X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

DM PKO BP podniósł wycenę akcji Neuki do 400 zł

Opublikowano: 2017-06-16 12:09:14

Omawiane walory:

Analitycy Domu Maklerskiego PKO BP obniżyli rekomendację dla Neuki do trzymaj wobec kupuj wcześniej i podwyższyli cenę docelową akcji do 400 zł za sztukę wobec 386 zł wcześniej, wynika z raportu datowanego na 8 czerwca.

Rekomendacja została wydana przy cenie akcji 385,90 zł, zaś w środę na zamknięciu sesji kurs akcji wynosił 391,10 zł.

– Ze względu na brak akwizycji na horyzoncie (Neuca ostatecznie nie przejęła Intry), korygujemy nasze wcześniejsze założenia co do wzrostu przychodów, zakładając jedynie organiczny wzrost w segmencie hurtu na poziomie 5 proc. rocznie w latach 2017-2019. Optymistycznie patrzymy na segment marek własnych, który będzie motorem poprawy marży w grupie na najbliższe lata” – czytamy w raporcie.

>> Biblioteka Inwestora – DARMOWE książki o inwestowaniu i technice >>>

Analitycy DM PKO BP szacują, że zysk netto spółki wyniesie 117 mln zł w br. i wzrośnie do 125 mln zł w 2018 r., przy przychodach na poziomie odpowiednio 7.526 mln zł i 7.944 mln zł.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o NEUCA)

 • 15 ciekawych raportów, które jeszcze w sierpniu trafią na rynek

  Jeszcze w tym miesiącu spółki z GPW opublikują blisko 180 sprawozdań finansowych za II kwartał i całe I półrocze. StockWatch.pl przygotował rozkład jazdy na najbliższy tydzień i sprawdził, na które publikacje warto mieć oko.

 • Dramat małych spółek, Energa wspiera WIG20

  Dobrze przyjęte wyniki Energii, przy wsparciu dobrych nastrojów na rynkach globalnych, ciągną w górę indeks WIG20. W tle trwa natomiast dramat małych spółek. Reprezentujący je indeks sWIG80 jest najniżej od końca lutego, wchodząc w zdecydowany trend spadkowy.

 • Neuca tnie prognozę zysku netto na 2017 r.

  NEUCA o 15 ml zł w dół skorygowała prognozę zysku netto na bieżący rok. Jak zapenia zarząd korekta nie wpływnie na realizację strategii ani polityki dywidendowej spółki.

 • Neuca umacnia pozycję rynkową i zwiększa skalę biznesu

  NEUCA w pierwszym kwartale 2017 r. odnotowała wzrost przychodów o 7,5 proc. do blisko 2 miliardów złotych. Jednocześnie Grupa wzmocniła swoją pozycję rynkową osiągając 29,1% udziałów w branży hurtu aptecznego vs 28,3 proc. w analogicznym okresie w 2016 r. 

 • GPW łapie świąteczny klimat. Gorąco na JSW, Handlowym i Neuce

  Przedświąteczny tydzień na warszawskiej giełdzie rozpoczął się w spokojnej atmosferze. Brak nowych impulsów sprawia, że do końca dnia sytuacja ta prawdopodobnie nie ulegnie zmianie.Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku