X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

JSW chce wystartować w przetargu na odmetanowanie kopalni Coal India Limited

Opublikowano: 2018-01-12 15:48:31

Omawiane walory:

Jastrzębska Spółka Węglowa wspólnie z ZOK, należącym do EXME Berger Group, chce wystartować w przetargu Coal India Limited na wykonanie modelu złoża gazu, dobór i zaprojektowanie systemu odmetanowania wraz z gospodarczym wykorzystaniem metanu, dostawę i zabudowę niezbędnych urządzeń.

(Fot. JSW)

Projekt, rozpisany na 9 lat obejmuje również wdrożenie systemu odmetanowania wraz z jego późniejszą obsługą. Ma on być przeprowadzony w jednej z kopalń Coal India Limited, zaprojektowanej i zbudowanej przez Polaków w latach sześćdziesiątych XX wieku, podano w komunikacie.

– To kopalnia zaprojektowana przez Polaków, teraz chcemy wejść na ten rynek z polską myślą techniczną. JSW i EXME Berger Group współpracują od wielu lat, wiele podobnych projektów wspólnie już zrealizowaliśmy i z chęcią przeniesiemy nasze bogate doświadczenia na rynek hinduski. Tu jesteśmy niekwestionowanym liderem – powiedział prezes JSW Daniel Ozon, cytowany w komunikacie.

– Chodzi nam o wejście na rynki zagraniczne, a zwłaszcza na rynek hinduski. Widzimy ogromną szansę zarówno dla JSW, jak i firm okołogórniczych, do których my także się zaliczamy” – powiedział prezes ZOK Jerzy Berger.

>> E-book: Analiza fundamentalna wg analityków StockWatch.pl Sprawdź

W dalszym etapie prac mogą uczestniczyć także Jastrzębskie Zakłady Remontowe oraz Centralne Laboratorium Pomiarowo-Badawcze.

ZOK, należąca do EXME Berger Group, jest największą w Polsce firmą zajmującą się kompleksowo odmetanowaniem górotworu kopalń węgla kamiennego, projektowaniem technologii odmetanowania, projektowaniem i budową obiektów oraz urządzeń dla odmetanowania, podziemnymi robotami wiertniczymi oraz zagadnieniami naukowo-badawczymi związanymi z oceną i likwidacją zagrożeń metanowych.

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. Spółka jest notowana na GPW od 2011 r.

>> Gorączka czarnego złota wróciła do Jastrzębia-Zdroju – omówienie sytuacji finansowej i wyników JSW po III kwartale 2017 roku

notowania

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o jsw)

 • WIG20 nabiera rozpędu, w grze KGHM, CD Projekt i GetBack

  Początek wtorkowego handlu na GPW upływa pod znakiem niewielkich zmian indeksów, co koreluje z podobnym zachowaniem pozostałych giełd w Europie. Najlepiej radzi sobie WIG20, który zyskuje 0,5 proc. O losach dzisiejszej sesji zdecydują nastroje wśród wracających z długiego weekendu inwestorów z Wall Street.

 • JSW, Bogdanka i PGG dostarczą więcej węgla do elektrowni Ostrołęka B

  Energa Elektrownie Ostrołęka, należąca do grupy Energa, podpisała aneksy do umowy z Polską Grupą Górniczą (PGG), Lubelskim Węglem Bogdanka (LW Bogdanka) oraz umowę z Jastrzębską Spółką Węglową (JSW), gwarantujące dostawy węgla na kolejne lata eksploatacji elektrowni Ostrołęka B, poinformowała spółka. PGG jest obecnie większościowym dostawcą, a pozostali są tzw. dostawcami uzupełniającymi.

 • Pierwsze symptomy realizacji zysków, w grze JSW i Benefit Systems

  Po mocnym początku roku na GPW, wtorkowa sesja może przynieść pierwszą realizację zysków. Perspektywy wciąż pozostają jednak dobre. Zyski inwestorzy natomiast już realizują na złotym, który trzeci kolejny dzień traci na wartości.

 • Kurs JSW coraz bliżej szczytów z 2011 r. La Niña sponsoruje zwyżki cen węgla

  La Niña, czyli po hiszpańsku "dziewczynka" w najbliższych miesiącach może mieć spory wpływ na notowania kilku ważnych surowców, w tym australijskiego węgla. Jego ceny są wyznacznikiem dla całej branży.

 • Na GPW zieleń jak okiem sięgnąć. LPP i BZ WBK w szczytowej formie

  Świetne nastroje na rynkach globalnych i silny popyt na akcje największych spółek podbiły kurs WIG20 aż o 2,8 proc. Motorem wzrostów były dziś akcje LPP i BZ WBK, które wyznaczyły nowe historyczne rekordy. Powody do zadowolenia mają dziś także frankowicze.Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku