X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Analizy

 • wczoraj

  Co dalej z kursem EUR/USD – analiza danych makro, pozycji dużych graczy i sytuacji na wykresie

  Opublikowano:

  Siła dolara, którą obserwowaliśmy po ubiegłorocznych wyborach w USA właśnie wyparowała. Indeks dolarowy pokazujący kondycję amerykańskiej waluty jest na poziomach z 9 listopada 2016 roku. Administracja prezydenta Trumpa wiele naobiecywała, jednak niewiele z tych obietnic wynika.

 • 23 czerwca 2017

  Problemy ropy naftowej i rewolucja podatkowa w Indiach

  Opublikowano:

  Inwestorzy z niepokojem spoglądają na notowania ropy. Czarne złoto jest najtańsze od sierpnia ubiegłego roku i paraliżuje nieco rynki wschodzące. Z kolei w Indiach trwa odliczanie przed wejściem w życie podatku GST. Czy znowu czeka nas chaos?

 • 21 czerwca 2017

  Argentyna emituje nowe 100-letnie obligacje

  Opublikowano:

  Tak, to prawda: państwo, które zbankrutowało osiem razy od uzyskania niepodległości w 1816 roku (ostatnie bankructwo w 2001 r.) oraz przeszło przez proces technicznego bankructwa w 2014 roku, zdołało znaleźć nabywców na papiery zapadające w 2117 roku!

 • 19 czerwca 2017

  Surowce: Cena ropy naftowej nadal niedaleko tegorocznych minimów

  Opublikowano:

  Notowania ropy naftowej już od kilku miesięcy notują dużą zmienność, znajdując się jednak pod widoczną presją podaży. Spadek cen tego surowca był spory w ostatnich tygodniach za sprawą rozczarowującego porozumienia OPEC w sprawie cięcia produkcji ropy naftowej w dotychczasowym zakresie. W rezultacie, notowania amerykańskiej ropy naftowej WTI w poprzednim tygodniu zbliżyły się nawet do poziomu 44 USD za baryłkę i mimo piątkowego wzrostu, w poniedziałek rano utrzymują się poniżej poziomu 45 USD za baryłkę, czyli całkiem blisko tegorocznych minimów.

 • 14 czerwca 2017

  Surowce: Delikatna zwyżka cen złota w oczekiwaniu na Fed

  Opublikowano:

  We wtorek notowania złota przetestowały techniczne wsparcie w okolicach 1.260-1.261 USD za uncję. Okazało się ono skuteczne i notowania delikatnie odbiły w górę, dzisiaj rano kontynuując spokojne wzrosty. Na rynku złota obecnie jednak trudno mówić o jednoznacznej przewadze kupujących czy tez sprzedających, bowiem nastroje dotyczące perspektyw cen tego kruszcu mogą się uwydatnić właśnie dzisiaj.

 • Trzy śpiące królewny warszawskiego parkietu – analiza techniczna

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , ,

  Przebudzenie notowań po wielomiesięcznej konsolidacji to optymalny moment na kupno lub sprzedaż akcji. Ekspert StockWatch.pl z pomocą skanera ATTrader.pl wytypował trzy spółki - PGE, BZ WBK i Livechat Software - i sprawdził, przy jakich poziomach technicznych nastąpią kluczowe rozstrzygnięcia.

 • 12 czerwca 2017

  Propozycje inwestycyjne na czerwiec wg DM mBanku

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

  Analitycy DM mBanku w czerwcowym raporcie wyróżnili aż 27 spółek. Na liście dominują przedstawiciele sektora przemysłowego, deweloperskiego, budowlanego oraz handlowego.

 • Surowce: Wyhamowanie spadków cen ropy naftowej

  Opublikowano:

  Po kolejnym już fatalnym tygodniu na rynku ropy naftowej, notowania tego surowca wyhamowały spadki. Już piątkowa sesja zakończyła się delikatnym wzrostem, a dzisiaj notowania ropy też poruszają się nieznacznie w górę. 

 • 09 czerwca 2017

  Analiza techniczna ETF-ów na indeksy WIG20, DAX i S&P 500

  Opublikowano:

  Tym razem na warsztat eksperta od analizy technicznej z DM BOŚ trafiły trzy fundusze ETF na najpopularniejsze indeksy z punktu widzenia inwestora indywidualnego.

 • Analiza techniczna czterech lokomotyw warszawskiej giełdy

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , ,

  Pod koniec tygodnia w szeregi kluczowych spółek z WIG20 wkradła się niepewność. StockWatch.pl z pomocą eksperta z SGH sprawdził scenariusze techniczne dla notowań akcji KGHM, PKN Orlen, PZU i Pekao.

 • Raport IPO: Analiza oferty publicznej Maxcom

  Opublikowano:

  Do 12 czerwca inwestorzy indywidualni mogą składać zapisy na akcje dystrybutora telefonów komórkowych dedykowanych seniorom i emerytom. StockWatch.pl w oparciu o prospekt emisyjny i dostępne materiały przygotował zestaw najistotniejszych informacji na temat Maxcom i parametrów jego oferty akcji.

 • Torysi na przegranej pozycji w exit poll. Funt traci na wszystkich frontach

  Opublikowano:

  Wynik głosowania jest szokiem. Identycznie było rok temu, w 2015 roku wybory parlamentarne też przyniosły nieoczekiwaną wiktorię Torysów. Premier May w kwietniu zdecydowała zwołać przedterminowe wybory by powiększyć najmniejszą od trzech dekad, kilkunastogłosową przewagę obozu rządzącego w parlamencie. Stan naszej wiedzy o 23:30 mówi, że liczba głosów Torysów spadnie prawdopodobnie z 330 do 314 (na 650 możliwych).

 • 08 czerwca 2017

  EuroRating zmienił perspektywę ratingu kredytowego JSW na pozytywną

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Agencja ratingowa EuroRating zmieniła perspektywę ratingu kredytowego nadanego Jastrzębskiej Spółce Węglowej ze stabilnej na pozytywną. Sam rating został utrzymany na niezmienionym poziomie B.

 • Surowce: Dynamiczny spadek cen ropy naftowej po danych dot. zapasów

  Opublikowano:

  Środowa sesja na rynku ropy naftowej przyniosła dynamiczny spadek cen tego surowca. Notowania ropy WTI w Stanach Zjednoczonych w środę zniżkowały aż o 4,5 proc., schodząc tym samym poniżej poziomu 46 USD za baryłkę. Tym samym, cena tego gatunku ropy naftowej znalazła się na najniższym poziomie od miesiąca i zbliżyła się już do poziomów tegorocznych minimów.

 • 07 czerwca 2017

  Surowce: Cena złota przy tegorocznych maksimach

  Opublikowano:

  Pierwsza połowa bieżącego tygodnia na rynku złota przynosi kontynuację wzrostów z poprzednich tygodni.

 • 05 czerwca 2017

  Analiza techniczna czterech gigantów z branży energetycznej

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , ,

  Notowania największych polskich koncernów energetycznych od kilku tygodni kumulują energię do wybicia z trendu bocznego. Ekspert StockWatch.pl sprawdził, jakie poziomy techniczne będą decydujące dla dalszych losów kursów akcji PGE, Enei, Energi i Tauronu.

 • 02 czerwca 2017

  Co dalej z kursami akcji GPM Vindexus i 11 bit studios – analiza techniczna

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Na warsztat eksperta od analizy technicznej z DM BOŚ trafił indeks szerokiego rynku WIG oraz walory dwóch małych spółek: giełdowego windykatora i znanego producenta gier wideo.

 • 01 czerwca 2017

  RANKING: 20 liderów poprawy wyników

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

  Miniony rok dla polskiej gospodarki był udany. Rodzime firmy, także te z warszawskiej giełdy, zanotowały solidną poprawę zysków i przychodów. StockWatch.pl na bazie raportów za 2016 r. sprawdził, które spółki z GPW zapracowały na tytuł geparda biznesu.

 • wczoraj

  Nie daj się ubrać w słabe akcje – analiza techniczna

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , ,

  Tuż przed pierwszymi letnimi wyprzedażami na warsztat trafiły spółki modowe. StockWatch.pl sprawdził kluczowe poziomy techniczne na wykresach LPP, Monnari, Bytomia i Redanu.

 • 23 maja 2017

  Surowce: Proponowana wyprzedaż części rezerw ropy naftowej w USA

  Opublikowano:

  Na początku bieżącego tygodnia strona popytowa pozostawała silna na rynku ropy naftowej. W poniedziałek cena amerykańskiej ropy WTI rozpoczęła dzień luką wzrostową i poruszała się w okolicach 51 USD za baryłkę. Niemniej, dzisiaj rano notowania ropy w USA zniżkują, a cały tydzień może cechować się dużą zmiennością.

 • 22 maja 2017

  Surowce: Kontynuacja strajku w kopalni miedzi Grasberg w Indonezji

  Opublikowano:

  Mimo obaw o przyszłość gospodarek Stanów Zjednoczonych i Chin, notowania miedzi w minionym tygodniu zdołały wzrosnąć. W piątek cena tego metalu w USA zwyżkowała o ponad 2 proc., przekraczając tym samym poziom 2,58 USD za funt. W poniedziałek rano cena miedzi delikatnie odreagowywała piątkową zwyżkę, jednak nieznacznie - więc w krótkoterminowej perspektywie widać siłę kupujących.

 • Cztery znane spółki na celowniku spekulantów – analiza techniczna

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , ,

  Tym razem na warsztat trafili ulubieńcy spekulantów, czyli spółki, których kursy akcji w ciągu dnia notują kilkunastoprocentowe wahania. StockWatch.pl sprawdził kluczowe poziomy techniczne na wykresach CI Games, Energoinstalu, PBG i Ursusa.

 • 19 maja 2017

  Ropa: Optymizm przed przyszłotygodniowym spotkaniem OPEC

  Opublikowano:

  Bieżący tydzień zapisze się pod znakiem wzrostów na rynku ropy naftowej, które zostały zainicjowane przez zaskakująco wysoki spadek zapasów surowca zanotowany jeszcze w poprzednim tygodniu.

 • Raport z przeglądu okresowego 10 znanych spółek z sektora motoryzacyjnego

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , , , , , ,

  Branża motoryzacyjna ma się coraz lepiej, czego dowodem są rosnące z roku na rok słupki sprzedaży i rejestracji nowych aut w Unii Europejskiej. Sprawdziliśmy, jak z koniunktury korzystają polskie spółki obecne na GPW oraz które z nich są obecnie najatrakcyjniej wyceniane.

 • 18 maja 2017

  Surowce: Mocny wzrost kursu złota dzięki Trumpowi

  Opublikowano:

  „Trumpgate” pcha w górę notowania złota, które w środę zaliczyły największą zwyżkę od kilku miesięcy. Kruszec to zwyczajowo jedna z ikon tzw. bezpiecznych przystani, do których kierują się inwestorzy w sytuacji wzrostu globalnej awersji do ryzyka.

 • 16 maja 2017

  Surowce: Rośnie produkcja ropy naftowej z łupków w USA

  Opublikowano:

  Poniedziałkowa sesja na rynku ropy naftowej była okresem dużej zmienności. Cena tego surowca w Stanach Zjednoczonych chwilami przekraczała nawet 49,60 USD za baryłkę, by ostatecznie zakończyć dzień na niemal dwuprocentowym plusie, w okolicach 48,80 USD za baryłkę.

 • 15 maja 2017

  Surowce: Porozumienie Arabii Saudyjskiej i Rosji w sprawie cięć produkcji ropy naftowej

  Opublikowano:

  Początek nowego tygodnia przyniósł dynamiczną zwyżkę notowań ropy naftowej. Cena tego surowca w Stanach Zjednoczonych w poniedziałek rano dotarła już do okolic 49 USD za baryłkę. Bezpośrednią przyczyną tak solidnego wzrostu były informacje o porozumieniu Arabii Saudyjskiej i Rosji w sprawie cięcia produkcji ropy naftowej.

 • Analiza techniczna 4 małych spółek z sygnałami kupna na wykresie

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , ,

  Ubiegły tydzień był wyjątkowo udany dla notowań Kopeksu, Wasko, Ailleronu i Warimpeksu. Każda ze spółek zanotowała solidne wzrosty i znacząco poprawiła sytuację techniczną na wykresie. StockWatch.pl z pomocą eksperta z SGH zbadał podłoże wzrostów oraz nakreślił kluczowe poziomy wsparć i oporów.

 • 11 maja 2017

  Dywidendy 2017: Spółki z WIG20 płacą coraz mniej

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

  Czasy gdy polskie blue chipy pieszczotliwie nazywano dojnymi krowami, odeszły do lamusa. Giełdowi giganci, w przeciwieństwie do małych i średnich spółek, w ostatnich latach coraz rzadziej i skromniej dzielą się zyskiem z akcjonariuszami. 

 • 10 maja 2017

  Analiza techniczna 4 zawodników biało-czerwonej reprezentacji

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , ,

  Pierwszą połowę roku akcjonariusze spółek kontrolowanych przez Skarb Państwa zaliczą do udanych. Większość z nich już może pochwalić się dwucyfrową stopą zwrotu. Ekspert StockWatch.pl sprawdził, ile jeszcze potrwa dobra passa notowań PGNiG, PKO BP, PKP Cargo i PZU.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku