X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Komentarze ekspertów

 • dzisiaj

  Frank najtańszy od trzech lat. Przewalutowanie może jednak podnieść ratę kredytu

  Opublikowano:

  Szwajcarska waluta jest najtańsza od trzech lat. Stosunkowo niski kurs franka do złotego może zachęcać osoby mające kredyty mieszkaniowe w tej walucie do przewalutowania ich na rodzimą walutę i zdjęcie sobie z barków ryzyka zmiany kursu. Jednak zdaniem przedstawiciela Związku Banków Polskich warto poważnie rozważyć, czy taki krok nie podniesie jednak rat kredytów.

 • Surowce: Powrót do wzrostów notowań złota

  Opublikowano:

  W minionym tygodniu notowania złota osunęły się w dół. Ruch ten miał uzasadnienie techniczne, ponieważ cena złota dotarła do poziomu oporu w okolicach 1.344-1.345 USD za uncję, po czym odbiła się od niego na południe. Niemniej, w piątek notowania złota powróciły do zwyżek i również bieżący tydzień rozpoczyna się na tym rynku wzrostowo.

 • 🔥Boom! Indeks WIG najwyżej w historii, w grze Energa i 11 bit studios

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , ,

  Na ten moment inwestorzy z GPW czekali ponad dekadę. We wtorek rano WIG pokonał poziom 67.772,9 pkt. i znalazł się najwyżej w historii, na 67.933,05 pkt. Dobre nastroje na rynkach światowych, a także zbliżający się sezon wyników na GPW sprawiają, że to prawdopodobnie nie ostatni rekord polskiej giełdy.

 • MFW podniósł prognozę globalnego wzrostu PKB o 0,2 pkt. do 3,9 proc. w 2018 r.

  Opublikowano:

  Globalny wzrost gospodarczy przyspieszy do 3,9 proc. w tym roku i w 2019 r. z 3,7 proc. w ub.r., prognozuje Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW), podnosząc swoje oczekiwania z października ub.r. po 0,2 pkt. proc.

 • wczoraj

  PKN Orlen otworzy sezon wyników na GPW. Czy pociągnie WIG na rekordy?

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Początek tygodnia na GPW upływa w spokojnej atmosferze. Za to cały tydzień zapowiada się niezwykle emocjonująco. Niewykluczone, że to właśnie w tym tygodniu inwestorzy będą świętować nowy historyczny rekord indeksu WIG.

 • Surowce: Silny popyt przemysłowy na rynku palladu

  Opublikowano:

  Tydzień temu notowania palladu osiągnęły historyczne maksimum, docierając niemal do poziomu 1.140 USD za uncję. Cały miniony tydzień na rynku tego surowca był jednak dość niespokojny i upływał pod znakiem nerwowej konsolidacji. Notowania palladu utrzymały się ostatecznie powyżej poziomu 1.100 USD za uncję i właśnie w tych okolicach poruszają się w poniedziałek rano.

 • 12 najciekawszych technicznie indeksów i branż na 2018 rok

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , , , , , , , , ,

  To wymarzony początek roku dla posiadaczy akcji. W trzy tygodnie indeks szerokiego rynku WIG wzrósł już o blisko o 5 proc., a do wybicia historycznych maksimów brakuje już mniej niż tysiąc punktów (ok. 1,5 proc.). Czy hossa będzie kontynuowana? Które segmenty rynku będą jej liderami? Odpowiedź w poniższych analizach, wszystkie zostały wykonane w interwale tygodniowym.

 • 19 stycznia 2018

  GPW jest o włos od historycznego rekordu, w grze KGHM i Alior

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , ,

  Warszawskie indeksy nieznacznie rosną w piątek, co przybliża WIG do historycznych rekordów z 2007 roku. Na rynku jednak wyraźnie brakuje impulsów, żeby ten powolny marsz ku górze zamienić w sprint.

 • Ostatnie dni dla części podatników na rozliczenie się z fiskusem

  Opublikowano:

  Do końca stycznia na rozliczenie się z fiskusem mają czas osoby, które osiągają dochody z najmu opodatkowane ryczałtem, oraz podatnicy, którzy korzystają z uproszczonych form opodatkowania działalności gospodarczej.

 • Surowce: Podwyższenie prognoz produkcji ropy naftowej w krajach non-OPEC

  Opublikowano:

  Po wielu tygodniach niemal nieprzerwanych zwyżek, w bieżącym tygodniu na rynku ropy naftowej przewagę ma strona podażowa. Cena amerykańskiej ropy WTI, która na początku tygodnia sięgnęła okolic 64,70-64,80 USD za baryłkę, skierowała się w dół, zbliżając się dziś o poranku do poziomu 63 USD za baryłkę.

 • 18 stycznia 2018

  WIG między rekordami a korektą, gorąco na Aliorze i CD Projekcie

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , ,

  Środowy poranek upływa na GPW pod znakiem lekkich wzrostów, co wpisuje się w nastroje dominujące w Europie. W centrum uwagi w dalszym ciągu pozostają akcje Alior Banku i CD Projektu.

 • Wall Street nie zwalnia tempa

  Opublikowano:

  Jeszcze w środę obawialiśmy się, że Wall Street może nieco wyhamować i przejść w łagodną korektę. Tymczasem Amerykanie odpoczywali tylko jeden dzień i szybko wrócili na ścieżkę wzrostów. S&P500 wzrósł o 0,94 proc., osiągając najwyższe zamknięcie w historii.

 • Rewolucyjne zmiany w podatkach dla przedsiębiorców

  Opublikowano:

  Styczniowe zmiany w podatku CIT to duża rewolucja dla przedsiębiorców. Nowe przepisy ograniczają m.in. możliwość zaliczania do kosztów uzyskania przychodu wydatków na usługi niematerialne, m.in. doradcze. Zmiana ta budzi także wątpliwości interpretacyjne, jakie konkretnie usługi rozumiane są jako niematerialne.

 • 17 stycznia 2018

  Surowce: Korekta spadkowa cen palladu po osiągnięciu historycznego maksimum

  Opublikowano:

  Notowania palladu mocno rozpoczęły bieżący tydzień, docierając podczas poniedziałkowej sesji do historycznego maksimum na poziomie 1.138 USD za uncję. Wczoraj notowania palladu gwałtownie zawróciły w dół, schodząc tuż poniżej poziomu 1.100 USD za uncję. Tak czy inaczej, strona popytowa na rynku tego kruszcu pozostaje silna, o czym świadczy utrzymywanie się w dynamicznym trendzie wzrostowym już od wielu miesięcy.

 • Dobre widoki na historyczny rekord, w grze CD Projekt i BOŚ

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Wtorkowa świetna sesja w wykonaniu dużych spółek otworzyła warszawskiej giełdzie drogę do nowych historycznych rekordów. Przed taką szansą stanie indeks WIG, który od szczytu z 2007 roku dzieli niespełna 2 proc. W środę rano w centrum uwagi jest LPP, CCC i CD Projekt.

 • 16 stycznia 2018

  Na GPW sesja rekordów. Mocne wzrosty banków i CD Projektu

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , ,

  Warszawska giełda ma za sobą sensacyjną sesję. Przez chwilę indeks WIG20 wspiął się na 2.600 pkt. i był najwyżej od końcówki 2013 r. Wtorkowa sesja miała wielu bohaterów. Świetnie spisały się m.in. banki, spółki paliwowe, odzieżowe i handlowe.

 • Rok 2018 powinien przynieść ulgę frankowiczom. Złoty będzie się dalej umacniał do szwajcarskiej waluty

  Opublikowano:

  Po pozytywnym dla złotego 2017 roku obecny powinien być równie udany – uważa niezależny analityk Marcin Kiepas. To dobra wiadomość dla osób, które mają kredyty w walutach obcych.

 • Surowce: Podniesienie prognoz cen ropy naftowej

  Opublikowano:

  Notowania ropy naftowej rozpoczęły bieżący tydzień od zwyżki. Cena tego surowca w Stanach Zjednoczonych dotarła wczoraj do okolic 64,80 USD za baryłkę przy relatywnie niewielkich obrotach ze względu na amerykańskie święto i związaną z nim mniejszą aktywność inwestorów. Z technicznego punktu widzenia, ciekawa sytuacja panuje na wykresie ropy naftowej Brent, która porusza się w rejonie 70 USD za baryłkę, jednak na razie nie może tego poziomu trwale przebić.

 • WIG20 nabiera rozpędu, w grze KGHM, CD Projekt i GetBack

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , ,

  Początek wtorkowego handlu na GPW upływa pod znakiem niewielkich zmian indeksów, co koreluje z podobnym zachowaniem pozostałych giełd w Europie. Najlepiej radzi sobie WIG20, który zyskuje 0,5 proc. O losach dzisiejszej sesji zdecydują nastroje wśród wracających z długiego weekendu inwestorów z Wall Street.

 • Dolar koryguje swoją przecenę, może podrożeć do 3,43 zł

  Opublikowano:

  Dolar koryguje swoje silne wyprzedanie, które wczoraj sprowadziło notowania USD/PLN do najniższych poziomów od ponad 3 lat. Korekta może rozszerzyć się na kolejne dni i sięgnąć poziomu 3,43 zł. To jednak jeszcze nie koniec przeceny "zielonego".

 • 15 stycznia 2018

  Indeks sWIG80 najwyżej od trzech miesięcy. Rekordowo drogi Mabion

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , ,

  Poniedziałek przynosi kontynuację wzrostów indeksu sWIG80, w którym pozytywnie wyróżnia się Mabion. Jednocześnie realizacja zysków trwa na spółkach dużych i średnich. W tym tygodniu nastroje na GPW będą kształtować przede wszystkim wyniki spółek z Wall Street i dane makro. 

 • Surowce: Zwyżka cen złota na skutek słabości amerykańskiego dolara

  Opublikowano:

  Po krótkiej konsolidacji notowań złota w pierwszej dekadzie stycznia, notowania tego kruszcu kontynuują ruch wzrostowy. Cena złota mocno wystrzeliła w górę w piątek i dzisiaj rano również znajduje się pod presją strony popytowej.

 • 12 stycznia 2018

  Surowce: Spadek importu miedzi do Chin w grudniu

  Opublikowano:

  Początek roku na rynku miedzi był okresem przewagi strony podażowej i delikatnych, aczkolwiek systematycznych spadków notowań tego surowca. Niemniej, bieżący tydzień przyniósł lepsze nastroje i odbicie cen miedzi w górę. W rezultacie, notowania tego metalu w Stanach Zjednoczonych utrzymują się wciąż powyżej poziomu 3,20 USD za funt.

 • Vestor DM spodziewa się większej liczby wezwań w 2018 r., pracuje nad 3 IPO

  Opublikowano:

  Vestor Dom Maklerski spodziewa się jeszcze większej aktywności w obszarze przejęć i wezwań na GPW w Warszawie w 2018 r. i dobrego roku na rynku akcji, ocenił wiceprezes Tomasz Bardziłowski. Obecnie Vestor pracuje nad trzema pierwszymi ofertami publicznymi (IPO) na 2018 r. i dwiema ofertami wtórnymi (SPO).

 • Lekkie wzrosty na GPW. W centrum uwagi spółki Karkosika i efekt „beep”

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , , ,

  W piątek warszawska giełda lekko rośnie, co wpisuje się we wczorajsze rekordy na Wall Street i analogiczne nastroje na wielu europejskich parkietach. W centrum uwagi są akcje CD Projekt, Boryszewa, Impexmetalu, BAH, Kruka i LPP, a także publikowane po południe dane z USA oraz startujący za oceanem sezon wyników kwartalnych.

 • 11 stycznia 2018

  Surowce: Cięcie cen ropy naftowej przez Iran i Irak

  Opublikowano:

  Po dynamicznej wtorkowej zwyżce, ruch wzrostowy na notowaniach ropy naftowej wyhamował. Wczoraj notowania amerykańskiej ropy WTI zanotowały symboliczny ruch w górę, a dzisiaj rano również poruszają się one w okolicach poziomu 63,50 USD za baryłkę.

 • Walka o zatrzymanie korekty. W centrum uwagi CD Projekt, Kruk i GetBack

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , ,

  Obserwowana od dwóch dni realizacja zysków na GPW zatrzymała się. Dzień jednak nie jest jeszcze rozstrzygnięty. Czwartkowa sesja zapewne do końca będzie sesją walki. W tym przypadku sukcesem popytu będą nawet niewielkie spadki indeksów. 

 • 10 stycznia 2018

  Drugi dzień korekty na GPW. Mocne spadki LPP i Kruka

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , ,

  Trwa realizacja zysków na GPW. Stronę podażową wzmocniły dziś spadki na giełdach we Frankfurcie i w Paryżu. Korekta nie przekreśla jednak szans na udany styczeń i scenariusza nowych historycznych rekordów indeksu WIG.

 • Kredyty w Polsce podrożeją, ale nieprędko i nieznacznie

  Opublikowano:

  Trzeci lub czwarty kwartał 2018 roku, a nawet dopiero 2019 rok, to spodziewany przez analityków termin pierwszej prawdopodobnej podwyżki stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej. To przyniesie wprawdzie zwyżki rat kredytów złotowych o zmiennym oprocentowaniu, czyli głównie hipotecznych, oraz wzrost oprocentowania lokat, ale nie będą to znaczące zmiany, bo spodziewana podwyżka ma wynieść 25 punktów bazowych – ocenia analityk Marcin Kiepas.

 • Surowce: Korekta spadkowa na wykresie notowań miedzi

  Opublikowano:

  Początek 2018 roku na rynku miedzi jest okresem przewagi strony podażowej. Cena tego surowca w Stanach Zjednoczonych, po dotarciu do okolic 3,30 USD za funt pod koniec grudnia poprzedniego roku, później zanotowała serię sesyjnych spadków, po czym dzisiaj rano wyhamowała spadki w okolicach 3,22 USD za funt.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku