X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Analiza techniczna 3 banków z szansą na powtórkę rajdu św. Mikołaja

Opublikowano: 2017-01-04 10:47:08

Omawiane walory: , ,

Na warsztat eksperta StockWatch.pl trafiły spółki, dla których grudniowy rajd św. Mikołaja był rozgrzewką przed wysokogórską wspinaczką. Sprawdziliśmy perspektywy techniczne notowań Banku Handlowego, Getin Noble Banku i PKO BP.

Getinoble
1,40 -0,01 (-0,71%)
handlowy
72,03 +0,91 (+1,28%)
pkobp
34,99 +0,13 (+0,37%)

Z ciekawą sytuacją techniczną mamy do czynienia na wykresie Banku Handlowego. Kurs akcji jest świeżo po wybiciu górą z trójkąta. DM PKO BP w grudniowym raporcie utrzymał dla banku zalecenie trzymaj z ceną docelową 74 zł za akcję. Wycena jest o kilka procent wyższa od rynkowej. Zdaniem maklerów, atutem spółki jest szeroki strumień dywidend. Handlowy jest jedną z dwóch spółek w sektorze bankowym, które dostały od KNF zielone światło na wypłatę akcjonariuszom praktycznie całego zysku za 2016 r. Prognoza biura na ten rok to 4,40 zł na akcję (stopa 6,1 proc.).

– Notowania Banku Handlowego w ubiegłym roku kreśliły coraz niżej położone szczytu i coraz wyższe dołki. W ten sposób wykres wzbogacił się o trójkąt symetryczny ze sporym potencjałem ruchu cen w przypadku wydostania się ich poza jego obszar. Wskaźniki wyprzedzające już kilka sesji wcześniej zapowiadały wybicie górnego ramienia trójkąta, które stało się faktem na wczoraj. Jedynym mankamentem jest stosunkowo niewielki wolumen, zupełnie nie na miarę wydarzenia. Niemniej, nic nie stoi na przeszkodzie w realizacji zasięgu wybicia i w średnim terminie notowania mają spore szanse na sięgnięcie poziomu szczytu z października 2014 roku, czyli 110 zł – mówi Serhii Marampolskyi, analityk StockWatch.pl.

Kliknij, aby powiększyć

Kliknij, aby powiększyć

Zacznij samodzielnie inwestować. Sprawdź ofertę Domu Maklerskiego TMS Brokers >>

Dalszy ciąg artykułu zawiera analizę techniczną walorów Getin Noble Banku i PKO BP wraz z prognozą kierunku i zasięgu ruchu i dostępny jest w abonamencie.

Kliknij tutaj aby zamówić abonament i uzyskać pełny dostęp do serwisu.

Niezdecydowany? Sprawdź listę funkcji i narzędzi, jakie zyskujesz dzięki abonamentowi.

Jeżeli posiadasz abonament, a nie widzisz tekstu, zaloguj się do serwisu.


StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o Getinoble, handlowy, pkobp)

 • Nowe rekomendacje dla sześciu spółek z sektora bankowego

  Analitycy Noble Securities podtrzymali rekomendacje dla 4 banków - Alior Banku, ING Banku Śląskiego, Banku Millennium oraz Banku Pekao i obniżyli zalecenia dla mBanku i PKO Banku Polskiego, wynika z raportu datowanego na 21 czerwca. W ich ocenie, trwająca od początku roku dobra passa banków jeszcze się nie skończyła. 

 • Banki ciągną w górę indeksy, Pekao na celowniku analityków

  Poniedziałkowa sesja rozpoczęła się od mocnego uderzenia. Indeksy w górę ciągnie sektor bankowy, który pozytywnie reaguje na wieści z Włoch. Liderem wzrostów są akcje Pekao, których kurs podbija dodatkowo rekomendacja od analityków JP Morgan.

 • Nowe rekomendacje dla siedmiu znanych spółek z sektora bankowego

  Analitycy DM PKO BP zajmujący się sektorem bankowym są pozytywnie nastawieni jedynie do akcji ING Banku Śląskiego, neutralnie do akcji Banku Pekao i Millennium, natomiast negatywnie - do walorów BZ WBK, mBanku, Handlowego oraz Alior Banku, wynika z raportu datowanego na 12 czerwca.

 • Rynki odliczają czas do decyzji Fed. Alior i Orlen wychodzą przed szereg

  Środowa sesja na warszawskiej giełdzie powinna upłynąć pod znakiem wyczekiwania na wieczorne wyniki posiedzenia Fed, co będzie głównym wydarzeniem tego tygodnia na rynkach finansowych. W segmencie blue chipów większą zmienność notują jedynie Alior i Orlen.

 • Dywidendy 2017: Spółki z WIG20 wypłacą akcjonariuszom 7,6 mld zł

  Inwestorzy polujący na tłuste dywidendy nie mają czego szukać w segmencie największych i najpłynniejszych spółek na GPW. W tym roku tylko dwa blue chipy wypłacą dywidendy o stopie powyżej 5 proc., a całą tegoroczną pulę środków przeznaczonych do podziału między akcjonariuszy można porównać do tej z kryzysowego roku 2009.Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku