X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Już w jutro odbędzie się seminarium o tym, jak wybrać biegłego rewidenta pod nowymi regulacjami

Opublikowano: 2018-03-06 10:11:04

Konferencja „Jak wybrać biegłego rewidenta pod nowymi regulacjami" odbędzie się 7 marca 2018 roku. Wydarzenie adresowane jest do biur zarządów, działów prawnych, działów relacji inwestorskich oraz osób zajmujących się tworzeniem procedur i polityk związanych z wyborem biegłego rewidenta w spółce. Organizatorem konferencji jest Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych.

Podczas spotkania omówione zostaną dwa bloki tematyczne – zmiany w procesie wyboru biegłego oraz konsekwencje dla spółek, ich władz i inwestorów. W trakcie pierwszej części eksperci skoncentrują się na takich kwestiach, jak:

 • Kogo i jakie zmiany dotkną – wymogi dotyczące rotacji, regulacje odnośnie usług dozwolonych, przepisy przejściowe);
 • Polityka wyboru biegłego – co musi zawierać taka polityka, do kiedy powinna (była) powstać, co zrobić, jeśli ktoś się z nią spóźni(ł);
 • Procedura wyboru biegłego – co musi zawierać taka procedura, do kiedy powinna (była) powstać, co zrobić, jeśli ktoś się z nią spóźni(ł);
 • Polityka świadczenia usług dozwolonych – kto musi mieć taką politykę, co musi zawierać ta polityka, do kiedy powinna (była) powstać, co zrobić, jeśli ktoś się z nią spóźni(ł).

W trakcie drugiej części konferencji prelegenci zaprezentują takie zagadnienia, jak:

 • Zmiany w zakresie i sposobie badania – nowe obszary i procedury badania, zakres odpowiedzialności i oświadczeń członków władz, rola Rady Nadzorczej i Komitetu Audytu;
 • Jak się zmieni audyt i jego cena – nowe obszary kosztów, ograniczenie podaży przy zwiększonym popycie, urealnienie wyceny audytu;
 • Przygotowanie do zmian z perspektywy nadzoru – omówienie „klasówki” dot. Komitetów Audytu, najczęstsze problemy, możliwe działania nadzoru.

Gospodarzem konferencji będzie Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych, Partnerami są: Polska Izba Biegłych Rewidentów oraz Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych, a Partnerem Technologicznym Unicomp-WZA. Wydarzenie będzie transmitowane online (możliwy jest udział zdalny).

Więcej informacji na www.seg.org.pl.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (aktualności, giełda, akcje)

 • BPS ma 50 mln zł pożyczki od Spółdzielni Systemu Ochrony Zrzeszenia BPS

  Bank Polskiej Spółdzielczości (BPS) podpisał ze Spółdzielnią Systemu Ochrony Zrzeszenia BPS umowę pożyczki podporządkowanej, na podstawie której Spółdzielnia udzieliła bankowi dziesięcioletniej pożyczki w kwocie 50 mln zł.

 • Prezes GPW dołączy do Rady FESE

  Marek Dietl jest trzecim przedstawicielem Polski, który został powołany do władz FESE. W Radzie Europejskiej Federacji Giełd Papierów Wartościowych zasiadał również były prezes GPW, Adam Maciejewski. Pierwszy prezes GPW, Wiesław Rozłucki sprawował natomiast funkcję zastępcy przewodniczącego Komitetu Roboczego FESE.

 • Brak rąk do pracy i wzrost cen materiałów budowlanych windują ceny mieszkań

  Produkcja budowlano-montażowa rośnie w tempie dwucyfrowym od miesięcy, a firmy z branży budowlanej odczuły poprawę koniunktury. Gwałtowny wzrost popytu na materiały budowlane wywołał jednak skok w ich cenach. Sytuację dodatkowo pogarsza wzrost cen gruntów i brak rąk do pracy. Branża posiłkuje się pracownikami zza wschodniej granicy - szacuje się, że już teraz na polskich budowach pracuje ponad milion Ukraińców i Białorusinów.

 • Surowce: Istotny spadek produkcji ropy naftowej w Libii

  Bieżący tydzień na rynku ropy naftowej przynosi zmienne nastroje inwestorów. Po gwałtownych spadkach w piątek, cena tego surowca ustabilizowała się, a nawet delikatnie wzrosła. Jak dotychczas, ceny ropy naftowej WTI w bieżącym tygodniu oscylują przez większość czasu w okolicach 64-65,50 USD za baryłkę.

 • Mocne odbicie spółek z WIG20, w grze także LiveChat i Millennium

  Obawy o wojny handlowe nieco zelżały, pozwalając giełdom na złapanie oddechu. Na GPW drożeją przede wszystkim największe i najbardziej płynne spółki. Ryzyko związane z wojnami handlowymi jednak nie znikło, więc korekta raczej będzie krótka.Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku