X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Bloober Team chce uchwalenia nowego programu motywacyjnego

Opublikowano: 2018-02-14 09:27:37

Omawiane walory:

Bloober Team chce uchwalenia nowego programu motywacyjnego dla kluczowych pracowników spółki, którego próg realizacji uzależniono od osiągnięcia przez spółkę w 2018 roku zysku netto w wysokości min. 12 mln zł, a liczba akcji własnych, które będą skupione w celu realizacji programu nie przekroczy max. 4 proc. Uchwała zostanie podjęta na NWZ zaplanowanym na 6 marca br.

(Fot. materiały prasowe)

Walory Bloober Team będą mogły być skupowane do końca 2019 r. po cenie ustalonej przez zarząd i zatwierdzonej przez radę nadzorczą spółki. Wielkość programu będzie zależała od zysku netto wypracowanego w 2018 r. Próg realizacji określono na poziomie 12 mln zł. Jeśli spółka osiągnie założone minimum, skupi do 2,5 proc. akcji. Jeśli zysk przekroczy 20 mln zł, Bloober Team dokona skupu 4 proc. walorów, podała spółka.

– Założenia poprzedniego programu skupu akcji dla pracowników w 2017 nie zostały spełnione. Bieżący rok już teraz zapowiada się znacznie lepiej – będziemy więc wnioskowali o uchwalenie nowego planu motywacyjnego. Wierzymy, że ogłoszona w grudniu strategia rozwoju oraz współpraca ze strategicznymi partnerami biznesowymi pozwolą nam osiągnąć sukces. Liczymy również na nasz akcjonariat – to w jego rękach pozostaje decyzja o motywowaniu zespołu – powiedział prezes Piotr Babieno, cytowany w komunikacie.

>> Artyści Rynków – bezpłatne szkolenia i konferencje CMC Markets Sprawdź harmonogram w swoim mieście

Akcje przeznaczone do nabycia zostaną objęte umową lock-up z 18-miesięcznym okresem obowiązywania. Odświeżony program jest wzorowany na dobrych praktykach z Krzemowej Doliny, zaznaczono w informacji. >> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom Bloober Team

– Najbliższe NWZ zagłosuje również nad uchwałą w sprawie sporządzania przez spółkę oraz grupę kapitałową sprawozdań finansowych zgodnie z Międzynarodowymi Standardami Rachunkowości (MSR) – czytamy dalej.

– Podjęte działania zmierzają bezpośrednio do wprowadzenia akcji spółki do obrotu na rynku regulowanym – dodał prezes.

Przy przychodach ze sprzedaży na poziomie 2,4 mln zł netto, spółka odnotowała w IV kwartale 2017 r. stratę na poziomie 400 tys. zł. Było to wynikiem podjęcia decyzji o rozwiązaniu umowy z Aspyr na wydanie gry „Layers of Fear: Legacy”, wskazano w informacji.

– Narastająco po czterech kwartałach Bloober Team osiągnął 2 mln zysku netto przy przychodach przekraczających 13,6 mln zł. Wynik za czwarty kwartał nie uwzględnia wpływów z gry ‚>observer_’. Jednak dane sprzedażowe (niefiskalne) pokazują, że gra osiągnęła w ostatnim kwartale 2017 r. pełen zwrot z inwestycji wydawcy, a pierwszy kwartał 2018 roku będzie raportował przychody z tego tytułu – zaznaczono również.

Bloober Team to niezależny producent gier wideo, założony w 2008 r. Spółka jest notowana na NewConnect od czerwca 2011 r.

notowania

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o BLOOBER)

 • Bloober Team chce wydać grę The Padre jesienią br.

  Feardemic, spółka zależna BLOOBER Team, wyda jesienią bieżącego roku horror The Padre węgierskiego studia Shotgun with Glitters. Gra trafi na komputery PC oraz konsole PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch. Już w sierpniu rusza kampania promocyjna.

 • Bloober Team wystawi się na targach E3 Expo w Los Angeles

  Polskie studio zaprezentuje na swoim stoisku Layers of Fear Legacy na Nintendo Switch, który wkrótce pojawi się w wersji retail, jak również prawie ukończoną wersję gry od swej spółki zależnej. Równolegle zarząd zaplanował spotkania z najważniejszymi partnerami biznesowymi w związku ze swymi nadchodzącymi produkcjami.

 • Kolejny popis hossy gamingowej, rekordy na 11 bit, PlayWay i Ten Square Games

  Początek tygodnia na giełdzie w Warszawie upływa zdecydowanie pod znakiem spółek gamingowych. Kolejną dobrą sesję zalicza debiutujący w piątek Ten Square Games, rekordy biją akcje 11 bit i PlayWay. Hossa wśród producentów gier trwa w najlepsze.

 • Bloober Team miał blisko 1 mln zł zysku netto w I kwartale

  BLOOBER Team odnotował 0,97 mln zł zysku netto w I kw. 2018 r. wobec 0,62 mln zł zysku rok wcześniej. W poniedziałek rano notowania spółki pozostają w okolicach kursu odniesienia.

 • Ranking najlepiej sprzedających się gier na Steamie w I kwartale

  Początek roku to sezon niski także w branży gier komputerowych, bo po świątecznym szale zakupów obniżki cen gier nie rzucają już na kolana. Sprawdziliśmy, jak w trudniejszym okresie radziły sobie sztandarowe produkcje spółek notowanych na GPW.Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku