X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

CD Projekt zdominował sesję na GPW, w tle decyzje Fed i ECB

Opublikowano: 2018-06-12 13:51:03

Omawiane walory:

Cyberpunk 2077 budzi emocje nie tylko wśród miłośników gier, ale również wśród inwestorów. CD Projekt to obecnie najgorętsza spółka na GPW. Reszta w zasadzie robi za tło. Inwestorzy czekają na decyzje Fed-u i ECB.

Marcin Kiepas, niezależny analityk finansowy.

Najnowszy trailer gry „Cyberpunk 2077” doczekał się już ponad 5 mln odsłon, stając się najgorętszym tematem w branży gier komputerowych. Na warszawskiej giełdzie natomiast najbardziej chodliwym towarem są akcje CD Projekt, który za Cyberpunkiem stoi. Przypomnijmy, że wczoraj walory spółki najpierw wyznaczyły nowy historyczny szczyt na poziomie 159,80 zł, a chwilę później nastąpiła klasyczna „sprzedaż faktów”. Notowania CD Projektu spadły na koniec dnia do 143,80 zł. W wtorek ma miejsce ruch na północ.

Inwestorzy zachęceni pozytywnym odbiorem filmiku Cyberpunk 2077″ i dużym spadkiem kursu CD Projekt, a być może też licząc na nowe pozytywne niespodzianki ze strony spółki, kupują dziś akcje. W połowie wtorkowych notowań drożeją one o 3,9 proc. do 149,40 zł.

Abstrahując od wszystkich czynników natury fundamentalnej, na przewidywaniu co do przyszłej popularności gry i tego ile da ona zarobić, a skupiając się tylko i wyłącznie na analizie technicznej, która przecież odzwierciedla poziom emocji wśród inwestorów, wczorajszą przecenę CD Projektu należy traktować jako wstęp do dłuższej realizacji zysków. Oczywiście przy założeniu, że do końca dnia stronie popytowej nie uda się podnieść kursu powyżej granicy 151 zł, co zmieniłoby aktualny układ sił na wykresie. >> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom CD Projekt

3 niespodzianki, jakie CD Projekt ukrył w najnowszym trailerze Cyberpunk 2077 >>> CZYTAJ WIĘCEJ

Przyjmując, że do końca dzisiejszych notowań już nic się nie zmieni, to realny zasięg korekty na walorach CD Projektu to zejście do 135 zł. A w scenariuszu pesymistycznym mogłoby mieć miejsce testowanie szerokie strefy wsparcia 124-130 zł. Zważywszy jednak, jak dobrym sentymentem wśród inwestorów cieszy się CD Projekt, a przede wszystkim mając na uwadze, że kurs spółki znajduje się w długoterminowym trendzie wzrostowym, aż tak głębokie cofnięcie jest mało prawdopodobne, bo każdy większy spadek będzie dość szybko wykorzystywany do kupna tańszych akcji.

CD Projekt jest dziś numerem jeden zarówno pod względem obrotów, jak i zmienności. Na szerokim rynku jest bowiem stosunkowo spokojnie. Doskonale obrazują to zmiany indeksów. O godzinie 13:00 indeks WIG20 miał wartość 2.239,1 pkt., rosnąc o 0,2 proc. W tym samym czasie WIG testował poziom 58.768,4 pkt. (+0,15 proc.), mWIG40 4.505,5 pkt. (bez zmian), a sWIG80 13.559,5 pkt. (-0,1 proc.).

Poza nielicznymi wyjątkami, jak odreagowującym wcześniejsze spadki Cyfrowym Polsatem (+2,2 proc.), czy spadającym w ślad za miedzią KGHM-em (-1,2 proc.) z indeksie WIG20, czy pięcioprocentową przeceną Mostostalu Zabrze z indeksu sWIG80, na rynku niewiele się dzieje. To samo dotyczy zresztą innych europejskich indeksów, gdzie zdecydowana większość z nich waha się w przedziale od -0,3 proc. do +0,3 proc.

Surowce: Odreagowanie spadkowe cen miedzi, jednak cena wciąż wysoko >>> CZYTAJ WIĘCEJ

To wyczekiwanie jest uzasadnione. Po tym jak rynki finansowe zupełnie zignorowały weekendowy szczyt G7, którego wynikiem jest dalsza eskalacja wojen handlowych, a dziś obojętnie przeszły obok podpisanego w Singapurze przez Donalda Trumpa i Kim Dzong Una dokumentu o denuklearyzacji Korei Północnej, na pierwszy plan wracają tematy gospodarcze. W szczególności banki centralne.

Jutro amerykański Fed prawdopodobnie ogłosi kolejną podwyżkę stóp procentowych, a także opublikuje najnowsze projekcje makroekonomiczne i stóp procentowych Na konferencji prasowej po posiedzeniu zaś dalszy kierunek zmian polityki monetarnej nakreśli szef Fed Jerome Powell.

W czwartek o polityce monetarnej będzie decydował Europejskie Bank Centralny, który wprawdzie stóp procentowych nie zmieni, ale może odnieść się do programu skupu aktywów i do ostatniego skoku inflacji w Europie.

Przyjmując za najbardziej prawdopodobny scenariusz, że Fed utrzyma jastrzębią retorykę, a ECB gołębią, należy spodziewać się powrotu umocnienia dolara i skorelowanych z tym spadków cen surowców oraz spadków cen akcji. Taka przecena nie ominie również GPW, gdzie tradycyjnie w takich sytuacjach najmocniej będą tracić spółki największe i najbardziej płynne.

>> Ponad 60 proc. zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego CFR w StockWatch.pl

Mapa rynku. Źródło: ATTrader.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o CDPROJEKT)

 • Krwawy początek sesji na GPW. Mocna przecena Lotosu i KGHM-u

  Amerykańsko-chińska wojna na cła psuje nastroje na światowych giełdach, ściągając tym samym w dół również GPW. Widoki na przyszłość nie są najlepsze. I to niezależnie od tego, czy oceniamy je na podstawie przesłanek fundamentalnych, czy też sytuacji na wykresach warszawskich indeksów. Jedyną nadzieją jest to, że rynek jest mocno wyprzedany, więc na koniec dnia skala przeceny zostanie zredukowana.

 • CD Projekt bije rekordy, reszta patrzy na kontrakty

  Nowy dzień i nowy rekord kursu CD Projektu. Gwiazda targów E3 nie przestaje błyszczeć. Reszta dużych spółek wpatruje się w rynek terminowy, gdzie dziś wygasają czerwcowe kontrakty. To one zdecydują o losach dzisiejszej sesji na GPW. Zwłaszcza o losach indeksu WIG20, który w pierwszej połowie dnia traci na wartości.

 • Cyfrowy Polsat ciągnie GPW w dół, wciąż gorąco na CD Projekcie

  Dobre zachowanie CD Projekt to za mało, żeby warszawskie indeksy ruszyły do góry. Mocna przecena Cyfrowego Polsatu, taniejący PKN Orlen i słabe zachowanie sektora finansowego ciągnie GPW w dół. To może być jednak dopiero początek jej kłopotów. Byki może dobić jeszcze Fed.

 • 3 niespodzianki, jakie CD Projekt ukrył w najnowszym trailerze Cyberpunk 2077

  Cyberpunk 2077 okazał się gwoździem programu konferencji Xbox poprzedzającej rozpoczynające się we wtorek targi E3 w Los Angeles. CD Projekt nie tylko pokazał filmik promujący jedną z najbardziej oczekiwanych gier na świecie, ale też naszpikował go ukrytymi przekazami. Kilka istotnych udało się już namierzyć i rozszyfrować.

 • Sprzedaż faktów na CD Projekcie. Giełdowy gaming w odwrocie

  W poniedziałek giełdy na świecie żyją doniesieniami z weekendowego szczytu G7 w Kanadzie. Wyjątkiem jest warszawski parkiet, gdzie całą uwagę inwestorów absorbuje CD Projekt i najnowsze materiały nt. gry Cyberpunk 2077.Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku