X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Dino Polska miało 55,95 mln zł zysku netto, 104,4 mln zł EBITDA w I kw. 2018 r.

Opublikowano: 2018-05-16 08:54:32

Omawiane walory:

Dino Polska odnotowało 55,95 mln zł skonsolidowanego zysku netto w I kw. 2018 r. wobec 30,46 mln zł zysku rok wcześniej.

(Fot. Dino Polska)

Zysk operacyjny Dino Polska wyniósł 79,27 mln zł wobec 46,32 mln zł zysku rok wcześniej. Wynik EBITDA zwiększył się o 52,5 proc. r/r do 104,4 mln zł. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1 285,58 mln zł w I kw. 2018 r. wobec 910,34 mln zł rok wcześniej.

– Znacząca poprawa przychodów ze sprzedaży jest wynikiem rozwoju sieci sklepów Dino o nowe markety oraz wzrostu przychodów w istniejącej sieci sklepów (like for like, LfL). Wzrost sprzedaży LfL wyniósł w I kw. 2018 r. 20,3 proc., podczas gdy w I kw. 2017 r. było to 12,6 proc.. Istotnym czynnikiem wpływającym na wysoki poziom sprzedaży LfL w I kwartale 2018 r. były wzmożone zakupy klientów realizowane w związku ze świętami wielkanocnymi. W 2017 r. efekt ten był widoczny w II kwartale. Wraz z rosnącą skalą Grupa Dino odnotowuje wyższą, stopniowo rosnącą rentowność działalności. Marża EBITDA po I kwartale 2018 r. wyniosła 8,1 proc. i była o 0,6 pkt proc. wyższa niż w analogicznym okresie 2017 r. – czytamy w komunikacie.

– 2018 rok rozpoczęliśmy wysoką, 41-procentową dynamiką sprzedaży. Dobre wyniki Grupy Dino to efekt przyjętego przez nas modelu biznesowego, unikalnego formatu sklepów Dino i ich rosnącej liczby. Na wyniki trzech miesięcy 2018 roku pozytywny wpływ miały także zakupy konsumenckie przed świętami wielkanocnymi. Sukcesywnie otwieramy nowe sklepy. W tym roku chcemy, by liczba nowo otwartych placówek była większa niż w 2017 roku. Obserwujemy dobre perspektywy rynkowe, w gospodarce europejskiej i polskiej trwa ożywienie, co sprzyja rosnącemu popytowi konsumpcyjnemu” – powiedział prezes Szymon Piduch, cytowany w komunikacie.

>> 5 wskazówek, które pozwolą wprowadzić Twój handel na akcjach na wyższy poziom

W ujęciu jednostkowym zysk netto w I kw. 2018 r. wyniósł 19,13 mln zł wobec 8,48 mln zł zysku rok wcześniej.

Dino to wiodący gracz w segmencie supermarketów proximity w Polsce. Spółka zadebiutowała na GPW w 2017 r.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o dinopl)

 • LPP tanieje po wynikach, JSW drożeje w oczekiwaniu na nie

  Rynki akcji na chwilę przestały martwić się najwyższymi od lat rentownościami amerykańskiego długu, koncentrując się na innych czynnikach. Ten temat jednak prędzej czy później wróci, wywołując spadki na giełdach. W tym także, a może nawet przede wszystkim, na GPW.

 • PZU, Dino Polska i Unibep drożeją po wynikach, GetBack z gigantyczną stratą

  Początek środowej sesji na GPW upływa pod znakiem wyników spółek. Na drugim planie znalazła się sytuacja na rynku długu i dolar, czyli czynniki, które tak mocno wystraszyły inwestorów wczoraj. Ten układ sił może zmienić się w drugiej połowie dnia.

 • CD Projekt i 11 bit na rekordach, a GetBack bez wyników

  Rekordowo drogie akcje CD Projektu i 11 bit studios, taniejący po wynikach Ursus, napędzane kwietniową sprzedażą wzrosty akcji CCC, ciąg dalszy problemów GetBacku i ograniczone zmiany na indeksach, tak w największym skrócie prezentuje się sytuacja na GPW w środowe południe 2 maja.

 • Euforia na akcjach Ursusa. Spadki na GetBacku i Próchniku po wyjściu OFE

  W czwartek na warszawskim parkiecie obserwujemy umiarkowane wzrosty dużych i średnich spółek. W centrum uwagi są dzisiaj przede wszystkim akcje Ursusa i GetBacku.

 • Najciekawsze raporty bieżącego tygodnia

  W najbliższych dniach prawdziwą lawinę sprawozdań finansowych zafundują małe i średnie spółki oraz reprezentanci NewConnect. Najwięcej emocji będzie towarzyszyć publikacjom takich firm jak CD Projekt, Dino Polska, Kruk czy Brand 24.Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku