X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Kernel zainwestuje ok. 130 mln USD w nową tłocznię na Ukrainie

Opublikowano: 2017-10-12 12:17:29

Omawiane walory:

Kernel Holding planuje zainwestować ok. 130 mln USD w budowę nowego zakładu do tłoczenia oleju słonecznikowego w zachodniej części Ukrainy - w pobliżu Starokonstantynowa w obwodzie chmielnickim.

– Moc zainstalowana zakładu to 1 mln ton nasion słonecznika rocznie, a inwestycja wyniesie ok. 130 mln USD. Projekt będzie finansowany ze środków uzyskanych z emisji euroobligacji w 2017 r. Rozruch zakładu planowany jest na 2020 r. – czytamy w komunikacie.

>> Najlepsze rynkowe spready, m.in.: DAX (0.79 pkt), EURUSD (0.2 pipsa), Złoto (0.11$), Ropa (0.02$) i najniższe prowizje od 0,002%. TMS wprowadza nową ofertę >>

Jak podała spółka, średnie plony słonecznika w obwodzie chmielnickim to 3,5-4 ton/ ha wobec średniej dla całej Ukrainy wynoszącej 1,5-2 ton/ ha.

Kernel Holding to producent spożywczy działający na Ukrainie. Jest notowany na warszawskiej giełdzie od 2007 r.

notowania

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o kernel)

 • 6 atrakcyjnie wycenianych spółek przemysłowych wg DM mBanku

  W comiesięcznym opracowaniu biuro wskazało swoich faworytów w branży przemysłowej. Listę zdominowali reprezentanci segmentu małych i średnich spółek.

 • GPW wkracza w sezon wyników kwartalnych, gorąco na GetBack

  Warszawska giełda wkracza w sezon publikacji wyników finansowych za III kwartał. To one teraz będą w głównej mierze kształtować nastroje inwestorów. W tym tygodniu raporty opublikuje m.in. Orange Polska, Lotos, BZ WBK i mBank. Pytanie, czy tchną one nową nadzieję w inwestorów z GPW?

 • Kernel podsumował rok i zaproponował wypłatę dywidendy

  KERNEL Holding odnotował 176,24 mln USD skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w roku finansowym 2016/2017 (do 30 czerwca 2017) wobec 225,15 mln USD zysku rok wcześniej. W ramach dywidendy spółka proponuje wypłatę 0,25 USD na akcję.

 • Faworyci DM mBanku na październik

  Dobre momentum makro w światowej gospodarce, napływ nowego kapitału do funduszy akcyjnych ETF i rosnąca relatywna atrakcyjność wycen spółek z EM vs. rynki rozwinięte to główne argumenty biura przemawiające za pozytywnym nastawieniem do rynku akcji. Na październikowej liście DM mBank umieścił blisko 30 spółek.

 • mDM: W przemyśle najatrakcyjniej obecnie wyceniane m.in. Ergis, Famur i Stelmet

  Według analityków DM mBanku, wśród spółek przemysłowych najatrakcyjniej wyceniane są Ergis, Famur, KERNEL, Pfleiderer Group oraz Stelmet. Natomiast w sektorze chemicznym obecnie najbardziej atrakcyjnie wyceniany jest Ciech, wynika z raportu datowanego na 28 września.Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku