X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Fuzje i przejęcia

 • wczoraj

  Kosmetyczna zmiana ceny w wezwaniu na akcje Uniwheels

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Cena w wezwaniu na akcje Uniwheels wzrosła o 24 grosze do 236,07 zł. W środę kurs akcji spółki wynosi 235,50 zł. 

 • 20 marca 2017

  PCC Rokita może podjąć dalsze kroki ws. przejęcia Oltchim w Rumunii

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Zarząd PCC Rokita pozytywnie ocenia podjęcie dalszych kroków w celu potencjalnego zakupu aktywów rumuńskiej spółki Oltchim, podała spółka.

 • 15 marca 2017

  Po przejęciu Elektrowni Połaniec Enea będzie drugim największym producentem energii elektrycznej w Polsce

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Przejęcie Elektrowni Połaniec poprawi pozycję rynkową Grupy Enea. Spółka liczy też na podtrzymanie poziomu EBITDA, poinformował prezes Mirosław Kowalik.

 • 06 marca 2017

  CDP.pl wraca na giełdę. AdMassive Group (wkrótce Merlin Group) przejmuje sklep za 3 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Topmall sp. z o.o. - spółka należąca do Admassive Group - przejmie część CDP.pl odpowiedzialną za sprzedaż gier, książek, muzyki, filmów oraz gadżetów. Wartość transakcji ustalono na 3 mln zł.

 • 02 marca 2017

  Kurs iAlbatros Group wystrzelił. Spółka sprzedaje swój core business

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  iAlbatros Group zawarła warunkową umowę sprzedaży akcji spółki pośrednio zależnej - iAlbatros Poland - za 124 mln zł nieujawnionemu nabywcy. Enterprise value, liczone jako łączna wartość otrzymanych środków w ramach transakcji pomniejszona o gotówkę, powiększona o dług zewnętrzny, jest większa niż 140 mln zł.

 • AmRest kupił 15 restauracji KFC w Niemczech za 10 mln euro

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  AmRest Holdings sfinalizował umowę sprzedaży i transferu aktywów (APA) w postaci 15 restauracji KFC działających na rynku niemieckim zawartą z Kentucky Fried Chicken (Great Britain) Ltd., German Branch, podała spółka. Ostateczna cena nabycia to ok. 10,28 mln euro (ok. 44,15 mln zł).

 • 23 lutego 2017

  Wielka transakcja na rynku bukmacherskim. Fortuna kupuje Hattrick Sports Group

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Fortuna Entertainment Group, Hattrick Sports Group LLC i inni akcjonariusze oraz posiadacze świadectw udziałowych zawarli umowę, na mocy której Fortuna przejmie 100 proc. udziałów w Hattrick Sports Group Ltd. za maksymalnie 135 mln euro, podała Fortuna.

 • 17 lutego 2017

  Tchórzewski studzi emocje w kwestii połączenia PKN Orlen i Lotosu

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Rząd nie podjął żadnych działań w kierunku połączenia PKN Orlen i Grupy Lotos, poinformował minister energii Krzysztof Tchórzewski. – W ramach rządu nie podjęto żadnych działań – powiedział Tchórzewski dziennikarzom w odpowiedzi na pytanie o możliwą fuzję firm paliwowych. Dodał, że „różne osoby wyrażają różne opinie” w tej sprawie. – Komisja Europejska oczekuje konkurencji – […]

 • 16 lutego 2017

  TDJ Equity IV wzywa na 127,85 tys. akcji Kopeksu po 3,63 zł za sztukę

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  TDJ Equity IV ogłosiło wezwanie na 127.855 akcji Kopeksu po cenie 3,63 zł za sztukę, podał pośredniczący w wezwaniu Millennium DM. Zapisy na akcje będą przyjmowane 7-20 marca br.

 • 13 stycznia 2017

  Jest rekomendacja kupuj dla akcji Pekao z 15-proc. przebitką

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  W najnowszym raporcie Vestor DM wycenił akcje Pekao na 147 zł. Zdaniem maklerów, obawy związane z obecnością w akcjonariacie podmiotów kontrolowanych przez Skarb Państwa są przesadzone.

 • 10 stycznia 2017

  Cedrob kusi akcjonariuszy Gobarto wyższą ceną w wezwaniu

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Największy producent mięsa w Polsce podniósł cenę w wezwaniu na akcje Gobarto (d. PKM Duda) do 7,25 zł. Nowa oferta jest wyższa od poprzedniej o 8 proc., a od poniedziałkowej wyceny na GPW o zaledwie 2 proc.

 • 20 grudnia 2016

  Kruk przejmuje spółkę windykacyjną w Hiszpanii

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Branżowy gigant kupi spółkę zarządzającą wierzytelnościami w Hiszpanii. Finalizacja transakcji ma nastąpić najpóźniej do końca przyszłego miesiąca.

 • 13 grudnia 2016

  Eurocash spodziewa się szybkiego zamknięcia akwizycji EKO Holdingu

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Eurocash podliczył, że zarzuty UOKiK w kwestii przejęcia EKO Holdingu dotyczą zaledwie trzech sklepów. Według przedstawiciela spółki, ich potencjalne wykluczenie z transakcji nie powinno wpłynąć w negatywny sposób na parametry ekonomiczne całej akwizycji.

 • 01 grudnia 2016

  Nici z dywidendy w PKO BP, bank przejął Raiffeisen-Leasing Polska

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Akcjonariusze PKO BP drugi rok z rzędu nie dostaną dywidendy. Największy bank w Polsce poinformował, że z racji z zamknięcia akwizycji Raiffeisen-Leasing Polska ubiegłoroczne zyski zatrzyma dla siebie.

 • 31 października 2016

  Kruk wzmacnia zachodnie skrzydło akwizycją we Włoszech

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Ekspansja Kruka we Włoszech niebawem wskoczy na nowy poziom. Grupa windykacyjna w listopadzie zamierza sfinalizować przejęcie lokalnego serwisera i wzmocnić struktury operacyjne do obsługi portfeli wierzytelności o wartości nominalnej niemal 6 mld zł.

 • 22 września 2016

  PKO BP i Alior Bank podzielą się aktywami Raiffeisena

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Austriacy udzielili zgody na wyłączność negocjacyjną dwóm giełdowym bankom. Jeśli strony się dogadają, akcjonariusze PKO BP pożegnają się z tegoroczną dywidendą, a Alior Banku będą musieli pogodzić się z opcją kolejnej emisji akcji.

 • 21 września 2016

  PCC Rokita bliżej zakupu udziałów w tajlandzkiej spółce

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  PCC Rokita za część udziałów w tajlandzkim IRPC Polyol jest gotowa zapłacić około 9 mln zł. Spółka jest producentem i dystrybutorem polioli na terenie Tajlandii oraz Azji Południowo-Wschodniej.

 • Kurs Komputronika wystrzelił po triumfie nad Clean & Carbon Energy

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Sąd arbitrażowy przy Krajowej Izbie Gospodarczej umorzył w całości postępowanie z powództwa Clean & Carbon Energy przeciwko Komputronikowi. Giełdowy dystrybutor IT ogłosił, że sześcioletnia batalia przeciwko dawnemu partnerowi biznesowemu właśnie dobiegła końca.

 • 15 września 2016

  DM BOŚ spodziewa się wezwania na Kopex po 5,50 zł za akcję

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Analitycy oczekują połączenia Famuru z Kopeksem i wezwania w IV kwartale tego roku. W nowym raporcie przyjęli ceny docelowe dla obu spółek wyższe odpowiednio o 33 proc. i 49 proc. od kursu giełdowego.

 • 23 sierpnia 2016

  ABC Data przejmie firmę dystrybuującą pamięci masowe

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Zaczęła się symboliczna konsolidacja rynku dystrybucji IT. Zmagająca się z presją na marże ABC Data chce przejąć notowaną na rynku alternatywnym spółkę S4E dystrybuującą pamięci masowe.

 • 19 sierpnia 2016

  Zaostrza się walka o Kredyt Inkaso, pozew na 60 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Kredyt Inkaso złożyło w sądzie pozew o odszkodowanie, w którym domaga się od Bestu i jej prezesa ponad 60 mln zł. Windykator będący w trakcie wezwania obwinia niedoszłego partnera o utratę zysków z zarządzania portfelami funduszy sekurytyzacyjnych.

 • 27 lipca 2016

  UniCredit szuka chętnych na 40 proc. akcji Pekao

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Agencja Bloomberg donosi, że włoski UniCredit bada grunt pod dalszą odsprzedaż pakietu akcji Pekao wartego ok. 13,4 mld zł. Informacja wywołała popłoch wśród akcjonariuszy. W środę akcje banku tanieją o ponad 5 proc.

 • 26 lipca 2016

  Holenderski fundusz włączył się do gry o przejęcie Kredyt Inkaso

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Waterland Private Equity Investments ogłosił wezwanie na 2/3 akcji Kredyt Inkaso. Cena w pierwszej części wezwania wynosi 22 zł i jest niespełna 3 proc. wyższa od dzisiejszego kursu odniesienia. Sprzedający w drugiej części wezwania dostaną już tylko 20 zł za każdy walor.

 • 21 lipca 2016

  Famur dostał wysoką wycenę pod przyszłą fuzję z Kopeksem

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  DM BOŚ widzi 45-proc. potencjał w akcjach Famuru, ale pod warunkiem dojścia do skutku fuzji z giełdowym konkurentem. Kopex wyceniany jest przez biuro kilkanaście procent powyżej kursu giełdowego.

 • 13 lipca 2016

  10 spółek z GPW typowanych pod fuzje i przejęcia

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , , , , , ,

  Z giełdy znikają kolejne ciekawe spółki. W zeszłym roku było 30 wezwań na akcje, w tym roku już 17. Kapitał funduszy i inwestorów prywatnych płynie do Polski by skorzystać z niskich wycen ciekawych spółek. StockWatch.pl sprawdził, kto jeszcze może w niedługim czasie paść łupem przejęcia.

 • 05 lipca 2016

  JSW sprzeda wszystkie udziały w SEJ za ponad 370 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Giełdowa kopalnia podpisała z PGNiG Termika przedwstępną umowę sprzedaży Spółki Energetycznej Jastrzębie (SEJ). W ramach zaliczki JSW otrzyma prawie 280 mln zł.

 • 27 czerwca 2016

  Włosi wykupią akcje Magellana po 68 zł za sztukę

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Squeeze out potrwa do końca miesiąca. Cena zaproponowana za każdy walor spółki zapewniającej finansowanie szpitalom i jednostkom samorządu terytorialnego jest taka sama jak w wezwaniu.

 • 23 czerwca 2016

  Notowania Benefit Systems uginają się pod ciężarem akwizycji

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Spółka dostarczająca rozwiązania w obszarze pozapłacowych świadczeń pracowniczych zainwestuje 22 mln zł w trzy sieci klubów fitness. Dodatkowo negocjuje zwiększenie zaangażowania w sieć Calypso - wartość transakcji może przekroczyć 80 mln zł, z czego około 54 mln zł miałoby zostać pokryte akcjami Benefitu.

 • 17 czerwca 2016

  Sare przejmuje spółkę z rynku e-mail marketingu

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Spółka mailPro od czerwca stała się częścią Grupy Sare. Akwizycja ma przynieść efekty synergii i pozwolić na rozbudowę oferty usług wspierających sprzedaż w internecie.

 • 14 czerwca 2016

  LinkedIn zasila stajnię Microsoftu

  Opublikowano:

  Microsoft (MSFT:xnas) jest gotów kupić LinkedIn (LNKD:xnys) w cenie 196 USD za akcję w ramach transakcji pieniężnej. W efekcie transakcji cena akcji LinkedIn od zamknięcia w piątek wzrosła o 46,5 proc.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com