X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

INDATA z kontraktem na ponad 9 mln zł

Opublikowano: 2017-02-07 15:01:01

Omawiane walory:

Grupa INDATA  wygrała przetarg ogłoszony przez Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. Wartość zamówienia wynosi ponad 9 mln zł brutto.

indata
0,49 +0,00 (+0,00%)

Informacja prasowa, 7 lutego 2017 r.

Proximus, spółka z Grupy INDATA w kolejnych miesiącach będzie dostarczać usługi asysty technicznej dla oprogramowania i sprzętu Oracle, które używane są w systemach informatycznych PGNiG. Usługa polega na  całodobowym wsparciu technicznym wybranych produktów, daje możliwość korzystania z narzędzi proaktywnej pomocy oraz ciągły dostęp do poprawek, aktualizacji i rozszerzeń oprogramowania.

To kolejny w ostatnich dniach po Komendzie Głównej Policji duży kontrakt, który zdobyliśmy na wymagającym rynku spółek Skarbu Państwa. W tym roku chcemy skupiać się na mocniejszym zaistnieniu w sektorze public, czemu sprzyja struktura naszej Grupy i możliwość wzajemnego uzupełniania kompetencji przez spółki zależne – komentuje Grzegorz Czapla, prezes zarządu INDATA.

Prezes dodaje, że po kilkunastu miesiącach zastoju na rynku przetargów dla firm IT, zaczyna dostrzegać powolne ożywienie w tym zakresie. Jak mówi, cała branża czeka na ożywienie w zakresie przetargów, które w minionym roku były ograniczane do minimum, co odzwierciedlają wyniki praktycznie każdej spółki z giełdy.

Jako branża czekamy też na uruchomienie środków z nowej perspektywy unijnej, co na pewno zapewni napływ pieniędzy do takich instytucji jak szpitale, uczelnie czy samorządy – podsumowuje Grzegorz Czapla.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o indata)

 • WIG20 zdobywa ważny szczyt, w grze Pekao, CD Projekt i The Farm 51

  Warszawska giełda jest dzisiaj jedną z najmocniejszych w Europie. WIG20 rozpoczął dzień od udanego ataku na magiczny poziom 2.100 pkt. Nowy tegoroczny szczyt indeksu blue chipów to zasługa świetnej formy notowań banków i koncernów paliwowych.

 • INDATA dynamicznie rośnie

  Przychody Grupy INDATA w pierwszym kwartale wzrosły o 113 proc. osiągając poziom ponad 32 mln zł. Od tego kwartału Grupa w pełni konsoliduje wyniki przejętej w ubiegłym roku spółki Proximus.

 • INDATA z nowymi kontraktami dla branży energetycznej

  Giełdowy holding informatyczny pozyskał kolejne zlecenia na swoje usługi dla przedsiębiorstw z branży energetycznej. Wartość dwóch kontraktów wynosi ponad 14 mln zł. 

 • Grupa Indata ma kontrakt na 27 mln zł

  Spółka Proximus z Grupy INDATA zdobyła największy w historii całej grupy kontrakt świadczony dla Spółki z Grupy TAURON . Jego wartość to 27 mln zł.

 • Rekordowe przychody grupy Indata w 2015r.

  Miniony rok był bardzo udany dla wrocławskiego holdingu spółek informatycznych, który wypracował przychody na rekordowo wysokim poziomie. INDATA zamknęła 2015 rok z ponad 88 mln zł przychodów, czyli o 51% wyższymi niż rok wcześniej. Dobry poziom osiągnął także wskaźnik EBITDA, bo blisko 10,5 mln zł. Spółka zapowiada dalszy dynamiczny rozwój m.in. dzięki pełnemu wykorzystaniu efektu synergii pomiędzy spółkami w Grupie oraz kolejnym przejęciom.Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku