X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Herkules w grudniu wyda 5 mln zł na skup akcji własnych

Opublikowano: 2017-12-07 11:23:23

Omawiane walory:

Herkules ustalił cenę jednostkową nabycia akcji własnych na 4,20 zł, a ich maksymalną liczbę - na 1,2 mln.

Herkules w ramach drugiej transzy skupi maksymalnie 1,2 mln akcji po cenie 4,20 zł za sztukę. Buy back potrwa od 11 do 20 grudnia 2017 roku.

– Przeznaczeniem skupu akcji jest ich umorzenie i tym samym zmniejszenie liczby akcji, dzięki czemu, oprócz wypłat dywidend, w ten sposób chcemy docenić naszych akcjonariuszy. Z drugiej strony umożliwiamy tej części z nich, którzy nie czują się usatysfakcjonowani obecnym kursem akcji, wycofanie się z inwestycji. Jesteśmy pewni, że założenia grudniowego skupu są atrakcyjne zarówno dla spółki, jak i jej akcjonariuszy, a proponowana cena nie odzwierciedla jeszcze w pełni korzystnych perspektyw, które stoją przed spółką w kolejnych latach – powiedział Tomasz Kwieciński, wiceprezes zarządu Herkules SA.

Spółka dotychczas skupiła akcje stanowiące 3,32 proc. kapitału, wobec 11 proc., na które zgodę wyraziło NWZ z lutego br.

– W 2017 r. chcemy w naszych wynikach ująć zidentyfikowane niekorzystne czynniki i rozpocząć kolejny rok, w taki sposób, by móc zaprezentować potencjał wynikowy grupy Herkules. Mimo dobrych warunków rynkowych, w ostatnich kwartałach spotkały nas jednorazowe negatywne zdarzenia mające charakter czynnika losowego, związane z sytuacją spółki zależnej Viatron oraz jednym z naszych wieloletnich kontrahentów, tj. grupą Vistal. Warto zauważyć, że powyższe odpisy mają charakter księgowy i nie wpływają na przepływy w spółce – dodał Tomasz Kwieciński.

W środę Herkules poinformował o jednorazowych czynnikach, które obciążą wyniki za 2017 r. Łączna kwota odpisów szacowana jest na 7,2 mln zł i składają się na nią następujące zdarzenia – 1,5 mln zł obejmuje saldo aktywowanych dotychczas kosztów poniesionych przez spółkę zależną Viatron w 2016 r. na inwestycję w pozyskanie rynków zagranicznych. Spółka Viatron zmuszona była przerwać realizację prowadzonych projektów w wyniku wypadku i uszkodzenia technicznego kluczowego żurawia. Ze zdarzeniem tym wiąże się drugi negatywny czynnik dotyczący Viatronu, czyli odpis aktualizujący wartość księgową inwestycji Herkulesa w akcje tej spółki zależnej (4,7 mln zł). Trzecią przesłanką jest odpis nieuregulowanych należności ze strony Vistalu, który wyniesie do 1 mln zł.

Herkules jest dostawcą usług sprzętowych w zakresie wynajmu urządzeń dźwigowych oraz realizacji transportu ponadgabarytowego. Świadczy również usługi budowlano-montażowe wiązane z wznoszeniem obiektów kubaturowych, farm wiatrowych oraz realizuje obiekty telekomunikacyjne i energetyczne. Jest notowany na GPW od 2006 r.

notowania

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o Herkules)

 • Propozycje inwestycyjne na czerwiec wg DM mBanku

  Analitycy DM mBanku w czerwcowym raporcie wyróżnili aż 27 spółek. Na liście dominują przedstawiciele sektora przemysłowego, deweloperskiego, budowlanego oraz handlowego.

 • Roszady w indeksach. Wielki powrót JSW, Polimeksu-Mostostalu, Petrolinvestu oraz awans Kruka

  W wyniku rewizji rocznej, która zostanie przeprowadzona po sesji 17 marca, akcje Jastrzębskiej Spółki Węglowej zastąpią walory Enei w indeksie WIG20, a akcje Kruka wejdą w miejsce Bogdanki w indeksie WIG30. Spore zmiany nastąpią także w indeksach mWIG40 i sWIG80.

 • Prognozy fundamentalne dla 11 spółek budowlanych

  Trzeci kwartał nie dla wszystkich spółek budowlanych był udany, ale niektóre z nich regularnie wypracowują świetne wyniki, nie czekając na profity z nowego budżetu unijnego. Sprawdziliśmy jakie prognozy wyników mają maklerzy dla najciekawszych z nich.

 • Analiza techniczna 4 małych spółek pod jesienne odbicie

  Notowania spółek wlokących się w ogonie indeksu sWIG80 we wrześniu złapały wiatr w żagle i żwawo nadrabiają zaległości. Z pomocą eksperta od techniki z SGH zbadaliśmy sytuację techniczną walorów Agory, HERKULESa, Mostostalu Zabrze oraz PHNu.

 • 15 ciekawych spółek na wrzesień wg DM mBanku

  Biuro z uwagi na niepewność co do kondycji światowej gospodarki oraz lokalne czynniki ryzyka pozostaje zwolennikiem niedużej ekspozycji na rynek akcji. Na krótkiej liście spółek, których kursy akcji mogą wykazać się relatywną siłą w najbliższych tygodniach dominują reprezentanci z sektora przemysłowego i TMT.Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku