X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Komentarze ekspertów

 • 24 marca 2017

  Komentarz giełdowy: Hossa Trumpa na zakręcie

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Piątkowa sesja jest kolejną, która przynosi rozchwianie rynkowych nastrojów. W amerykańskim Kongresie przedłuża się batalia nad zmianami w systemie ubezpieczeń zdrowotnych. Jest to test, który ma pokazać, czy nowa administracja w Białym Domu jest w stanie zrealizować ambitny plan reform, na którego gruncie wyrosła obecna hossa.

 • 22 marca 2017

  Komentarz giełdowy: Czy Kongres pogrąży hossę?

  Opublikowano:

  Hossa na Wall Street oraz w zasadzie na całym świecie dostała nowy wiatr w żagle w ostatnich miesiącach, pomimo braku żadnych jasnych deklaracji ze strony administracji Trumpa w stosunku do kluczowych programów wsparcia gospodarki. Okazuje się, że pierwsza próba przed władzą uchwałodawczą w USA powoduje panikę inwestorów nie tylko w USA, ale na całym świecie.

 • 21 marca 2017

  Komentarz giełdowy: Miłe złego początki

  Opublikowano:

  Pierwsza połowa wtorkowej sesji nie zapowiadała tąpnięcia. Początkowo rynki w Europie rosły z uwagi na pierwszą debatę prezydencką we Francji, którą wygrał Emannuel Macron. Wzrostami otworzyły się także indeksy z Wall Street. Powszechną nerwowość wzbudziła dopiero informacja mówiąca, że już w czwartek w Kongresie odbędzie się głosowanie nad zmianami w Obamacare. Będzie to pierwszy poważny test dla nowej amerykańskiej administracji.

 • Surowce: Złoto pozostaje wysoko dzięki słabemu dolarowi

  Opublikowano:

  Pozycja amerykańskiego dolara jest obecnie jedną z kluczowych dla cen złota. Tymczasem jak wskazywaliśmy w raporcie walutowym koszyk BOSSA USD jest już blisko swojego kluczowego wsparcia przy 83,50 pkt., co może prowokować odbicie w nadchodzących godzinach. Kluczowa będzie oczywiście jego skala, niemniej dalsze zwyżki złota mogą być zagrożone. Wtorkowe zachowanie się instrumentu FGOLD, jakby wskazywało […]

 • Dolar wita wiosnę najniższym kursem od czterech miesięcy

  Opublikowano:

  We wtorek kurs dolara spadł do 3,95 zł i był najniższy od czterech miesięcy. Amerykańska waluta traci również wobec innych dewiz, przy jednocześnie utrzymującym się dobrym sentymencie do walut rynków wschodzących.

 • 17 marca 2017

  Komentarz giełdowy: Rynki czekają na nowe wyzwania

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , ,

  Warszawski parkiet podczas piątkowej sesji pozytywnie wyróżniał się na tle zachodnich giełd. Sporymi wzrostami mógł się pochwalić WIG20, który powoli zbliża się do kolejnej psychologicznej bariery. Końcówka notowań przyniosła nieco większą zmienność, co jest zasługą Trzech Wiedźm.

 • 16 marca 2017

  Komentarz: Znów jest fajnie, czyli świat po Fed i wyborach w Holandii

  Opublikowano:

  Dobre nastroje zagościły na rynkach finansowych w reakcji na wczorajsze posiedzenie Fed i wyniki wyborów w Holandii. Korzysta na tym warszawska giełda i złoty.

 • Holandia głosuje na partię rządzącą

  Opublikowano:

  Tak jak już wcześniej wskazywaliśmy, największe szanse na wygraną we wczorajszych wyborach do niższej izby holenderskiego parlamentu ma dotychczas rządząca Ludowa Partia Wolności i Demokracji premiera Rutte. Eurosceptycy Wildersa ze sporą stratą zajęli drugie miejsce. Frekwencja wyborcza wyniosła 81 proc. i była najwyższa od ponad 30 lat. 

 • Surowce: Zakłócenia podaży na korzyść miedzi

  Opublikowano:

  Ceny miedzi rosły w środę czwartą sesję z rzędu, wspierane przez słabszego dolara i nieustępujące zakłócenia podaży z dwóch największych na świecie kopalń metalu. Ceny metalu wspiera słabszy dolar, a zakłócenia podaży miedzi wciąż nie ustępują.

 • 15 marca 2017

  Fed dużo mniej jastrzębi niż oczekiwano

  Opublikowano:

  W środę mieliśmy do czynienia z kolejną podwyżką stóp procentowych ze strony Fed. Rezerwa Federalna już od dłuższego czasu sygnalizowała podwyżkę, wobec czego dolar amerykański był mocno wykupiony. Nie należy się więc dziwić, że przy małej zmianie wydźwięku, w zasadzie niezauważalnej inwestorzy zdecydowali się na realizację zysków na amerykańskim dolarze. 

 • Komentarz: Giełda i złoty czekają na Fed i wyniki wyborów w Holandii

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , ,

  Na rynkach finansowych trwa przysłowiowa cisza przed burzą. Inwestorzy, w tym również Ci z warszawskiej giełdy, czekają na wieczorne wyniki posiedzenia amerykańskiego Fed-u oraz wyborcze rozstrzygnięcie w Holandii. 

 • Surowce: Zapowiedzi wznowienia produkcji miedzi w kopalni Escondida

  Opublikowano:

  Ostatnie dni na rynku miedzi upływają pod znakiem wzrostu notowań tego surowca po wcześniejszej przecenie. Mimo mieszanej wymowy wtorkowych danych makroekonomicznych z Chin, strona popytowa na rynku miedzi pozostaje silna, co w dużej mierze wynika z obaw o podaż miedzi na globalnym rynku.

 • 14 marca 2017

  Surowce: Cena złota stabilna w oczekiwaniu na decyzję FOMC

  Opublikowano:

  W ostatnich tygodniach notowania złota kierowały się dość dynamicznie w dół. W minionym tygodniu cena tego surowca testowała psychologiczną barierę 1.200 USD za uncję jako techniczne wsparcie. Okazało się ono skuteczne i posłużyło za bazę do delikatnego odbicia notowań złota w górę.

 • Komentarz: Złoty mocniejszy do funta i stabilny do pozostałych walut

  Opublikowano:

  Wtorkowy poranek przynosi silne tąpnięcie notowań GBP/PLN. Jednocześnie spokojny handel można obserwować na pozostałych polskich parach, gdzie trwa wyczekiwanie na dane o inflacji w Polsce i USA. Dziś też powinno rozpocząć się pozycjonowanie przed jutrzejszym posiedzeniem Fed.

 • 13 marca 2017

  Surowce: Strajk w kluczowej kopalni miedzi w Peru

  Opublikowano:

  Początek marca był okresem przeceny na rynku miedzi. W minionym tygodniu notowania tego surowca w Stanach Zjednoczonych zeszły poniżej poziomu 2,60 USD za funt, podczas gdy jeszcze w połowie lutego krążyły w okolicach 2,80 USD za funt.

 • 10 marca 2017

  Surowce: Cena złota poniżej poziomu 1.200 USD za uncję

  Opublikowano:

  Ostatnie dni na rynku złota były czasem systematycznej zniżki cen złota. Notowania tego kruszcu w piątek rano przekroczyły w dół psychologiczną barierę 1.200 USD za uncję.

 • 08 marca 2017

  Komentarz giełdowy: WIG20 stawia czoła widmu korekty

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , ,

  Indeks zrzeszający największe spółki z warszawskiego parkietu w środę przerwał serię trzech spadkowych sesji. Główne europejskie indeksy giełdowe także notowały wzrosty w związku z oczekiwaniami na podtrzymanie gołębiej retoryki ze strony EBC.

 • 07 marca 2017

  Surowce: USA będą dynamicznie zwiększać produkcję ropy naftowej

  Opublikowano:

  Początek nowego tygodnia na rynku ropy naftowej upływa bez większych emocji. Cena tego surowca w Stanach Zjednoczonych porusza się we wtorek rano w okolicach 53 USD za baryłkę przy niewielkiej zmienności. Notowania ropy naftowej utrzymują się tym samym w średnioterminowym kanale bocznym, który kształtuje się na wykresie tego surowca od połowy grudnia ubiegłego roku.

 • 06 marca 2017

  Komentarz: GPW próbuje rosnąć pomimo gorszych nastrojów, złoty traci na wartości

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , ,

  Indeks WIG20 rozpoczął dzień od spadku. Żądza zysków wzięła jednak górę nad pogorszeniem nastrojów na globalnych rynkach akcji i po południu warszawska giełda wyszła na plus. Ta sztuka nie udała się natomiast złotemu, który w poniedziałek traci na wartości.

 • 02 marca 2017

  Komentarz: Giełda odpoczywa, złoty słabnie

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Warszawska giełda odpoczywa po środowym silnym rajdzie. Nastroje pozostają dobre, więc wzrosty prawdopodobnie będą kontynuowane w niedalekiej przyszłości. Słabiej spisuje się natomiast złoty, który traci w ślad za spadającym EUR/USD i rosnącym prawdopodobieństwem marcowej podwyżki stóp w USA.

 • Surowce: Presja spadkowa na wykresie złota

  Opublikowano:

  Bieżący tydzień na wykresie złota przynosi odreagowanie spadkowe wcześniejszych wielotygodniowych zwyżek. Cena złota, która jeszcze na początku tygodnia przekraczała poziom 1.260 USD za uncję, obecnie porusza się w okolicach 1.245 USD za uncję.

 • 01 marca 2017

  Komentarz: Udany początek marca na giełdach

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , ,

  Inwestorzy giełdowi przywitali marzec w szampańskich nastrojach. Pomogły dobre dane makroekonomiczne i nadzieje związane z polityką prezydenta Trumpa. Nie przeszkodziła natomiast wizja podwyżek stóp procentowych w USA i drożejący dolar.

 • Surowce: Cena miedzi w górę po informacjach z Chin i Indonezji

  Opublikowano:

  Pierwsza połowa bieżącego tygodnia na rynku miedzi upływa pod znakiem niezbyt dużych, ale systematycznych wzrostów cen tego metalu. Notowania miedzi w Stanach Zjednoczonych powróciły ponad poziom 2,70 USD za funt i znajdują się coraz bliżej tegorocznych maksimów w okolicach 2,80 USD za funt.

 • 28 lutego 2017

  Komentarz giełdowy: Losy hossy w rękach Trumpa

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Wtorkowa sesja przyniosła spore spadki na GPW. Dziś traciły niemal wszystkie główne indeksy z warszawskiego parkietu. Na pozostałych rynkach akcyjnych także nie widać euforii - inwestorzy z pewnym niepokojem wyczekują nocnego wystąpienia Trumpa przed Kongresem.

 • Surowce: Ciąg dalszy strajku w kopalni miedzi Escondida

  Opublikowano:

  Początek bieżącego tygodnia na rynku miedzi jest spokojny. Notowania tego metalu w Stanach Zjednoczonych poruszają się tuż poniżej poziomu 2,70 USD za funt przy niewielkiej zmienności. W kontekście średnioterminowym wciąż jednak oznacza to utrzymywanie się cen miedzi na wysokim poziomie, czemu obecnie sprzyjają informacje fundamentalne.

 • Komentarz: Rynek walutowy czeka na PKB i Trumpa

  Opublikowano:

  We wtorek w centrum uwagi znajdą się m.in. amerykańskie dane o PKB oraz nocne przemówienie prezydenta Donalda Trumpa w Kongresie. Dane o polskim PKB będą natomiast wydarzeniem na krajowym rynku walutowym.

 • 27 lutego 2017

  Surowce: Wzrost produkcji złota w Australii

  Opublikowano:

  Miniony tydzień przyniósł kontynuację zwyżek cen złota, przekroczenie przez notowania kruszcu poziomu 1.250 USD za uncję, a w piątek nawet dotarcie do okolic 1.260 USD za uncję.

 • 24 lutego 2017

  Surowce: Odrabianie strat przez ceny miedzi po silnej zniżce

  Opublikowano:

  Czwartkowa sesja na rynku miedzi była niezwykle emocjonująca. Notowania tego surowca w Stanach Zjednoczonych w czwartek zniżkowały o 3,5 proc., czego bezpośrednią przyczyną były pojawiające się na nowo obawy o popyt na miedź. W czwartek chiński minister ds. mieszkalnictwa podał, że w Chinach planowane są działania mające na celu ustabilizowanie cen nieruchomości, co w praktyce […]

 • 22 lutego 2017

  GPW odpoczywa po wzrostach, złoty traci przez gorsze nastroje i Fed

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , ,

  Środa na GPW upływa pod znakiem uspokojenia nastrojów po wczorajszym euforycznym wzroście. Perspektywy dla giełdy pozostają jednak dobre, a dalsza zwyżka wydaje się kwestią czasu. Zupełnie inaczej niż w przypadku złotego, który punkt zwrotny ma już za sobą.

 • Komentarz: Złoty wpatrzony w sygnały z zagranicy

  Opublikowano:

  Nastroje na rynkach globalnych pozostają obecnie głównym wyznacznikiem notowań złotego. Póki co te są bardzo dobre. Można jednak mieć obawy, że gdy nastąpi ich pogorszenie, złoty zacznie tracić na wartości.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com