X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Debiuty

 • wczoraj

  Griffin Premium RE NV ustalił ostateczną cenę akcji na 5,70 zł

  Opublikowano:

  Ostateczna cena akcji Griffin Premium RE NV oferowanych w ramach oferty publicznej została ustalona w drodze budowy księgi popytu na 5,70 zł za akcję.

 • 23 marca 2017

  EBOR zamierza wziąć udział w ofercie publicznej Griffin Premium RE

  Opublikowano:

  Griffin Premium RE podpisał umowę ramową z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju (EBOR) dotyczącą nabycia akcji spółki w ramach trwającej oferty publicznej, podała spółka. EBOR może nabyć nie mniej niż 5 proc. i nie więcej niż 10 proc. kapitału spółki za równowartość do 20 mln euro.

 • 22 marca 2017

  Raport IPO: Analiza oferty publicznej Griffin Premium RE NV

  Opublikowano:

  Griffin Premium RE NV walczy o miano pierwszego giełdowego REIT-u. Zapisy wśród inwestorów indywidualnych trwają do 27 marca. StockWatch.pl w oparciu o prospekt emisyjny i dostępne materiały przygotował zestaw najistotniejszych informacji na temat spółki i parametrów jej oferty akcji.

 • 17 marca 2017

  Nestmedic pozyskał 8 mln zł z emisji akcji. Debiut na NewConnect w kwietniu

  Opublikowano:

  Nestmedic - twórca rozwiązania telemedycznego Pregnabit - zakończył emisję akcji, pozyskując ponad 8 mln zł i planuje w kwietniu zadebiutować na rynku NewConnect.

 • 15 marca 2017

  Griffin Premium RE.. ruszył z ofertą publiczną o wartości do 736 mln zł

  Opublikowano:

  Oferta publiczna Griffin Premium RE.. o łącznej wartości od ok. 562 mln zł (130 mln euro) do ok. 736 mln zł (171 mln euro) rozpoczyna się w dziś od budowy księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych. Cena maksymalna w ofercie została ustalona na 6,50 zł. 

 • 14 marca 2017

  Griffin Premium RE dostał zielone światło od holenderskiego nadzoru na debiut w Warszawie

  Opublikowano:

  Prospekt emisyjny Griffin Premium RE został zatwierdzony przez holenderską Komisję Nadzoru Finansowego (AFM), a następnie notyfikowany do Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) w celu jego paszportowania do Polski. 

 • 07 marca 2017

  Unimot zadebiutował na GPW. Kurs PDA wzrósł o 20 proc.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Akcje i prawa do akcji (PDA) Unimotu zadebiutowały na rynku głównym GPW. Na starcie wtorkowej sesji kurs akcji spadł o 0,06 proc. 78,95 zł, a kurs PDA wzrósł o 20 proc. do 54 zł.

 • 28 lutego 2017

  Prezes GPW: Debiuty dużych i atrakcyjnych spółek z Białorusi już w tym roku

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie oczekuje debiutów pierwszych spółek z Białorusi na GPW już w tym roku, wynika z wypowiedzi prezes Małgorzaty Zaleskiej.

 • 23 lutego 2017

  Unimot w cuglach uplasował 2,2 mln nowych akcji. Debiut na GPW jeszcze w marcu

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Unimot przydzielił 2,2 mln akcji serii J oferowanych w ramach oferty publicznej. Średnia stopa redukcji zapisów inwestorów indywidualnych wyniosła aż 87 proc.

 • 14 lutego 2017

  Publiczna oferta akcji gorącym tematem czatu inwestorskiego z prezesem Unimot SA

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  We wtorek Robert Brzozowski spotkał się z inwestorami na czacie w StockWatch.pl. Prezes Unimotu na gorąco komentował wyniki finansowe grupy za IV kwartał 2016 roku oraz przedstawił plany w kontekście trwającej oferty publicznej akcji.

 • 10 lutego 2017

  Unimot w ramach oferty publicznej sprzedaje nowe akcje po 45 zł/szt.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Oferta publiczna spółki handlującej paliwami i energią elektryczną wchodzi w decydującą fazę. Zapisy na nowe akcje po cenie 45 zł za sztukę potrwają do potrwają do 21 lutego. Unimot z oferty publicznej chce pozyskać 99 mln zł m.in. na rozwój mobilnej aplikacji tankuj24.pl, wspomagającej sprzedaż oleju napędowego i benzyn oraz wprowadzenie nowej marki stacji paliw w Polsce.

 • 09 lutego 2017

  Dino chce zadebiutować na GPW w I połowie 2017 r.

  Opublikowano:

  Grupa Dino podtrzymuje zamiar "jak najszybszego" debiutu na GPW, który powinien nastąpić najpewniej w II kw. br., poinformował prezes Szymon Piduch. Podtrzymał także plany rozwoju liczby sklepów, który w 2017 r. ma być co najmniej taki, jak w ub.r., w którym Dino otworzyło 117 placówek netto.

 • PwC: GPW trzecia w Europie pod względem liczby IPO w 2016 roku

  Opublikowano:

  Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) znalazła się na 3. miejscu wśród europejskich rynków pod względem liczby pierwotnych ofert publicznych (IPO) w 2016 r. (łącznie: 28 wobec 33 w 2015 r.), a na 10. miejscu - pod względem wartości IPO, wynika z raportu PwC IPO Watch Europe 2016. Łączna wartość ofert wyniosła 262 mln euro (wobec 440 mln zł w 2015 r.).

 • 07 lutego 2017

  Unimot ustalił cenę maksymalną akcji w ofercie publicznej na 47 zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Unimot ustalił cenę maksymalną akcji w ofercie publicznej na potrzeby przeprowadzenia budowy księgi popytu na 47 zł.

 • 18 stycznia 2017

  Unimot szykuje się do podboju rynku głównego GPW

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Spółka handlująca paliwami i energią elektryczną w lutym chce przejść z NewConnect na rynek główny GPW. Z oferty publicznej chce pozyskać 85 mln zł m.in. na rozwój mobilnej aplikacji tankuj24.pl, wspomagającej sprzedaż oleju napędowego i benzyn oraz wprowadzenie nowej marki stacji paliw w Polsce.

 • wczoraj

  Mocny debiut TXM na giełdzie podbił kurs Redanu

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Ostatni w tym roku debiut na głównym parkiecie GPW wypadł okazale. Na starcie prawa do akcji (PDA) właściciela drugiej w Polsce sieci dyskontowych sklepów TXM textilmarket podrożały o ponad 14 proc.

 • 28 grudnia 2016

  Raport: W 2016 r. inwestorzy zarobili 12 proc. na debiutach

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , , , , , , ,

  Na rynku pierwotnym wciąż można nieźle zarobić. Według wyliczeń StockWatch.pl, inwestorzy biorący udział w ofertach pierwotnych jedenastu tegorocznych debiutantów przy odrobinie cierpliwości zarobili średnio 12 proc.

 • 09 grudnia 2016

  Raport IPO: Analiza oferty publicznej akcji TXM

  Opublikowano:

  Do 12 grudnia inwestorzy indywidualni mogą składać zapisy na akcje właściciela drugiej w Polsce sieci dyskontowych sklepów detalicznych TXM textilmarket. StockWatch.pl w oparciu o prospekt emisyjny i dostępne materiały przygotował zestaw najistotniejszych informacji na temat oferty akcji TXM.

 • 08 grudnia 2016

  TXM: Wypracowaliśmy unikalny model biznesowy o wysokiej efektywności

  Opublikowano:

  Lech Przemieniecki, prezes zarządu TXM SA rozmawia z redakcją StockWatch.pl o ofercie publicznej akcji oraz planach dalszego rozwoju.

 • 05 grudnia 2016

  TXM rusza z IPO, zapisy na akcje potrwają do 12 grudnia

  Opublikowano:

  TXM, właściciel sieci dyskontowych sklepów detalicznych TXM textilmarket, w ramach oferty publicznej sprzedaje 4 mln akcji. Jeśli inwestorzy dopiszą, spółka jeszcze w tym roku zadebiutuje na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

 • 23 listopada 2016

  Biuro Inwestycji Kapitałowych zadebiutowało na minusie

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  W środę na warszawskim rynku zadebiutował deweloper powierzchni komercyjnych. Pierwsze transakcje na prawach do akcji (PDA) BIK zawarto po cenie o 2,6 proc. niższej niż w IPO.

 • 31 października 2016

  Aktualizacja raportu IPO Biura Inwestycji Kapitałowych

  Opublikowano:

  Deweloper powierzchni komercyjnych po półrocznej przerwie wrócił z ofertą publiczną akcji. Sprawdziliśmy jak w kontekście najnowszych wyników finansowych zmieniła się sytuacja fundamentalna oraz czy cena 18 zł za akcję BIK to atrakcyjna propozycja.

 • 28 października 2016

  T-Bull zadebiutuje na NewConnect 3 listopada

  Opublikowano:

  Spółka T-Bull, jeden z największych producentów gier na platformy mobilne w Europie, zadebiutuje na NewConnect 3 listopada. Dzięki temu strategiczne aktywo Tech Invest Group (TIG) zostanie upublicznione i otrzyma rynkową wycenę.

 • 27 października 2016

  Biuro Inwestycji Kapitałowych sprzedaje akcje w IPO po 18 zł za sztukę

  Opublikowano:

  Znamy ostateczne parametry oferty publicznej dewelopera powierzchni magazynowych i handlowych. W puli jest 1,13 mln nowych akcji serii I po cenie 18 zł/szt. Zapisy w transzy inwestorów indywidualnych potrwają do 3 listopada, a w transzy instytucjonalnej do 4 listopada.

 • Biuro Inwestycji Kapitałowych wznawia IPO, zapisy do 3 listopada

  Opublikowano:

  Biuro Inwestycji Kapitałowych SA oraz Belancor Sp. z o.o. podjęli decyzję o wznowieniu publicznej oferty akcji. Zgodnie z nowym harmonogramem IPO, jeszcze w czwartek spółka ustali i poda do publicznej wiadomości ostateczną cenę emisyjną oraz liczbę akcji oferowanych w poszczególnych transzach.

 • 26 października 2016

  Biuro Inwestycji Kapitałowych: Jesteśmy bardzo zadowoleni z zainteresowania funduszy

  Opublikowano:

  Mirosław Koszany, prezes Biura Inwestycji Kapitałowych (BIK) rozmawia z redakcją StockWatch.pl o publicznej ofercie akcji, sytuacji w branży deweloperskiej i planach dalszego rozwoju spółki.

 • 25 października 2016

  Ekoplast planuje debiut na NewConnect

  Opublikowano:

  Ekoplast, producent opartych na najnowocześniejszych technologiach systemów okien i drzwi, przed końcem roku planuje zadebiutować na rynku NewConnect.

 • 19 października 2016

  Headshot na debiucie PlayWaya

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Wysoka, prawie 80 proc. redukcja w zapisach na akcje PlayWay dawała niektórym nadzieję na dobry debiut spółki na parkiecie. Niestety na drodze wzrostom stanęła wysoka wycena i spółka otworzyła rynkową historię na minusie. 

 • 18 października 2016

  Inwestorzy dopisali w IPO Stelmetu, wysoka redukcja w transzy detalicznej

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Zapisy dla inwestorów indywidualnych trzeba było zredukować o 86 proc. Debiut giełdowy producenta i dystrybutora drewnianej architektury ogrodowej zaplanowano za tydzień.

 • 17 października 2016

  Raport IPO: Analiza oferty publicznej Artifex Mundi

  Opublikowano:

  Na niemal wymarłej giełdzie niczym diamenty w popiele błyszczą debiuty producentów gier wideo z niebotycznymi wycenami. Kolejnym kandydatem do wejścia na parkiet jest Artifex Mundi. StockWatch.pl przeanalizował model biznesowy spółki i ocenił atrakcyjność jej oferty.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com