X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Bogdanka dostarczy węgiel do ZA Puławy za 333 mln zł w latach 2018-2021

Opublikowano: 2017-10-11 08:45:53

Omawiane walory: ,

Lubelski Węgiel Bogdanka podpisał aneks do Wieloletniej Umowy Sprzedaży Węgla Energetycznego zawartej z Grupą Azoty Zakłady Azotowe Puławy dotyczący dostaw surowca w latach 2018-2021 na kwotę 333 mln zł.

(Fot. Bogdanka)

– Aneks określa nowe warunki dostaw węgla energetycznego w okresie jej obowiązywania (wyższa cena i wolumeny ilościowe). W wyniku zawarcia niniejszego aneksu, wartość umowy wynosi obecnie (bez uwzględnienia możliwych zwiększeń, odchyleń i tolerancji) łącznie 1.095 mln zł netto – z czego wartość w latach 2018-2021 wyniesie 333 mln zł netto – czytamy w komunikacie.

>> Najlepsze rynkowe spready, m.in.: DAX (0.79 pkt), EURUSD (0.2 pipsa), Złoto (0.11$), Ropa (0.02$) i najniższe prowizje od 0,002%. TMS wprowadza nową ofertę >>

Węgiel dostarczany na podstawie aneksu przeznaczony jest dla zakładowej elektrociepłowni spółki i nie uwzględnia zapotrzebowania związanego z planami budowy nowego bloku węglowego – podały Puławy w odrębnym komunikacie.

LW Bogdanka na koniec 2016 r. miała 15,9 proc. udziałów w rynku węgla energetycznego w Polsce i 25,4 proc. w rynku węgla sprzedanego do energetyki zawodowej. Od października 2015 r. należy do grupy kapitałowej Enei. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r.

Grupa Azoty zajmuje drugą pozycję w UE w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a takie produkty jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO czy biel tytanowa mają również silną pozycję w sektorze chemicznym znajdując swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu.

notowania

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o bogdanka, Pulawy)

 • Bogdanka ma nowego prezesa

  Rada nadzorcza Lubelskiego Węgla BOGDANKA powołała Artura Wasila na stanowisko prezesa od 21 marca.

 • Najciekawsze raporty bieżącego tygodnia

  W najbliższych dniach prawdziwą lawinę sprawozdań finansowych zafundują małe i średnie spółki oraz reprezentanci NewConnect. Najwięcej emocji będzie towarzyszyć publikacjom takich firm jak CD Projekt, Dino Polska, Kruk czy Brand 24.

 • Przecena wymknęła się spod kontroli. Mocne spadki na LPP i Orange Polska

  Po środowym tąpnięciu w szeregi warszawskich inwestorów wkradł się strach. Większość sprzedaje akcje albo trzyma palec na opcji "Sell". Tylko nieliczni podejmują ryzyko i na spadającym rynku próbują łapać dołki na poszczególnych walorach.

 • LW Bogdanka podniesie wynagrodzenia i wypłaci premie motywacyjne

  Zarząd lubelskiej kopalni zawarł porozumienie ze związkami zawodowymi dotyczące poziomu wynagrodzeń w 2018 r. Od 1 marca br. nastąpi 5-proc. wzrost stawek osobistego zaszeregowania pracowników, a ponadto do końca marca zostanie wypłacona jednorazowa premia motywacyjna (proporcjonalna do wymiaru czasu pracy) w wysokości 2.700 zł brutto.

 • DM BDM obniżył wyceny akcji Grupy Azoty, ZA Puławy i ZCh Police

  Niższe ceny docelowe w raportach dla spółek chemicznych nie zmieniły nastawienia inwestycyjnego analityków. DM BDM zaleca kupno akcji Zakładów Azotowych Puławy, akumulację walorów Grupy Azoty i trzymaj dla ZCh Police.Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku