X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Analiza techniczna 3 banków z szansą na powtórkę rajdu św. Mikołaja

Opublikowano: 2017-01-04 10:47:08

Omawiane walory: , ,

Na warsztat eksperta StockWatch.pl trafiły spółki, dla których grudniowy rajd św. Mikołaja był rozgrzewką przed wysokogórską wspinaczką. Sprawdziliśmy perspektywy techniczne notowań Banku Handlowego, Getin Noble Banku i PKO BP.

Getinoble
2,00 +0,01 (+0,50%)
handlowy
78,82 +0,96 (+1,23%)
pkobp
33,00 -0,13 (-0,39%)

Z ciekawą sytuacją techniczną mamy do czynienia na wykresie Banku Handlowego. Kurs akcji jest świeżo po wybiciu górą z trójkąta. DM PKO BP w grudniowym raporcie utrzymał dla banku zalecenie trzymaj z ceną docelową 74 zł za akcję. Wycena jest o kilka procent wyższa od rynkowej. Zdaniem maklerów, atutem spółki jest szeroki strumień dywidend. Handlowy jest jedną z dwóch spółek w sektorze bankowym, które dostały od KNF zielone światło na wypłatę akcjonariuszom praktycznie całego zysku za 2016 r. Prognoza biura na ten rok to 4,40 zł na akcję (stopa 6,1 proc.).

– Notowania Banku Handlowego w ubiegłym roku kreśliły coraz niżej położone szczytu i coraz wyższe dołki. W ten sposób wykres wzbogacił się o trójkąt symetryczny ze sporym potencjałem ruchu cen w przypadku wydostania się ich poza jego obszar. Wskaźniki wyprzedzające już kilka sesji wcześniej zapowiadały wybicie górnego ramienia trójkąta, które stało się faktem na wczoraj. Jedynym mankamentem jest stosunkowo niewielki wolumen, zupełnie nie na miarę wydarzenia. Niemniej, nic nie stoi na przeszkodzie w realizacji zasięgu wybicia i w średnim terminie notowania mają spore szanse na sięgnięcie poziomu szczytu z października 2014 roku, czyli 110 zł – mówi Serhii Marampolskyi, analityk StockWatch.pl.

Kliknij, aby powiększyć

Kliknij, aby powiększyć

Zacznij samodzielnie inwestować. Sprawdź ofertę Domu Maklerskiego TMS Brokers >>

Dalszy ciąg artykułu zawiera analizę techniczną walorów Getin Noble Banku i PKO BP wraz z prognozą kierunku i zasięgu ruchu i dostępny jest w abonamencie.

Kliknij tutaj aby zamówić abonament i uzyskać pełny dostęp do serwisu.

Niezdecydowany? Sprawdź listę funkcji i narzędzi, jakie zyskujesz dzięki abonamentowi.

Jeżeli posiadasz abonament, a nie widzisz tekstu, zaloguj się do serwisu.


TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o Getinoble, handlowy, pkobp)Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com