X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Atal zakontraktował 2041 lokali w okresie I – III kw. 2017 r.

Opublikowano: 2017-10-05 11:51:56

Omawiane walory:

Atal, ogólnopolski deweloper, po trzech kwartałach 2017 roku sprzedał 2041 lokali, czyli o 16 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Spółka podtrzymuje, że w całym 2017 roku liczba podpisanych umów deweloperskich wyniesie od 2 700 do 2 900.

– Atal realizuje zgodnie z planem zarówno prognozy finansowe, jak i operacyjne. Tegoroczny cel sprzedaży wypełniliśmy już w ponad 75 proc.. Jednocześnie, wraz ze wzrostem poziomu kontraktacji, utrzymujemy bardzo wysoką rentowność biznesu – w I półroczu 2017 marża brutto ze sprzedaży wyniosła aż 30,7 proc. To wyróżnia nas spośród największych firm z branży notowanych na GPW – mówi Mateusz Juroszek, wiceprezes Atal.

W 2017 roku Atal wprowadził do sprzedaży w sumie 14 projektów z 2158 lokalami – w Łodzi Chojny Park III, Pomorska Park II i Apartamenty Drewnowska 43, we Wrocławiu I etap Nowego Miasta Różanka oraz II etap Atal Nowe Żerniki, w Krakowie Wielicka Garden II, Zbożowa 2A Apartamenty oraz Aleja Pokoju 83, w Warszawie Nowy Targówek IV, Nowy Targówek Lokale Inwestycyjne oraz Osiedle Warszawa, Atal Baltica Towers w Gdańsku oraz Atal Francuska Park V w Katowicach. Łącznie w ofercie Atal na koniec września 2017 było 2519 lokali. W kolejnych miesiącach spółka planuje dalszą rozbudowę oferty we wszystkich miastach, w których prowadzi działalność.

>> Ochrona przed ujemnym saldem, prowizje od 0,002% i średnie spready: DAX (0.79 pkt), EURUSD (0.2 pipsa), Złoto (0.11$), Ropa (0.02$). TMS wprowadza rewolucyjną ofertę >>

Najwięcej umów deweloperskich podpisano w Krakowie (507), następnie w Warszawie (434), Wrocławiu (412), Łodzi (259), Katowicach (232), Trójmieście (144) i Poznaniu (53).

Apartamenty Drewnowska

Spółka od stycznia do czerwca 2017 roku wypracowała skonsolidowany zysk netto przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej na poziomie 90,4 mln złotych. Oznacza to wzrost o 106,4 proc. r/r. Grupa w pierwszym półroczu 2017 odnotowała 419,4 mln zł skonsolidowanych przychodów, czyli o 64,7 proc. więcej r/r. W tym okresie marża brutto ze sprzedaży wyniosła 30,7 proc., a marża netto 22,3 proc.

W dniu 18 maja br. Atal wypłacił dywidendę w wysokości 1,68 zł na akcję, co łącznie daje kwotę niemal 65 mln zł. Stanowi to 70 proc. ubiegłorocznego skonsolidowanego zysku netto Grupy. Polityka dywidendy w następnych latach przewiduje wypłaty akcjonariuszom od 70 proc. do 100 proc. skonsolidowanego wyniku netto.

Spółka na początku kwietnia br. opublikowała prognozy finansowe i operacyjne na 2017 rok. Atal – biorąc pod uwagę zakładane marże oraz stopień realizacji projektów – planuje wypracowanie skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w przedziale 175 – 190 mln zł. Na podstawie wyników sprzedaży z pierwszego kwartału spółka prognozuje kontraktację w br. na poziomie 2700 – 2900 mieszkań. Atal zamierza w tym roku zakończyć realizację 23 projektów deweloperskich. Liczba wydań w 2017 powinna wynieść 2 500 – 2 700 lokali.

notowania

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o Atal)

 • Deweloperzy mieszkaniowi z Catalyst zanotowali spadek dynamiki sprzedaży w I półroczu

  Mieszkania wciąż sprzedają się jak świeże bułeczki. Zdaniem DM Navigator, mimo drobnego wyhamowania dynamiki sprzedaży, branża budownictwa mieszkaniowego I półrocze tego roku może zaliczyć do udanych. Biuro zwraca również uwagę na rosnący udział obligacji w strukturze zobowiązań finansowych deweloperów.

 • Nowe rekomendacje dla czterech popularnych deweloperów mieszkaniowych

  Vestor DM w raporcie z 25 czerwca zaktualizował zalecenia inwestycyjne i ceny docelowe dla akcji ATALu, Dom Development, LC Corp i Lokum Deweloper. Zdaniem analityków, wyceny deweloperów mieszkaniowych są nadal atrakcyjne. Dodatkową zachętą są rekordowo wysokie dywidendy.

 • 18 hojnych spółek, które w czerwcu podzielą się dywidendą

  Dywidendowe żniwa już ruszyły. Tylko w tym miesiącu ubiegłoroczne zyski podzieli ponad 40 spółek z GPW. Sprawdziliśmy, kto ma w planach najwyższe stopy dywidend, sięgające nawet kilkunastu procent.

 • 9 faworytów DM mBanku z branży budowlanej i deweloperskiej po wynikach za I kwartał

  Budowlanka i deweloperka są obecnie przykłady dwóch biegunów rynkowej koniunktury. DM mBanku w comiesięcznym opracowaniu podsumował wyniki spółek z obu branż i przygotował listę najciekawszych propozycji portfelowych.

 • Koniunktura będzie nadal sprzyjać wiodącym deweloperom mieszkaniowym

  Dobra passa na rynku mieszkaniowym w Polsce może potrwać dłużej niż pierwotnie zakładano. Zdaniem analityków Haitong Bank podaż nowych mieszkań w tym roku nie będzie rosła i prognozują nawet większy niż pierwotnie zakładano spadek w roku 2019. Przewidują, że w latach 2018, jak również 2019 popyt na mieszkania wyprzedzi podaż, co spowoduje dalszy wzrost cen, odpowiednio o ok. 5-10 i 2-4 proc. Koszty budowlane w sektorze w tym roku wzrosną średnio o kolejne 10-15 proc. r/r, wobec 3-5 proc. zakładanych wcześniej, jednak mając na względzie oczekiwany wzrost cen, marże na porównywalnych projektach mieszkaniowych nie spadną znacząco w kolejnych latach. Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku