X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Batalia o majątek po Hawe. Akcjonariusze chcą, aby syndyk skupił się na odzyskaniu aktywów

Opublikowano: 2017-06-14 13:43:02

Omawiane walory:

Akcjonariusze Hawe zrzeszeni w Porozumieniu Akcjonariuszy Mniejszościowych liczą, że wyznaczony przez sąd syndyk jako priorytet przyjmie odzyskanie utraconego majątku, a nie sprzedaż infrastruktury. PAH to obecnie największy ujawniony akcjonariusz upadłej spółki, posiadający powyżej 9 proc. akcji.

– Mamy nadzieję, że wyznaczony przez sąd syndyk jako priorytet przyjmie odzyskanie utraconego majątku a nie sprzedaż infrastruktury. Liczymy na powrót składników majątku do grupy Hawe i na powrót do drogi restrukturyzacji poprzez skuteczne działania organów państwowych, w tym największego wierzyciela (ARP) – napisali w oświadczeniu wydanym po ogłoszeniu upadłości likwidacyjnej Hawe.

– Położenie akcjonariuszy zrzeszonych w PAH jest trudne i końcowe wyrażenie opinii o wyroku 12 czerwca uzależnione będzie od skuteczności działań syndyka, lub ewentualnie porozumienia między spółką Hawe a ARP – podkreślili akcjonariusze w dokumencie.

12 czerwca br. Sąd Rejonowy w Warszawie ogłosił upadłość likwidacyjną Hawe. Zarząd Hawe poinformował wówczas, że planuje złożenie zażalenia na wyrok. Podtrzymał, że grupa jest w stanie z sukcesem zakończyć restrukturyzację w spółce zależnej Hawe Telekom, co miałoby wpłynąć pozytywnie na kondycję finansową całej grupy kapitałowej, a przede wszystkim – Mediatela.

Jak podkreślał wówczas prezes Hawe Paweł Paluchowski, podstawą wszelkich działań zarządu jest zapewnienie rozwoju spółki oraz zaspokojenie żądań wierzycieli, a w szczególności Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP). >> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom Hawe

Z kolei rzecznik ARP Joanna Zakrzewska napisała w wydanym 12 czerwca oświadczeniu, że Hawe nie posiada zdolności sanacyjnej, więc ogłoszenie upadłości likwidacyjnej było jedynym możliwym rozwiązaniem. Wskazała, że la wierzycieli najważniejsze będzie obecnie, aby syndyk podjął działania mające na celu odzyskanie aktywów wyprowadzonych poza grupę kapitałową Hawe.

– Agencja Rozwoju Przemysłu, która zbliżyła się tym rozstrzygnięciem do zaspokojenia swoich roszczeń na szczęście dla akcjonariuszy wydaje się odchodzić od pomysłu sprzedaży głównego aktywa -Hawe Telekom, a priorytetowym oczekiwaniem Agencji wydaje się doprowadzenie do ubezskutecznienia niekorzystnych uchwał zarządu Hawe SA – czytamy dalej w oświadczeniu Porozumieniu Akcjonariuszy Mniejszościowych.

>> Biblioteka Inwestora – DARMOWE książki o inwestowaniu i technice >>>

Akcjonariusze ci podkreślili, że oni również liczą, iż zarząd Hawe zrewiduje swoje stanowisko i doprowadzi do cofnięcia decyzji o sprzedaży wierzytelności oraz udziałów w ORSS i Hawe Budownictwo.

Zarząd Hawe podał dziś, że popiera decyzję jednego z wierzycieli, który złożył do Sądu Rejonowego w wniosek o otwarcie ponownego postępowania sanacyjnego w spółce. Przedstawiciele zarządu skrytykowali jednocześnie stanowisko mniejszościowych akcjonariuszy zrzeszonych w Porozumieniu Akcjonariuszy Hawe, którzy nie wspierają procesu naprawy grupy kapitałowej w procesach restrukturyzacji.

– Nie wspieramy procesu restrukturyzacji w formie proponowanej przez zarząd Hawe, ponieważ dotychczasowe działania zarządu w ramach restrukturyzacji i pozyskania inwestora prowadzą do utraty kontroli nad spółkami Grupy. Działania te są najlepszym przykładem, że nic z tego dobrego nie wynikło – czytamy w oświadczeniu Porozumienia Akcjonariuszy Mniejszościowych.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o hawe)Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku