X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Komentarze ekspertów

 • dzisiaj

  Dynamiczne spadki notowań miedzi w USA

  Opublikowano:

  W ostatnich tygodniach sytuacja na rynku miedzi zmieniała się jak w kalejdoskopie. Kilka sesji w pierwszych dniach czerwca przyniosło dynamiczne zwyżki notowań tego metalu na skutek obaw o strajk w największej kopalni miedzi na świecie, chilijskiej Escondida.

 • Krwawy początek sesji na GPW. Mocna przecena Lotosu i KGHM-u

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , ,

  Amerykańsko-chińska wojna na cła psuje nastroje na światowych giełdach, ściągając tym samym w dół również GPW. Widoki na przyszłość nie są najlepsze. I to niezależnie od tego, czy oceniamy je na podstawie przesłanek fundamentalnych, czy też sytuacji na wykresach warszawskich indeksów. Jedyną nadzieją jest to, że rynek jest mocno wyprzedany, więc na koniec dnia skala przeceny zostanie zredukowana.

 • Wojna handlowa przeraża rynki, spadki na GPW mogą się pogłębić

  Opublikowano:

  Obawy o gospodarcze skutki podnoszenia ceł w handlu międzynarodowym powodują, że globalni inwestorzy niechętnie angażują się w aktywa uważane za „ryzykowne". Cierpi na tym GPW i polski złoty. Na notowania mogą też wpływać dzisiejsze publikacje GUS i doniesienia z USA.

 • wczoraj

  Komplet czerwieni na głównych indeksach GPW. Tanieje PKO BP i Idea Bank

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , ,

  Warszawska giełda jest słaba. Doskonale pokazuje to układ sił na wykresach poszczególnych indeksów. Wystarczy byle impuls, niewielka iskra, żeby rynek posypał się jak przysłowiowy domek z kart. To mogą być trudne wakacje dla inwestorów.

 • Kuczyński: Wall Street nie boi się wojny handlowej?

  Opublikowano:

  Na Wall Street w piątek (tak jak i na innych giełdach) wygasały czerwcowe linie instrumentów pochodnych, co zawsze potężnie zwiększa obrót, ale najczęściej prowadzi do niewielkich zmian indeksów. Tak się też ta sesja zakończyła, ale uwagę zwracała przede wszystkim potężna przecena ropy, miedzi i złota.

 • 15 czerwca 2018

  5 najważniejszych zmian w projekcie ustawy o pracowniczych planach kapitałowych (PPK)

  Opublikowano:

  Ministerstwo Finansów przedstawiło nowy projekt ustawy o pracowniczych planach kapitałowych. Nowością w dokumencie jest m.in. zapis, że środki zgromadzone w ramach PPK będą własnością prywatną. Tym samym PPK mają uniknąć losu OFE.

 • CD Projekt bije rekordy, reszta patrzy na kontrakty

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Nowy dzień i nowy rekord kursu CD Projektu. Gwiazda targów E3 nie przestaje błyszczeć. Reszta dużych spółek wpatruje się w rynek terminowy, gdzie dziś wygasają czerwcowe kontrakty. To one zdecydują o losach dzisiejszej sesji na GPW. Zwłaszcza o losach indeksu WIG20, który w pierwszej połowie dnia traci na wartości.

 • 14 czerwca 2018

  Co dalej z programem QE? Cyfrowy Polsat próbuje odreagować spadki

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , ,

  Po środowym posiedzeniu Rezerwy Federalnej, dziś uwaga inwestorów koncentruje się na Europejskim Banku Centralnym. Języczkiem u wagi w wystąpieniu prezesa EBC będą sygnały dotyczące dalszych losów programu QE.

 • Kuczyński: Fed nieco zdziwił rynki finansowe

  Opublikowano:

  W USA w środę ważna była tylko jedna sprawa: reakcja rynku na wynik posiedzenia FOMC. Przedtem zobaczyliśmy, jaka w USA była inflacja w cenach producenta (PPI) w maju (wyniosła 3,1 proc. r/r – oczekiwano 2,8 proc.).

 • 13 czerwca 2018

  Cyfrowy Polsat ciągnie GPW w dół, wciąż gorąco na CD Projekcie

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , ,

  Dobre zachowanie CD Projekt to za mało, żeby warszawskie indeksy ruszyły do góry. Mocna przecena Cyfrowego Polsatu, taniejący PKN Orlen i słabe zachowanie sektora finansowego ciągnie GPW w dół. To może być jednak dopiero początek jej kłopotów. Byki może dobić jeszcze Fed.

 • 12 czerwca 2018

  CD Projekt zdominował sesję na GPW, w tle decyzje Fed i ECB

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Cyberpunk 2077 budzi emocje nie tylko wśród miłośników gier, ale również wśród inwestorów. CD Projekt to obecnie najgorętsza spółka na GPW. Reszta w zasadzie robi za tło. Inwestorzy czekają na decyzje Fed-u i ECB.

 • Surowce: Odreagowanie spadkowe cen miedzi, jednak cena wciąż wysoko

  Opublikowano:

  Poprzedni tydzień na rynku miedzi był wyjątkowo emocjonujący dla inwestorów, gdyż przyniósł gwałtowne zwyżki cen tego metalu. Notowania miedzi w Stanach Zjednoczonych rozpoczęły go tuż poniżej poziomu 3,10 USD za funt, a zakończyły w rejonie 3,30 USD za funt. Niemniej, początek nowego tygodnia przyniósł zmianę nastrojów inwestorów. W poniedziałek cena miedzi w USA spadła o około 1,3 proc., a dzisiaj dalej osuwa się w dół, do okolic 3,24-3,25 USD za funt.

 • Kuczyński: Czekając na „wydarzenie”

  Opublikowano:

  W poniedziałek w USA (i na całym świecie) mówiono przede wszystkim o szczycie Donald Trump - Kim Dzong Un. W kąt poszło praktyczne zerwanie USA z Unią Europejską po szczycie G-7. Mało kto wierzył w trwałość przekonań prezydenta USA (w to, co pisze w tweetach). Nawet w Europie indeksy wzrosły. Nawiasem mówiąc takie zachowanie umacnia izolacjonistyczne przekonania Donalda Trumpa, co jest bardzo niebezpieczne. 

 • 11 czerwca 2018

  Sprzedaż faktów na CD Projekcie. Giełdowy gaming w odwrocie

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  W poniedziałek giełdy na świecie żyją doniesieniami z weekendowego szczytu G7 w Kanadzie. Wyjątkiem jest warszawski parkiet, gdzie całą uwagę inwestorów absorbuje CD Projekt i najnowsze materiały nt. gry Cyberpunk 2077.

 • Kolejny konflikt Trumpa

  Opublikowano:

  Komunikat po weekendowym szczycie G7 w Kanadzie nie mógł być dobrze odebrany po tym, jak Donald Trump zaatakował kanadyjskiego premiera i na twitterze określił Trudeau nieuczciwym i słabym, co w polityce międzynarodowej można nazwać z złamaniem tabu.

 • Kuczyński: Rynki zachęcają Donalda Trumpa do kontynuacji wojny handlowej

  Opublikowano:

  W USA kończyliśmy tydzień z pustawym kalendarium. Rozpoczynał się jednak szczyt G-7, więc każda wypowiedź znajdowała natychmiast przełożenie na rynkach. Przed sesją w USA indeksy europejskie spadały po tym jak Donald Trump wystraszył graczy swoim tweetem skierowanym do Europejczyków, w którym stwierdzał „Znieście wasze taryfy i ograniczenia albo przygotujemy co najmniej takie same”. Odpowiedzi prezydenta Macrona również nie tworzyły dobrej atmosfery.

 • 08 czerwca 2018

  Realizacja zysków na GPW. Mocne odreagowanie na Trakcji

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Pogorszenie nastrojów na światowych giełdach dotarło nad Wisłę. W piątek inwestorzy realizują zyski, zwłaszcza na dużych spółkach. O nastrojach w przyszłym tygodniu, o tym czy indeksy ponownie ruszą do góry, czy może jednak w dół, zdecyduje polityka i banki centralne.

 • Kuczyński: Nieśmiała korekta na Wall Street

  Opublikowano:

  W USA w czwartek pozostawało jedynie postawić pytanie: czy hossa (równie mało rozsądna jak ta styczniowa) będzie kontynuowana, czy może obawa przed wynikiem szczytu G-7 zahamuje szarżę obozu byków? Podziałało to ostatnie. 

 • 07 czerwca 2018

  Towary: Susze wsparciem dla cen pszenicy

  Opublikowano:

  Chociaż bieżący tydzień rozpoczął się na rynku pszenicy spadkowo, to już od wtorku cena tego zboża znajduje się pod znaczącą presją popytu. Notowania pszenicy w Stanach Zjednoczonych wzrosły z okolic 5,03-5,06 USD za buszel na minimach poniedziałkowej sesji do obecnych 5,30 USD za buszel.

 • Surowce: Presja na wzrost notowań miedzi na skutek obaw o strajk w Chile

  Opublikowano:

  Po kilkutygodniowej, nudnej konsolidacji w maju, notowania miedzi w czerwcu ruszyły w górę. Cena tego surowca zaczęła dynamiczną zwyżkę już tydzień temu i dopiero dzisiaj nastąpiło wyhamowanie wzrostów. O ile pod koniec maja notowania miedzi w Stanach Zjednoczonych niewiele przekraczały poziom 3 USD za funt, to obecnie są one w okolicach 3,25-3,28 USD za funt, co oznacza najwyższe poziomy od stycznia tego roku.

 • Lotos i PGE liderami wzrostów w WIG20, w grze także CD Projekt i PlayWay

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , ,

  Poprawa nastrojów na rynkach globalnych wspiera giełdę w Warszawie. Lotos i sektor energetyczny, z PGE na czele, prowadzą indeks WIG20 do góry. W dalszym ciągu słabo za to radzą sobie małe spółki.

 • Kuczyński: Nieustraszeni gracze na Wall Street prowadzą indeksy ku nowym rekordom

  Opublikowano:

  Wall Street w środę nadal nie bardzo miała na czym bazować. I nadal na rynku panowały dobre nastroje. O Włochach już mało kto chciał pamiętać (niesłusznie), z frontu wojny handlowej też nie było wielu nowości. Czekamy na szczyt G-7 w Kanadzie (piątek i sobota). Informacje mówią o bardzo złych nastrojach na froncie USA – UE. Jednak pojawiła się też informacja o możliwym wieczornym spotkaniu przed oficjalnym szczytem – miałoby na celu doprowadzenie do porozumienia na tej linii.

 • 06 czerwca 2018

  Remisowa sesja na GPW, JSW i Prairie w centrum uwagi

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Duże spółki kolejny raz lepiej spisały się niż segment firm małych i średnich. Zdecydowało o tym dobre zachowanie spółek paliwowych i energetycznych. WIG20 w najbliższym czasie może jeszcze rosnąć, ale perspektyw nie są najlepsze. Wzrosty skończą się wraz z pogorszeniem nastrojów na świecie.

 • Polska potęgą w branży gier

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , ,

  Polska stała się prawdziwą potęgą w branży elektronicznej rozrywki i nie ma w tym stwierdzeniu ani trochę przesady. O ile polskie produkcje filmowe rzadko przebijają się na międzynarodowych rynkach, o tyle nasze gry komputerowe są rozpoznawalne na całym świecie. Utalentowani programiści, stosunkowo niskie koszty pracy i renoma tworzona między innymi przez takie tytuły jak Wiedźmin powodują, iż produkcje znad Wisły znajdują się na listach światowych bestsellerów.

 • Kuczyński: Giełdy europejskie nie wierzą nowemu premierowi Włoch

  Opublikowano:

  Wall Street we wtorek nie bardzo miała na czym bazować. Rynki od dawna praktycznie nie reagują na publikowane dane makro i tak było tym razem. Liczyły się przede wszystkim nastroje, a te nadal były niezłe.

 • 05 czerwca 2018

  KGHM, Orlen i banki windują WIG20. Zielono także wśród producentów gier

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , , ,

  Poprawa nastrojów na globalnych parkietach, a także dobre zachowanie akcji KGHM i PKN Orlen, ciągną w górę indeks WIG20. Niestety, podobnego ożywienia brakuje w segmencie małych i średnich spółek.

 • Surowce: Cena miedzi w górę na skutek podwyższonej awersji do ryzyka

  Opublikowano:

  Ostatnie tygodnie na rynku miedzi upływają pod znakiem konsolidacji notowań tego surowca. Cena miedzi w USA poruszała się w tym czasie w rejonie 3-3,15 USD za funt. Nastroje inwestorów zmieniają się na tym rynku jak w kalejdoskopie - jeszcze w pierwszej połowie ubiegłego tygodnia cena miedzi w Stanach Zjednoczonych spadała i niemal otarła się o poziom 3 USD za funt, podczas gdy końcówka tygodnia była wzrostowa, a wczorajsza sesja przyniosła zwyżkę o około 1,2 proc. do okolic 3,14 USD za funt.

 • Kuczyński: Indeks S&P 500 nadal pod ważnym oporem technicznym

  Opublikowano:

  W USA w poniedziałek wpływ na zachowanie rynków mogły mieć przeniesione z weekendu informacje płynące z Chin. Minusem było to, że po rozmowach USA-Chiny, Chiny zapowiedziały, że wszelkie ustalenia zostaną anulowane, jeśli USA naprawdę nałożą cła na chińskie produkty. Plusem było to, że Chiny zapowiedziały obniżenie ceł na 1500 importowanych produktów.

 • Mocny początek tygodnia w wykonaniu złotego, w tle posiedzenie RPP

  Opublikowano:

  W poniedziałek złoty umocnił się do koszyka walut. Pomogło zmniejszenie obaw o sytuację polityczną we Włoszech i Hiszpanii, a także wzrostowe odbicie na rynku EUR/USD. W efekcie w poniedziałek główne waluty potaniały o 3-4 gr. Tym samym szczyty wykreślone w ubiegłym tygodniu, czyli poziom 4,34 za euro, 3,7663 zł za dolara i 3,8105 zł za szwajcarskiego franka, teraz stanowić będą mocne opory, które trudno będzie w najbliższym czasie pokonać. I to nawet, gdyby nastroje na świecie ponownie się pogorszyły, notowania EUR/USD wróciły do trendu spadkowego, a z polskiej gospodarki zaczęły płynąć rozczarowujące dane makroekonomiczne.

 • 04 czerwca 2018

  KGHM, CD Projekt i PlayWay bohaterami poniedziałkowej sesji

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , ,

  WIG20 zakończył poniedziałkową sesję wzrostem o 0,9 proc., a małe i średnie spółki lekkim spadkiem. Wśród blue chipów świetną sesję zaliczył KGHM, PKO BP i CD Projekt. Na szerokim rynku widać też poprawę sentymentu do spółek gamingowych.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku