X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Braster ustalił cenę emisyjna w ofercie publicznej na 13,50 zł

Opublikowano: 2017-07-19 11:51:55

Omawiane walory:

Cena emisyjna w ofercie publicznej spółki Braster, producenta innowacyjnego systemu domowej profilaktyki raka piersi, została ustalona na poziomie 13,50 zł. W ofercie ma być zaoferowanych łącznie 3 mln akcji spółki, co oznacza, że wartość oferty może wynieść 40,5 mln zł. 

Braster zakończył wczoraj budowanie księgi popytu. W ramach prowadzonej oferty publicznej Spółka zaoferuje 3.000.000 nowo emitowanych akcji serii I. Cena emisyjna została ustalona na 13,50 zł za jedną akcję, przy wcześniej określonym maksymalnym poziomie wynoszącym 16,50 zł. Uwzględniając ustaloną cenę emisyjną wartość całej oferty publicznej może sięgnąć ok. 40,5 mln zł brutto (łącznie z kosztami transakcji).

– Cieszymy się, że pomimo konkurencyjnych warunków rynkowych – licznych ofert publicznych jakie prowadzone były w ciągu ostatniego miesiąca, zainteresowanie naszą ofertą okazało się duże. Czekamy na zakończenie zapisów w transzy inwestorów instytucjonalnych. Jesteśmy przekonani, że realizacja planu rozwoju spółki, w tym wejście na globalne rynki, zwłaszcza te gdzie najszybciej rozwija się telemedycyna, przełożą się na wzrost wartości dla tych inwestorów, którzy zdecydują się do nas dołączyć – powiedział Marcin Halicki, prezes zarządu Braster SA.

Mimo, że środki pozyskane z emisji akcji będą nieco niższe od pierwotnie zakładanych, kierunek naszej strategii i planów inwestycyjnych nie ulegnie zmianie. Cele emisyjne zostały przedstawione według priorytetów, co oznacza że niektóre z nich możemy ewentualnie przesunąć w czasie, dodał prezes.

Jednocześnie ustalono liczbę akcji oferowanych w ramach poszczególnych transz. W transzy Inwestorów Indywidualnych znajdzie się ostatecznie 76.010 akcji, a w transzy Inwestorów Instytucjonalnych 2.923.990 akcji. Zapisy w Transzy Inwestorów Indywidualnych były przyjmowane w dniach 10-17 lipca 2017. W tym czasie do 18 lipca prowadzona była również budowa księgi popytu. Zapisy w Transzy Inwestorów Instytucjonalnych będą prowadzone w dniach 19-21 lipca 2017. Przydział akcji w obu transzach jest planowany na 21 lipca br. Rolę Oferującego w procesie oferty publicznej pełni Ipopema Securities SA.

Środki pozyskane w ofercie publicznej zostaną przeznaczone na globalną ekspansję Systemu domowej profilaktyki raka piersi i rozwój działalności w obszarze telemedycyny.
Prospekt emisyjny wraz z dokumentami jest dostępny na stronie internetowej Spółki ri.braster.eu oraz Domu Maklerskiego Ipopema www.ipopemasecurities.pl. Na stronie internetowej Spółki można znaleźć również więcej informacji nt. działalności Braster oraz prowadzonej oferty publicznej.

Informacja prasowa, 19 lipca 2017 r.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o BRASTER)

 • LPP tanieje po wynikach, JSW drożeje w oczekiwaniu na nie

  Rynki akcji na chwilę przestały martwić się najwyższymi od lat rentownościami amerykańskiego długu, koncentrując się na innych czynnikach. Ten temat jednak prędzej czy później wróci, wywołując spadki na giełdach. W tym także, a może nawet przede wszystkim, na GPW.

 • Braster uruchamia sprzedaż na pierwszym rynku zagranicznym

  Producent urządzenia do samodzielnego badania piersi z początkiem kwietnia uruchomił sprzedaż w Holandii poprzez własny sklep online. Jednocześnie z uruchomieniem sprzedaży internetowej ruszyła kampania promocyjna. Spółka aktywnie przygotowuje się do rozwoju kanału e-commerce na kolejnych rynkach zagranicznych. 

 • Spokojny handel na GPW, w grze Braster, Prairie Mining i spółki paliwowe

  Po okresie dużej zmienności na warszawskiej giełdzie, piątek przynosi wyraźne uspokojenie nastrojów. Indeksy pozostają blisko poziomów z wczoraj. Gorąco jest natomiast na poszczególnych spółkach. Wyróżniają się spółki paliwowe i CD Projekt, a także BRASTER i Prairie Mining.

 • Flauta na GPW, ciekawiej tylko na Inter Cars, Brasterze i 11 bit studios

  Po dwudniowym rajdzie w górę, korygującym wcześniejsze silne spadki, początek wtorkowej sesji na GPW upływa pod znakiem uspokojenia nastrojów, połączonego z wyczekiwaniem na nowe impulsy. Dziś takowych bedzie jak na lekarstwo, więc sesja może zakończyć się niewielkimi zmianami indeksów. 

 • Tauron, Energa, PGE i KGHM przesądziły o losach piątkowej sesji

  Popyt przez całą sesję walczył, ale ostatecznie poległ. Piątkowa sesja na GPW zakończyła się niewielką realizacją zysków. Przesądziły o tym spadki spółek energetycznych i KGHM-u. Cały tydzień polski rynek akcji może jednak zaliczyć do udanych. Wyznaczone przez WIG20 i WIG nowe kilkuletnie rekordy są dobrym prognostykiem na drugą połowę października.Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku