X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Cena w wezwaniu na akcje Colian Holdingu wzrosła do 4,10 zł

Opublikowano: 2018-06-12 15:44:53

Omawiane walory:

Cena w wezwaniu na akcje Colian Holdingu wzrosła z 3,76 zł do 4,10 zł. We wtorek po południu notowania spółki rosną o 2,3 poc. do 4,04 zł.

– Wzywający informują o zmianie z dniem 12 czerwca 2018 r. ceny, po jakiej nabywane mają być akcje w ramach wezwania, wskazanej w punkcie 8 treści wezwania, z kwoty 3,76 zł za jedną akcję na kwotę 4,1 zł za jedną akcję zwykłą oraz jedną akcję imienną – czytamy w komunikacie.

>> Czy warto odpowiedzieć na wezwanie na akcje Coliana? Sprawdź w najnowszej analizie wyników przygotowane przez analityka StockWatch.pl

Wezwanie pozostaje bez zmian w pozostałym zakresie.

Pod koniec marca br. AllumaInvest, Ziołopex, Barbara Kolańska, Jan Kolański, Colian Holding oraz Ipopema 21 FIZAN, w związku z przekroczeniem 66 proc. ogólnej liczby głosów w spółce Colian Holding (w wyniku zawarcia przez wzywających porozumienia), ogłosili wezwanie do zapisywania się na sprzedaż łącznie 41 858 454 akcji (21,71 proc. kapitału, upewniających do 21,72 proc. głosów) Coliana po cenie 3,76 zł za sztukę.

Po przeprowadzeniu wezwania, podmioty nabywające akcje wraz z pozostałymi wzywającymi zamierzają łącznie osiągnąć 100 proc. akcji spółki, czyli 192 803 769 akcji, co odpowiada 192 878 569 głosom na walnym zgromadzeniu, czyli 100 proc. ogólnej liczby głosów.

Grupa kapitałowa Colian Holding osiągnęła pozycję jednego z największych producentów na polskim rynku słodyczy, dzięki akwizycjom i rozbudowie portfolio marek. Zdobyła również silną pozycję na rynku przypraw oraz napojów. Spółka jest notowana na GPW od 1995 r.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o colian)

 • Rusza przymusowy wykup akcji w Colian Holdingu. Spółka zniknie z giełdy

  AllumaInvest, Ziołopex, Barbara Kolańska, Jan Kolański, COLIAN Holding i Ipopema 21 Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych, posiadający łącznie ok. 91,76 proc. COLIAN Holding, - jako wzywający - zażądali sprzedaży pozostałych akcji spółki od akcjonariuszy mniejszościowych, podał podmiot pośredniczący Ipopema Securities. Cena wykupu wynosi 4,10 zł za walor.

 • 5 gwiazd sezonu wyników za I kwartał wg analityków StockWatch.pl

  Analitycy StockWatch.pl co roku prześwietlają setki sprawozdań finansowych spółek notowanych na GPW. Z kilkudziesięciu dotychczas opublikowanych omówień za pierwszy kwartał wybraliśmy garstkę, która z racji imponujących dynamik zasługuje na szczególne wyróżnienie.

 • ATM Grupa zastąpi Coliana w indeksie sWIG80 po sesji 21 czerwca

  Akcje COLIANa zostaną wykreślone z list uczestników indeksów sWIG80, sWIG80TR, WIG, WIG-Poland oraz WIG-spożywczy po sesji 21 czerwca 2018 r. i w indeksach sWIG80 i sWIG80TR zostaną uzupełnione przez akcje ATM Grupy, poinformowała Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie.

 • Inwestorzy odpowiedzieli na wezwanie na Colian Holding. Spółka zniknie z GPW

  COLIAN Holding wkrótce pożegna się z GPW. W ramach zakończonego właśnie wezwania wzywający przekroczyli próg 90 proc. i mają otwartą drogę do przeprowadzenia przymusowego wykupu akcji spółki od akcjonariuszy mniejszościowych.

 • Co dalej z programem QE? Cyfrowy Polsat próbuje odreagować spadki

  Po środowym posiedzeniu Rezerwy Federalnej, dziś uwaga inwestorów koncentruje się na Europejskim Banku Centralnym. Języczkiem u wagi w wystąpieniu prezesa EBC będą sygnały dotyczące dalszych losów programu QE.Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku