X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

DM mBanku zawiesił rekomendację dla GetBack

Opublikowano: 2018-04-16 10:02:11

Omawiane walory:

Według maklerów, sprzeczne informacje płynące ze spółki oraz brak sprawozdania finansowego za rok 2017 uniemożliwiają rzetelną analizę. Biuro zawiesiło swoje zalecenie inwestycyjne do czasu wyjaśnienia sytuacji.

Fot. GPW

DM mBanku błyskawicznie zareagował na poranne wydarzenia w GetBacku. Biuro w specjalnym raporcie poinformowało o zawieszeniu swojego zalecenia inwestycyjnego do czasu wyjaśnienia sytuacji. >> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom GetBack

– Spółka podała w dniu dzisiejszym, że negocjuje finansowanie w wysokości 250 mln zł z PFR oraz PKO BP, co według agencji Bloomberg zostało zdementowane przez oba ww. podmioty. Dodatkowo fundusz inwestycyjny Quercus podał, że spółka zwróciła się o zmianę terminu wykupu obligacji o wartości nominalnej 10 mln zł, których pierwotny termin zapadalności upływał 13 kwietnia br. na dzień 18 kwietnia br. Jednocześnie Quercus zaznaczył, że wszystkie dotychczasowe zobowiązania wynikające z wyemitowanych obligacji GetBack SA uregulował terminowo. Sprzeczne informacje płynące ze spółki oraz brak sprawozdania finansowego za rok 2017 uniemożliwiają nam obecnie rzetelną analizę spółki. – Michał Konarski, analityk DM mBanku.

>> E-book: Analiza fundamentalna wg analityków StockWatch.pl Sprawdź

W poniedziałek rano handel akcjami GetBack trwał tylko chwilę, ale kurs zdążył spaść o 17 proc. Obecnie handel znów jest przerwany równoważeniem. Silna wyprzedaż to efekt sprzecznych informacji na temat rozmów z rzekomymi inwestorami. Rano GetBack poinformował o pozytywnym zaangażowaniu w rozmowy Banku PKO BP oraz Polskiego Funduszu Rozwoju w kwestii udzielania ćwierć miliarda złotych finansowania. Oba podmioty szybko odcięły się od tych doniesień i zaprzeczyły, że prowadzą jakiekolwiek rozmowy z zarządem GetBack. PFR złożył też zawiadomienie do Komisji Nadzoru Finansowego w tej sprawie. Spółka nie wspomniała też słowem o tym, że w piątek nie wykupiła obligacji o wartości nominalnej 10 mln zł od Quercus TFI. >> Czytaj więcej
notowania

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o getback)

 • Sprawa GetBack: CBA zatrzymało biznesmena, który próbował nasłać służby specjalne na Abris

  Agenci CBA zatrzymali biznesmena, który powoływał się na wpływy w służbach specjalnych i miał doprowadzić do rozpowszechnienia przez media informacji kompromitujących większościowego akcjonariusza GETBACKu. To już 10. zatrzymany w ciągu ostatnich czterech tygodni śledztwa dotyczącego licznych nieprawidłowości w działaniu wrocławskiej spółki.

 • Obligatariusze dopięli swego. Prokuratura przyjrzy się firmom oferującym obligacje GetBack

  Setki zawiadomień składanych przez poszkodowanych inwestorów do UOKiK, KNF i prokuratury przynoszą efekty. W środę RMF FM poinformował, że śledczy sprawdzą, czy podmioty oferujące feralne obligacje wrocławskiej spółki działały zgodnie z prawem.

 • Zobowiązania GetBacku urosły do 3,32 mld zł

  Wartość zobowiązań wrocławskiego windykatora urosła w ciągu niecałych dwóch miesięcy o 0,5 mld zł. Jeszcze na początku maja GETBACK składając wniosek o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego szacował zobowiązania na 2.815,6 mln zł. Według aktualizacji spisu wierzytelności z 21 czerwca, wartość długów urosła do 3.322 mln zł.

 • 5 kolejnych osób usłyszy zarzuty w sprawie afery GetBack

  Agenci warszawskiej Delegatury CBA zatrzymali dziś troje byłych członków zarządu GETBACKu oraz dwie osoby współdziałające z nimi w popełnianiu przestępstw. W sumie w toku śledztwa dot. nieprawidłowości we wrocławskiej firmie windykacyjnej śledczy zatrzymali już 9 osób. 

 • Raport GetBacku ujawnił grzechy Deloitte

  Sprawozdanie roczne GETBACKu ujawniło brzydką prawdę na temat pracy audytora. Z raportu wynika, że w sprawozdaniu za rok 2016 zabrakło bardzo istotnych wyjaśnień, które na etapie IPO diametralnie odmieniłyby postrzeganie windykatora w kontekście wartości i zdolności do obsługi długu. Dodatkowo obecny zarząd wskazuje, że nieprawidłowości księgowe i malowanie wyników miało miejsce jeszcze przed debiutem spółki na GPW, a prospekt zawierał sfałszowane dane.Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku