X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Cyfrowy Polsat i Karswell nabyli 33 proc. akcji Netii

Opublikowano: 2018-05-17 17:43:09

Omawiane walory: ,

Cyfrowy Polsat i Karswell Limited w wezwaniu na Netię nabyły łącznie 110 702 444 akcji spółki. Cena transakcyjna wyniosła 5,77 zł za jedną akcję.

W ramach transakcji zawartych w wykonaniu wezwania Cyfrowy Polsat nabył 34 662 045 akcji a Karswell Limited nabył 76 040 399 akcji. Nabyte akcje odpowiadają 33 proc. kapitału zakładowego spółki, dających łącznie prawo do wykonywania 110 702 444 głosów (33 proc.) na walnym zgromadzeniu spółki.

Planowane rozliczenie wszystkich zawartych transakcji nastąpi 22 maja 2018 r.

Na początku grudnia 2017 r. Cyfrowy Polsat ogłosił wezwanie do zapisywania się na sprzedaż 119 349 971 akcji Netii, stanowiących 34,24% kapitału zakładowego oraz 34,24% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu, po cenie 5,77 zł za sztukę.

Wcześniej w grudniu Cyfrowy Polsat nabył pakiet łącznie ok. 32% akcji spółki Netia od dwóch znaczących akcjonariuszy – Mennicy Polskiej oraz FIP 11 Funduszu Inwestycyjnego Zamkniętego Aktywów Niepublicznych (FIZAN) za łączną kwotę 638,8 mln zł.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o CYFRPLSAT, netia)

 • Atomowa wymiana między PGE i Orlenem. Duże spółki rosną po wynikach

  W czwartek tematem numer jeden są doniesienia dotyczące możliwego zaangażowania spółek Skarbu Państwa w budowę elektrowni atomowej. Akcje PGE idą mocno w górę, podczas gdy PKN równie mocno tanieją. Po wynikach kwartalnych drożeją duże spółki. Wyjaśniła się też ostatnia zagadkowa wyprzedaż Trakcji.

 • 11 bit studios i XTB gwiazdami sesji, straszy wyprzedaż w USA

  Wyniki i doniesienia ze spółek przyćmiły wtorkowe silne spadki na Wall Street, przez co dziś GPW zachowuje się nieco lepiej niż wiele innych giełd. To rozkorelowanie nie ma jednak prawa się utrzymać. Dlatego w drugiej połowie dnia należy spodziewać się wyprzedaży w Warszawie.

 • W centrum uwagi Fed, wojny handlowe… i odbicie na GetBacku

  Środowe wzrosty na GPW w pełni zdyskontowały "gołębią podwyżkę" stóp procentowych przez Fed. Czwartkowe spadki to efekt powrotu strachu przed wojnami handlowymi. W oderwaniu od tematów globalnych dziś mocno drożeją akcje GetBack i Prairie Mining.

 • Fiskus chce od Cyfrowego Polsatu 24 mln zł zaległego podatku za 2012 r.

  Małopolski Urząd Celno-Skarbowy w Krakowie określił wysokość zobowiązania podatkowego Cyfrowego Polsatu z tytułu niepobranego zryczałtowanego podatku dochodowego od osób prawnych w 2012 r. w kwocie 24,2 mln zł plus odsetki. To nie koniec zmartwień spółki, ponieważ fiskus prowadzi czynności w analogicznym zakresie za lata 2013 i 2014.

 • Przecena wymknęła się spod kontroli. Mocne spadki na LPP i Orange Polska

  Po środowym tąpnięciu w szeregi warszawskich inwestorów wkradł się strach. Większość sprzedaje akcje albo trzyma palec na opcji "Sell". Tylko nieliczni podejmują ryzyko i na spadającym rynku próbują łapać dołki na poszczególnych walorach.Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku