X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Fuzje i przejęcia

 • wczoraj

  PKN Orlen analizuje kondycję Grupy Lotos

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  PKN Orlen przystąpił do procesu badania due diligence w Grupie Lotos, poinformowała Grupa Lotos. Rozpoczęcie procesu jest związane z podpisaniem listu intencyjnego przez PKN Orlen i Skarb Państwa.

 • 16 kwietnia 2018

  Kruk finalizuje przejęcie spółki inkaso we Włoszech

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Wrocławska spółka podpisała umowę przejęcia 51 proc. udziałów w Agecredit z siedzibą w Cesenie, działającej na rynku inkaso. Transakcja przyspieszy rozwój Kruka w atrakcyjnym segmencie zarządzania wierzytelnościami na zlecenie we Włoszech.

 • 03 kwietnia 2018

  Siedem podmiotów, w tym PFR, prowadzi due diligence Solarisa

  Opublikowano:

  Siedem podmiotów prowadzi due diligence Solarisa: inwestorzy branżowi, fundusze private equity oraz Polski Fundusz Rozwoju (PFR) z partnerem biznesowym, wynika z nieoficjalnych informacji "Dziennika Gazety Prawnej".

 • 29 marca 2018

  Akcjonariusze Coliana w ciekawym momencie wzywają na akcje

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Akcjonariusze Coliana ogłosili wezwanie na 41,86 mln akcji po 3,76 zł za sztukę i chcą wycofać spółkę z GPW. Proponowana cena jest wyższa od rynkowej o 8 proc. W czwartek akcje rosną do nawet 3,80 zł.

 • 22 marca 2018

  JSW bliska decyzji o przejęciu kopalni Dębieńsko od Prairie Mining

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) jest już prawie zdecydowana na zakup od Prairie Mining spółki Karbonia mającej koncesję wydobywczą w kopalni Dębieńsko, wynika z ustaleń Dziennika Gazety Prawnej.

 • 20 marca 2018

  CD Projekt włączy wrocławskie Strange New Things do produkcji Cyberpunk 2077

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  CD Projekt kupuje wrocławskie studio deweloperskie Strange New Things. Na jego bazie giełdowa spółka wkrótce otworzy nowy oddział - CD Projekt RED Wrocław, który będzie wspierać produkcję gry Cyberpunk 2077.

 • 16 marca 2018

  Krezus złożył do UOKiK wniosek ws. przejęcia Walcowni Metali Dziedzice

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Krezus złożył wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) w sprawie przejęcia kontroli nad Walcownią Metali "Dziedzice" z siedzibą w Czechowicach-Dziedzicach.

 • 12 marca 2018

  Kruk jest gotowy do konsolidacji rynkowej

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Kruk czuje się na na siłach i jest gotowy do konsolidacji rynkowej, gdyby pojawiły się oferty, poinformował prezes Piotr Krupa.

 • Laser-Med sfinalizował połączenie ze studiem deweloperskim gier One More Level

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Laser-Med (obecnie One More Level) sfinalizowała połączenie z One More Level - podmiotem działającym w branży gier komputerowych - i zmieniła nazwę.

 • 08 marca 2018

  PCC Exol i PCC Rokita kupiły spółkę w Malezji

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Elpis, podmiot zależny od PCC Rokita i PCC Exol, kupił 100 proc. udziałów w spółce PCC Oxyalkylates Malaysia Sdn. Bhd. z siedzibą w Malezji, poinformowały spółki. Nabycie udziałów jest związane z porozumieniem zawartym pomiędzy Elpis a Petronas Chemicals Group Berhad z siedzibą w Malezji dotyczącym rozpoczęcia przygotowań do realizacji potencjalnej inwestycji produkcji oksyalkilatów w Kertih, Terengganu w Malezji.

 • 06 marca 2018

  GPW potwierdziła, że chce przejąć pakiet kontrolny giełdy w Tel Awiwie

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie wspólnie z Polskim Funduszem Rozwoju złożyła wstępną ofertę na zakup 71,7 proc. udziałów w Tel Aviv Stock Exchange (TASE). Wartość transakcji szacowana jest na ok. 0,5 mld zł.

 • Polenergia i Statoil wybudują farmę wiatrową na Bałtyku. Kurs akcji rośnie o 10 proc.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Polenergia zawarła przedwstępną umowę sprzedaży 50 proc. udziałów w dwóch spółkach: Polenergia Bałtyk II i Polenergia Bałtyk III (SPV), które prowadzą projekty budowy morskich farm wiatrowych na Bałtyku na rzecz Grupy Statoil za ponad 94 mln zł.

 • GPW w grze o przejęcie pakietu kontrolnego giełdy w Tel Awiwie

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) otrzymała zaproszenie do udziału w przetargu na zakup prawie 72 proc. akcji głównej giełdy izraelskiej - TASE w Tel Awiwie, dowiedziała się "Rzeczpospolita". Wartość potencjalnej transakcji to co najmniej 490 mln zł.

 • 05 marca 2018

  PCC SE ogłosiło przymusowy wykup akcji PCC Intermodal po 2,66 zł/szt.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  PCC SE z siedzibą w Niemczech ogłosiło zamiar nabycia ok. 6,09 mln akcji spółki PCC Intermodal w drodze przymusowego wykupu po cenie 2,66 zł za sztukę, podał Trigon Dom Maklerski jako podmiot pośredniczący.

 • 02 marca 2018

  Połączenie PKN Orlen i Lotosu może oznaczać duże zmiany na stacjach benzynowych w Polsce

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Najwięksi gracze na polskim rynku paliw łączą siły. Przejęcie kontroli nad Lotosem przez PKN Orlen oznacza, że powstanie paliwowy gigant o giełdowej wartości przekraczającej 50 mld zł. Fuzja może oznaczać szansę na wzmocnienie pozycji kolejnego gracza, bo prawdopodobnie na rynku pojawi się ok. 200 stacji benzynowych na sprzedaż. Dla klientów połączenie Lotosu i Orlenu nie musi oznaczać podwyżek cen benzyny – podkreśla Łukasz Bugaj, analityk Domu Maklerskiego BOŚ.

 • Rusza przymusowy wykup akcji Robyga po 4 zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Bricks Acquisitions Limited ogłosiło przymusowy wykup akcji od akcjonariuszy mniejszościowych. W ten sposób fundusz kontrolowany przez Goldman Sachs zdobędzie brakujący pakiet, czyli 5,34 mln akcji (ok. 1,84 proc. kapitału). Podmiotem pośredniczącym w operacji jest Pekao Investment Banking.

 • Nowe minima na kursie GetBack po ogłoszeniu przeglądu opcji strategicznych i planu emisji akcji

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  W piątek rano akcje GetBack tanieją o ponad 10 proc. i są najtańsze od debiutu na GPW. Inwestorzy nerwowo zareagowali na plan sięgnięcia do ich kieszeni oraz decyzję o rozpoczęciu przeglądu opcji strategicznych.

 • 01 marca 2018

  Vistula i Bytom ustaliły obniżenie parytetu wymiany akcji

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Vistula i Bytom uzgodniły zmianę do planu połączenia, zgodnie z którą parytet wymiany obniżyły z 1:0,82 do 1:0,72, tj. za jedną akcję Bytomia zostanie przyznanych 0,72 akcji Vistuli.

 • 28 lutego 2018

  EJT Investment nie odstąpił od transakcji w wezwaniu na akcje Tarczyńskiego

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  EJT Investment S.à r.l. nie odstąpił od realizacji transakcji nabycia akcji w ramach wezwania na akcje Tarczyński po 14 zł za jeden walor pomimo niespełnienia jednego z warunków wezwania. 

 • 27 lutego 2018

  PCC Rokita kupi kolejne 25 proc. udziałów w IRPC Polyol za ok. 6,2 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Dzięki transakcji giełdowa spółka chemiczna zwiększy swój udział w IRPC Polyol Company Ltd. do 50 proc.

 • Orlen po przejęciu Lotosu będzie kontynuował politykę dywidendową

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  PKN Orlen będzie kontynuował politykę dywidendową w przypadku ewentualnego przejęcia Grupy Lotos, poinformowała ISBnews spółka. Możliwym scenariuszem jest warunkowe nabycie od Skarbu Państwa 32,99 proc. akcji w Grupie Lotos, a następnie ogłoszenie wezwania do 66 proc., w związku z zamiarem przekroczenia 33 proc. ogólnej liczby głosów w Grupie Lotos, podano także.

 • DM BDM: Przejęcie Lotosu może opóźnić udział Orlenu w programie atomowym

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Planowane przejęcie Grupy Lotos przez PKN Orlen może opóźnić zaangażowanie płockiego koncernu w program atomowy, uważa analityk DM BDM Krzysztof Pado. Według niego, nie dojdzie przy okazji połączenia do znaczącej wyprzedaży stacji benzynowych obu firm z uwagi na nieprzekroczenie 40 proc. koncentracji. 

 • Orlen zrobił pierwszy krok w kwestii przejęcia Grupy Lotos

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  PKN Orlen podpisał list intencyjny ze Skarbem Państwa w sprawie procesu przejęcia kontroli kapitałowej nad Grupą Lotos, rozumianej jako nabycie przez PKN Orlen bezpośrednio lub pośrednio minimum 53 proc. udziału w kapitale zakładowym Grupy Lotos, poinformowała spółka.

 • Orlen z Lotosem kradną show Pekao. Dziś o losach giełd przesądzi J. Powell

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , ,

  Po wynikach akcje Pekao rosną o ponad 3 proc. i jeszcze rano były główną lokomotywą indeksu WIG20. W południe pałeczkę lidera przejęły spółki paliwowe. Inwestorów zelektryzował komunikat Orlenu, w kwestii pierwszego kroku do przejęcia branżowego konkurenta.

 • 23 lutego 2018

  Cyfrowy Polsat wydłużył zapisy w wezwaniu na akcje Netii o miesiąc

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Cyfrowy Polsat ogłosił zmianę dotyczącą terminu zakończenia wezwania na akcje Netii, przesuwając termin na 9 kwietnia. Pierwotnie zapisy miały zakończyć się 5 marca.

 • 22 lutego 2018

  Jacek i Elżbieta Tarczyńscy podnoszą cenę w wezwaniu do 14 zł za akcję

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  EJT Investment S.à r.l., wehikuł inwestycyjny kontrolowany przez Elżbietę i Jacka Tarczyńskich, podniósł cenę w wezwaniu na sprzedaż akcji spółki Tarczyński z 12,60 zł do 14 zł. Zniesiony został też warunek podjęcia uchwały o zniesieniu dematerializacji akcji jako warunek zawieszający realizację wezwania. 

 • 21 lutego 2018

  Tchórzewski: Połączenie Orlenu z Grupą Lotos „nie byłoby złym rozwiązaniem”

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Połączenie PKN Orlen z Grupą Lotos nie byłoby złym rozwiązaniem, natomiast trzeba jeszcze poczekać, bo ta kwestia wymaga dokładnego zbadania na ile to będzie korzystne, uważa minister energii Krzysztof Tchórzewski.

 • 20 lutego 2018

  Monnari chce przejąć od Gino Rossi markę Simple Creative Products

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Monnari Trade złożył spółce Gino Rossi wstępną niewiążącą ofertę na zakup 100 proc. akcji Simple Creative Products za szacunkową kwotę 46-50,5 mln zł, przy założeniu zerowego poziomu zadłużenia finansowego i gotówki, wynika z osobnych komunikatów spółek.

 • Prezes PFR: Banki w Polsce czeka dalsza konsolidacja

  Opublikowano:

  Polski sektor bankowy czeka konsolidacja - prognozuje Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju. Część banków może trafić na sprzedaż, małe banki mogą się zaś decydować na fuzje, żeby mieć większe szanse w starciu z większymi konkurentami. Z perspektywy bezpieczeństwa klientów i rynku może wystarczyć, jeśli na rynku pozostanie 6-7 największych graczy.

 • GPW chce wycofać się z inwestycji w Aquis Exchange

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) podjęła decyzję o rozpoczęciu procesu negocjacji dotyczących warunków brzegowych dla ewentualnej transakcji sprzedaży udziałów w spółce stowarzyszonej Aquis Exchange, w której GPW posiada 20,31 proc. udziału w głosach i prawach majątkowych, jeśli Aquis zdecyduje o realizacji IPO.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku