X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

KBJ w II kwartale pokazał trzycyfrowe dynamiki zysków. Akcje podrożały o 15 proc.

Opublikowano: 2017-08-10 19:16:54

Omawiane walory:

Spółka informatyczna z NewConnect podwoiła przychody i w imponującym tempie pomnożyła zyski. W czwartek kurs akcji KBJ podskoczył o 15 proc. i jest o włos od nowych rekordów.

Akcjonariusze KBJ mają powody do radości. W II kwartale spółka informatyczna podwoiła przychody r/r i zanotowała 6,6 mln zł. Skokowy wzrost zapewniła spółce wyższa od prognozowanej sprzedaż licencji na oprogramowanie własne oraz częściowe rozliczenie ubiegłorocznych kontraktów. Największym wzięciem wśród klientów cieszyła się licencja na rozwijany od trzech lat system HeaRt.

Jeszcze większą niespodziankę producent oprogramowania sprawił na poziomie zysków. Na czysto KBJ zarobił ośmiokrotnie więcej niż rok wcześniej. Zysk netto za w II kwartał wyniósł 1,54 mln zł. Niewiele mniejszą dynamikę zanotował wynik operacyjny, który podskoczył do 1,52 mln zł. Wynik EBITA wzrósł w II kwartale do 1,98 mln zł. >> Odwiedź forumowy wątek dedykowany akcjom KBJ

– Sumarycznie wynik II kwartału jest efektem wyższej sprzedaży usług i licencji, poprawy efektywności własnej spółki oraz transakcji dot. Albit Software, co zaowocowało poprawą wyników spółki na wszystkich poziomach rachunku wyników. – czytamy w raporcie.

>> W czwartek, 17 sierpnia gościem czatu inwestorskiego w StockWatch.pl będzie Artur Jedynak, prezes zarządu KBJ

W najnowszym raporcie KBJ po raz pierwszy ujął zysk z udziałów w spółce zależnej Albit Software w wysokości 32,7 tys. zł oraz wykazał dodatkowy jednorazowy przychód operacyjny w kwocie 200 tys. zł z tytułu objęcia 60 proc. udziałów. Nie zmienia to faktu, że i bez tych bonusów wyniki spółki zanotowały imponujący progres. Zarząd KBJ prognozuje, że w całym 2017 roku Albit Software wypracuje 3 mln zł przychodów.

W II kwartale spółka informatyczna poszerzyła bazę klientów korzystających z oprogramowania własnego spółki (HeaRt, e-JPK, e-Leki). W drugiej połowie roku oferta KBJ ma być rozbudowana o kolejne produkty.

(Źródło: Sprawozdanie finansowe KBJ)

>> 7 skutecznych sygnałów analizy technicznej – dowiedz się więcej >>

Przed akcjonariuszami KBJ jeszcze jeden ważny moment. 1 września przypada dzień dywidendy. Spółka wypłaci 0,45 zł na akcję (stopa 3,93 proc.). Prawo do zysku nabędą inwestorzy posiadający akcje na koniec sesji 30 sierpnia. Dywidenda pojawi się na rachunkach maklerskich 20 września. KBJ od kilku lat regularnie dzieli się zyskiem z akcjonariuszami. W ubiegłym roku spółka wypłaciła 0,14 zł na akcję, a w 2015 r. 0,08 zł na walor.

Reakcję kursu akcji na opublikowane wyniki można by podsumować jako euforyczną, gdyby nie skala obrotów. W czwartek akcje na NewConnect podrożały o 15,35 proc. do 13,30 zł, przy obrotach na poziomie 20 tys. zł. Od stycznia notowania producenta oprogramowania podrożały o 140 proc.

notowania

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o kbj)

 • KBJ rekomenduje wypłatę 0,19 zł dywidendy na akcję z zysku za 2017 r.

  Tegoroczna dywidenda spółki informatycznej z NewConnect zapowiada się dużo skromniej niż ubiegłoroczne 0,45 zł na akcję. Zarząd tłumaczy proponowaną stawkę zwiększonym zapotrzebowaniem na kapitał obrotowy niezbędny do finansowania bieżących prac i projektów oraz finansowanie projektów inwestycyjnych i rozwojowych.

 • KBJ ma umowę z PGE Systemy wartą 2 mln zł

  Dostawca rozwiązań IT dla biznesu zaktualizuje dla PGE Systemy wersję środowiska SAP i przeprowadzi migrację na bazę danych HANA. Wartość brutto kontraktu wynosi 2 mln zł.

 • KBJ: Będziemy intensyfikować procesy sprzedażowe w zakresie naszego oprogramowania SaaS

  Gościem czwartkowego czatu inwestorskiego w StockWatch.pl był Artur Jedynak, prezes spółki informatycznej KBJ. Na spotkaniu omówiono m.in. najnowsze wyniki finansowe oraz kwestię zmian w polityce rachunkowości spółki.

 • KBJ z sezonową stratą w I kwartale

  Spółka działająca na rynku oprogramowania biznesowego wypracowała 5,3 mln zł przychodów ze sprzedaży i ok. 0,6 mln zł straty netto. KBJ przypomina, że ujemny wynik w pierwszym kwartale jest stałym zjawiskiem sezonowym i wiąże się z cyklem rozliczania realizowanych projektów.

 • W akcjonariacie KBJ ujawnił się nowy inwestor

  Czwartą siłą w akcjonariacie spółki informatycznej jest luksemburski fundusz Familiar SA, SICAV-SIF, który odkupił udziały od członków zarządu.Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku