X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Emisje akcji

 • 24 czerwca 2017

  Raport IPO: Analiza oferty publicznej Uniserv-Piecbud

  Opublikowano:

  Na warszawski parkiet zmierza Uniserv-Piecbud, spółka budowlana oferująca specjalistyczne usługi dla przemysłu. StockWatch.pl w oparciu o prospekt emisyjny i dostępne informacje przygotował zestaw najważniejszych informacji na temat spółki.

 • 21 czerwca 2017

  Raport IPO: Analiza oferty publicznej GetBack

  Opublikowano:

  Jeszcze tego lata do giełdowego panteonu może dołączyć GetBack, czyli drugi największy na polskim rynku gracz w branży windykacyjnej. W tym tygodniu spółka ruszyła z IPO, z którego chce pozyskać blisko pół miliarda złotych. Dzięki środkom od inwestorów, GetBack chce zdetronizować Kruka na krajowym rynku wierzytelności.

 • 20 czerwca 2017

  Uniserv-Piecbud jeszcze w czerwcu ruszy z IPO. Spółka chce pozyskać ok. 35 mln zł

  Opublikowano:

  Pierwotna oferta publiczna do 3,5 mln akcji nowej emisji Uniserv-Piecbud rozpocznie się 29 czerwca od budowy księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych. Spółka liczy na pozyskanie z oferty ok. 35 mln zł netto.

 • 19 czerwca 2017

  GetBack ruszył z ofertą publiczną akcji. Z rynku chce zebrać nawet 0,5 mld zł

  Opublikowano:

  W poniedziałek rozpoczęła się budowa księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych, a za tydzień ruszą zapisy w transzy detalicznej. W ramach IPO GetBack oferuje do 40 mln akcji, w tym do 20 mln papierów należących do głównego akcjonariusza oraz do 20 mln akcji nowej emisji.

 • 14 czerwca 2017

  Akcje Maxcom w IPO po 55 zł. Redukcja w transzy detalicznej wyniosła 63 proc.

  Opublikowano:

  Maxcom ustalił ostateczną cenę akcji w pierwszej ofercie publicznej (IPO) na 55 zł, dzięki czemu wartość oferty wyniesie 47,5 mln zł. Debiut na GPW planowany jest około 30 czerwca br.

 • Robyg pozyska z emisji akcji łącznie ok. 80 mln zł na nowe inwestycje

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Grupa Robyg zakończyła budowę księgi popytu na 26,3 mln akcji zwykłych na okaziciela serii H, stanowiących nie więcej niż 10 proc. wszystkich akcji oferowanych w ramach subskrypcji prywatnej.

 • 13 czerwca 2017

  Nextbike Polska sprzedaje akcje po 117,65 zł/szt. Debiut na NewConnect w wakacje

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Zarząd Nextbike Polska ustalił cenę emisyjną akcji serii C, oferowanych w ramach oferty prywatnej, na 117,65 zł za sztukę. Oznacza to, że z emisji spółka może pozyskać 6 mln zł oraz implikuje wycenę spółki na poziomie 126 mln zł.

 • 12 czerwca 2017

  Trwa oferta publiczna Morizona wz. z przejściem z NewConnect na GPW

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Zapisy w ofercie publicznej do 8,5 mln nowych akcji serii H, stanowiących do 17,9 proc. udziału w podwyższonym kapitale zakładowym spółki Morizon rozpoczną się we wtorek, 13 czerwca.

 • 09 czerwca 2017

  Raport IPO: Analiza oferty publicznej Maxcom

  Opublikowano:

  Do 12 czerwca inwestorzy indywidualni mogą składać zapisy na akcje dystrybutora telefonów komórkowych dedykowanych seniorom i emerytom. StockWatch.pl w oparciu o prospekt emisyjny i dostępne materiały przygotował zestaw najistotniejszych informacji na temat Maxcom i parametrów jego oferty akcji.

 • 08 czerwca 2017

  JSW wykupiła obligacje o wartości ćwierć miliarda złotych i zmniejszyła ryzyko emisji akcji

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Jastrzębska Spółka Węglowa dokonała wcześniejszego wykupu obligacji o łącznej wartości 26,66 mln USD oraz 150,39 mln zł. W zamian obligatariusze odstąpili od żądania przeprowadzenia wtórnej emisji akcji.

 • Auto Partner planuje utrzymać w br. skalę inwestycji w rozwój na poziomie z 2016

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Skala wydatków na rozwój, realizację strategicznych celów spółki w 2017 roku może być zbliżona do ubiegłorocznych wydatków, kiedy wyniosła 49,5 mln zł, poinformował prezes Aleksander Górecki.

 • 07 czerwca 2017

  TDJ Equity uplasowało 97,29 mln akcji Famuru po cenie 5,50 zł/ sztuka

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  TDJ Equity przeprowadziło proces przyspieszonej budowy księgi popytu (ABB) 97.294.000 akcji Famuru, stanowiących 20 proc. kapitału, po cenie 5,50 zł za walor. Główny akcjonariusz producenta maszyn górniczych pozyskał łącznie ponad 0,5 mld zł.

 • 06 czerwca 2017

  Popyt na akcje Famuru dopisuje. TDJ zwiększa pulę plasowanych akcji do 20 proc.

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  TDJ Equity I zwiększyło liczbę plasowanych akcji Famuru do 97,294 mln, tj. 20 proc. kapitału z planowanych wcześniej do 72,97 walorów spółki, stanowiących 15 proc. kapitału, ze względu na duży popyt zgłoszony przez inwestorów instytucjonalnych w ramach realizacji transakcji ABB.

 • 05 czerwca 2017

  Fuzja Famuru z Kopeksem nabiera tempa. TDJ rozpoczyna ABB

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Akcjonariusze Famuru zgodzili się na emisję do 43,67 mln akcji serii D i do 29,29 mln akcji serii E, w drodze subskrypcji prywatnej z wyłączeniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy. Emisje obu serii zostaną przeprowadzone w drodze subskrypcji skierowanej do TDJ Equity I Sp. z o.o. Famur poinformował też, że TDJ Equity rozpoczęło proces budowania przyspieszonej książki popytu (ABB) na 15 proc. akcji istniejących Famuru, by pozyskać środki na objęcie akcji serii D i E.

 • GetBack w ciągu pół roku chce zadebiutować na GPW

  Opublikowano:

  Getback, jeden z wiodących graczy na polskim rynku zarządzania wierzytelnościami pod względem wartości zarządzanych aktywów, zamierza przeprowadzić pierwszą ofertę publiczną akcji i zadebiutować na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Przeprowadzenie IPO jest planowane w drugim lub trzecim kwartale 2017 roku.

 • 02 czerwca 2017

  Prezes XTPL: Nasza technologia jest przełomowa. Drukowane nanomateriały zmienią zasady gry na wielu rynkach

  Opublikowano:

  Filip Granek, CEO XTPL SA, rozmawia z redakcją StockWatch.pl o innowacyjnej technologii ultraprecyzyjnego drukowania nanomateriałów oraz planach debiutu na NewConnect.

 • 09 maja 2017

  Quercus Multistrategy FIZ zainwestował 19 mln zł w akcje Best SA

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Best sprzedał 690,65 tys. akcji serii G na rzecz Quercus Multistrategy FIZ. Wartość subskrypcji wyniosła 18,99 mln zł.

 • Famur poprawił zyski w I kwartale. Dywidenda najwcześniej po 2018 roku

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Lepsze r/r wyniki finansowe giełdowego producenta maszyn górniczych stoją w cieniu wielkiej fuzji. Famur w przeciągu najbliższych dwóch miesięcy chce przeprowadzić emisję akcji i zamknąć ostatecznie temat kupna pakietu kontrolnego Kopeksu.

 • Famur przejmie pakiet kontrolny Kopeksu za 204 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Integracja obejmie część maszynową, a z przejmowanej spółki wydzielona zostanie część usługowo-handlowa. Zdaniem zarządu Famuru, optymalnym sposobem sfinansowania zakupu pakietu kontrolnego akcji Kopeksu jest emisja nowych akcji.

 • 30 kwietnia 2017

  Admiral Boats tonie. Zarząd wysłał do sądu wniosek o upadłość

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Fiasko kwietniowej emisji akcji zatopiło giełdowego producenta łodzi. Zarząd mimo fatalnej sytuacji finansowej chce kontynuować działalność produkcyjną.

 • 12 kwietnia 2017

  Getin Noble Bank szykuje emisję akcji bez prawa poboru

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Rada nadzorcza Getin Noble Banku wyraziła zgodę na podjęcie przez zarząd uchwały o podwyższeniu kapitału zakładowego w ramach kapitału docelowego w drodze subskrypcji prywatnej 18.315.019 akcji serii B. Cena emisyjna wynosi 2,73 zł za akcję.

 • 11 kwietnia 2017

  Griffin Premium RE.. przydzielił w ofercie publicznej wszystkie akcje

  Opublikowano:

  Griffin Premium RE.. w ramach oferty publicznej uplasował wszystkie 89,17 mln akcji. Do portfeli inwestorów indywidualnych trafiło łącznie 5,23 mln walorów. 

 • 05 kwietnia 2017

  XTPL idzie na NewConnect. Zapisy na akcje ruszą jeszcze w II kwartale

  Opublikowano:

  XTPL, spółka rozwijająca technologię ultraprecyzyjnego druku nanomateriałów, szykuje się do debiutu na NewConnect. Firma chce pozyskać 10 mln zł na rozwój laboratoriów aplikacyjnych oraz rozpoczęcie globalnej sprzedaży swojej technologii. Metoda druku 400 razy cieńszych od ludzkiego włosa linii przewodzących prąd elektryczny może zrewolucjonizować branżę fotowoltaiki oraz wyświetlaczy.

 • 29 marca 2017

  Biomed-Lublin znalazł chętnych na nowe akcje serii H i G

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Biomed-Lublin zawarł umowę objęcia akcji ze spółką Hurtap z siedzibą w Łęczycy. Umowa przewiduje objęcie 2.495.400 akcji na okaziciela serii H o wartości nominalnej 0,10 zł za jedną akcję po cenie emisyjnej równej 1,03 zł za jedną akcję Biomed w zamian za wkład pieniężny równy cenie emisyjnej - tj. za kwotę 2,57 mln zł.

 • Griffin Premium RE NV ustalił ostateczną cenę akcji na 5,70 zł

  Opublikowano:

  Ostateczna cena akcji Griffin Premium RE NV oferowanych w ramach oferty publicznej została ustalona w drodze budowy księgi popytu na 5,70 zł za akcję.

 • 23 marca 2017

  EBOR zamierza wziąć udział w ofercie publicznej Griffin Premium RE

  Opublikowano:

  Griffin Premium RE podpisał umowę ramową z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju (EBOR) dotyczącą nabycia akcji spółki w ramach trwającej oferty publicznej, podała spółka. EBOR może nabyć nie mniej niż 5 proc. i nie więcej niż 10 proc. kapitału spółki za równowartość do 20 mln euro.

 • 22 marca 2017

  Raport IPO: Analiza oferty publicznej Griffin Premium RE NV

  Opublikowano:

  Griffin Premium RE NV walczy o miano pierwszego giełdowego REIT-u. Zapisy wśród inwestorów indywidualnych trwają do 27 marca. StockWatch.pl w oparciu o prospekt emisyjny i dostępne materiały przygotował zestaw najistotniejszych informacji na temat spółki i parametrów jej oferty akcji.

 • 15 marca 2017

  Griffin Premium RE.. ruszył z ofertą publiczną o wartości do 736 mln zł

  Opublikowano:

  Oferta publiczna Griffin Premium RE.. o łącznej wartości od ok. 562 mln zł (130 mln euro) do ok. 736 mln zł (171 mln euro) rozpoczyna się w dziś od budowy księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych. Cena maksymalna w ofercie została ustalona na 6,50 zł. 

 • 07 marca 2017

  Kurs Brastera pikuje. Spółka planuje pozyskać środki z emisji akcji bez PP

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Akcje Brastera tanieją dzisiaj nawet o 10 proc. po informacji, że na kwietniowym WZA będzie głosowany projekt uchwały w sprawie emisji nie więcej niż 3 mln akcji serii I bez prawa poboru. Spółka oszacowała potrzeby kapitałowe związane z realizacją strategii na 60-70 mln zł.

 • 23 lutego 2017

  Unimot w cuglach uplasował 2,2 mln nowych akcji. Debiut na GPW jeszcze w marcu

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Unimot przydzielił 2,2 mln akcji serii J oferowanych w ramach oferty publicznej. Średnia stopa redukcji zapisów inwestorów indywidualnych wyniosła aż 87 proc.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku