X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Komentarze ekspertów

 • wczoraj

  Surowce: Cena złota w górę na skutek osłabienia USD

  Opublikowano:

  Po gwałtownej przecenie metali szlachetnych w poprzednim tygodniu, początek bieżącego tygodnia przynosi odreagowanie zniżek. Notowania złota dzisiaj rano rosną, kontynuując ruch z piątku i poniedziałku, i docierając obecnie do okolic 1.200 USD za uncję. 

 • KGHM ciągnie WIG20 w górę, spółki Czarneckiego wciąż na cenzurowanym

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , ,

  Duże spółki korzystają na poprawie nastrojów na światowych rynkach akcji. Na szerokim rynku uwaga wciąż natomiast koncentruje się na firmach z portfela Leszka Czarneckiego.

 • 20 sierpnia 2018

  WIG20 odbija. PGE i spółki Czarneckiego na nowych historycznych minimach

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , ,

  W poniedziałek tematem numer jeden na GPW była wyprzedaż spółek kontrolowanych przez Leszka Czarneckiego. Sporo też działo się na spółkach gamingowych. To właśnie dzięki dobremu zachowaniu CD Projektu, a także PKO BP i Orlenu, WIG20 zdołał częściowo odrobić straty z piątku. Obraz rynku niestety dalej pozostaje słaby.

 • Towary: Cena soi w górę w nadziei na wzrost chińskich zamówień na amerykański surowiec

  Opublikowano:

  Poprzedni tydzień na rynku soi zakończył się na plusie. Inwestorzy na rynku tego surowca optymistycznie rozpoczęli także bieżący tydzień - poniedziałkowa sesja na razie przynosi wzrost cen soi w Stanach Zjednoczonych i pokonanie poziomu 8,90 USD za buszel. To oznacza, że z technicznego punktu widzenia cena soi w tym kraju stoi teraz w obliczu psychologicznej bariery na poziomie 9 USD za buszel. 

 • 17 sierpnia 2018

  Komentarz posesyjny: Temat irańskiej ropy powraca jak bumerang

  Opublikowano:

  Piątkowa sesja na GPW należy do tych, które raczej wolelibyśmy zapomnieć. WIG20 po neutralnym otwarciu, w kolejnych godzinach sesji pogrążał się w coraz to większej niemocy. 

 • KGHM po wynikach ciągnie WIG20 w dół, w tle temat Turcji

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , ,

  Poprawa nastrojów na Wall Street i lepsze od oczekiwań wyniki kwartalne KGHM to za mało, aby giełda w Warszawie rosła. Inwestorzy mogą obawiać się powrotu tematu Turcji. Szczególnie, że jest się czego obawiać.

 • Rynek długu: Dlaczego Turcja będzie miała decydujący wpływ na pozostałą część 2018 roku?

  Opublikowano:
 • 16 sierpnia 2018

  PKN, KGHM i LPP ciągną w dół WIG20, druga połowa sesji może być lepsza

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , ,

  Spółki paliwowe, KGHM i LPP ciągnął w dół warszawską giełdę, która w ten sposób reaguje na wczorajsze mocne spadki na świecie. Pojawiające się jednak pozytywne informacji z Turcji i Chin, a także odbicie na europejskich giełdach, w kolejnych godzinach powinny wesprzeć popyt na GPW.

 • Gwałtowna przecena metali szlachetnych

  Opublikowano:
 • 14 sierpnia 2018

  Odbicie tureckiej waluty wspiera giełdy. Na GPW w centrum uwagi Orlen i Play

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , ,

  Odbicie na tureckiej lirze, a co się z tym wiąże, chwilowe wyciszenie tematu kryzysu w Turcji, wspierają nastroje na europejskich giełdach. Korzysta na tym parkiet w Warszawie, który w górę ciągnie przede wszystkim Orlen i PZU. Czarną owcą jest Play.

 • Surowce: Ceny złota i srebra przy ważnych psychologicznych barierach

  Opublikowano:

  Podczas wczorajszej sesji na rynkach surowcowych w centrum uwagi pozostawały problemy gospodarcze Turcji, które wyraźnie odbijały się na rynkach walutowych. Silny pozostawał amerykański dolar, który wywierał presję na niższe notowania surowców. Wrażliwe na tę presję były notowania metali szlachetnych, które wczoraj zaliczyły dynamiczne spadki.

 • 13 sierpnia 2018

  Kryzys w Turcji i negatywna formacja na WIG20 straszą inwestorów. Na fali Orlen i Lotos

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , ,

  Kryzys w Turcji to aktualnie temat numer jeden na rynkach finansowych. Dobre zachowanie Orlenu i Lotosu wprawdzie sprawia, że indeks WIG20 wyhamował spadki. Nie zmienia to jednak niekorzystnej sytuacji na jego wykresie, gdzie formacja podwójnego szczytu straszy spadkiem poniżej 2.200 pkt.

 • 10 sierpnia 2018

  Komentarz posesyjny: Gorzkie żniwa Erdogana

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Wprawdzie od poniedziałku sygnalizowaliśmy swoją nieufność do zaskakująco dobrego sentymentu na rynkach w Polsce i na świecie, ale do wczoraj wydawało się, że tydzień zakończy się w sposób wymarzony dla inwestorów akcyjnych. W nocy z czwartku na piątek zmaterializowało się jedno z narastających od dłuższego czasu ryzyk.

 • Surowce: Cena bawełny w konsolidacji przed raportem USDA

  Opublikowano:

  Ostatnie tygodnie na rynku bawełny nie przyniosły istotnych zmian. Już od niemal miesiąca cena tego surowca porusza się w konsolidacji w okolicach 87-89 centów za funt.

 • Inteligentne specjalizacje to szansa dla regionów. Lotnictwo, informatyka, motoryzacja oraz jakość życia napędzają rozwój Podkarpacia

  Opublikowano:

  Lotnictwo i kosmonautyka, informatyka oraz motoryzacja to trzy z czterech inteligentnych specjalizacji, które napędzają rozwój Podkarpacia. Wizytówką regionu jest przede wszystkim przemysł lotniczy. To właśnie tu znajduje się najważniejszy klaster lotniczy w Europie Środkowo-Wschodniej, który odpowiada nawet za 90 proc. krajowej produkcji w tej branży. Inteligentne specjalizacje to szansa dla regionów. Mogą zapewnić wzrost konkurencyjności, a w konsekwencji szybszy rozwój – przekonuje Adam Hamryszczak, podsekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju. 

 • 09 sierpnia 2018

  Machina amerykańskich sankcji rozkręca się

  Opublikowano:

  Pomimo przymierzania się Wall Street do rekordów oraz w miarę udanej sesji azjatyckiej, inwestorzy na Starym Kontynencie kolejny dzień zachowywali wyraźną powściągliwość.

 • Alior Bank wraca do punktu wyjścia. Spekulanci szaleją na CI Games i Kopeksie

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , ,

  Czwartek na GPW upływa pod znakiem niewielkich wahań indeksów, co wpisuje się w nastroje w Europie. W centrum uwagi są akcje Alior Banku, CI Games i Kopeksu. O losach sesji mogą rozstrzygnąć popołudniowe dane nt. inflacji w USA.

 • Surowce: Dynamiczna przecena ropy naftowej na skutek zaostrzenia wojny handlowej USA i Chin

  Opublikowano:

  Mimo że notowania ropy naftowej rozpoczęły bieżący tydzień od zwyżek, strona popytowa nie była na tyle silna, aby je utrzymać. W środę cena surowca spadła o ponad 3 proc. 

 • Wall Street nadal walczy o rekord

  Opublikowano:

  Środa była kolejnym dniem kanikuły i braku danych makro oraz raportów kwartalnych ważnych dla rynków spółek. Pozostawały nastroje i na Wall Street magnetyczne przyciąganie rekordowych poziomów S&P 500 oraz NASDAQ.

 • 08 sierpnia 2018

  Surowce: Lipcowy spadek importu soi do Chin po wprowadzeniu ceł

  Opublikowano:

  Bieżący tydzień na rynku soi przynosi na razie spokojne wzrosty. Cena soi w Stanach Zjednoczonych porusza się obecnie tuż poniżej bariery 9 USD za buszel. Dzisiaj rano nie zareagowała ona istotnie na dane dotyczące importu soi do Chin – głównie dlatego, że nie przyniosły one niespodzianki i zostały już wcześniej wycenione przez rynek.  

 • Inwestorzy świętują fiasko fuzji Pekao i Alior Banku, zielono także na PZU

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , ,

  Połączenia Pekao SA i Alior Banku nie będzie. Inwestorzy przyjęli to z wielkim zadowoleniem. Akcje obu banków mocno rosną. Drożeją też walory PZU, głównego akcjonariusza obu spółek.

 • S&P 500 w drodze ku szczytom

  Opublikowano:

  Giełdy europejskie pociągnięte przykładem Wall Street rozpoczęły wtorkową sesję od wzrostu indeksów. Nie zaszkodziły nawet kolejne, bardzo słabe dane publikowane w Niemczech (produkcja przemysłowa w czerwcu spadła o 0,9 proc. m/m).

 • 07 sierpnia 2018

  Donald Trump prowokuje Chiny do sztucznych wzrostów?

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Po poniedziałkowej dobrej sesji na Wall Street, kolejny pozytywny impuls europejskim rynkom akcji dały dziś giełdy azjatyckie. O ile wzrosty Nikkei były solidne, ale nie niezwykłe (+0,7 proc.), a Sensex zaliczył nawet minimalny spadek (-0,1 proc.), Hang Seng rósł o imponujące 1,5 proc., a Szanghaj o 2,7 proc., co oznacza, że właśnie zobaczyliśmy najlepszą sesję giełdową w tym roku w Chinach kontynentalnych.

 • Wtorek na GPW: PKO BP bez dywidendy, CD Projekt powyżej 200 zł, a Krezus zawieszony

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , ,

  Warszawski parkiet póki co pozostaje obojętny na wzrosty indeksów w USA i Europie. Na tle dryfującego rynku wyróżniają się dzisiaj akcje PKO BP i CD Projekt. Z kolei po aferze z zatajonymi transakcjami giełda zawiesiła handel akcjami Krezusa.

 • Surowce: Sankcje na Iran w centrum uwagi na rynku ropy naftowej

  Opublikowano:

  Notowania ropy naftowej rozpoczynają bieżący tydzień od spokojnych wzrostów. Presja strony popytowej jest związana przede wszystkim z wchodzącymi dzisiaj w życie amerykańskimi sankcjami na Iran. To właśnie ze względu na ten czynnik notowania ropy naftowej WTI powróciły ponad poziom 69 USD za baryłkę, a cena ropy Brent wzbiła się z powrotem ponad poziom 74 USD za baryłkę.  

 • 06 sierpnia 2018

  Nie jest lekko

  Opublikowano:

  Przebieg poniedziałkowej sesji azjatyckiej można uznać za mieszany - japoński Nikkei zamknął się neutralnie, a Hang Seng zyskał 0,5 proc., z drugiej jednak strony chiński Shanghai Composite stracił 1,3 proc. Słabość chińskiego rynku akcji doprowadziła już wspomniany indeks do poziomów z lutego 2016 r., kiedy to władze Państwa Środka również zmagały się z efektami wymykającego się spod kontroli kursu yuana. Od początku roku Shanghai Composite stracił ok. 18,2 proc., a kolejne słowne „przepychanki” w temacie wojny handlowej nie wskazują na to, by sytuacja ta miała szybko się odwrócić.

 • Surowce: Kontynuacja konsolidacji notowań srebra

  Opublikowano:

  Notowania srebra poruszają się pod dyktando sytuacji na rynku złota. Podobnie jak w przypadku złota, ostatnie tygodnie lipca oraz początek sierpnia są na tym rynku okresem konsolidacji notowań. Cena srebra przez większość tego czasu poruszała się w okolicach 15,20-15,60 USD za uncję. 

 • Obligacje korporacyjne kupują głównie inwestorzy instytucjonalni. To trudny rynek dla indywidualnych graczy

  Opublikowano:

  Obligacje korporacyjne cieszą się coraz większym zainteresowaniem – zarówno ze strony emitentów, bo skala finansowania za ich pośrednictwem rośnie z roku na rok, jak i ze strony inwestorów. Na rynku wśród tych ostatnich dominują inwestorzy instytucjonalni, bo dla tych indywidualnych może być to trudny rynek. Choć w razie powodzenia daje wyższe stopy zwrotu niż obligacje skarbowe czy lokaty bankowe, to nie da się uniknąć ryzyka strat.

 • WIG20 na minusie. Na GPW w centrum uwagi krach na BAH-u i mocna przecena Krezusa

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , ,

  Początek tygodnia upływa pod znakiem umiarkowanych spadków głównych indeksów. Z kolei na GPW wrze po komunikatach British Automotive Holding (BAH) i Krezusa.

 • 03 sierpnia 2018

  Płace w USA stabilne. Bank Chin w końcu reaguje

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Neutralna Azja w połączeniu z czwartkowymi zwyżkami za oceanem pozwoliła na umiarkowanie pozytywne rozpoczęcie sesji na Starym Kontynencie. WIG20 po rozpoczęciu sesji nieco powyżej kreski przez większość dnia krążył wokół poziomu neutralnego przy niskich obrotach. Zwiększoną aktywność przyszło nam zaobserwować dopiero w okolicach godziny trzynastej – polski indeks blue chipów gwałtownie zerwał się w górę docierając do poziomu 2.300 pkt. To jednak wszystko na co było stać w piątek obóz byków – od tego momentu WIG20 rozpoczął marsz w kierunku poziomów odniesienia.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku