X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

JSW będzie starać się wypłacić dywidendę w przyszłym roku

Opublikowano: 2018-03-13 16:04:57

Omawiane walory:

Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) będzie się starać by wypłacić dywidendę w 2019 roku, wynika z wypowiedzi prezesa Daniela Ozona.

(Fot. spółka)

– W średnim i długim terminie chcemy być spółką dywidendową. W kolejnym roku będziemy się starali wypłacić dywidendę – powiedział Ozon podczas konferencji prasowej.

Wcześniej JSW podjęła decyzję o zawieszeniu stosowania polityki dywidendowej JSW w zakresie przeznaczenia wypracowanych wyników finansowych za rok obrotowy zakończony 31 grudnia 2017 roku.

Zgodnie z polityką dywidendową stosowaną przez spółkę, zarząd spółki w 2018 r. powinien rekomendować walnemu zgromadzeniu JSW wypłatę dywidendy na poziomie co najmniej 30% skonsolidowanego zysku netto za 2017 rok.

>> Akcje z GPW? 1 PLN +0,08%. Akcje amerykańskie? €0,50 + $0,004 za akcję. Inwestuj z DEGIRO.

Mając na uwadze zapisy porozumienia z obligatariuszami oraz konieczność odbudowania kapitału zapasowego uszczuplonego w latach poprzednich, zarząd spółki nie będzie rekomendował walnemu zgromadzeniu JSW wypłaty dywidendy za rok obrotowy zakończony 31 grudnia 2017 roku, zapowiedziała spółka.

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. Spółka jest notowana na GPW od 2011 r.

notowania

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o jsw)

 • Energetyka może zatopić GPW, w grze T-Bull, Altus i Gino Rossi

  Jeszcze rano wizja podwyżek cen energii, a więc i wyższych zysków koncernów energetycznych, pomagała GPW. Niestety, to może być krótkotrwały impuls, a ta sama energetyka może zatopić indeksy. Sporo dziś dzieje się też na akcjach JSW, T-Bull, Altus TFI i Gino Rossi.

 • Rosną szanse na techniczne odbicie, w grze JSW i rekordowo tanie spółki energetyczne

  We wtorek przed południem WIG20 traci ponad 1 proc., ale spora w tym zasługa odcięcia dywidend od akcji PZU i Lotosu. W szerszej perspektywie rynek jest już mocno wyprzedany, a to stwarza dobrą okazję do przynajmniej korekcyjnego odbicia na GPW.

 • mWIG40 przerwał czarną serię, gorąco na JSW i Polimeksie-Mostostalu

  Tylko dzięki ofensywie popytu w ostatniej godzinie sesji WIG20 i mWIG40 zakończyły sesję na plusie. Giełdowym średniakom udało się przerwać trwającą już niemal dwa tygodnie serię spadków. W poniedziałek w centrum uwagi były przede wszystkim akcje JSW i Polimeksu-Mostostalu.

 • Coraz ciemniejsze chmury nad rynkiem

  Wprawdzie już od dobrych kilku dni NYSE straciło ochotę do wybijania kolejnych szczytów, a akcje poruszały się tak naprawdę w trendzie bocznym, ale jeszcze do środy reakcja na postępujące na całym świecie spadki była tak naprawdę symboliczna. Wczorajsze zamknięcie na poziomie niższym o 0,9 proc. niż dzień wcześniej w połączeniu z minusowym otwarciem dzisiaj zaczyna już budzić podejrzenia, że wyczekiwana od dłuższego czasu korekta się rozpoczęła.

 • TFI Energia ma porozumienie z Altus TFI dot. zawieszenia zgody na zarządzanie częścią portfela

  Altus Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych (TFI) zawarło dziś porozumienie dotyczące zawieszenia zgody na zarządzanie częścią portfela inwestycyjnego należącego do Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych Energia funduszu JSW Stabilizacyjny FIZ oraz uprawnień do pobierania z tego tytułu wynagrodzenia. Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku