X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Ciekawe spółki

 • wczoraj

  Giełdy w minorowych nastrojach, w grze Petrolinvest i Grupa Azoty

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , , , , ,

  Realizacja zysków na Wall Street i ogólnie gorsze nastroje na światowych giełdach ciążą w środę GPW. Indeksy spadają, a inwestorzy czekają na popołudniowe wystąpienia bankierów centralnych. Osobne historie rozgrywają się natomiast na akcjach Grupy Azoty, Petrolinvestu, czy Inter Cars.

 • EBOiR sprzedał polowę pakietu akcji Grupy Azoty w ramach ABB

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju  w trybie budowy przyspieszonej księgi popytu sprzedał połowę posiadanego pakietu akcji Grupy Azoty, poinformował Bank w komunikacie.

 • Kurs akcji Grupy Azoty mocno w dół po deklaracji sprzedaży akcji przez EBOiR

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Tuż po rozpoczęciu środowej sesji notowania Grupy Azoty spadły o ponad 8 proc. w reakcji na informację, iż EBOiR chce sprzedać część posiadanego pakietu akcji spółki w ofercie prywatnej.

 • 26 czerwca 2017

  Nowe rekomendacje dla sześciu spółek z sektora bankowego

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , ,

  Analitycy Noble Securities podtrzymali rekomendacje dla 4 banków - Alior Banku, ING Banku Śląskiego, Banku Millennium oraz Banku Pekao i obniżyli zalecenia dla mBanku i PKO Banku Polskiego, wynika z raportu datowanego na 21 czerwca. W ich ocenie, trwająca od początku roku dobra passa banków jeszcze się nie skończyła. 

 • Banki ciągną w górę indeksy, Pekao na celowniku analityków

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , , , ,

  Poniedziałkowa sesja rozpoczęła się od mocnego uderzenia. Indeksy w górę ciągnie sektor bankowy, który pozytywnie reaguje na wieści z Włoch. Liderem wzrostów są akcje Pekao, których kurs podbija dodatkowo rekomendacja od analityków JP Morgan.

 • mBank sprzedał pierwszą licencję na mBox

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  La Banque Postale z Francji jako pierwszy kupił licencję na serwisy bankowości internetowej i mobilnej mBanku. mBank prowadzi także rozmowy z innymi potencjalnymi partnerami.

 • 24 czerwca 2017

  Raport IPO: Analiza oferty publicznej Uniserv-Piecbud

  Opublikowano:

  Na warszawski parkiet zmierza Uniserv-Piecbud, spółka budowlana oferująca specjalistyczne usługi dla przemysłu. StockWatch.pl w oparciu o prospekt emisyjny i dostępne informacje przygotował zestaw najważniejszych informacji na temat spółki.

 • 23 czerwca 2017

  Morizon zdobył środki na budowę platformy OneStopShop. Następny krok: debiut na GPW

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Właściciel platformy nieruchomościowo-finansowej pozyskał w ofercie publicznej środki na dokończenie budowy platformy OneStopShop integrującej wyszukiwanie, finansowanie i dokonywanie transakcji na rynku nieruchomościowym. Morizon będzie pierwszym polskim FinTechem notowanym na głównym rynku GPW.

 • Niższa strata CCC za I kwartał po wstrzymaniu amortyzacji wartości firmy

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  CCC odnotowało 40,8 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2017 r. wobec 19,5 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w skorygowanym raporcie kwartalnym. W opublikowanym wcześniej raporcie CCC podało, że w I kw. odnotowało 50,6 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2017 r. wobec 19,5 mln zł straty rok wcześniej.

 • Jujubee szacuje sprzedaż gry Realpolitiks na ponad 25 tys. sztuk

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Jujubee szacuje sprzedaż gry Realpolitiks na komputerach osobistych na ponad 25 tys. sztuk i rozpocznie produkcję drugiej części gry jeszcze w bieżącym roku.

 • 22 czerwca 2017

  PGE co roku chce przeznaczać co najmniej 25 mln zł na wspieranie start-upów

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Polska Grupa Energetyczna (PGE) będzie przeznaczać co najmniej 25 mln zł rocznie na wspieranie start-upów, w tym 20-22 mln zł rocznie to budżet funduszu PGE Ventures, poinformowali przedstawiciele spółki.

 • Maklerzy obniżyli zalecenia dla akcji Grupy Kęty, Orlenu i Emperii

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , ,

  Analitycy DM BDM zaktualizowali zalecenia i ceny docelowe dla walorów trzech znanych spółek z GPW. Największy potencjał wzrostowy widzą w akcjach Emperii.

 • Nextbike pozyskał 6 mln zł z prywatnej emisji akcji i zmierza na NewConnect

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Nextbike Polska, spółka zależna Larq, zawarła z inwestorami umowy objęcia 51 tys. akcji serii C o łącznej wartości 6 mln zł, co implikuje wycenę spółki na poziomie 126 mln zł. Nextbike podejmuje czynności zmierzające do wprowadzenia akcji do alternatywnego systemu obrotu NewConnect.

 • Kontrowersje wokół premiery Get Even, flagowej gry The Farm 51

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Get Even, długo wyczekiwana produkcja The Farm 51 w środę zadebiutowała na platformie Steam i wywindowała notowania o ponad 20 proc. Problem w tym, że spółka nie uprzedziła inwestorów o zmianie planu, który przewidywał premierę gry 23 czerwca. Ta wpadka może słono kosztować gliwickie studio.

 • 21 czerwca 2017

  Walne KGHM uchwaliło dywidendę. Miedziowy gigant wypłaci 1 zł na akcję

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Akcjonariusze KGHM Polska Miedź zdecydowali o przeznaczeniu 200 mln zł na wypłatę dywidendy z zysków lat ubiegłych, czyli 1 zł na akcję.

 • Merlin Group przejmuje Magusa, właściciela praw do znaku towarowego merlin.pl

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Merlin Group zawarł z Czerwoną Torebką, Funduszem Inwestycyjnym Zamkniętym Sowiniec (właściciel I) oraz Szósta – Czerwona Torebka SA sp.k. (właściciel II) jako właścicielami 100 proc. akcji spółki Magus w upadłości układowej umowę inwestycyjną dotyczącą zakupu tego pomiotu w zamian za objęcie 13,82 mln akcji w podwyższonym kapitale zakładowym Merlin Group. Celem transakcji jest przejęcie przez grupę Merlin praw do znaku towarowego merlin.pl. 

 • Raport IPO: Analiza oferty publicznej GetBack

  Opublikowano:

  Jeszcze tego lata do giełdowego panteonu może dołączyć GetBack, czyli drugi największy na polskim rynku gracz w branży windykacyjnej. W tym tygodniu spółka ruszyła z IPO, z którego chce pozyskać blisko pół miliarda złotych. Dzięki środkom od inwestorów, GetBack chce zdetronizować Kruka na krajowym rynku wierzytelności.

 • 20 czerwca 2017

  Ferro znów wypłaci hojną dywidendę. Tegoroczna stopa wyniesie 6,7 proc.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Producent armatury sanitarnej podzieli między akcjonariuszy 25 mln zł. Na każdą akcję przypadnie 1,20 zł, płatne w dwóch ratach. Tegoroczna dywidenda będzie czwartą z rzędu o stopie powyżej 5 proc.

 • LPP otrzymało decyzję US dot. ponad 16,4 mln zł dodatkowego podatku za 2012 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  LPP otrzymało decyzję naczelnika pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni, w której określono zobowiązanie podatkowe spółki za 2012 r., skutkujące obowiązkiem uiszczenia dodatkowej kwoty w wysokości 16,4 mln zł wraz z odsetkami.

 • Uniserv-Piecbud jeszcze w czerwcu ruszy z IPO. Spółka chce pozyskać ok. 35 mln zł

  Opublikowano:

  Pierwotna oferta publiczna do 3,5 mln akcji nowej emisji Uniserv-Piecbud rozpocznie się 29 czerwca od budowy księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych. Spółka liczy na pozyskanie z oferty ok. 35 mln zł netto.

 • 19 czerwca 2017

  Włoska spółka Kruka kupiła duży portfel wierzytelności od Deutsche Banku

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Podmiot zależny Kruka - ItaCapital s.r.l. z siedzibą w Mediolanie - zawarł umowę nabycia od Deutsche Banku wierzytelności z tytułu niezabezpieczonych kredytów konsumenckich o łącznej wartości nominalnej 131,7 mln euro (wg. kursu średniego NBP - 555 mln zł).

 • GetBack ruszył z ofertą publiczną akcji. Z rynku chce zebrać nawet 0,5 mld zł

  Opublikowano:

  W poniedziałek rozpoczęła się budowa księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych, a za tydzień ruszą zapisy w transzy detalicznej. W ramach IPO GetBack oferuje do 40 mln akcji, w tym do 20 mln papierów należących do głównego akcjonariusza oraz do 20 mln akcji nowej emisji.

 • Nowe rekomendacje dla siedmiu znanych spółek z sektora bankowego

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , , ,

  Analitycy DM PKO BP zajmujący się sektorem bankowym są pozytywnie nastawieni jedynie do akcji ING Banku Śląskiego, neutralnie do akcji Banku Pekao i Millennium, natomiast negatywnie - do walorów BZ WBK, mBanku, Handlowego oraz Alior Banku, wynika z raportu datowanego na 12 czerwca.

 • Właściciel sieci Play ogłosił plan przeprowadzenia IPO i debiutu na GPW

  Opublikowano:

  Play Communications - właściciel 100 proc. udziałów w P4, operatorze sieci Play - ogłosiło zamiar przeprowadzenia pierwszej oferty publicznej akcji oraz ubiegania się o dopuszczenie i wprowadzenie akcji do obrotu na rynku regulowanym GPW, podała spółka.

 • GetBack bliżej giełdy, KNF zatwierdziła prospekt emisyjny

  Opublikowano:

  Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zatwierdziła prospekt emisyjny spółki GetBack w związku z ofertą publiczną akcji, podała Komisja. 

 • GPW zawiesiła obrót akcjami iAlbatrosa

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie podjęła uchwałę ws. zawieszenia obrotu na Głównym Rynku akcjami spółki iAlbatros Group, podała Giełda.

 • 16 czerwca 2017

  DM PKO BP podniósł wycenę akcji Neuki do 400 zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Analitycy Domu Maklerskiego PKO BP obniżyli rekomendację dla Neuki do trzymaj wobec kupuj wcześniej i podwyższyli cenę docelową akcji do 400 zł za sztukę wobec 386 zł wcześniej, wynika z raportu datowanego na 8 czerwca.

 • PlayWay zainwestuje w Rebelia Games

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  PlayWay zawarł umowę z Adrianem Kubasiakiem i Jakubem Trzebińskim, na podstawie której obejmie 79 proc. udziału w podwyższonym kapitale zakładowym spółki Rebelia Games za 399 tys. zł.

 • 14 czerwca 2017

  Batalia o majątek po Hawe. Akcjonariusze chcą, aby syndyk skupił się na odzyskaniu aktywów

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Akcjonariusze Hawe zrzeszeni w Porozumieniu Akcjonariuszy Mniejszościowych liczą, że wyznaczony przez sąd syndyk jako priorytet przyjmie odzyskanie utraconego majątku, a nie sprzedaż infrastruktury. PAH to obecnie największy ujawniony akcjonariusz upadłej spółki, posiadający powyżej 9 proc. akcji.

 • Walne Lotosu dało zielone światło na wypłatę dywidendy

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Lotos po 10-latniej przerwie znów podzieli się zyskiem. Akcjonariusze gdańskiej spółki zdecydowali na środowym walnym o przeznaczeniu 184,87 mln zł z zysku za 2016 r. na dywidendę, co oznacza wypłatę w wysokości tj. 1 zł na akcję.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku