X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Komentarze ekspertów

 • wczoraj

  Banki ciągną w górę indeksy, Pekao na celowniku analityków

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , , , ,

  Poniedziałkowa sesja rozpoczęła się od mocnego uderzenia. Indeksy w górę ciągnie sektor bankowy, który pozytywnie reaguje na wieści z Włoch. Liderem wzrostów są akcje Pekao, których kurs podbija dodatkowo rekomendacja od analityków JP Morgan.

 • Co dalej z kursem EUR/USD – analiza danych makro, pozycji dużych graczy i sytuacji na wykresie

  Opublikowano:

  Siła dolara, którą obserwowaliśmy po ubiegłorocznych wyborach w USA właśnie wyparowała. Indeks dolarowy pokazujący kondycję amerykańskiej waluty jest na poziomach z 9 listopada 2016 roku. Administracja prezydenta Trumpa wiele naobiecywała, jednak niewiele z tych obietnic wynika.

 • 23 czerwca 2017

  WIG20 wybronił się na 2.300 pkt. Mocne wzrosty na Echo i Calatravie

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , ,

  Piątkowa sesja na giełdzie w Warszawie upłynęła pod znakiem niewielkich zmian indeksów, przy nieco większych wahaniach samych spółek. To wszystko wpisywało się w obraz całego tygodnia, który nie przyniósł zmian układu sił na wykresach.

 • Problemy ropy naftowej i rewolucja podatkowa w Indiach

  Opublikowano:

  Inwestorzy z niepokojem spoglądają na notowania ropy. Czarne złoto jest najtańsze od sierpnia ubiegłego roku i paraliżuje nieco rynki wschodzące. Z kolei w Indiach trwa odliczanie przed wejściem w życie podatku GST. Czy znowu czeka nas chaos?

 • 22 czerwca 2017

  Komentarz giełdowy: Huśtawka nastrojów trwa dalej

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , ,

  Czwartek nie przyniósł przełomu. Na większość europejskich indeksów giełdowych w Europie powrócił pesymizm, a ponadto otwarcie na Wall Street także było czerwone. Inwestorzy prawdopodobnie ograniczają ekspozycję swoich portfeli przed startem okresu wakacyjnego, sprzedając część rekordowo drogich akcji.

 • 21 czerwca 2017

  Ciąg dalszy przeceny na GPW. Tanieją Orlen, Lotos i LPP, odbija Alior

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , , ,

  Szybko taniejąca ropa, obawy związane z polityką Fed i realizacja zysków na Wall Street, psują nastroje na światowych giełdach. W tym również w Warszawie. Indeksy w dół ciągną przede wszystkim spółki paliwowe. Na cenzurowanym jest też LPP. Po serii ostatnich spadków odbijają natomiast akcje Alior Banku.

 • Raport IPO: Analiza oferty publicznej GetBack

  Opublikowano:

  Jeszcze tego lata do giełdowego panteonu może dołączyć GetBack, czyli drugi największy na polskim rynku gracz w branży windykacyjnej. W tym tygodniu spółka ruszyła z IPO, z którego chce pozyskać blisko pół miliarda złotych. Dzięki środkom od inwestorów, GetBack chce zdetronizować Kruka na krajowym rynku wierzytelności.

 • 20 czerwca 2017

  Dane z polskiej gospodarki mogą we wtorek wesprzeć złotego

  Opublikowano:

  Publikowane dziś przez GUS dane o produkcji przemysłowej i sprzedaży detalicznej mogą wesprzeć złotego, ale nie zmienią oczekiwań co do działań RPP i nie przesądzą o losach złotego w najbliższych tygodniach.

 • 19 czerwca 2017

  Komentarz giełdowy: Powiew optymizmu

  Opublikowano:

  Rynki akcyjne na stracie nowego tygodnia żyły wynikami II tury wyborów parlamentarnych we Francji, dzięki którym pełnię władzy w swoich rękach zebrał prezydent Macron. Co więcej, po długim weekendzie bardzo dobre nastroje były widoczne na warszawskim parkiecie.

 • Surowce: Cena ropy naftowej nadal niedaleko tegorocznych minimów

  Opublikowano:

  Notowania ropy naftowej już od kilku miesięcy notują dużą zmienność, znajdując się jednak pod widoczną presją podaży. Spadek cen tego surowca był spory w ostatnich tygodniach za sprawą rozczarowującego porozumienia OPEC w sprawie cięcia produkcji ropy naftowej w dotychczasowym zakresie. W rezultacie, notowania amerykańskiej ropy naftowej WTI w poprzednim tygodniu zbliżyły się nawet do poziomu 44 USD za baryłkę i mimo piątkowego wzrostu, w poniedziałek rano utrzymują się poniżej poziomu 45 USD za baryłkę, czyli całkiem blisko tegorocznych minimów.

 • Dobre nastroje na giełdach. Inwestorzy czekają na nowego prezesa GPW

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , ,

  Mocny początek poniedziałkowej sesji na giełdzie w Warszawie. KGHM, CCC, PGE, a także odbijający Alior Bank prowadzą indeks WIG20 na północ. Pomagają dobre nastroje na giełdach w Azji i Europie oraz nadzieje na nowe rekordy na Wall Street.

 • 14 czerwca 2017

  Surowce: Delikatna zwyżka cen złota w oczekiwaniu na Fed

  Opublikowano:

  We wtorek notowania złota przetestowały techniczne wsparcie w okolicach 1.260-1.261 USD za uncję. Okazało się ono skuteczne i notowania delikatnie odbiły w górę, dzisiaj rano kontynuując spokojne wzrosty. Na rynku złota obecnie jednak trudno mówić o jednoznacznej przewadze kupujących czy tez sprzedających, bowiem nastroje dotyczące perspektyw cen tego kruszcu mogą się uwydatnić właśnie dzisiaj.

 • Rynki odliczają czas do decyzji Fed. Alior i Orlen wychodzą przed szereg

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , ,

  Środowa sesja na warszawskiej giełdzie powinna upłynąć pod znakiem wyczekiwania na wieczorne wyniki posiedzenia Fed, co będzie głównym wydarzeniem tego tygodnia na rynkach finansowych. W segmencie blue chipów większą zmienność notują jedynie Alior i Orlen.

 • 13 czerwca 2017

  Komentarz giełdowy: To koniec korekty?

  Opublikowano:

  Wtorkowa sesja przyniosła umiarkowane odreagowanie ostatnich spadków, które ostatnio nieoczekiwanie nawiedziły rynki akcyjne. Ostrożność inwestorów nie dziwi, ponieważ już w środę wieczorem dowiemy się, czy amerykańska Rezerwa Federalna podniesie stopy procentowe i czego się można po niej spodziewać w kolejnych miesiącach.

 • Inflacja w Wielkiej Brytanii najwyższa od 4 lat. Funt odrabia powyborcze straty

  Opublikowano:

  Najwyższa od czterech lat inflacja na Wyspach, a także rosnące oczekiwania na tzw. miękki Brexit, umacniają we wtorek funta, który koryguje powyborczą przecenę. Perspektyw wciąż jednak pozostają mgliste.

 • 12 czerwca 2017

  Sesja pod znakiem przeceny banków. Najwięcej tracą Alior i mBank

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , ,

  Od spadków rozpoczął się tydzień na GPW. W dół indeksy ciągną przede wszystkim banki. Liderem przeceny jest Alior Bank i mBank. Mocno też traci JSW i KGHM.

 • Surowce: Wyhamowanie spadków cen ropy naftowej

  Opublikowano:

  Po kolejnym już fatalnym tygodniu na rynku ropy naftowej, notowania tego surowca wyhamowały spadki. Już piątkowa sesja zakończyła się delikatnym wzrostem, a dzisiaj notowania ropy też poruszają się nieznacznie w górę. 

 • 09 czerwca 2017

  Analiza techniczna ETF-ów na indeksy WIG20, DAX i S&P 500

  Opublikowano:

  Tym razem na warsztat eksperta od analizy technicznej z DM BOŚ trafiły trzy fundusze ETF na najpopularniejsze indeksy z punktu widzenia inwestora indywidualnego.

 • Giełdy żyją wynikami wyborów w Wielkiej Brytanii. Hakerzy szantażują CD Projekt

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , ,

  Wyniki przedterminowych wyborów w Wielkiej Brytanii są w piątek głównym tematem na rynkach światowych. O ile inwestorzy giełdowi ich się nie przestraszyli, to już na rynku walutowym trwa wyprzedaż funta. Zapewne szybko ona się nie skończy.

 • Polityczny chaos w Wielkiej Brytanii po przyspieszonych wyborach. Funt potaniał o 9 groszy

  Opublikowano:

  Nie wiadomo, kto będzie teraz rządził, kto będzie premierem i kto będzie negocjował Brexit. Nie dziwi więc, że w reakcji na pierwsze sondażowe wyniki funt potaniał aż o 9 gr. A to dopiero początek jego przeceny.

 • Torysi na przegranej pozycji w exit poll. Funt traci na wszystkich frontach

  Opublikowano:

  Wynik głosowania jest szokiem. Identycznie było rok temu, w 2015 roku wybory parlamentarne też przyniosły nieoczekiwaną wiktorię Torysów. Premier May w kwietniu zdecydowała zwołać przedterminowe wybory by powiększyć najmniejszą od trzech dekad, kilkunastogłosową przewagę obozu rządzącego w parlamencie. Stan naszej wiedzy o 23:30 mówi, że liczba głosów Torysów spadnie prawdopodobnie z 330 do 314 (na 650 możliwych).

 • 08 czerwca 2017

  ECB zmienia komunikat, euro reaguje, emocje jeszcze przed nami

  Opublikowano:

  Wspólna waluta zareagowała skokiem zmienności na wyniki posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego (ECB). Ale to nie koniec emocji. Inwestorzy czekają na przemówienie Draghiego, wyniki wyborów w Wielkiej Brytanii i przesłuchanie byłego szefa FBI.

 • Surowce: Dynamiczny spadek cen ropy naftowej po danych dot. zapasów

  Opublikowano:

  Środowa sesja na rynku ropy naftowej przyniosła dynamiczny spadek cen tego surowca. Notowania ropy WTI w Stanach Zjednoczonych w środę zniżkowały aż o 4,5 proc., schodząc tym samym poniżej poziomu 46 USD za baryłkę. Tym samym, cena tego gatunku ropy naftowej znalazła się na najniższym poziomie od miesiąca i zbliżyła się już do poziomów tegorocznych minimów.

 • 07 czerwca 2017

  PKN Orlen lokomotywą WIG-u20. Famur i GPW w szczytowej formie

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , , ,

  Wtorkowy zwrot WIG20 z poziomu majowego dołka znajduje dziś kontynuację. Indeks w górę ciągną przede wszystkim akcje PKN Orlen. Z kolei na szerokim rynku uwagę inwestorów przyciągają wzrosty na kursach akcji Famuru i Kopeksu.

 • 06 czerwca 2017

  Komentarz giełdowy: Niepewność przed EBC

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , ,

  Optymistyczne nastroje sprzed weekendu błyskawicznie wyparowały. W ich miejsce pojawiła się niepewność związana z posiedzeniem Europejskiego Banku Centralnego. EBC może zasygnalizować chęć zmniejszenia skali luzowania, co jest zagrożeniem dla rynków akcyjnych. Spadkom na zachodnich parkietach opiera się jednak warszawski WIG20, którego ciągną w górę koncerny naftowe.

 • Pogorszenie klimatu inwestycyjnego szkodzi złotemu, RPP bez wpływu

  Opublikowano:

  Pogorszenie klimatu inwestycyjnego na świecie i związany z tym wzrost awersji do ryzyka ciąży we wtorek złotemu. W kolejnych dniach pozostanie on pod wpływem rynków globalnych, natomiast bez echa pozostanie rozpoczynające się dziś posiedzenie RPP.

 • 05 czerwca 2017

  WIG20 spadł poniżej 2.300 pkt. Silne odbicie na Alior Banku i JSW

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , ,

  Polski rynek akcji w dalszym ciągu słabo spisuje się na tle innych giełd. W poniedziałek indeks WIG20 stracił 1,2 proc., spadł poniżej poziomu 2.300 pkt. i był najsłabiej spisującym się europejskim indeksem.

 • 02 czerwca 2017

  Rekordy w USA wspierają GPW. Gorąco na Alior Banku i CD Projekcie

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , ,

  Czwartkowy potrójny rekord na Wall Street wspiera nastroje na giełdzie w Warszawie, która po serii pięciu kolejnych zniżek, ma szansę zamknąć dzień wzrostem. Negatywnym bohaterem jest jedynie Alior Bank, który mocno tanieje po zapowiedzi odejścia prezesa.

 • 01 czerwca 2017

  Komentarz giełdowy: Lepsze nastroje w Europie nie pomogły GPW

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Niepokojąco słabe odczyty z Chin, to za mało, aby zachwiać nastrojami na globalnych rynkach giełdowych. Uwaga inwestorów jest obecnie nakierowana na postępujące ożywienie w strefie euro oraz na USA. Z kolei nastroje w Warszawie były mieszane, co po części jest zasługą sygnałów wskazujących, że drugi kwartał w wykonaniu polskiej gospodarki może być słabszy.

 • GPW w ogonie Europy. Mocne spadki na JSW i PKO BP

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , , ,

  W czwartek indeks WIG20 spada piątą kolejną sesję, a warszawska giełda jest jedną z najsłabiej się zachowujących giełd w Europie. Mocniej tracą tylko indeksy w Moskwie.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku