X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Bioton będzie dystrybutorem produktu Biomedu-Lublin w Polsce do końca 2022 r.

Opublikowano: 2018-02-12 21:12:00

Omawiane walory: ,

Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek zawarł umowę z Biotonem dotyczącą współpracy w zakresie dystrybucji i promocji produktu leczniczego o nazwie handlowej Distreptaza przez Bioton na terenie Polski. Umowa obowiązuje do 31 grudnia 2022 roku. Biomed szacuje, że łączna wartość przychodów, wygenerowanych dzięki współpracy z Biotonem sięgnie ok. 45 mln zł do końca obowiązywania umowy.

(Fot. Biomed Lublin/fb)

– Bioton zobowiązał się nabywać produkty od emitenta, a następnie sprzedawać je wyłącznie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Bioton zobowiązał się także do aktywnej promocji i reklamy produktu. W zamian za usługi świadczone przez Bioton, emitent zobowiązał się płacić wynagrodzenie, które uzależnione jest od wolumenu sprzedaży produktu – czytamy w komunikacie.

>> DEGIRO przedłuża ofertę, ze względu na sukces promocji 4000 PLN na prowizje. Kup akcje na GPW.

Strony określiły umownie prognozowany roczny poziom zamówień (PRPZ) oraz prognozowany miesięczny poziom zamówień (PMPZ) produktu, które zwiększają się w każdym roku obowiązywania umowy.

– Strony ustaliły także minimalny roczny limit zamówień (MRPZ) i minimalny miesięczny limit zamówień (MMLZ) produktu. W przypadku realizacji sprzedaży poniżej minimalnego rocznego poziomu zamówień, Bioton zwróci emitentowi utracone korzyści w postaci marży na produkcie pomniejszonej o wynagrodzenie, które byłoby należne Bioton, jeśli MRPZ zostałby wykonany – czytamy także.

Umowa została zawarta na czas określony do 31 grudnia 2022 roku i może być rozwiązana w każdym czasie za obopólną zgodą obu stron.

Łączna wartość przychodów Biomedu wygenerowanych dzięki współpracy, szacowana jest przez zarząd spółki na ok. 45 mln zł do końca obowiązywania umowy, czyli do końca 2022 r., podano także.

Biomed wskazał, że realizacja zawartych w umowie z Biotonem planów sprzedaży na rok 2019 i lata kolejne będzie możliwa dzięki uruchomieniu nowego wydziału Distreptazy i podwojeniu zdolności produkcyjnych spółki.

– Zainwestowaliśmy w uruchomienie nowego wydziału Distreptazy, co umożliwi nam podwojenie jej produkcji oraz obniży koszty jej wytwarzania. Linia zacznie działać w trzecim kwartale br. Nowy wydział Distreptazy pozwoli nam zrealizować ambitne plany sprzedażowe zapisane w umowie z Biotonem – powiedział prezes Biomedu Marcin Piróg, cytowany w komunikacie.

Wskazał także, że dzięki współpracy z Biotonem, sprzedaż Distreptazy będzie dużo wyższa, niż prowadzona samodzielnie. Przełoży się to na poprawę marż i wyników finansowych. Jednocześnie zmniejszą się stałe koszty sprzedaży i zastąpione zostaną kosztami zmiennymi w formie wynagrodzenia Biotonu, uzależnionymi od wolumenów sprzedaży.

Distreptaza to lek na receptę w formie czopków stosowanych m.in. w leczeniu przewlekłego zapalenia przydatków, zmian naciekowych, pooperacyjnych czy zapalenia błony śluzowej macicy oraz w leczeniu choroby hemoroidalnej. Lek zarejestrowany jest, poza Polską, m.in. w takich krajach jak: Ukraina, Mongolia, Mołdawia, Gruzja czy Kazachstan. Obecnie Distreptaza odpowiada za około 30% przychodów generowanych przez Biomed-Lublin.

Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek jest polską firmą farmaceutyczną działającą od 1944 roku. Firma zajmuje się produkcją preparatów leczniczych (leki na receptę oraz leki OTC bez recepty), wyrobów medycznych oraz odczynników laboratoryjnych (stosowanych w laboratoriach biochemicznych i medycznych). Spółka jest notowana na głównym rynku GPW od 2015 r.

Bioton to polska spółka biotechnologiczna zajmująca się produkcją leków. Założona w 1989 roku, od sierpnia 2004 r. działa jako spółka akcyjna, od 16 marca 2005 r. notowana jest na warszawskiej giełdzie.

notowania

notowania

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o BIOMEDLUB, bioton)

 • Bioton dokonał odpisu dot. zaangażowania w SciGen na kwotę 52,4 mln USD

  BIOTON zdecydował się na dokonanie odpisu aktualizującego wycenę zaangażowania w spółce zależnej SciGen na skutek otrzymania od KPMG Advisory raportów z oszacowania wartości godziwej akcji oraz należącej do SciGen licencji na obrót produktami leczniczymi w postaci rekombinowanej insuliny ludzkiej, podał BIOTON. Wartość odpisów z tytułu utraty wartości inwestycji w SciGen wyniosła 52,4 mln USD. 

 • GPW walczy o zielone rozpoczęcie lipca, w grze Sygnity i Krezus

  Po spadkowej końcówce ubiegłego tygodnia europejskie giełdy rozpoczęły lipiec na plusie. Tą samą ścieżką podąża indeks WIG20, który od 1,5-miesiąca pozostaje w konsolidacji. Wakacje i oferty publiczne nie wskazują na szybkie wybicie.

 • Bioton sprzedaje spółki we Włoszech za 3,25 mln euro. Kurs akcji rośnie

  BIOTON podpisał umowę o sprzedaży udziałów i wierzytelności z Medwise Pharmaceuticals z Kanady, będącej przedwstępną umową zobowiązującą spółkę do zawarcia przyrzeczonej umowy sprzedaży na rzecz Medwise 100 proc. akcji spółki holdingowej Tricel z siedzibą w Luksemburgu, która jest właścicielem 100 proc. udziałów w spółce Fisiopharma s.r.l. z Włoch oraz 100 proc. udziałów w spółce Pharmatex Italia s.r.l. z Włoch. 

 • Biomed-Lublin znalazł chętnych na nowe akcje serii H i G

  Biomed-Lublin zawarł umowę objęcia akcji ze spółką Hurtap z siedzibą w Łęczycy. Umowa przewiduje objęcie 2.495.400 akcji na okaziciela serii H o wartości nominalnej 0,10 zł za jedną akcję po cenie emisyjnej równej 1,03 zł za jedną akcję Biomed w zamian za wkład pieniężny równy cenie emisyjnej - tj. za kwotę 2,57 mln zł.

 • Roszady w indeksach. Wielki powrót JSW, Polimeksu-Mostostalu, Petrolinvestu oraz awans Kruka

  W wyniku rewizji rocznej, która zostanie przeprowadzona po sesji 17 marca, akcje Jastrzębskiej Spółki Węglowej zastąpią walory Enei w indeksie WIG20, a akcje Kruka wejdą w miejsce Bogdanki w indeksie WIG30. Spore zmiany nastąpią także w indeksach mWIG40 i sWIG80.Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku