X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Ciekawe spółki

 • dzisiaj

  GPW chce wycofać się z inwestycji w Aquis Exchange

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) podjęła decyzję o rozpoczęciu procesu negocjacji dotyczących warunków brzegowych dla ewentualnej transakcji sprzedaży udziałów w spółce stowarzyszonej Aquis Exchange, w której GPW posiada 20,31 proc. udziału w głosach i prawach majątkowych, jeśli Aquis zdecyduje o realizacji IPO.

 • Wezwanie na AviaAM Leasing AB, czyli polowanie na tanie latanie

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Polowanie na tanie i zdrowe fundamentalnie spółki notowane na GPW trwa w najlepsze. Najnowszym celem dużych inwestorów jest litewski AviaAM Leasing AB.

 • Prezes KBJ: Emisja akcji to jedna z możliwości, rozważamy różne scenariusze

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Gościem poniedziałkowego czatu inwestorskiego w StockWatch.pl był Artur Jedynak, prezes spółki informatycznej KBJ. Na spotkaniu omówiono m.in. najnowsze wyniki finansowe oraz przedyskutowano kwestię ewentualnej emisji akcji bez prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy.

 • wczoraj

  Impexmetal skupi nawet 75 mln akcji własnych

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Akcjonariusze Impexmetalu upoważnili zarząd spółki do skupu do 75 mln akcji własnych, stanowiących 37,5 proc. kapitału, jednocześnie zwiększając kapitał rezerwowy na skup do 500 mln zł, wynika z uchwał walnego. 

 • Fundusze ostro targują się z Elżbietą i Jackiem Tarczyńskimi

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Fundusze zasiadające w akcjonariacie spółki spożywczej tanio skóry nie sprzedadzą. Według najnowszych doniesień, OFE nie zamierzają odpowiadać na wezwanie ogłoszone przez EJT Investment po 12,60 zł walor.

 • Bowim miał wstępnie 16,7 mln zł jedn. zysku netto przy przychodach 1,2 mld zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Jednostkowy wynik finansowy netto Bowimu za 2017 rok wyniósł wstępnie 16,73 mln zł, co stanowi spadek o 1,81 mln zł r/r, poinformowała spółka. Jednostkowe przychody zwiększyły się o 324,92 mln zł, do 1.200,87 mln zł, a jednostkowy zysk operacyjny spadł o 2,94 mln zł do 36 mln zł.

 • S&P podniósł perspektywę ratingu GetBack do pozytywnej, podtrzymał ocenę B

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  S&P Global Ratings podwyższył perspektywę ratingu GetBack do "pozytywnej" ze "stabilnej", podała agencja. Jednocześnie potwierdziła rating krótkoterminowy i długoterminowy na poziomie B. 

 • DM BDM obniżył wyceny akcji Grupy Azoty, ZA Puławy i ZCh Police

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , ,

  Niższe ceny docelowe w raportach dla spółek chemicznych nie zmieniły nastawienia inwestycyjnego analityków. DM BDM zaleca kupno akcji Zakładów Azotowych Puławy, akumulację walorów Grupy Azoty i trzymaj dla ZCh Police.

 • Grupa LPP miała wstępnie 302 mln zł zysku netto w IV kw. 2017 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  LPP odnotowało wstępnie 302 mln zł skonsolidowanego zysku netto za IV kw. 2017 r., podała spółka.

 • Nowe rekomendacje dla 6 deweloperów mieszkaniowych

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , ,

  Analitycy Domu Maklerskiego BOŚ oczekują mocnych wyników spółek deweloperskich za IV kw. 2017 r., w szczególności wzrostu liczby przekazanych lokali, a także poprawy wyników w 2018 r. Podtrzymali rekomendację trzymaj dla Dom Development, Polnordu i Ronsona, kupuj dla J.W. Construction i Marvipol Development oraz sprzedaj dla Robyga, wynika z raportu datowanego na 11 lutego.

 • Analiza techniczna 4 przecenionych spółek energetycznych

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , ,

  Notowania czołowych koncernów energetycznych po wielomiesięcznej przecenie dotarły do ciekawych poziomów technicznych. Krzysztof Borowski, ekspert od analizy technicznej specjalnie dla StockWatch.pl sprawdził szanse na korektę wzrostową na wykresach Enei, Energi, PGE i Tauronu.

 • Grupa Azoty chce przejąć niemieckiego producenta nawozów

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Grupa Azoty złożyła wstępną ofertę kupna 100 proc. udziałów w spółkach grupy Compo Expert, które produkują specjalistyczne nawozy o wysokiej wartości dodanej.

 • 16 lutego 2018

  Krzysztof Szlaga odwołany z funkcji prezesa LW Bogdanka

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Rada nadzorcza Lubelskiego Węgla Bogdanka odwołała Krzysztofa Szlagę z funkcji prezesa i powierzyła pełnienie obowiązków prezesa Sławomirowi Karlikowskiemu, podała spółka.

 • Best wydłużył zapisy na obligacje serii T2 do 27 lutego

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Zapisy na 4-letnie papiery dłużne o wartości nominalnej do 30 mln zł potrwają do 27 lutego br. Best oferuje obligacje z oprocentowaniem 3,5 pkt. proc. ponad WIBOR 3M.

 • CI Games miał szacunkowo 100 mln zł przychodów w 2017 r. Sprzedaż SGW3 przekroczyła 1 mln sztuk

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  CI Games szacuje skonsolidowane przychody netto ze sprzedaży na ok. 100,5 mln zł. Studio pochwaliło się też przekroczeniem poziomu miliona sprzedanych egzemplarzy gry "Sniper Ghost Warrior 3" (SGW3) oraz ogłosiło strategiczną restrukturyzację i nowy kształt wewnętrznego zespołu deweloperskiego.

 • GetBack chce pozyskać do 15 mln zł z publicznej emisji obligacji

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  GetBack planuje pozyskać do 15 mln zł w ramach emisji szóstej serii obligacji (seria PP6), z programu publicznej emisji obligacji, poinformowała spółka. Zapisy rozpoczną się 19 lutego i potrwają do 28 lutego br.

 • Deutsche Bank sprzedał akcje BZ WBK za 456 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Deutsche Bank sprzedał łącznie ok. 1,2 mln akcji Banku Zachodniego WBK, stanowiących ok. 1,2 proc. dotychczasowego kapitału w ramach przyspieszonej księgi popytu (ABB) po cenie 380 zł za akcję, co daje łącznie wpływ brutto wysokości 456 mln zł, podał DB w komunikacie. 

 • DM Vestor wznowił rekomendowanie PKP Cargo od wyceny 68 zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Analitycy Domu Maklerskiego Vestor wznowili rekomendowanie PKP Cargo od zalecenia kupuj i ceny docelowej 68 zł za akcję, wynika z raportu datowanego na 14 lutego.

 • Deutsche Bank chce sprzedać pakiet 1,2 mln akcji BZ WBK

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Deutsche Bank zamierza sprzedać ok. 1,2 mln akcji Banku Zachodniego WBK, stanowiących ok. 1,2 proc. dotychczasowego kapitału w procesie przyspieszonej budowy księgi popytu (ABB). Wartość rynkowa pakietu to ponad 480 mln zł.

 • Selvita z popytem na wszystkie akcje po cenie maksymalnej

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Spółka biotechnologiczna pozyskała od inwestorów deklaracje implikujące objęcie wszystkich oferowanych akcji serii H. Cena emisyjna została ustalona na poziomie ceny maksymalnej - 61 zł - co oznacza, że łączna wartość oferty brutto wyniesie 134,2 mln zł.

 • 15 lutego 2018

  Skarbiec TFI miał 10 mln zł zysku netto w I poł. roku fin. 2017/2018

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Skarbiec Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych (TFI) odnotował 10,13 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I poł. roku obrotowego 2017/2018 (1 lipca - 31 grudnia 2017 r.) wobec 12,9 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

 • JSW pracuje nad inteligentną kopalnią

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Proces automatyzacji i cyfryzacji ma pomóc Jastrzębskiej Spółce Węglowej zwiększyć efektywność wydobycia węgla do około 870 ton rocznie na pracownika. Zaawansowane technologie pomogą rozpoznać złoża, ich grubość i jakość, zautomatyzują wydobycie, wspomogą logistykę, transport oraz monitoring. Trwają prace nad tym, by takie rozwiązania zainstalować w jednej z kopalni północnych – w Knurowie, Szczygłowicach lub Budryku. Jeszcze w tym roku w jednym z rejonów wydobywczych JSW chce wprowadzić nowy w polskim górnictwie węgla kamiennego, tzw. kotwiowy, typ obudowy wyrobisk.

 • Czarne konie sezonu wyników za IV kwartał 2017 r. wg DM mBanku

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

  DM mBanku w odtajnionym niedawno raporcie przestawił listę faworytów trwającego obecnie sezonu wyników. Według prognoz, największe dynamiki zysków pokażą spółki finansowe, deweloperskie oraz chemiczne.

 • DM BOŚ podniósł cenę docelową Vistuli do 4,88 zł za akcję

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Analitycy Domu Maklerskiego BOŚ obniżyli rekomendację akcji Vistula Group do trzymaj z kupuj, a cenę docelową podnieśli na 4,88 zł z 4,45 zł, wynika z raportu datowanego na 7 lutego.

 • 14 lutego 2018

  Nowe rekomendacje dla 8 banków z warszawskiej GPW

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , , , ,

  Haitong Bank w raporcie z 13 lutego zaktualizował rekomendacje dla ośmiu banków notowanych na GPW. Faworytami analityków w branży są obecnie Pekao i Alior.

 • DM BDM obniżył rekomendację LPP do redukuj

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Analitycy Domu Maklerskiego BDM obniżyli rekomendację dla LPP do redukuj z trzymaj, a cenę docelową akcji podnieśli do 8.203,30 zł z 8.055,70 zł, wynika z raportu datowanego na 12 lutego.

 • KBJ będzie poszukiwać kolejnych celów do akwizycji w tym roku

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  KBJ kontynuuje realizację strategii, której celem jest m.in. przejście na rynek główny GPW i w ramach tych prac zamierza w najbliższych kwartałach m.in. poszukiwać kolejnych celów do akwizycji, poinformował prezes Artur Jedynak.

 • KBJ z przytupem zamknął 2017 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Notowany na NewConnect dostawca oprogramowania biznesowego potwierdził wcześniejsze szacunki. Wyniki za 2017 r. okazały się lepsze od ubiegłorocznych prognoz zarządu oraz najwyższe w historii spółki.

 • Bloober Team chce uchwalenia nowego programu motywacyjnego

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Bloober Team chce uchwalenia nowego programu motywacyjnego dla kluczowych pracowników spółki, którego próg realizacji uzależniono od osiągnięcia przez spółkę w 2018 roku zysku netto w wysokości min. 12 mln zł, a liczba akcji własnych, które będą skupione w celu realizacji programu nie przekroczy max. 4 proc. Uchwała zostanie podjęta na NWZ zaplanowanym na 6 marca br.

 • Cena w wezwaniu na akcje Tarczyńskiego wzrosła do 12,60 zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  EJT Investment podnosi cenę w wezwaniu na akcje spółki Tarczyński do 12,60 zł za akcję. We wtorek za jeden walor producenta kabanosów płacono 12,85 zł.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku