X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

DM PKO BP podniósł wycenę akcji Lotosu do 65 zł

Opublikowano: 2017-10-12 10:13:20

Omawiane walory:

Analitycy DM PKO BP podnieśli cenę docelową akcji Grupy Lotos do 65 zł z 52 zł i obniżyli rekomendację do trzymaj z kupuj, wynika z raportu datowanego na 5 października.

Rekomendacja została wydana przy cenie 63,02 zł za akcję. W czwartek rano akcje Lotosu tanieją o 1,25 proc. do 66,95 zł.

– Doceniamy potencjał realizacji wartości przez Lotos w horyzoncie 1-3 lat dzięki nowemu projektowi downstream (EFRA) i zakładanej koniunkturze makro ropy w średnim terminie, co łącznie powinno pozwolić spółce wejść w fazę ‚żniw’ i zwiększyć dywidendy w nadchodzących latach. Obniżamy jednak rekomendację w obliczu niepewności co do marż rafineryjnych i cen ropy – czytamy w raporcie.

>> Najlepsze rynkowe spready, m.in.: DAX (0.79 pkt), EURUSD (0.2 pipsa), Złoto (0.11$), Ropa (0.02$) i najniższe prowizje od 0,002%. TMS wprowadza nową ofertę >>

Analitycy szacują, że zysk netto spółki za 2017 r. wyniesie 1.256 mln zł przy przychodach 23.928 mln zł.

notowania

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o Lotos)

 • Gwiazdy hossy w odwrocie. Mocno w dół Orlen, Lotos i CD Projekt

  Początek tygodnia na warszawskiej giełdzie stoi pod znakiem przeceny wśród dużych i średnich spółek. W poniedziałek największe straty ponieśli akcjonariusze giełdowych rafinerii oraz producenta gier o przygodach Wiedźmina.

 • Symptomy końca hossy w sektorze rafineryjnym

  Analitycy DM mBanku zwracają uwagę na kolejne symptomy odwrócenia koniunktury wokół giełdowych rafinerii. Biuro w raporcie z 29 listopada nieznacznie obniżyło ceny docelowe dla Orlenu i LOTOSu i podtrzymało zalecenia sprzedaży akcji.

 • Analiza techniczna czterech lokomotyw hossy w 2017 r.

  Spadki w końcówce listopada, czyli tuż przed wyczekiwanym rajdem św. Mikołaja spędzają sen z powiek inwestorom. Krzysztof Borowski, ekspert od analizy technicznej specjalnie dla StockWatch.pl sprawdził, czy obecne poziomy cenowe na wykresach KGHM-u, JSW, LOTOSu i Orlenu są dobrym momentem do zajęcia pozycji.

 • Hossa znów omija GPW, spadki na KGHM, Orlenie i Lotosie

  Nowe rekordy na Wall Street i wzrosty na europejskich parkietach mogą dziś tylko drażnić inwestorów z GPW. Przed południem warszawskie indeksy są w ogonie Europy. Pozytywnym akcentem jest jedynie nieco lepsza postawa segmentu małych spółek. 

 • Maklerzy podnieśli wycenę akcji Grupy Lotos do 64,90 zł

  Analitycy Domu Maklerskiego BDM obniżyli rekomendację dla Grupy LOTOS do trzymaj z akumuluj i podnieśli cenę docelową akcji do 64,90 zł z 60 zł, wynika z raportu datowanego na 10 listopada.Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku