X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

JSW wykupiła obligacje o wartości ćwierć miliarda złotych i zmniejszyła ryzyko emisji akcji

Opublikowano: 2017-06-08 16:47:20

Omawiane walory:

Jastrzębska Spółka Węglowa dokonała wcześniejszego wykupu obligacji o łącznej wartości 26,66 mln USD oraz 150,39 mln zł. W zamian obligatariusze odstąpili od żądania przeprowadzenia wtórnej emisji akcji.

Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) dokonała wcześniejszego wykupu obligacji o łącznej wartości 26,66 mln USD oraz 150,39 mln zł.

– W konsekwencji dokonania wykupu, o którym mowa w akapicie powyżej, łączna wartość nominalna niewykupionych obligacji wyemitowanych przez JSW w ramach programu emisji wynosi obecnie 701.050.000 zł oraz 125.020.000 USD – czytamy w komunikacie.

W związku z dokonanym dodatkowym przedterminowym wykupem, obligatariusze zgodzili się na zmianę niektórych warunków dokumentacji programu emisji, w tym między innymi na rezygnację ze zobowiązania JSW do pozyskania dodatkowego finansowania poprzez przeprowadzenie wtórnej emisji akcji.

Wykupione obligacje zostały wyemitowane na podstawie programu emisji obligacji ustanowionego umową programu emisji z 30 lipca 2014 r.

>> Biblioteka Inwestora – DARMOWE książki o inwestowaniu i technice >>>

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. Spółka jest notowana na GPW od 2011 r.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o jsw)

 • JSW zainwestuje ok. 60 mln zł w centrum produkcyjno-remontowe w Suszcu

  Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) zainwestuje ok. 60 mln zł w budowę centrum produkcyjno-remontowego dla spółki zależnej Jastrzębskie Zakłady Remontowe (JZR) w gminie Suszec.

 • JSW tworzy fundusz stabilizacyjny na czarną godzinę

  Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) podpisała z konsorcjum złożonym z PGE Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych (TFI) oraz Altus Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych umowę o współpracy w zakresie utworzenia oraz zarządzania tworzonym przez JSW Funduszem Inwestycyjnym Zamkniętym (FIZ) - tzw. funduszem stabilizcyjnym. JSW zasili fundusz kwotą 1-1,5 mld zł.

 • JSW wypłaci 550 mln zł wcześniej wstrzymanych świadcz. pracowniczych w 2018-2019

  Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) zawarła ze stroną społeczną porozumienie, na mocy którego wypłaci zawieszone wcześniej świadczenia na rzecz pracowników w wysokości ok. 350 mln zł w 2018 r. i ok. 200 mln zł w 2019 r.

 • Cyfrowy Polsat i fundamentalne pytanie o giełdę, w tle przecena KGHM

  We wtorek emocje na GPW rozgrzewają duże zakupy Cyfrowego Polsatu. Tak naprawdę jednak podstawowym pytaniem, jakie obecnie zadają sobie inwestorzy jest, czy poniedziałkowa poprawa koniunktury to początek mocniejszego ruchu do góry? W tle obu tematów jest przecena KGHM, którego akcje są najtańsze od stycznia br.

 • Haitong Bank wznowił wydawanie rekomendacji dla JSW i Bogdanki

  Haitong Bank w raporcie z 4 grudnia wznowił wydanwanie rekomendacji dla dwóch czołowych spółek z polskiego sektora węglowego. Analitycy zalecili kupno akcji Jastrzębskiej Spółki Węglowej z ceną docelową 114,27 zł i neutralne podejście do Bogdanki z wyceną 70,87 zł za walor. Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku