X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Analiza techniczna 3 banków z szansą na powtórkę rajdu św. Mikołaja

Opublikowano: 2017-01-04 10:47:08

Omawiane walory: , ,

Na warsztat eksperta StockWatch.pl trafiły spółki, dla których grudniowy rajd św. Mikołaja był rozgrzewką przed wysokogórską wspinaczką. Sprawdziliśmy perspektywy techniczne notowań Banku Handlowego, Getin Noble Banku i PKO BP.

Z ciekawą sytuacją techniczną mamy do czynienia na wykresie Banku Handlowego. Kurs akcji jest świeżo po wybiciu górą z trójkąta. DM PKO BP w grudniowym raporcie utrzymał dla banku zalecenie trzymaj z ceną docelową 74 zł za akcję. Wycena jest o kilka procent wyższa od rynkowej. Zdaniem maklerów, atutem spółki jest szeroki strumień dywidend. Handlowy jest jedną z dwóch spółek w sektorze bankowym, które dostały od KNF zielone światło na wypłatę akcjonariuszom praktycznie całego zysku za 2016 r. Prognoza biura na ten rok to 4,40 zł na akcję (stopa 6,1 proc.).

– Notowania Banku Handlowego w ubiegłym roku kreśliły coraz niżej położone szczytu i coraz wyższe dołki. W ten sposób wykres wzbogacił się o trójkąt symetryczny ze sporym potencjałem ruchu cen w przypadku wydostania się ich poza jego obszar. Wskaźniki wyprzedzające już kilka sesji wcześniej zapowiadały wybicie górnego ramienia trójkąta, które stało się faktem na wczoraj. Jedynym mankamentem jest stosunkowo niewielki wolumen, zupełnie nie na miarę wydarzenia. Niemniej, nic nie stoi na przeszkodzie w realizacji zasięgu wybicia i w średnim terminie notowania mają spore szanse na sięgnięcie poziomu szczytu z października 2014 roku, czyli 110 zł – mówi Serhii Marampolskyi, analityk StockWatch.pl.

Kliknij, aby powiększyć

Kliknij, aby powiększyć

Zacznij samodzielnie inwestować. Sprawdź ofertę Domu Maklerskiego TMS Brokers >>

Dalszy ciąg artykułu zawiera analizę techniczną walorów Getin Noble Banku i PKO BP wraz z prognozą kierunku i zasięgu ruchu i dostępny jest w abonamencie.

Kliknij tutaj aby zamówić abonament i uzyskać pełny dostęp do serwisu.

Niezdecydowany? Sprawdź listę funkcji i narzędzi, jakie zyskujesz dzięki abonamentowi.

Jeżeli posiadasz abonament, a nie widzisz tekstu, zaloguj się do serwisu.


StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o Getinoble, handlowy, pkobp)

 • Rekomendacja KNF ws. obligacji uderzy głównie w Getin Noble Bank

  Komisja Nadzoru Finansowego rekomenduje, aby wartość nominalna pojedynczej podporządkowanej obligacji we wszystkich kolejnych emisjach banków wynosiła co najmniej 400 tys. zł. Wysoki próg wejścia ma chronić drobnych inwestorów, ale już dla Getin Noble Banku, który w ostatniej ofercie ustalił minimalny zapis na 25 tys. zł, to może oznaczać spore problemy z pozyskaniem kapitału.

 • KNF zalecił PKO BP dodatkowy wymóg kapitałowy wys. 0,66 p.p.

  Komisja Nadzoru Finansowego zaleciła PKO BP utrzymywanie funduszy własnych na pokrycie dodatkowego wymogu kapitałowego wynikającego z detalicznych kredytów hipotecznych w walutach obcych na poziomie 0,66 p.p. Dotychczas bank utrzymywał dodatkowy wymóg na poziomie 0,83 p.p.

 • Łabędzi śpiew na GPW, w grze PGE, CD Projekt i Maxcom

  Poprawa nastrojów w Europie i Azji, a także naturalna próba łapania dołków po silnych spadkach, przekładają się na zielony początek sesji w Warszawie. Odbicie jest jednak dość kruche i wobec wygenerowanych wczoraj sygnałów sprzedaży na indeksach, nie ma gwarancji, że zostanie ono dowiezione do końca sesji.

 • Strata netto Getin Noble Banku urosła r/r do 75,1 mln zł w III kw. 2017 r.

  Getin Noble Bank odnotował 75,13 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2017 r. wobec 26,54 mln zł straty rok wcześniej, podał bank w raporcie.

 • PKO BP chce wypłacić dywidendę za 2017 rok. „Czekamy do grudnia na wytyczne KNF”

  PKO Bank Polski liczy, że będzie mógł wypłacić dywidendę z zysku za 2017 rok, ale czeka na wytyczne dotyczące podziału zysku za br. od Komisji Nadzoru Finansowego, poinformował wiceprezes Piotr Mazur. Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku