X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Komentarze ekspertów

 • dzisiaj

  Tydzień pod znakiem wyników spółek, afery GetBack i premiery Frostpunka

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , ,

  Zapowiada się gorący tydzień na warszawskiej giełdzie. O losach obserwowanego od początku kwietnia wzrostowego odbicia zdecydują dane makro, wyniki spółek z Wall Street, a przede wszystkim raporty finansowe rodzimych firm, zwłaszcza BZ WBK, Orange Polska, Kruka, Orlenu i Lotosu.

 • Kuczyński: Ciągle rośnie rentowność amerykańskich obligacji

  Opublikowano:

  Na Wall Street kończyliśmy tydzień bez publikacji raportów makro. Na nastroje najmocniej mogły wpływać publikowane przed sesją w USA raporty kwartalne General Electric, Honeywell i Procter & Gamble oraz zachowanie rynku obligacji. 

 • Na złożenie PIT-a został już tylko tydzień. Oszczędzający w ramach IKZE mogą liczyć na sporą ulgę

  Opublikowano:

  Za tydzień mija termin rozliczenia podatków i przysługujących ulg. Rodzice i opiekunowie mogą oszczędzić ponad 1,1 tys. zł przy jednym dziecku, na 760 zł mogą zaś liczyć użytkownicy internetu, choć nie wszyscy. Od podatku można też odliczyć darowizny kościelne czy na organizacje użytku publicznego. Z ulgi skorzystają też krwiodawcy. Coraz częściej wykorzystujemy też możliwość odliczenia wpłat na indywidualne konta zabezpieczenia emerytalnego (IKZE). W zależności od progu podatkowego oszczędności mogą wynieść nawet 1,7 tys. zł.

 • 20 kwietnia 2018

  Niewielkie wzrosty na GPW, do gry wraca PlayWay

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , , , , , , , , ,

  Piątkowa sesja na GPW, podobnie jak na wielu europejskich parkietach, upływa pod znakiem niewielkich wzrostów. Do końca dnia ten obraz już nie powinien istotnie się zmienić. W centrum uwagi znajduje się PlayWay oraz Idea Bank i Getin Noble Bank.

 • Odreagowanie cen ropy naftowej po dotarciu do najwyższych poziomów od 2014 r.

  Opublikowano:

  W środę notowania ropy naftowej zakończyły sesję na 3-procentowym plusie, docierając do najwyższego poziomu od przełomu listopada i grudnia 2014 r. Osiągnięcie nowych lokalnych maksimów ożywiło stronę podażową – w czwartek cena ropy delikatnie spadała, odreagowując wspomnianą zwyżkę. W piątek rano notowania amerykańskiej ropy naftowej WTI utrzymują się w okolicach wczorajszego zamknięcia, czyli tuż powyżej poziomu 68 USD za baryłkę.

 • Koniec silnej przeceny franka szwajcarskiego

  Opublikowano:

  Inwestorzy wykorzystują spadek kursu CHF/PLN poniżej 3,47 zł do kupna szwajcarskiej waluty. Kusi nie tylko spadek jej notowań o 15 gr w miesiąc, ale też i prawdopodobny koniec przeceny franka. Przed południem kurs CHF/PLN testował poziom 3,4795 zł, rosnąc o 0,5 gr w stosunku do wczorajszego zamknięcia.

 • 19 kwietnia 2018

  Haitong Bank wznowił rekomendacje dla akcji KGHM od wyceny 79,30 zł za szt.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Haitong Bank w raporcie z 18 kwietnia wznawia rekomendację dla KGHM Polska Miedź od zalecenia sprzedaj i ceny docelowej akcji w wysokości 79,30 zł. Zdaniem analityków, około 15-proc. potencjał spadkowy wynika przede wszystkim z oczekiwanego spadku produkcji miedzi rafinowanej w KGHM-ie w pierwszym półroczu 2018 r. oraz niższych cen miedzi i srebra w krótkim terminie.

 • Problemy GetBacku i debiut OncoArendi w centrum uwagi na GPW

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , , , , , , , ,

  Na warszawskiej giełdzie niezmiennie tematem numer jeden pozostaje GetBack, podczas gdy na świecie pierwszoplanową rolę odgrywają wyniki amerykańskich spółek. W tle zaś mamy debiut OncoArendi Therapeutics.

 • 18 kwietnia 2018

  Banki ściągają WIG20 poniżej 2.300 pkt., Quercus kontynuuje odbicie

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , ,

  Zawieszenie notowań akcji i obligacji GetBacku nieco przygasiło negatywne emocje wokół spółki i całego warszawskiego rynku. Dziś uwaga inwestorów będzie skupiona na wynikach spółek z Wall Street.

 • Kuczyński: Coraz lepsze nastroje (poza Polską)

  Opublikowano:

  We wtorek Wall Street w ogóle nie zareagowała na niezłe dane makro publikowane w Chinach (wzrost PKB w pierwszym kwartale o 6,8 proc.). Inwestorzy nadal wpatrzeni byli w czynniki lokalne - przede wszystkim w wyniki spółek.

 • 17 kwietnia 2018

  Surowce: Rekordowe ceny aluminium po nałożeniu sankcji na UC Rusal

  Opublikowano:

  Kwiecień bieżącego roku przejdzie do historii na rynku aluminium. 6 kwietnia Stany Zjednoczone nałożyły sankcje na rosyjskiego oligarchę Olega Deripaskę, niegdyś najbogatszego człowieka Rosji (przed krachem finansowym z lat 2007-2008), a dzisiaj prezesa drugiej największej spółki produkującej aluminium na świecie – UC Rusal. Przedsiębiorstwo to pod kątem produkcji aluminium jest wyprzedzane jedynie przez chińską spółkę Hongqiao.

 • Ważą się losy GetBack, GPW czeka na nowe impulsy

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , , , , , , , , , , , ,

  Zawieszenie notowań akcji GetBack, nieco uspokoi negatywne emocje wokół tej spółki. To też pozwoli inwestorom giełdowym skoncentrować swą uwagę na innych czynnikach. Przede wszystkim na wynikach spółek z Wall Street.

 • 16 kwietnia 2018

  Afera z komunikatem GetBack. W tle spadki na Quercusie i Bogdance

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , ,

  Nowy tydzień przynosi kolejną odsłonę giełdowej telenoweli z GetBack w roli głównej. Szkoda tylko, że inwestorom nie jest do śmiechu, a zarząd GetBack psuje opinię o giełdzie.

 • DM mBanku zawiesił rekomendację dla GetBack

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Według maklerów, sprzeczne informacje płynące ze spółki oraz brak sprawozdania finansowego za rok 2017 uniemożliwiają rzetelną analizę. Biuro zawiesiło swoje zalecenie inwestycyjne do czasu wyjaśnienia sytuacji.

 • 13 kwietnia 2018

  Surowce: Popyt na fizyczne srebro najniższy od 5 lat

  Opublikowano:

  Notowania srebra rosły dynamicznie od początku tygodnia do środowej sesji, podążając za zwyżką notowań złota. Niemniej, wczorajsza sesja przyniosła sporą przecenę obu tych kruszców. Notowania srebra rozpoczynały ją w okolicach 16,70 USD za uncję, a skończyły poniżej poziomu 16,50 USD za uncję.

 • Dystrybutorzy IT i GetBack w centrum uwagi. W Stanach rusza sezon wyników

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , , , ,

  W piątek giełdowe rozgrywki toczą się przede wszystkim w drugiej linii. W centrum uwagi jest ABC Data, Asbis, Mostostal Zabrze i nieustanie tracący GetBack. Znacznie mniej dzieje się na blue chipach. Od dziś też uwaga inwestorów powoli będzie przesuwać się w kierunku wyników amerykańskich spółek.

 • 12 kwietnia 2018

  Euforia na akcjach Ursusa. Spadki na GetBacku i Próchniku po wyjściu OFE

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , ,

  W czwartek na warszawskim parkiecie obserwujemy umiarkowane wzrosty dużych i średnich spółek. W centrum uwagi są dzisiaj przede wszystkim akcje Ursusa i GetBacku.

 • Surowce: Wzrost cen palladu na skutek napięć na linii USA-Rosja

  Opublikowano:

  Od połowy stycznia do pierwszych dni kwietnia tego roku na rynku palladu zdecydowanie przeważała strona podażowa. Złą passę przerwał bieżący tydzień, który przyniósł dynamiczne odbicie notowań palladu w górę. O ile jeszcze na początku poniedziałkowej sesji notowania palladu pozostawały w okolicach 904-905 USD za uncję, obecnie cena tego kruszcu porusza się w okolicach 960 USD za uncję.

 • Kuczyński: Rynki czekają na wynik ataku na Syrię

  Opublikowano:

  W środę obóz byków na Wall Street miał za zadanie pokazać, że wtorkowe zwyżki indeksów nie były jedynie fragmentem huśtawki nastrojów, że zapowiadają dłuższy okres poprawy koniunktury. Problemem było jednak to, na co czekał cały świat, czyli uderzenie USA na Syrię i możliwa odpowiedź Rosji.

 • 11 kwietnia 2018

  Wojenna retoryka płoszy inwestorów. Rosyjskie akcje i rubel w odwrocie

  Opublikowano:

  Wojenna retoryka przybiera na sile. Inwestorzy pozbywają się ryzykownych akcji na rzecz tzw. bezpiecznych przystani. W środę największe spadki obserwujemy na giełdzie w Moskwie oraz rublu.

 • GPW trzyma się na powierzchni, w grze Colian i Vivid Games

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  W środę warszawski parkiet ignoruje słabe nastroje na pozostałych europejskich giełdach i tym samym broni się przed przeceną. Emocji z pewnością nie zabraknie w drugiej części dnia, gdy na rynek trafią dane inflacyjne z USA. W centrum uwagi Colian, Wirtualna Polska, Lubawa i Prairie Mining.

 • Surowce: Cena miedzi w górę po wypowiedzi chińskiego prezydenta

  Opublikowano:

  Na początku bieżącego tygodnia na rynku miedzi przeważa strona popytowa. Cena tego metalu w Stanach Zjednoczonych wczoraj zwyżkowała do poziomu niemal 3,14 USD za funt, a dzisiaj delikatnie odreagowuje tę zwyżkę, pozostając w okolicach 3,12-3,13 USD za funt.

 • Nowe prawo dot. przedawnienia długów utrudni życie windykatorom

  Opublikowano:

  Proponowane zmiany w przepisach dotyczących przedawnień roszczeń majątkowych będą w większym stopniu chronić dłużników. Eksperci ostrzegają, że może być to wykorzystywane przez grupę nieuczciwych konsumentów, którzy zyskają więcej narzędzi, by uniknąć spłaty zaległych zobowiązań. Zmiany odczują firmy zarządzające wierzytelnościami, przedsiębiorcy oraz sami konsumenci, gdyż część produktów finansowych będzie trudniej dostępna i droższa - oceniają eksperci Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce.

 • Komentarz walutowy: RPP kończy posiedzenie, frank najtańszy od stycznia

  Opublikowano:

  Środowy poranek przynosi niewielki wzrost kursu euro do złotego, przy jednoczesnym spadku notowań USD/PLN i CHF/PLN. Wydarzeniem dnia na krajowym rynku walutowym jest kończące się dwudniowe posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej (RPP). Rada nie zmieni stóp procentowych i znacząco też nie zmieni swojej gołębiej retoryki.

 • 10 kwietnia 2018

  WIG20 na falstarcie. Tanieją spółki paliwowe i CD Projekt

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , ,

  Radość ze świetnego startu indeksu dużych spółek nie trwała długo. Jeszcze przed południem WIG20 zmienił bawrę na czerwoną, w czym kluczową rolę odegrały spółki paliwowe. Wtorkowa sesja może jednak jeszcze zakończyć się wzrostami. Przemawiają za tym dobre nastroje na świecie.

 • Delikatna zniżka cen złota w obliczu większego globalnego apetytu na ryzyko

  Opublikowano:

  Ostatnie tygodnie na rynkach wielu surowców są nerwowe za sprawą pojawiających się licznych nowych informacji i komentarzy dotyczących relacji handlowych na linii Stany Zjednoczone-Chiny. W poprzednim tygodniu sporo emocji wzbudziła perspektywa bezkompromisowej wojny handlowej ze względu na śmiałe posunięcia ze strony Chin, jednak wielu obserwatorów i uczestników rynku wciąż wierzy w polubowne rozwiązanie konfliktu.

 • Kuczyński: W rytm prezydenckich tweetów

  Opublikowano:

  Wall Street w poniedziałek miała pozytywnie zareagować na to, że w niedzielę Donald Trump wyrażał nadzieję na osiągnięcie porozumienia z Chinami i na zrezygnowanie obu krajów z nakładania ceł. Wspominał też o przyjaźni z XI Jinpingiem, przewodniczącym Chin.

 • 09 kwietnia 2018

  Gra pod odbicie w USA. Nowe rekordy na kursach PlayWay i 11 bit studios

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , ,

  Europejskie giełdy rozpoczęły nowy tydzień od wzrostów, tym samym ignorując piątkowe silne spadki na Wall Street. Wzrosty też dominują w Warszawie, gdzie wyróżniają się m.in. akcje PlayWay, 11 bit studios oraz Biotonu. 

 • Kuczyński: Kolejne pogróżki znowu działają na rynki

  Opublikowano:

  W piątek od rana kontrakty na amerykańskie indeksy mocno traciły, bo w nocy naszego czasu prezydent Trump polecił swojej administracji rozważenie ceł na dodatkowo 100 mld USD importu z Chin.

 • 06 kwietnia 2018

  Spokojny handel na GPW, w grze Braster, Prairie Mining i spółki paliwowe

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , ,

  Po okresie dużej zmienności na warszawskiej giełdzie, piątek przynosi wyraźne uspokojenie nastrojów. Indeksy pozostają blisko poziomów z wczoraj. Gorąco jest natomiast na poszczególnych spółkach. Wyróżniają się spółki paliwowe i CD Projekt, a także Braster i Prairie Mining.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku