X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Bloober Team chce uchwalenia nowego programu motywacyjnego

Opublikowano: 2018-02-14 09:27:37

Omawiane walory:

Bloober Team chce uchwalenia nowego programu motywacyjnego dla kluczowych pracowników spółki, którego próg realizacji uzależniono od osiągnięcia przez spółkę w 2018 roku zysku netto w wysokości min. 12 mln zł, a liczba akcji własnych, które będą skupione w celu realizacji programu nie przekroczy max. 4 proc. Uchwała zostanie podjęta na NWZ zaplanowanym na 6 marca br.

(Fot. materiały prasowe)

Walory Bloober Team będą mogły być skupowane do końca 2019 r. po cenie ustalonej przez zarząd i zatwierdzonej przez radę nadzorczą spółki. Wielkość programu będzie zależała od zysku netto wypracowanego w 2018 r. Próg realizacji określono na poziomie 12 mln zł. Jeśli spółka osiągnie założone minimum, skupi do 2,5 proc. akcji. Jeśli zysk przekroczy 20 mln zł, Bloober Team dokona skupu 4 proc. walorów, podała spółka.

– Założenia poprzedniego programu skupu akcji dla pracowników w 2017 nie zostały spełnione. Bieżący rok już teraz zapowiada się znacznie lepiej – będziemy więc wnioskowali o uchwalenie nowego planu motywacyjnego. Wierzymy, że ogłoszona w grudniu strategia rozwoju oraz współpraca ze strategicznymi partnerami biznesowymi pozwolą nam osiągnąć sukces. Liczymy również na nasz akcjonariat – to w jego rękach pozostaje decyzja o motywowaniu zespołu – powiedział prezes Piotr Babieno, cytowany w komunikacie.

>> Artyści Rynków – bezpłatne szkolenia i konferencje CMC Markets Sprawdź harmonogram w swoim mieście

Akcje przeznaczone do nabycia zostaną objęte umową lock-up z 18-miesięcznym okresem obowiązywania. Odświeżony program jest wzorowany na dobrych praktykach z Krzemowej Doliny, zaznaczono w informacji. >> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom Bloober Team

– Najbliższe NWZ zagłosuje również nad uchwałą w sprawie sporządzania przez spółkę oraz grupę kapitałową sprawozdań finansowych zgodnie z Międzynarodowymi Standardami Rachunkowości (MSR) – czytamy dalej.

– Podjęte działania zmierzają bezpośrednio do wprowadzenia akcji spółki do obrotu na rynku regulowanym – dodał prezes.

Przy przychodach ze sprzedaży na poziomie 2,4 mln zł netto, spółka odnotowała w IV kwartale 2017 r. stratę na poziomie 400 tys. zł. Było to wynikiem podjęcia decyzji o rozwiązaniu umowy z Aspyr na wydanie gry „Layers of Fear: Legacy”, wskazano w informacji.

– Narastająco po czterech kwartałach Bloober Team osiągnął 2 mln zysku netto przy przychodach przekraczających 13,6 mln zł. Wynik za czwarty kwartał nie uwzględnia wpływów z gry ‚>observer_’. Jednak dane sprzedażowe (niefiskalne) pokazują, że gra osiągnęła w ostatnim kwartale 2017 r. pełen zwrot z inwestycji wydawcy, a pierwszy kwartał 2018 roku będzie raportował przychody z tego tytułu – zaznaczono również.

Bloober Team to niezależny producent gier wideo, założony w 2008 r. Spółka jest notowana na NewConnect od czerwca 2011 r.

notowania

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o BLOOBER)

 • Odczyt inflacji w USA zachwiał rynkami. Gorąco na KGHM, GetBack i Kruku

  Wyższa od oczekiwań inflacja w USA rozbudziła obawy inwestorów o radykalizację polityki Fed w kwestii stóp procentowych. Po publikacji większość europejskich indeksów zanurkowała pod kreskę, ale dzięki mobilizacji popytu w dwóch ostatnich godzinach sesji straty udało się odrobić z nawiązką.

 • Plany wydawnicze giełdowych producentów gier wideo na 2018 r.

  Bieżący rok na rynku gier wideo będzie stał pod znakiem Gwinta, Frostpunka oraz wielu mniejszych rodzimych produkcji. StockWatch.pl przygotował zestawienie najważniejszych tytułów, które wypuszczą czołowe spółki z GPW.

 • Giełdowe gepardy 2018 roku – spółki i branże cz. I

  Świetna koniunktura gospodarcza, wzmocniona inwestycjami i przemyślaną strategią zarządu, to przepis na giełdowy sukces i wysokie stopy zwrotu. StockWatch.pl w pierwszej odsłonie cyklu ruszył tropem sektorów i spółek, które w tym roku narzucą wysokie tempo krajowej gospodarce.

 • Ranking najlepiej sprzedających się gier na Steamie w IV kwartale

  Dla producentów gier końcówka roku, wzmocniona przedświąteczną gorączką zakupową i zimową wyprzedażą na Steamie, to po premierze tytułu druga najlepsza okazja do generowania przychodów. Sprawdziliśmy, które produkcje notowanych na GPW spółek sprzedawały się w tym okresie najlepiej.

 • Wiedźmin 3 i Gold Rush: The Game hitami sprzedażowymi w październiku

  Wydany dwa lata temu Wiedźmin 3 wciąż ma ikrę i sprzedaje się świetnie. W październiku gra CD Projektu wyprzedziła pod względem sprzedaży świeżynkę Gold Rush oraz najlepszy tegoroczny debiut Car Mechanic Simulator 2018. Niezły wynik na starcie IV kwartału wyciągnął także Sniper 3.Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku