X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Już w środę praktyczne seminarium dotyczące procesu sporządzania raportu niefinansowego!

Opublikowano: 2018-01-29 13:03:10

31 stycznia br. odbędzie się konferencja „Proces sporządzania raportu niefinansowego Zwykłej Spółki S.A.”, podczas której eksperci omówią wszystkie kroki, które należy przeprowadzić, aby przygotować dobry raport niefinansowy. StockWatch.pl objął wydarzenia patronatem medialnym.

SEG skupia ok. 300 spółek notowanych na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych oraz alternatywnym rynku NewConnect, reprezentujących ponad 80 proc. kapitalizacji emitentów krajowych.

Komunikat prasowy, źródło: Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych

Seminarium skierowane jest do przedstawicieli spółek giełdowych, głównie osób odpowiedzialnych za relacje inwestorskie, komunikację, CSR, HR i środowisko.

Na początku spotkania zaproszeni eksperci skupią na się na formie, strukturze, zakresie podmiotowym i zawartość raportu niefinansowego (oświadczenie lub sprawozdanie na temat informacji niefinansowych, raport jednostkowy a skonsolidowany, spółki z grupy objęte raportem, identyfikacja grup interesariuszy, określenie istotnych zagadnień niefinansowych).

Następnie na uczestników czeka dyskusja na temat: ryzyk, sposobów zarządzania nimi oraz polityk dotyczących zagadnień niefinansowych (identyfikacja istotnych ryzyk niefinansowych; właściwy opis sposobu zarządzania ryzykami: polityki: jednolite dokumenty czy zbiory procedur, norm i standardów). W dalszej kolejności prelegenci przestudiują  problematykę kwantyfikacji danych niefinansowych (dobór kluczowych wskaźników niefinansowych, dane źródłowe i metodologia liczenia wskaźników, porównywalność wskaźników w czasie i w obrębie branż).

W drugiej części konferencji eksperci zastanowią się nad konsekwencjami (nie)właściwego raportowania niefinansowego (potrzeby informacyjne adresatów raportów niefinansowych; konsekwencje braku właściwych ujawnień w zakresie praw człowieka; komunikacja pozytywnych i negatywnych informacji zawartych w raporcie niefinansowym; nadzór i sankcje nad raportowaniem niefinansowym).

Na zakończenie seminarium omówione zostaną wyzwania emitentów w sporządzaniu raportów niefinansowych (najczęstsze problemy emitentów sporządzających raporty niefinansowe; sprawna organizacja pracy nad raportem w spółce i grupie kapitałowej; wyzwania związane z kompletnością danych).

Podczas konferencji odbędzie się prezentacja Przykładu raportu niefinansowego Zwykłej Spółki S.A. (http://seg.org.pl/pl/standard-informacji-niefinansowych-sin)

Gospodarzem konferencji będzie Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych, Partnerem Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych, a Partnerem Technologicznym Unicomp-WZA.

Wydarzenie będzie transmitowane online (możliwy jest udział zdalny). Więcej informacji na www.seg.org.pl (link: http://seg.org.pl/pl/proces-sporzadzania-raportu-niefinansowego-zwyklej-spolki-sa-transmisja-online).

 

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (aktualności, giełda, akcje)

 • CD Projekt opublikował garść nowych screenshotów z gry Cyberpunk 2077

  Warszawskie studio na targi do Kolonii wybrało się głównie w celach biznesowych i zrezygnowało z oficjalnych pokazów. Na otarcie łez CD Projekt zaserwował fanom Cyberpunka garść nowych screenshotów z gry.

 • Echo Investment rozpoczęło budowę kolejnego biurowca w Browarach Warszawskich

  Echo Investment rozpoczęło budowę biur w bezpośrednim sąsiedztwie odrestaurowanej Willi Schiele - dawnego domu właścicieli słynnych Browarów Warszawskich. Będzie to najwyższy, 14-kondygnacyjny budynek komercyjny tego projektu. 

 • Maciej Szymański nowym prezesem Kredyt Inkaso

  Rada nadzorcza Kredyt Inkaso powołała na stanowisko prezesa Macieja Szymańskiego na okres wspólnej trzyletniej kadencji obejmującej lata 2016-2019 ze skutkiem na 28 sierpnia 2018 r. 

 • Asbis skokowo zwiększył przychody w lipcu

  Asbis wypracował w lipcu br. skonsolidowane przychody na poziomie ok. 158 mln USD, wobec 94 mln USD w lipcu 2017 r., co oznacza wzrost o ok. 67 proc., podała spółka, powołując się na wstępne dane szacunkowe. We wtorek przed południem kurs akcji rośnie o prawie 2 proc.

 • Surowce: Cena złota w górę na skutek osłabienia USD

  Po gwałtownej przecenie metali szlachetnych w poprzednim tygodniu, początek bieżącego tygodnia przynosi odreagowanie zniżek. Notowania złota dzisiaj rano rosną, kontynuując ruch z piątku i poniedziałku, i docierając obecnie do okolic 1.200 USD za uncję. Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku