X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

DM PKO BP podniósł wycenę akcji Neuki do 400 zł

Opublikowano: 2017-06-16 12:09:14

Omawiane walory:

Analitycy Domu Maklerskiego PKO BP obniżyli rekomendację dla Neuki do trzymaj wobec kupuj wcześniej i podwyższyli cenę docelową akcji do 400 zł za sztukę wobec 386 zł wcześniej, wynika z raportu datowanego na 8 czerwca.

Rekomendacja została wydana przy cenie akcji 385,90 zł, zaś w środę na zamknięciu sesji kurs akcji wynosił 391,10 zł.

– Ze względu na brak akwizycji na horyzoncie (Neuca ostatecznie nie przejęła Intry), korygujemy nasze wcześniejsze założenia co do wzrostu przychodów, zakładając jedynie organiczny wzrost w segmencie hurtu na poziomie 5 proc. rocznie w latach 2017-2019. Optymistycznie patrzymy na segment marek własnych, który będzie motorem poprawy marży w grupie na najbliższe lata” – czytamy w raporcie.

>> Biblioteka Inwestora – DARMOWE książki o inwestowaniu i technice >>>

Analitycy DM PKO BP szacują, że zysk netto spółki wyniesie 117 mln zł w br. i wzrośnie do 125 mln zł w 2018 r., przy przychodach na poziomie odpowiednio 7.526 mln zł i 7.944 mln zł.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o NEUCA)

 • DM BOŚ dodał Vistulę, Neukę, Asseco BS, Eurotel i JSW do top picks

  Do listy spółek, których kurs akcji w najbliższym miesiącu powinien zachowywać się lepiej niż cały rynek analitycy DM BOŚ dodali akcje Vistuli, Neuki, Asseco BS, Eurotela i JSW. Z listy najlepszych spółek usunięto jednocześnie: Grupę Azoty, Inter Cars i Alior Bank.

 • DM BZ WBK zaktualizował rekomendacje dla ponad 40 małych i średnich spółek [ZESTAWIENIE]

  Analitycy Domu Maklerskiego BZ WBK podnieśli rekomendacje dla 3 spółek z grupy small- i mid-cap, dla 9 obniżyli, a dla 31 utrzymali bez zmian. Ponadto rozpoczęli rekomendowanie jednej spółki - Marvipolu - od zalecenia kupuj i wyceny 18,30 zł, wynika z raportu datowanego na 14 listopada.

 • Nowe rekomendacje dla akcji Rafako i Neuki

  DM BOŚ obniżył wycenę Rafako do 4,70 zł, nadal rekomenduje trzymaj. Z kolei Neuka dostała dwie rekomendacje z wycenami na 296 zł i 249 zł.

 • Neuca podtrzymuje prognozy i politykę dywidendową

  NEUCA po trzech kwartałach 2017 r. odnotowała wzrost przychodów o 7 proc. do 5,59 miliardów złotych. Grupa wzmocniła pozycję rynkową osiągając prawie 29 proc. udziałów w branży hurtu aptecznego wobec 28 proc. przed rokiem. 

 • DM BOŚ obniżył ceny docelowe akcji Synthosu i Neuki

  Maklerzy w raportach z 22 października wycenili jeden walor spółki chemicznej na 4 zł, czyli o blisko 19 proc. niżej niż bieżący kurs na GPW. W wypadku dystrybutora farmaceutyków cena docelowa spadła do 296 zł, ale wciąż jest wyższa od rynkowej o blisko 1/5.  Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku