X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

CD Projekt pokaże demo Cyberpunka 2077 na targach E3?

Opublikowano: 2018-01-13 15:03:20

Omawiane walory:

Po prawie czterech latach od rozpoczęcia produkcji, Cyberpunk 2077 zaczyna nabierać coraz realniejszych kształtów. Według ustaleń jednego z gamingowych youtuberów, powołującego się na anonimowe źródło w Sony, znaczna część gry jest gotowa, a pierwszą okazją do prezentacji postępów mogą być targi E3.

CD Projekt znów jest w centrum uwagi. Krótkie, ale wymowne „beep” z twitterowego konta gry Cyberpunk 2077, fani studia i inwestorzy odczytali jako sygnał rozpoczęcia komunikacji na temat postępów w powstawaniu tytułu. „Beep” obiegło świat i wywołało falę spekulacji, a kurs akcji w ciągu dwóch dni urósł o 9 proc. i wrócił powyżej poziomu 100 zł za walor. Jednak jak się okazuje, za ubiegłotygodniowym wystrzałem notowań CD Projektu może stać coś więcej niż tylko tweet nawiązujący do dźwięku uruchamianego systemu. Dzień po sławnym już wpisie w sieci pojawił się filmik amerykańskiego youtubera LegacyKillaHD (konto ma ponad 170 tys. subskrypcji) na temat postępów w projekcie.

Cyberpunk 2077 odżył na Twitterze, a jego małe „beep” obiegło świat >>> CZYTAJ WIĘCEJ

Według materiału, autor dotarł do anonimowego pracownika Sony, który potwierdził, że CD Projekt w ostatnim czasie przesłał do firmy tech-demo w celu przeprowadzenia testów gry na PlayStation 4. Jeśli te doniesienia są prawdziwe, oznaczałoby to, że najtrudniejsza część prac nad Cyberpunk 2077 jest już ukończona. Jednocześnie ucinałoby to listopadowe spekulacje jakoby CD Projekt miał problemy z dostosowaniem silnika REDengine 3 do nowej gry.

Przypomnijmy, że w listopadzie ubiegłego roku, gdy o rynek żył spekulacjami innego youtubera YongYea, na temat poślizgu w produkcji i problemów z REDengine, Adam Kiciński w wywiadzie dla Pulsu Biznesu zapewniał, że silnik gry jest praktycznie gotowy.

– Właśnie zamknęliśmy ważny etap produkcji gry Cyberpunk 2077. Nie pojawiły się w ostatnim czasie żadne problemy mogące wpłynąć na produkcję. Silnik jest i działa. Oczywiście będzie jeszcze rozwijany. Przy każdej naszej grze musieliśmy mocno rozwijać technologię i tak samo jest tym razem. Musi być odpowiednia do naszych potrzeb związanych z konkretnym tytułem i światem, który tworzymy, oraz dopasowana do możliwości urządzeń dostępnych na rynku. Dlatego silnik wymaga stałej aktualizacji – powiedział w wywiadzie dla PB prezes CD Projektu, Adam Kiciński.

>> 4000 PLN na prowizje! Wykorzystaj właściwy moment, aby dołączyć do 200.000 inwestorów – DEGIRO

Anonimowy pracownik Sony miał też powiedzieć, że część świata gry jest ukończona, dzięki czemu możliwe jest dodawanie do gry zadań, przedmiotów, postaci etc. Obecnie zespoły projektowe CD Projektu mogą więc pracować pełną parą nad rozwojem tytułu. Jednocześnie wedle doniesień, na jakich bazuje LegacyKillaHD, gra w obecnym stanie wymaga od jednego do dwóch lat do ukończenia prac. Premiera gry w 2018 roku jest oczywiście nierealna. Według LegacyKillaHD, możliwe jest za to wypuszczenie trailera bądź też wersji demo przez CD Projekt na najbliższe targi E3, które odbędą się w czerwcu br. >> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom CD Projektu

Informacje podane przez LegacyKillaHD wpisują się ostatnie marketingowe działanie spółki. Wspomniane „beep” do dziś polubiło ponad 46 tys. użytkowników Twittera, a 17 tys. podało informację dalej.

Cyberpunk będzie najdroższą produkcją w historii studia. Budżet gry ma przekroczyć budżet Wiedźmina, który wynosił ok. 300 mln zł. Twórcy liczą na większy wolumen sprzedaży niż w przypadku swojego dotychczas największego hitu.

W czasie piątkowej sesji kurs CD Projektu wzrósł o 2,7 proc. do 107 zł. Inwestycja w akcje spółki była niewątpliwie jednym z hitów 2017 roku, gdyż kapitalizacja producenta gier wideo podwoiła się w tym czasie.

>> Gorsze rozdanie Gwinta – omówienie raportu i sytuacji finansowej CD Projektu po 3 kw. 2017 r.

notowania

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o CDPROJEKT)

 • Amerykańskie banki otwierają sezon wyników. W Warszawie CD Projekt rośnie jak na drożdżach

  Pierwsza połowa piątkowej sesji na GPW upłynęła pod znakiem umiarkowanych spadków. Ot, kolejna wakacyjna sesja, połączona z wyczekiwaniem na wyniki amerykańskich banków. W tym czasie w centrum uwagi pozostawał CD Projekt i nowe rekordy cenowe na jego kursie akcji.

 • Mocne wzrosty na GPW. Kruk i CD Projekt bohaterami sesji

  Poprawa nastrojów na światowych giełdach dotarła nad Wisłę. Szczególnie cieszy, że wspierają ją pozytywne doniesienia ze spółek. Mocno drożeje Kruk, Ten Square Games i bijący rekordy CD Projekt. Powodów do radości nie mają natomiast akcjonariusze Play, którego kurs akcji jest najniżej w historii.

 • Rynki łapią oddech

  Poniedziałkowa sesja zakończyła się wzrostami na większości parkietów azjatyckich. Hang Seng zyskał 1,3 proc., natomiast Nikkei 1,2 proc. Zjawisko to potwierdza, że dotychczasowe decyzje w kontekście wojny handlowej zostały już uwzględnione w cenach. Nie zmienia to jednak faktu, że przed nami wiele ryzyk, które poważnie mogą zachwiać globalnymi nastrojami. Nie ulega wątpliwości, że atmosfera wokół rynków wschodzących wciąż pozostaje daleka od idealnej.

 • Na GPW brakuje odważnych do kupna akcji, w grze Polenergia i CD Projekt

  Inwestorzy nie palą się do kupowania akcji przed weekendem. Wielu z nich obawia się, że przyszły tydzień na giełdach będzie stał pod znakiem zaostrzającej się wojny handlowej na lini USA-Chiny. W efekcie piątkowa sesja na europejskich giełdach upływa pod znakiem typowo wakacyjnego handlu. 

 • WIG20 ugina się pod ciężarem dywidendy Pekao. CD Projekt znów bije rekordy

  Czwartkowa sesja jest pierwszą, na której akcje Pekao notowane są bez dywidendy. Odcięcie - z racji cenowego charakteru indeksu - spycha WIG20 na południe. Poza tym jednak nastroje na GPW są relatywnie dobre.Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku