X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

JSW wypłaci 550 mln zł wcześniej wstrzymanych świadcz. pracowniczych w 2018-2019

Opublikowano: 2017-12-07 08:53:23

Omawiane walory:

Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) zawarła ze stroną społeczną porozumienie, na mocy którego wypłaci zawieszone wcześniej świadczenia na rzecz pracowników w wysokości ok. 350 mln zł w 2018 r. i ok. 200 mln zł w 2019 r.

– Biorąc pod uwagę poprawę sytuacji finansowej JSW, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pracowników, zarząd spółki po przeprowadzeniu negocjacji ze stroną społeczną oraz analizie zapisów porozumienia z obligatariuszami z dnia 29 sierpnia 2016 r. […] podpisał w dniu 5 grudnia 2017 r. porozumienie, na mocy którego spółka w latach 2018 i 2019 wypłaci przywrócone świadczenia. W roku 2018 spółka wypłaci świadczenia na rzecz pracowników w łącznej wysokości około 350 mln zł, a w roku 2019 około 200 mln zł – czytamy w komunikacie.

>> Zobacz także: Polskie górnictwo pilnie potrzebuje nowych technologii

W połowie września 2015 r. JSW zawarła porozumienie z reprezentatywnymi organizacjami związkowymi działającymi w spółce w sprawie ograniczenia części świadczeń na rzecz pracowników. Dawało ono możliwość skrócenia okresu obowiązywania zawieszenia wypłaty niektórych składników wynagradzania w przypadku zmiany sytuacji ekonomicznej spółki. >> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom JSW

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. Spółka jest notowana na GPW od 2011 r.

notowania

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o jsw)

 • JSW zainwestuje ok. 60 mln zł w centrum produkcyjno-remontowe w Suszcu

  Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) zainwestuje ok. 60 mln zł w budowę centrum produkcyjno-remontowego dla spółki zależnej Jastrzębskie Zakłady Remontowe (JZR) w gminie Suszec.

 • JSW tworzy fundusz stabilizacyjny na czarną godzinę

  Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) podpisała z konsorcjum złożonym z PGE Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych (TFI) oraz Altus Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych umowę o współpracy w zakresie utworzenia oraz zarządzania tworzonym przez JSW Funduszem Inwestycyjnym Zamkniętym (FIZ) - tzw. funduszem stabilizcyjnym. JSW zasili fundusz kwotą 1-1,5 mld zł.

 • Cyfrowy Polsat i fundamentalne pytanie o giełdę, w tle przecena KGHM

  We wtorek emocje na GPW rozgrzewają duże zakupy Cyfrowego Polsatu. Tak naprawdę jednak podstawowym pytaniem, jakie obecnie zadają sobie inwestorzy jest, czy poniedziałkowa poprawa koniunktury to początek mocniejszego ruchu do góry? W tle obu tematów jest przecena KGHM, którego akcje są najtańsze od stycznia br.

 • Haitong Bank wznowił wydawanie rekomendacji dla JSW i Bogdanki

  Haitong Bank w raporcie z 4 grudnia wznowił wydanwanie rekomendacji dla dwóch czołowych spółek z polskiego sektora węglowego. Analitycy zalecili kupno akcji Jastrzębskiej Spółki Węglowej z ceną docelową 114,27 zł i neutralne podejście do Bogdanki z wyceną 70,87 zł za walor. 

 • EuroRating podniósł rating JSW do B+, perspektywa stabilna

  Agencja ratingowa EuroRating podwyższyła o jeden stopień rating kredytowy nadany Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. z poziomu B do B+. Perspektywa ratingu została zmieniona z pozytywnej na stabilną.Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku