X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Fuzje i przejęcia

 • 16 sierpnia 2017

  Raport: Analiza fundamentalna ośmiu spółek z branży medialnej

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , , , ,

  Spółki z branży medialnej nie mają lekko. Nadawcy i wydawnictwa zmagają się z silną konkurencją, kaprysami odbiorców, a klimat dodatkowo psują pomysły na repolonizację mediów. Sprawdziliśmy, kto w takim otoczeniu radzi sobie najlepiej oraz na które spółki warto postawić.

 • 11 sierpnia 2017

  ING Bank Śląski przejmie Bieszczadzki SKOK w Sanoku

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie podjęła decyzję o przejęciu Bieszczadzkiej Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej w Sanoku (Bieszczadzkiej SKOK) przez ING Bank Śląski, podała Komisja.

 • 10 sierpnia 2017

  Murapol ogłosił wezwanie na 10,5 proc. akcji Awbudu po 7,50 zł/szt.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Murapol ogłosił wezwanie na 867.150 akcji Awbudu, uprawniających do wykonywania 10,52 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu, po cenie 7,50 zł za sztukę.

 • 08 sierpnia 2017

  Cloud Technologies przejmuje sieć reklamową OAN

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Cloud Technologies (CT) przejmuje OAN (Online Advertising Network) - sieć reklamową, specjalizującą się w sprzedaży powierzchni reklamowej wydawców w ramach produktów sieciowych.

 • 21 lipca 2017

  Best zainwestuje 20 mln euro na włoskim rynku w tym roku

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Kolejna spółka wybiera się na podbój włoskiego rynku wierzytelności. W ślady Kruka, postanowił podążyć Best. Spółka zamierza zainwestować około 20 mln euro we Włoszech w tym roku.

 • 21 czerwca 2017

  Summa Linguae przymierza się do akwizycji w Ameryce Północnej i debiutu na rynku głównym GPW

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Summa Linguae, polskie biuro tłumaczeń notowane na NewConnect rozpoczęła przymiarki do akwizycji w Stanach Zjednoczonych lub Kanadzie. Równolegle spółka rozważa przeniesienie notowań na główny parkiet GPW.

 • Merlin Group przejmuje Magusa, właściciela praw do znaku towarowego merlin.pl

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Merlin Group zawarł z Czerwoną Torebką, Funduszem Inwestycyjnym Zamkniętym Sowiniec (właściciel I) oraz Szósta – Czerwona Torebka SA sp.k. (właściciel II) jako właścicielami 100 proc. akcji spółki Magus w upadłości układowej umowę inwestycyjną dotyczącą zakupu tego pomiotu w zamian za objęcie 13,82 mln akcji w podwyższonym kapitale zakładowym Merlin Group. Celem transakcji jest przejęcie przez grupę Merlin praw do znaku towarowego merlin.pl. 

 • 16 czerwca 2017

  PlayWay zainwestuje w Rebelia Games

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  PlayWay zawarł umowę z Adrianem Kubasiakiem i Jakubem Trzebińskim, na podstawie której obejmie 79 proc. udziału w podwyższonym kapitale zakładowym spółki Rebelia Games za 399 tys. zł.

 • 14 czerwca 2017

  Orbis ma zgodę Urzędu ds. Konkurencji na przejęcie Sofitelu w Budapeszcie

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Węgierski Urząd ds. Konkurencji wydał pozytywną decyzję połączeniową, która pozwoliła na przejęcie przez Accor-Pannonia Hotels Zrt., spółkę zależną Orbisu, kontroli nad HVB Leasing Maestoso Ingatlanhasznosító Korlátolt Felelősségű Társaság, która jest właścicielem hotelu "Sofitel Budapest Chain Bridge" położonego w Budapeszcie.

 • 13 czerwca 2017

  KGHM rozważa budowę hut miedzi w Arabii Saudyjskiej i Indonezji

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  KGHM Polska Miedź jest zainteresowany budową hut miedzi w Arabii Saudyjskiej i Indonezji, wynika z informacji "Dziennika Gazety Prawnej". Jednocześnie spółka zmaga się z problemami finansowymi chilijskiej kopalni Sierra Gorda, jak wskazała gazeta.

 • 09 czerwca 2017

  Sare negocjuje przejęcie aktywów Gadu-Gadu

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Sare podpisało z Xevin Consulting Limited list intencyjny, na mocy którego strony wyraziły wolę w zakresie prowadzenia negocjacji zmierzających do transakcji nabycia przez Sare aktywów Gadu–Gadu, tj. m.in. sprzętu serwerowego, komunikatora Gadu-Gadu, domeny internetowej gg.pl oraz gadu-gadu.pl, prawa własności do znaków towarowych Gadu-Gadu oraz prawa własności do logotypów Gadu-Gadu. 

 • 07 czerwca 2017

  Morawiecki: Udomowienie Pekao pokazuje, że polska gospodarka się usamodzielnia

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Udomowienie Banku Pekao, poprzez zakup 32,8 proc. akcji banku przez Powszechny Zakład Ubezpieczeń i Polski Fundusz Rozwoju, to bardzo dobry sygnał dla polskiej gospodarki, że się usamodzielnia i zwiększa swoją "siłę uderzeniową" uważa wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

 • PZU, PFR sfinalizowali zakup akcji Banku Pekao od UniCredit za 10,6 mld zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Grupa PZU i Polski Fundusz Rozwoju finalizują kupno 32,8 proc. akcji Banku Pekao SA od włoskiego UniCredit Group. Dzięki tej transakcji PZU stanie się największą grupą finansową w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

 • TDJ Equity uplasowało 97,29 mln akcji Famuru po cenie 5,50 zł/ sztuka

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  TDJ Equity przeprowadziło proces przyspieszonej budowy księgi popytu (ABB) 97.294.000 akcji Famuru, stanowiących 20 proc. kapitału, po cenie 5,50 zł za walor. Główny akcjonariusz producenta maszyn górniczych pozyskał łącznie ponad 0,5 mld zł.

 • 06 czerwca 2017

  Sfinks przejmie sieć lokali Piwiarnia Warki od Grupy Żywiec

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Sfinks Polska uzgodnił warunki przejęcia kontroli nad siecią lokali Piwiarnia Warki oraz zawarcia z Grupą Żywiec umowy o współpracy w zakresie sprzedaży w tej sieci produktów na rzecz Sfinks Polska, podała spółka w opóźnionej informacji.

 • Popyt na akcje Famuru dopisuje. TDJ zwiększa pulę plasowanych akcji do 20 proc.

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  TDJ Equity I zwiększyło liczbę plasowanych akcji Famuru do 97,294 mln, tj. 20 proc. kapitału z planowanych wcześniej do 72,97 walorów spółki, stanowiących 15 proc. kapitału, ze względu na duży popyt zgłoszony przez inwestorów instytucjonalnych w ramach realizacji transakcji ABB.

 • 05 czerwca 2017

  Fuzja Famuru z Kopeksem nabiera tempa. TDJ rozpoczyna ABB

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Akcjonariusze Famuru zgodzili się na emisję do 43,67 mln akcji serii D i do 29,29 mln akcji serii E, w drodze subskrypcji prywatnej z wyłączeniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy. Emisje obu serii zostaną przeprowadzone w drodze subskrypcji skierowanej do TDJ Equity I Sp. z o.o. Famur poinformował też, że TDJ Equity rozpoczęło proces budowania przyspieszonej książki popytu (ABB) na 15 proc. akcji istniejących Famuru, by pozyskać środki na objęcie akcji serii D i E.

 • Bytom przechodzi pod skrzydła Vistuli

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Zarządy obu spółek podjęły uchwały w sprawie zamiaru połączenia. W roli przejmującego wystąpi Vistula, która zorganizuje emisję akcji dla akcjonariuszy Bytomia.

 • Kernel Holding rośnie w siłę. Spółka domknęła akwizycję za 155 mln USD

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Kernel Holding sfinalizował przejęcie 92,1 proc. udziałów w przedsiębiorstwie rolniczym na Ukrainie i przejmie pozostałe 7,9 proc. udziału do 1 lipca br. Cena za 100 proc. udziału w przejmowanym podmiocie to 155 mln USD.

 • wczoraj

  Superior Industries przejmuje Uniwheels. W wezwaniu kupił ponad 75 proc. akcji

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  W wezwaniu na akcje Uniwheels objętych zapisami zostało 9,3 mln akcji, czyli powyżej 75 proc. wszystkich akcji i głosów, a w efekcie jedyny warunek nabywania akcji w wezwaniu został spełniony, podano w komunikacie.

 • 19 maja 2017

  PGE kupuje polskie aktywa EDF za 4,51 mld zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Polska Grupa Energetyczna (PGE) podpisała z EDF International SAS i EDF Investment II B.V. warunkowa umowę nabycia aktywów EDF w Polsce, podała spółka. Wartość transakcji to ok. 4,51 mld zł.

 • 18 maja 2017

  Kopex znika z radaru analitycznego DM BOŚ. Biuro stawia na Famur z ceną podniesioną do 8 zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Analitycy Domu Maklerskiego BOŚ podnieśli cenę docelową akcji Famuru do 8 zł z 5,30 zł i podtrzymali rekomendację kupuj, wynika z raportu datowanego na 10 maja.

 • 12 maja 2017

  PGE przedstawiła plan na sfinansowanie przejęcia aktywów EDF

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Polska Grupa Energetyczna (PGE) chce sfinansować przejęcie polskich aktywów grupy EDF przy wykorzystaniu obecnie dostępnych linii kredytowych oraz swoich wolnych środków, poinformował wiceprezes ds. finansowych Emil Wojtowicz.

 • 09 maja 2017

  Famur poprawił zyski w I kwartale. Dywidenda najwcześniej po 2018 roku

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Lepsze r/r wyniki finansowe giełdowego producenta maszyn górniczych stoją w cieniu wielkiej fuzji. Famur w przeciągu najbliższych dwóch miesięcy chce przeprowadzić emisję akcji i zamknąć ostatecznie temat kupna pakietu kontrolnego Kopeksu.

 • Famur przejmie pakiet kontrolny Kopeksu za 204 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Integracja obejmie część maszynową, a z przejmowanej spółki wydzielona zostanie część usługowo-handlowa. Zdaniem zarządu Famuru, optymalnym sposobem sfinansowania zakupu pakietu kontrolnego akcji Kopeksu jest emisja nowych akcji.

 • 08 maja 2017

  Vistula Group i Bytom rozmawiają o mariażu

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Vistula Group rozpoczęła 18 kwietnia br. rozmowy z Bytomiem dotyczące możliwości połączenia spółek, podała Vistula. Analogiczny komunikat opublikował Bytom.

 • 05 maja 2017

  Morawiecki: Decyzja KNF ws. repolonizacji Pekao to bardzo dobra wiadomość dla całej polskiej gospodarki

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Czwartkowa jednogłośna decyzja Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) o stwierdzeniu braku podstaw do zgłoszenia sprzeciwu wobec planowanego nabycia przez Powszechny Zakład Ubezpieczeń (PZU) oraz Polski Fundusz Rozwoju (PFR) akcji Banku Pekao to bardzo dobra wiadomość dla całej polskiej gospodarki, uważa wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

 • Groclin ustalił nowe warunki współpracy z grupą Volkswagen

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Volkswagen AG podpisał z Groclinem oraz jego największymi akcjonariuszami porozumienie, w ramach którego uzyskał prawo pierwokupu akcji polskiej spółki lub części jej aktywów w przypadku, gdy grodziska firma podejmie decyzję o sprzedaży segmentu poszyć, podał Groclin. Równolegle ustalono nowe warunki finansowe współpracy, które - jak zapewnia Groclin - przełożą się na wzrost sprzedaży i poprawę rentowności.

 • Minezit SE żąda od PKP Cargo odkupu pozostałych udziałów w czeskim AWT

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Minezit SE (MSE) skorzystało z posiadanego uprawnieniem do żądania odkupu przez PKP Cargo całości posiadanych wciąż przez MSE 20 proc. udziałów Advanced World Transport (AWT).

 • 04 maja 2017

  PFR i PZU chcą zdążyć z kupnem akcji Pekao przed dniem dywidendy

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Polski Fundusz Rozwoju (PFR) i Powszechny Zakład Ubezpieczeń (PZU) zakładają finalizację nabycia akcji Pekao z początkiem czerwca br., czyli przed dniem dywidendy, co pozwoli na otrzymanie przez PFR i PZU dywidendy za 2016 rok, poinformował prezes PFR Paweł Borys.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku