X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Asseco Poland proponuje ćwierć miliarda złotych dywidendy z zysku za 2016 r.

Opublikowano: 2017-03-17 10:49:59

Omawiane walory:

Asseco Poland rekomenduje wypłatę dywidendy za rok obrotowy 2016 w wysokości 3,01 zł na jedną akcję. Tegoroczna propozycja jest identyczna jak w zeszłym roku.

Z zysku za 2016 rok Asseco Poland chce podzielić między akcjonariuszy pulę 249.830.912,03 zł. W komunikacie nie podano proponowanych terminów ustalenia prawa do zysku oraz wypłaty. Przy obecnym kursie akcji (ok. 53,50 zł) stawka 3,01 zł na jedną akcję daje stopę na poziomie 5,6 proc.

Spółka informatyczna nieprzerwanie od 12 lat dzieli się dywidendą z akcjonariuszami. Tegoroczna propozycja jest identyczna jak w zeszłym roku. Z kolei z zysku za 2014 r. akcjonariusze otrzymali 2,90 zł na każdą akcję.

Źródło: www.stockwatch.pl/gpw/assecopol,wykres-swiece,dywidendy.aspx

Nawet 26,6% zysku w rok. Asset Management od 50 000 PLN >>>

W 2016 r. spółka miała 301,3 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 365 mln zł zysku rok wcześniej. W ujęciu jednostkowym zysk netto w 2016 r. wyniósł 353,4 mln zł wobec 254,4 mln zł zysku rok wcześniej.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o assecopol)

 • 16 najciekawszych propozycji dywidendowych marca

  W marcu kilkadziesiąt spółek z warszawskiej giełdy przedstawiło plany podziału ubiegłorocznych zysków. Sprawdziliśmy, kto złożył najciekawsze oferty swoim akcjonariuszom.

 • Asseco Poland pracuje nad bezpośrednim wejściem na rynek USA

  Asseco Poland pracuje nad wejściem na rynek amerykański bezpośrednio z Polski. Prezes Adam Góral dodał, że spółka informatyczna pozostanie wierna dywidendzie, ale też nie wykluczył jej ograniczenia, gdyby pojawiła się „wielka szansa" w postaci np. dużej akwizycji. W południe akcje Asseco Poland rosną o ponad 3 proc.

 • WIG20 najniżej od 9 miesięcy. Tanieją KGHM, PKP Cargo i GetBack

  Indeks WIG20 spada piątą kolejną sesję i jest najniżej od dziewięciu miesięcy. W dół prowadzi go LPP, CCC i KGHM, a także przecena na pozostałych europejskich parkietach. Jedynym pozytywem jest to, że przestrzeń do spadków to jeszcze około 2-3 proc.

 • Najciekawsze raporty bieżącego tygodnia

  W najbliższych dniach prawdziwą lawinę sprawozdań finansowych zafundują małe i średnie spółki oraz reprezentanci NewConnect. Najwięcej emocji będzie towarzyszyć publikacjom takich firm jak CD Projekt, Dino Polska, Kruk czy Brand 24.

 • Kontrakty, roszady w indeksach i wyniki, czyli gorący piątek na GPW

  Dziś wygasają marcowe serie kontraktów. To prawdopodobnie zdecyduje o losach indeksu WIG20. Na szerokim rynku natomiast uwagę zwraca przecena PKP Cargo po wynikach, historyczne minima kursu GetBack i spadki CD Projektu wchodzącego do WIG20.Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku