X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Braster ustalił cenę emisyjna w ofercie publicznej na 13,50 zł

Opublikowano: 2017-07-19 11:51:55

Omawiane walory:

Cena emisyjna w ofercie publicznej spółki Braster, producenta innowacyjnego systemu domowej profilaktyki raka piersi, została ustalona na poziomie 13,50 zł. W ofercie ma być zaoferowanych łącznie 3 mln akcji spółki, co oznacza, że wartość oferty może wynieść 40,5 mln zł. 

Braster zakończył wczoraj budowanie księgi popytu. W ramach prowadzonej oferty publicznej Spółka zaoferuje 3.000.000 nowo emitowanych akcji serii I. Cena emisyjna została ustalona na 13,50 zł za jedną akcję, przy wcześniej określonym maksymalnym poziomie wynoszącym 16,50 zł. Uwzględniając ustaloną cenę emisyjną wartość całej oferty publicznej może sięgnąć ok. 40,5 mln zł brutto (łącznie z kosztami transakcji).

– Cieszymy się, że pomimo konkurencyjnych warunków rynkowych – licznych ofert publicznych jakie prowadzone były w ciągu ostatniego miesiąca, zainteresowanie naszą ofertą okazało się duże. Czekamy na zakończenie zapisów w transzy inwestorów instytucjonalnych. Jesteśmy przekonani, że realizacja planu rozwoju spółki, w tym wejście na globalne rynki, zwłaszcza te gdzie najszybciej rozwija się telemedycyna, przełożą się na wzrost wartości dla tych inwestorów, którzy zdecydują się do nas dołączyć – powiedział Marcin Halicki, prezes zarządu Braster SA.

Mimo, że środki pozyskane z emisji akcji będą nieco niższe od pierwotnie zakładanych, kierunek naszej strategii i planów inwestycyjnych nie ulegnie zmianie. Cele emisyjne zostały przedstawione według priorytetów, co oznacza że niektóre z nich możemy ewentualnie przesunąć w czasie, dodał prezes.

Jednocześnie ustalono liczbę akcji oferowanych w ramach poszczególnych transz. W transzy Inwestorów Indywidualnych znajdzie się ostatecznie 76.010 akcji, a w transzy Inwestorów Instytucjonalnych 2.923.990 akcji. Zapisy w Transzy Inwestorów Indywidualnych były przyjmowane w dniach 10-17 lipca 2017. W tym czasie do 18 lipca prowadzona była również budowa księgi popytu. Zapisy w Transzy Inwestorów Instytucjonalnych będą prowadzone w dniach 19-21 lipca 2017. Przydział akcji w obu transzach jest planowany na 21 lipca br. Rolę Oferującego w procesie oferty publicznej pełni Ipopema Securities SA.

Środki pozyskane w ofercie publicznej zostaną przeznaczone na globalną ekspansję Systemu domowej profilaktyki raka piersi i rozwój działalności w obszarze telemedycyny.
Prospekt emisyjny wraz z dokumentami jest dostępny na stronie internetowej Spółki ri.braster.eu oraz Domu Maklerskiego Ipopema www.ipopemasecurities.pl. Na stronie internetowej Spółki można znaleźć również więcej informacji nt. działalności Braster oraz prowadzonej oferty publicznej.

Informacja prasowa, 19 lipca 2017 r.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o BRASTER)

 • Flauta na GPW, ciekawiej tylko na Inter Cars, Brasterze i 11 bit studios

  Po dwudniowym rajdzie w górę, korygującym wcześniejsze silne spadki, początek wtorkowej sesji na GPW upływa pod znakiem uspokojenia nastrojów, połączonego z wyczekiwaniem na nowe impulsy. Dziś takowych bedzie jak na lekarstwo, więc sesja może zakończyć się niewielkimi zmianami indeksów. 

 • Tauron, Energa, PGE i KGHM przesądziły o losach piątkowej sesji

  Popyt przez całą sesję walczył, ale ostatecznie poległ. Piątkowa sesja na GPW zakończyła się niewielką realizacją zysków. Przesądziły o tym spadki spółek energetycznych i KGHM-u. Cały tydzień polski rynek akcji może jednak zaliczyć do udanych. Wyznaczone przez WIG20 i WIG nowe kilkuletnie rekordy są dobrym prognostykiem na drugą połowę października.

 • Dramat małych spółek, Energa wspiera WIG20

  Dobrze przyjęte wyniki Energii, przy wsparciu dobrych nastrojów na rynkach globalnych, ciągną w górę indeks WIG20. W tle trwa natomiast dramat małych spółek. Reprezentujący je indeks sWIG80 jest najniżej od końca lutego, wchodząc w zdecydowany trend spadkowy.

 • Braster wystartował z emisją akcji, chce pozyskać 50 mln zł

  W poniedziałek BRASTER ruszył z emisją 3 mln akcji, z której chce pozyskać 50 mln zł. Zapisy dla inwestorów indywidualnych potrwaja do 17 lipca.

 • Braster rozpocznie pilotaż medyczny w Japonii

  BRASTER podpisał umowę z partnerem z Japonii, której przedmiotem w pierwszej kolejności będzie przeprowadzenie pilotażu medycznego. Kolejne etapy współpracy zakładają wsparcie Spółki w rejestracji urządzenia i wprowadzenia produktu do sprzedaży na rynek japoński. Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku