X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Analizy

 • wczoraj

  4 deweloperów mieszkaniowych z potencjałem do poprawy wyników

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , ,

  Nowe mieszkania wciąż sprzedają się w rekordowym tempie, a deweloperzy z trudem nadążają z uzupełnianiem oferty. Sprawdziliśmy, ile jeszcze potrwa boom mieszkaniowy na polskim rynku oraz które spółki pokażą ponadprzeciętne zyski w najbliższych latach.

 • Michael/Ström DM: Raport kredytowy Elemental Holdingu

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Analitycy Michael/Ström DM przygotowali raport na temat aktualnej sytuacji finansowej grupy Elemental Holding pod kątem zdolności obsługi zadłużenia z tytułu wyemitowanych obligacji. 

 • 28 marca 2017

  Surowce: Cena złota przy ważnym poziomie oporu

  Opublikowano:

  Poniedziałkowa sesja na rynku złota rozpoczęła się od wzrostu notowań żółtego kruszcu. Niemniej, w późniejszych godzinach część tych zwyżek została zniwelowana. We wtorek rano cena złota delikatnie osuwa się w dół, jednak pozostaje relatywnie blisko tegorocznych maksimów.

 • 27 marca 2017

  Co dalej z kursami akcji PZU, PKO BP i PKP Cargo – analiza techniczna

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , ,

  Marcowa korekta depcze po piętach giełdowej drużynie biało-czerwonych. StockWatch.pl sprawdził, jak na ofensywę podaży przygotowane są kursy państwowych gigantów z sektora ubezpieczeniowego, bankowego i przewozów kolejowych.

 • Surowce: Zakończony strajk w kopalni miedzi Escondida

  Opublikowano:

  Notowania miedzi w ostatnich kilku tygodniach radziły sobie słabo - i początek bieżącego tygodnia nie jest wyjątkiem. W poniedziałek cena tego surowca w Stanach Zjednoczonych kieruje się w dół, schodząc już poniżej poziomu 2,60 USD za funt.

 • 23 marca 2017

  Analiza techniczna czterech indeksowych debiutantów

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , ,

  Marcowe roszady w głównych indeksach GPW objęły kilkanaście spółek, ale nie każdej wyszły na dobre. StockWatch.pl z pomocą eksperta z SGH sprawdził, w jakiej formie technicznej zadebiutowały w nowych barwach akcje JSW, Kruka, Celon Pharmy i Selvity.

 • 21 marca 2017

  Surowce: Złoto pozostaje wysoko dzięki słabemu dolarowi

  Opublikowano:

  Pozycja amerykańskiego dolara jest obecnie jedną z kluczowych dla cen złota. Tymczasem jak wskazywaliśmy w raporcie walutowym koszyk BOSSA USD jest już blisko swojego kluczowego wsparcia przy 83,50 pkt., co może prowokować odbicie w nadchodzących godzinach. Kluczowa będzie oczywiście jego skala, niemniej dalsze zwyżki złota mogą być zagrożone. Wtorkowe zachowanie się instrumentu FGOLD, jakby wskazywało […]

 • 20 marca 2017

  Co dalej z hossą na głównych indeksach GPW – analiza techniczna

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , ,

  Inwestorzy z warszawskiej giełdy zachodzą w głowę, czy poniedziałkowa przecena to tylko chwilowa korekta, czy też może sygnał zakończenia czteromiesięcznej hossy. StockWatch.pl sprawdził, co od strony technicznej dzieje się obecnie na wykresach głównych wskaźników GPW.

 • Fibonacci po stronie sprzedających – analiza techniczna złota

  Opublikowano:

  W ubiegłym tygodniu handlu kontrakty terminowe na złoto zyskały 2 proc. Głównym powodem podbicia ceny królewskiego kruszcu była wyprzedaż dolara, który padł ofiarą realizacji zysków po gołębiej podwyżce stóp procentowych w USA. Obecnie jednak notowania złota znalazły się w ciekawym miejscu, gdzie podaż może znowu o sobie przypomnieć.

 • 16 marca 2017

  Analiza techniczna czterech rozpędzonych spółek paliwowych

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , ,

  W 2,5 miesiąca WIG-Paliwa wykręcił 21-proc. stopę zwrotu i wspiął się na nowe historyczne szczyty. StockWatch.pl z pomocą eksperta z SGH sprawdził, ile jeszcze potrwa rajd na kursach PKN Orlen i Lotosu oraz gdzie położone są kluczowe poziomy techniczne na wykresach PGNiG i Unimotu.

 • Surowce: Zakłócenia podaży na korzyść miedzi

  Opublikowano:

  Ceny miedzi rosły w środę czwartą sesję z rzędu, wspierane przez słabszego dolara i nieustępujące zakłócenia podaży z dwóch największych na świecie kopalń metalu. Ceny metalu wspiera słabszy dolar, a zakłócenia podaży miedzi wciąż nie ustępują.

 • 15 marca 2017

  Surowce: Zapowiedzi wznowienia produkcji miedzi w kopalni Escondida

  Opublikowano:

  Ostatnie dni na rynku miedzi upływają pod znakiem wzrostu notowań tego surowca po wcześniejszej przecenie. Mimo mieszanej wymowy wtorkowych danych makroekonomicznych z Chin, strona popytowa na rynku miedzi pozostaje silna, co w dużej mierze wynika z obaw o podaż miedzi na globalnym rynku.

 • 14 marca 2017

  Surowce: Cena złota stabilna w oczekiwaniu na decyzję FOMC

  Opublikowano:

  W ostatnich tygodniach notowania złota kierowały się dość dynamicznie w dół. W minionym tygodniu cena tego surowca testowała psychologiczną barierę 1.200 USD za uncję jako techniczne wsparcie. Okazało się ono skuteczne i posłużyło za bazę do delikatnego odbicia notowań złota w górę.

 • 13 marca 2017

  Surowce: Strajk w kluczowej kopalni miedzi w Peru

  Opublikowano:

  Początek marca był okresem przeceny na rynku miedzi. W minionym tygodniu notowania tego surowca w Stanach Zjednoczonych zeszły poniżej poziomu 2,60 USD za funt, podczas gdy jeszcze w połowie lutego krążyły w okolicach 2,80 USD za funt.

 • Raport: Spekulacje i fundamenty wśród giełdowych spółek budowlanych

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , , , ,

  Wychodząca z wieloletniej zapaści budowlanka kusi inwestorów, szczególnie że tegoroczne wzrosty na kursach akcji niektórych spółek idą w setki procent. StockWatch.pl sprawdził, ile w obecnych wycenach PBG i Polimeksu-Mostostalu jest fundamentów, a na ile ich kapitalizacja to efekt spekulacji i pobożnych życzeń.

 • Promocja na dolara – analiza techniczna EUR/USD

  Opublikowano:

  Notowania eurodolara zaliczyły sporą korektę, wywołaną realizacją zysków z dolarowych longów. Piątkowy 1-proc. ruch na północ wyrysował ciekawą okazję spekulacyjną do ponownej sprzedaży. Przy tym warto pamiętać, że już 15 marca FED może znowu podwyższyć stopy procentowe w USA, co czyni USD wciąż atrakcyjną lokatą kapitału.

 • 10 marca 2017

  Co dalej z kursami akcji Polnordu i Ailleronu – analiza techniczna

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Akcjonariusze obu spółek początek marca z pewnością zaliczą do udanych. Walory dewelopera i dostawcy innowacyjnych rozwiązań technologicznych w niecałe dwa tygodnie przyniosły dwucyfrowe stopy zwrotu. Ekspert z DM BOŚ specjalnie dla StockWatch.pl sprawdził techniczny zasięg rozpoczętych właśnie wzrostów.

 • Surowce: Cena złota poniżej poziomu 1.200 USD za uncję

  Opublikowano:

  Ostatnie dni na rynku złota były czasem systematycznej zniżki cen złota. Notowania tego kruszcu w piątek rano przekroczyły w dół psychologiczną barierę 1.200 USD za uncję.

 • 09 marca 2017

  Analiza techniczna 4 gorących spółek budowlanych

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , ,

  Od tygodnia warszawski parkiet żyje szalonym rajdem na kursach maluchów z branży budowlanej. StockWatch.pl z pomocą eksperta z SGH sprawdził, czego w najbliższych tygodniach mogą spodziewać się akcjonariusze Polimeksu-Mostostalu, PBG, Rafako i Mostostalu Zabrze.

 • 07 marca 2017

  Surowce: USA będą dynamicznie zwiększać produkcję ropy naftowej

  Opublikowano:

  Początek nowego tygodnia na rynku ropy naftowej upływa bez większych emocji. Cena tego surowca w Stanach Zjednoczonych porusza się we wtorek rano w okolicach 53 USD za baryłkę przy niewielkiej zmienności. Notowania ropy naftowej utrzymują się tym samym w średnioterminowym kanale bocznym, który kształtuje się na wykresie tego surowca od połowy grudnia ubiegłego roku.

 • 06 marca 2017

  Analiza 4 spółek chemicznych w ciekawym momencie technicznym

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , ,

  Trzymiesięczny rajd na WIG-Chemia podbił kapitalizację indeksu o 30 proc. i wywindował kurs na nowe historyczne maksima. StockWatch.pl sprawdził, na co jeszcze stać rozpędzone kursy Grupy Azoty, PCC Rokita, Synthosu i Ciechu.

 • 03 marca 2017

  Analiza techniczna czterech gigantów z branży energetycznej

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , ,

  W trzy miesiące WIG-Energia urósł o 27 proc., a sytuacja techniczna na kursach giełdowych producentów energii elektrycznej uległa diametralnej poprawie. StockWatch.pl z pomocą eksperta z SGH sprawdził, jak wysoko zawędrują rozpędzone notowania akcji PGE, Enei, Energi i Tauronu.

 • 02 marca 2017

  Surowce: Presja spadkowa na wykresie złota

  Opublikowano:

  Bieżący tydzień na wykresie złota przynosi odreagowanie spadkowe wcześniejszych wielotygodniowych zwyżek. Cena złota, która jeszcze na początku tygodnia przekraczała poziom 1.260 USD za uncję, obecnie porusza się w okolicach 1.245 USD za uncję.

 • 01 marca 2017

  Surowce: Cena miedzi w górę po informacjach z Chin i Indonezji

  Opublikowano:

  Pierwsza połowa bieżącego tygodnia na rynku miedzi upływa pod znakiem niezbyt dużych, ale systematycznych wzrostów cen tego metalu. Notowania miedzi w Stanach Zjednoczonych powróciły ponad poziom 2,70 USD za funt i znajdują się coraz bliżej tegorocznych maksimów w okolicach 2,80 USD za funt.

 • 28 lutego 2017

  Surowce: Ciąg dalszy strajku w kopalni miedzi Escondida

  Opublikowano:

  Początek bieżącego tygodnia na rynku miedzi jest spokojny. Notowania tego metalu w Stanach Zjednoczonych poruszają się tuż poniżej poziomu 2,70 USD za funt przy niewielkiej zmienności. W kontekście średnioterminowym wciąż jednak oznacza to utrzymywanie się cen miedzi na wysokim poziomie, czemu obecnie sprzyjają informacje fundamentalne.

 • 27 lutego 2017

  Surowce: Wzrost produkcji złota w Australii

  Opublikowano:

  Miniony tydzień przyniósł kontynuację zwyżek cen złota, przekroczenie przez notowania kruszcu poziomu 1.250 USD za uncję, a w piątek nawet dotarcie do okolic 1.260 USD za uncję.

 • Podaż poczuła krew – analiza techniczna AUD/USD

  Opublikowano:

  Notowania pary AUD/USD dotarły do ważnej strefy podażowej, gdzie pierwsi traderzy zwęszyli okazję do zajęcia krótkiej pozycji. Jeżeli opór w rejonie 0,7740 wytrzyma, kurs ma szansę na poważną wyprzedaż.

 • Analiza techniczna czterech gorących producentów gier wideo

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , ,

  Hossa w branży gamedev dotarła do krytycznego momentu. Ekspert StockWatch.pl sprawdził, na co w najbliższych tygodniach powinni przygotować się akcjonariusze CD Projektu, 11 bit studios, The Farm 51 i CI Games.

 • 24 lutego 2017

  Co dalej z kursami akcji Uniwheels i Izo-Blok – analiza techniczna

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Akcje spółek z branży motoryzacyjnej to ważny trybik tegorocznej hossy na warszawskim parkiecie. Ekspert z DM BOŚ specjalnie dla StockWatch.pl nakreślił kluczowe poziomy techniczne na wykresach WIG-Motoryzacja, Uniwheels i Izo-Bloku.

 • Surowce: Odrabianie strat przez ceny miedzi po silnej zniżce

  Opublikowano:

  Czwartkowa sesja na rynku miedzi była niezwykle emocjonująca. Notowania tego surowca w Stanach Zjednoczonych w czwartek zniżkowały o 3,5 proc., czego bezpośrednią przyczyną były pojawiające się na nowo obawy o popyt na miedź. W czwartek chiński minister ds. mieszkalnictwa podał, że w Chinach planowane są działania mające na celu ustabilizowanie cen nieruchomości, co w praktyce […]


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com