X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Fuzje i przejęcia

 • 03 listopada 2017

  JSW chce przejąć Przedsiębiorstwo Budowy Szybów od Kopeksu

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Jastrzębska Spółka Węglowa rozważa przejęcie PBSz od Kopeksu, wynika z ustaleń "Rzeczpospolitej". Wartość transakcji analitycy szacują na 250-300 mln zł.

 • 02 listopada 2017

  Fundusz Mid Europa Partners ma porozumienie ws. zakupu Grupy Hortex

  Opublikowano:

  Fundusz private equity Mid Europa Partners podpisał porozumienia w sprawie zakupu Grupy Hortex od funduszu kontrolowanego przez Argan Capital. Transakcja uwarunkowana jest uzyskaniem zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, a jej zakończenie przewidziane jest na pierwszy kwartał 2018 r.

 • 31 października 2017

  Grupa Azoty zrezygnowała z przejęcia chorwackiej spółki Petrokemija

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Grupa Azoty po due diligence zdecydowała o niekontynuowaniu udziału w procesie objęcia akcji w chorwackiej spółce Petrokemija.

 • Idea Leasing połączy się z Getin Leasing

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Idea Leasing, spółka stowarzyszona z Idea Bank, podpisała plan połączenia z Getin Leasing. Po rejestracji połączenia firma będzie funkcjonowała pod nazwą Idea Getin Leasing.

 • 24 października 2017

  Millennium DM: Pekao dzięki fuzji z Aliorem mogłoby zawalczyć o pozycję lidera

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Ewentualna fuzja Banku Pekao z Alior Bankiem pozwoliłaby Pekao mocniej zawalczyć o klientów detalicznych. Silna bankowość korporacyjna oraz kompetencje banku inwestycyjnego to również atuty, które mogą pomóc w zdobyciu pozycji nr 1 w polskim sektorze bankowym, uważa analityk Millennium DM Marcin Materna. 

 • Pekao i Alior Bank analizują opcję współpracy lub fuzji

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Bank Pekao i Alior Bank zawarły list intencyjny dotyczący wstępnych dyskusji oraz analiz wykonalności ich potencjalnej współpracy oraz wymiany informacji lub połączenia obu podmiotów. We wtorek rano akcje obu spółek tracą na wartości.

 • 18 października 2017

  Ważne NWZA Gobarto. Jeden z projektów dotyczy strategicznej emisji akcji

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Andrzej Goździkowski, prezes Cedrobu tuż przed kluczowym walnym deklaruje, że nie planuje wykupu akcjonariuszy mniejszościowych Gobarto w celu wycofywania spółki z GPW.

 • 17 października 2017

  ZM Henryk Kania chcą przejąć za dług Staropolskie Specjały

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Zakłady Mięsne Henryk Kania zawarły przedwstępną umowę przeniesienia przedsiębiorstwa Staropolskie Specjały w celu zwolnienia go z długu względem siebie. Wartość nabywanego przedsiębiorstwa oszacowana została na 293 mln zł. Warunkiem zawarcia umowy przyrzeczonej jest uzyskanie zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

 • 05 października 2017

  PGE dostała warunkową zgodę na przejęcie kontroli nad EDF Polska

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wydał zgodę na przejęcie przez Polską Grupę Energetyczną (PGE) kontroli nad EDF Polska, poinformował Urząd. Transakcja może dojść do skutku pod warunkiem sprzedaży na giełdzie większości energii produkowanej przez przejmowaną spółkę, dzięki czemu koncentracja nie spowoduje zagrożenia dla konkurencji.

 • 04 października 2017

  AccorHotels – właściciel Orbisu – ma umowę nabycia grupy Gekko

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Właściciel Orbisu podpisał umowę nabycia Gekko - grupy specjalizującej się w rozwiązaniach w zakresie dystrybucji hoteli na potrzeby osób podróżujących służbowo. Transakcja, w ramach której wartość Gekko została wyceniona na 100 mln euro, będzie mieć dodatni wpływ na wyniki finansowe AccorHotels poczynając od roku 2018.

 • 27 września 2017

  Sare zrezygnowało z kupna Gadu-Gadu

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Sare odstąpiło od negocjacji z Xevin Consulting Limited w sprawie przejęcia legendarnego komunikatora. Kością niezgody najprawdopodobniej okazała się cena.

 • 25 września 2017

  Grupa Azoty przymierza się do przejęcia chorwackiej spółki Petrokemija

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Grupa Azoty złożyła niewiążącą ofertę objęcia udziałów chorwackiej spółki Petrokemija.

 • 21 września 2017

  Enterprise Investors rusza na łowy. W Polsce zamierza wydać ponad miliard złotych

  Opublikowano:

  Enterprise Investors utworzył Polish Enterprise Fund VIII, który dysponuje kapitałem w wysokości 498 mln euro. Polska pozostanie w centrum zainteresowania najnowszego funduszu – Enterprise Investors spodziewa się wydać w kraju minimum 50 proc. powierzonych środków.

 • 19 września 2017

  Groclin przejmie crtlCAD za 2 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  CADM Automotive - spółka zależna Groclinu - zawarł umowę kupna 100 proc. udziałów w firmie specjalizującej się w projektowaniu komponentów do aut. We wtorek rano notowania Groclinu rosną o 3 proc.

 • 15 września 2017

  PGE liczy na kompromis z UOKiK i szybką finalizację przejęcia aktywów EDF

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Polska Grupa Energetyczna (PGE) liczy na wypracowanie kompromisowego rozwiązania w ramach rozmów z Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) na temat wniosku o zgodę na przejęcie przez PGE kontroli nad EDF Polska i ma nadzieję na szybką finalizację tej akwizycji, poinformował rzecznik PGE Maciej Szczepaniuk.

 • 06 września 2017

  W II połowie 2017 r. wzrośnie liczba fuzji i przejęć, także wśród spółek z GPW

  Opublikowano:

  W I połowie 2017 r. liczba fuzji i przejęć na polskim rynku była wyższa niż w II połowie 2016 roku, a także wyższa niż przed rokiem. Choć dominują przejęcia o niewielkiej wartości, to zawierane są także duże kontrakty, co powinno przyciągnąć zagranicznych inwestorów do polskiego rynku. Także oferty publiczne dokonane w I półroczu wpłynęły pozytywnie na zaufanie do niego. W kolejnych miesiącach eksperci spodziewają się znacznego ożywienia na rynku fuzji i przejęć. 

 • 31 sierpnia 2017

  Coraz bliżej połączenia dwóch gigantów sektora naftowo-paliwowego

  Opublikowano:

  Połączenie spółek PERN i OLPP od strony formalno-prawne jest już na ostatniej prostej. Zarządy obu spółek zgodnie zapewniają, że zamierzają utrzymać zarówno zatrudnienie, jak i wszystkie dotychczasowe świadczenia. Trwają rozmowy dotyczące porozumień społecznych w obu spółkach.

 • 24 sierpnia 2017

  Raport: Fundusze private equity/venture capital zainwestowały w Polsce 725 mln euro w 2016 r.

  Opublikowano:

  Fundusze PE/VC zainwestowały w Polsce 725 mln euro w 2016 r., wynika z raportu Invest Europe pt. Central and Eastern Europe Private Equity Statistics 2016. W całej Europie Środkowo-Wschodniej inwestycje te wyniosły 1,6 mld euro.

 • 16 sierpnia 2017

  Raport: Analiza fundamentalna ośmiu spółek z branży medialnej

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , , , ,

  Spółki z branży medialnej nie mają lekko. Nadawcy i wydawnictwa zmagają się z silną konkurencją, kaprysami odbiorców, a klimat dodatkowo psują pomysły na repolonizację mediów. Sprawdziliśmy, kto w takim otoczeniu radzi sobie najlepiej oraz na które spółki warto postawić.

 • 11 sierpnia 2017

  ING Bank Śląski przejmie Bieszczadzki SKOK w Sanoku

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie podjęła decyzję o przejęciu Bieszczadzkiej Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej w Sanoku (Bieszczadzkiej SKOK) przez ING Bank Śląski, podała Komisja.

 • 10 sierpnia 2017

  Murapol ogłosił wezwanie na 10,5 proc. akcji Awbudu po 7,50 zł/szt.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Murapol ogłosił wezwanie na 867.150 akcji Awbudu, uprawniających do wykonywania 10,52 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu, po cenie 7,50 zł za sztukę.

 • 08 sierpnia 2017

  Cloud Technologies przejmuje sieć reklamową OAN

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Cloud Technologies (CT) przejmuje OAN (Online Advertising Network) - sieć reklamową, specjalizującą się w sprzedaży powierzchni reklamowej wydawców w ramach produktów sieciowych.

 • 21 lipca 2017

  Best zainwestuje 20 mln euro na włoskim rynku w tym roku

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Kolejna spółka wybiera się na podbój włoskiego rynku wierzytelności. W ślady Kruka, postanowił podążyć Best. Spółka zamierza zainwestować około 20 mln euro we Włoszech w tym roku.

 • 21 czerwca 2017

  Summa Linguae przymierza się do akwizycji w Ameryce Północnej i debiutu na rynku głównym GPW

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Summa Linguae, polskie biuro tłumaczeń notowane na NewConnect rozpoczęła przymiarki do akwizycji w Stanach Zjednoczonych lub Kanadzie. Równolegle spółka rozważa przeniesienie notowań na główny parkiet GPW.

 • Merlin Group przejmuje Magusa, właściciela praw do znaku towarowego merlin.pl

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Merlin Group zawarł z Czerwoną Torebką, Funduszem Inwestycyjnym Zamkniętym Sowiniec (właściciel I) oraz Szósta – Czerwona Torebka SA sp.k. (właściciel II) jako właścicielami 100 proc. akcji spółki Magus w upadłości układowej umowę inwestycyjną dotyczącą zakupu tego pomiotu w zamian za objęcie 13,82 mln akcji w podwyższonym kapitale zakładowym Merlin Group. Celem transakcji jest przejęcie przez grupę Merlin praw do znaku towarowego merlin.pl. 

 • 16 czerwca 2017

  PlayWay zainwestuje w Rebelia Games

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  PlayWay zawarł umowę z Adrianem Kubasiakiem i Jakubem Trzebińskim, na podstawie której obejmie 79 proc. udziału w podwyższonym kapitale zakładowym spółki Rebelia Games za 399 tys. zł.

 • 14 czerwca 2017

  Orbis ma zgodę Urzędu ds. Konkurencji na przejęcie Sofitelu w Budapeszcie

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Węgierski Urząd ds. Konkurencji wydał pozytywną decyzję połączeniową, która pozwoliła na przejęcie przez Accor-Pannonia Hotels Zrt., spółkę zależną Orbisu, kontroli nad HVB Leasing Maestoso Ingatlanhasznosító Korlátolt Felelősségű Társaság, która jest właścicielem hotelu "Sofitel Budapest Chain Bridge" położonego w Budapeszcie.

 • 13 czerwca 2017

  KGHM rozważa budowę hut miedzi w Arabii Saudyjskiej i Indonezji

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  KGHM Polska Miedź jest zainteresowany budową hut miedzi w Arabii Saudyjskiej i Indonezji, wynika z informacji "Dziennika Gazety Prawnej". Jednocześnie spółka zmaga się z problemami finansowymi chilijskiej kopalni Sierra Gorda, jak wskazała gazeta.

 • 09 czerwca 2017

  Sare negocjuje przejęcie aktywów Gadu-Gadu

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Sare podpisało z Xevin Consulting Limited list intencyjny, na mocy którego strony wyraziły wolę w zakresie prowadzenia negocjacji zmierzających do transakcji nabycia przez Sare aktywów Gadu–Gadu, tj. m.in. sprzętu serwerowego, komunikatora Gadu-Gadu, domeny internetowej gg.pl oraz gadu-gadu.pl, prawa własności do znaków towarowych Gadu-Gadu oraz prawa własności do logotypów Gadu-Gadu. 

 • 07 czerwca 2017

  Morawiecki: Udomowienie Pekao pokazuje, że polska gospodarka się usamodzielnia

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Udomowienie Banku Pekao, poprzez zakup 32,8 proc. akcji banku przez Powszechny Zakład Ubezpieczeń i Polski Fundusz Rozwoju, to bardzo dobry sygnał dla polskiej gospodarki, że się usamodzielnia i zwiększa swoją "siłę uderzeniową" uważa wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku