warszawie zakończy się odreagowaniem ostatnich spadków. 

 • 27 września 2017

  Euro najwyżej od pół roku, dolar drożeje o 11 groszy

  Opublikowano:

  Euro jest dziś najdroższe w relacji do złotego od pół roku. Dolar od początku tygodnia podrożał o prawie 11 groszy, a szwajcarski frank o 9 groszy. Czy ta masowa ucieczka od złotego oznacza koniec dobrej passy polskiej waluty?

 • Surowce: Jastrzębi Fed uderza w ceny złota

  Opublikowano:

  W środę notowania złota kontynuują spadki. Za uncję kruszcu trzeba zapłacić ok. 1.294 USD.

 • Odbicie w Warszawie, w grze JSW, KGHM i Agora

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , ,

  W środę warszawska giełda odreagowuje spadki z początku tygodnia. Indeksy w górę ciągnie przede wszystkim segment surowcowy z KGHM i JSW na czele. Pomaga też poprawa nastrojów na europejskich parkietach.

 • 26 września 2017

  Przecena na GPW i kursie złotego. LPP i CCC spadają z lokalnych szczytów

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , ,

  Realizacja zysków na spółkach detalicznych i minorowe nastroje na rynkach globalnych pociągnęły we wtorek w dół giełdę w Warszawie. Honor rynku próbowały ratować Orlen i Lotos, których akcje wystrzeliły w ślad za cenami ropy.

 • 25 września 2017

  Mieszane nastroje po wyborach w Niemczech, tanieją KGHM i JSW

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , ,

  Europejskie rynki akcji rozpoczęły ostatni tydzień września w mieszanych nastrojach. Inwestorzy trawią wyniki wyborów w Niemczech i czekają na nowe impulsy. Dotyczy to też GPW, gdzie indeksy lekko spadają, ciągnięte w dół przez spółki surowcowe.

 • Złoty nieco słabszy o poranku, wybory w Niemczech ciążą euro

  Opublikowano:

  Ostatni tydzień września rozpoczął się od niewielkiego osłabienia złotego. Lekko spadają też notowania EUR/USD, którym ciążą wyniki niedzielnych wyborów w Niemczech.

 • 22 września 2017

  Jak inwestować w nieruchomości – bezpośrednio czy przez fundusz?

  Opublikowano:

  Piotr Bawolski, ekspert Domu Maklerskiego Michael/Ström podsumował wady i zalety podstawowych sposobów inwestowania w nieruchomości.

 • Ciemne chmury nad WIG20, w odwrocie KGHM, JSW i Kruk

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , ,

  Czwartkowe wybicie dołem z konsolidacji popsuło sytuację techniczną indeksu prestiżowej dwudziestki warszawskiej giełdy. Na ostatniej sesji w tym tygodniu największą przecenę notują spółki surowcowe i energetyczne. 

 • Surowce: Cena miedzi w dół po obniżce ratingu Chin

  Opublikowano:

  Ostatnie dwa tygodnie na rynku miedzi są okresem spadków notowań. Biorąc pod uwagę jednak wielotygodniowe wcześniejsze wzrosty, ruch ten można było odczytywać jako naturalne odreagowanie techniczne. Niemniej, po początkowym tąpnięciu, stronie podażowej na rynku miedzi zaczęło sprzyjać także pogorszenie nastrojów wokół metali przemysłowych, których ceny wcześniej spektakularnie zwyżkowały, budząc pytania o to, czy wzrosty te były uzasadnione.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku