X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Dino Polska miało 55,95 mln zł zysku netto, 104,4 mln zł EBITDA w I kw. 2018 r.

Opublikowano: 2018-05-16 08:54:32

Omawiane walory:

Dino Polska odnotowało 55,95 mln zł skonsolidowanego zysku netto w I kw. 2018 r. wobec 30,46 mln zł zysku rok wcześniej.

(Fot. Dino Polska)

Zysk operacyjny Dino Polska wyniósł 79,27 mln zł wobec 46,32 mln zł zysku rok wcześniej. Wynik EBITDA zwiększył się o 52,5 proc. r/r do 104,4 mln zł. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1 285,58 mln zł w I kw. 2018 r. wobec 910,34 mln zł rok wcześniej.

– Znacząca poprawa przychodów ze sprzedaży jest wynikiem rozwoju sieci sklepów Dino o nowe markety oraz wzrostu przychodów w istniejącej sieci sklepów (like for like, LfL). Wzrost sprzedaży LfL wyniósł w I kw. 2018 r. 20,3 proc., podczas gdy w I kw. 2017 r. było to 12,6 proc.. Istotnym czynnikiem wpływającym na wysoki poziom sprzedaży LfL w I kwartale 2018 r. były wzmożone zakupy klientów realizowane w związku ze świętami wielkanocnymi. W 2017 r. efekt ten był widoczny w II kwartale. Wraz z rosnącą skalą Grupa Dino odnotowuje wyższą, stopniowo rosnącą rentowność działalności. Marża EBITDA po I kwartale 2018 r. wyniosła 8,1 proc. i była o 0,6 pkt proc. wyższa niż w analogicznym okresie 2017 r. – czytamy w komunikacie.

– 2018 rok rozpoczęliśmy wysoką, 41-procentową dynamiką sprzedaży. Dobre wyniki Grupy Dino to efekt przyjętego przez nas modelu biznesowego, unikalnego formatu sklepów Dino i ich rosnącej liczby. Na wyniki trzech miesięcy 2018 roku pozytywny wpływ miały także zakupy konsumenckie przed świętami wielkanocnymi. Sukcesywnie otwieramy nowe sklepy. W tym roku chcemy, by liczba nowo otwartych placówek była większa niż w 2017 roku. Obserwujemy dobre perspektywy rynkowe, w gospodarce europejskiej i polskiej trwa ożywienie, co sprzyja rosnącemu popytowi konsumpcyjnemu” – powiedział prezes Szymon Piduch, cytowany w komunikacie.

>> 5 wskazówek, które pozwolą wprowadzić Twój handel na akcjach na wyższy poziom

W ujęciu jednostkowym zysk netto w I kw. 2018 r. wyniósł 19,13 mln zł wobec 8,48 mln zł zysku rok wcześniej.

Dino to wiodący gracz w segmencie supermarketów proximity w Polsce. Spółka zadebiutowała na GPW w 2017 r.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o dinopl)

 • Wskaźnik C/Z prawdę ci powie, ale nie zawsze i nie każdemu

  Wskaźnik C/Z (Cena/Zysk) to bezsprzecznie jeden z najpopularniejszych wskaźników używanych przez inwestorów na całym świecie. Parametr ten często używany jest do wyceny przedsiębiorstw przy metodach porównawczych. Wbrew pozorom wskaźnik C/Z nie jest łatwy w interpretacji i często lubi płatać figle.

 • Krajobraz rynku obligacji korporacyjnych Catalyst po I półroczu 2018 r.

  Pierwsze półrocze 2018 r. było okresem pełnym wyzwań dla polskiego rynku obligacji korporacyjnych. Afera GetBack nadszarpnęła zaufanie inwestorów i negatywnie wpłynęła na postrzeganie wiarygodności pozostałych emitentów. Mimo to, spadki na rynku akcji oraz otoczenie niskich stóp procentowych nadal przyciągają inwestorów do rynku Catalyst, a jego całkowita wartość wzrosła w porównaniu z końcem poprzedniego roku.

 • WIG20 ugina się pod ciężarem dywidendy Pekao. CD Projekt znów bije rekordy

  Czwartkowa sesja jest pierwszą, na której akcje Pekao notowane są bez dywidendy. Odcięcie - z racji cenowego charakteru indeksu - spycha WIG20 na południe. Poza tym jednak nastroje na GPW są relatywnie dobre.

 • Warszawska giełda kontynuuje odbicie. CD Projekt z szansą na rekordy

  Wszystko co miało się dziś wydarzyć na GPW, już się wydarzyło. Święto w USA skazuje giełdy na marazm w drugiej połowie dnia. Z drugiej strony dzięki temu jest szansa na przedłużenie wzrostowej korekty o jeszcze jeden dzień. Przynajmniej do piątku, gdy wróci temat wojen handlowych.

 • Haitong Bank zaktualizował rekomendacje dla Dino Polska, Eurocashu i Jeronimo Martins

  Haitong Bank w raporcie z 2 lipca podniósł zalecenie dla Dino Polska ze sprzedaj do neutralnie i cenę docelową akcji z 70 zł do 95,10 zł. W wypadku Eurosach biuro utrzymało zalecenie neutralnie z ceną obniżoną z 26,70 zł do 23,50 zł. Podstawowym wyborem Haitong Banku pozostaje Jerónimo Martins z rekomendacją kupuj i wyceną obniżoną o 1 euro do 16 euro za walor.Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku