X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

FKD podpisała największą umowę w historii na kwotę prawie 10 mln zł

Opublikowano: 2017-07-14 14:59:29

Omawiane walory:

Fabryka Konstrukcji Drewnianych – lider na rynku budowy magazynów soli podpisał umowę z firmą INTERCOR Sp. z o.o. na realizację prac podwykonawczych na rzecz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przy rozbudowie drogi krajowej nr 8 na odcinku pod gminą Nadarzyn. Jest to największy kontrakt realizowany dotąd przez spółkę, a jego wartość wynosi 9,515 mln zł. Dla porównania, w całym 2016 r. spółka wypracowała 12,7 mln zł przychodów ze sprzedaży.

Prace dotyczą wykonania kompletnego budynku administracyjno-biurowego z wszystkimi instalacjami oraz przyłączami do granicy budynku, budynku garażowo – socjalnego oraz wykonania magazynu soli drogowej wraz z instalacjami wewnętrznymi oraz dostawą i montażem niezbędnych urządzeń produkcyjno-magazynujących. Generalnym wykonawcą prac w ramach obwodu utrzymania dróg w gminie Nadarzyn jest firma INTERCOR.

– Kolejna umowa na rzecz GDDKiA którą właśnie podpisaliśmy, jest dotychczas największym kontraktem w historii spółki. Cały czas wygrywamy kolejne przetargi dając dowód na to, że uzyskane niedawno środki pieniężne zarówno z emisji akcji, jak i obligacji są rozsądnie wydawane zgodnie z założeniami. Prace, które będziemy wykonywać w ramach podpisanej umowy nie będą dotyczyły tylko magazynu soli, ale także budowy budynku administracyjno-biurowego oraz budynku garażowo-socjalnego, co świadczy o tym, że nasze usługi są kompleksowe. Oprócz tego bierzemy jeszcze udział w oferowaniu na prace podwykonawcze przy 3 kolejnych odcinkach. Wyniki przetargów poznamy jeszcze w tym miesiącu – komentuje Waldemar Zieliński, prezes zarządu Fabryki Konstrukcji Drewnianych SA.

Prace będą wykonywane przez Dome International Sp. z o.o. Do 2016 roku spółka Dome była jedynym konkurentem Fabryki Konstrukcji Drewniej na rynku projektowania i budowy magazynów soli. Wówczas Dome International została przejęta przez Grupę FKD, która została jedynym podmiotem świadczącym tego typu usługi na terenie Polski.

W pierwszej połowie 2017 roku Fabryka Konstrukcji Drewnianych pozyskała ponad 4 mln w ramach emisji akcji serii D i E oraz ponad 5 mln zł w ramach publicznej oferty obligacji. Uzyskane środki mają zostać przeznaczone na finansowanie bieżącej działalności spółki, w szczególności na zaspokojenie potrzeb w obszarze kapitału pracującego, które wynikają ze skokowego wzrostu skali działalności spółki oraz ambitnych planów ekspansji w kolejnych latach.


Informacja prasowa, 14 lipca 2017 r.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o fabrykakd)

 • FKD dynamicznie poprawia wyniki w I półroczu 2017 r.

  Fabryka Konstrukcji Drewnianych odnotowała w I półroczu 2017 roku 7,23 mln zł przychodów co oznacza wzrost o 33 proc. w porównaniu z analogicznym okresem rok wcześniej. Ponadto spółka odnotowała zysk netto na poziomie 1,36 mln zł co oznacza wzrost o 140 proc. w porównaniu z I półroczem 2016 roku. 

 • Fabryka Konstrukcji Drewnianych dynamicznie poprawia wyniki

  Fabryka Konstrukcji Drewnianych – producent wielkogabarytowych konstrukcji drewnianych odnotował w I kwartale 2017 roku 3,53 mln zł przychodów co oznacza wzrost o 105 proc. w porównaniu z analogicznym okresem rok wcześniej. Ponadto spółka odnotowała zysk netto na poziomie 0,52 mln zł co oznacza wzrost o 448 proc. w porównaniu z I kwartałem 2016 roku. 

 • Forum obligacji: Fabryka Konstrukcji Drewnianych wykupiła FKD0615

  Część obligatariuszy Fabryki Konstrukcji Drewnianych z jednodniowym opóźnieniem otrzymała środki z tytułu obligacji serii B. Spółka za pośrednictwem KDPW wykupiła 867 papierów, a pozostałe zrolowała emitując nowe obligacje serii D.

 • Fabryka Konstrukcji Drewnianych nie wykupiła obligacji za 1,5 mln zł

  W poniedziałek obligatariusze mieli otrzymać kupon oraz nominał z tytułu wykupu FKD0615. Tymczasem według informacji udostępnionych przez KDPW, posiadacze papierów otrzymają dzisiaj jedynie odsetki. Fabryka Konstrukcji Drewnianych milczy na temat przyczyn incydentu oraz w kwestii wypłaty zaległych środków.

 • FKD wprowadzi obligacje na Catalyst 7 października

  Będzie to 175. emitent na rynku Catalyst i 35. debiut na tym rynku w 2013 r. Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku