X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Alior Bank wystąpił do KNF o zgodę na powołanie Katarzyny Sułkowskiej na prezesa banku

Opublikowano: 2018-03-13 09:05:58

Omawiane walory:

Michał Chyczewski złożył rezygnację z funkcji wiceprezesa kierującego pracami zarządu. Jego obowiązki przejmie Katarzyna Sułkowska, dotychczasowa wiceprezes banku.

– Jednocześnie w dniu 12 marca 2018 r. rada nadzorcza powierzyła kierowanie pracami zarządu Katarzynie Sułkowskiej, wiceprezes zarządu Alior Bank SA i upoważniła przewodniczącego rady nadzorczej Tomasza Kulika do podpisania w imieniu rady nadzorczej wniosku do Komisji Nadzoru Finansowego o wyrażenie zgody na powołanie Katarzyny Sułkowskiej na prezesa zarządu banku. – czytamy w komunikacie.

>> Akcje z GPW? 1 PLN +0,08%. Akcje amerykańskie? €0,50 + $0,004 za akcję. Inwestuj z DEGIRO.

Ponadto rada nadzorcza powołała Marcina Jaszczuka na stanowisko wiceprezesa Alior Banku.

Alior Bank rozpoczął działalność w listopadzie 2008 roku. Bank zadebiutował na warszawskiej giełdzie w grudniu 2012 r. Aktywa banku miały wartość 69,5 mld zł na koniec 2017 r.

notowania

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o Alior)

 • Dane inflacyjne z USA w centrum uwagi. Gorąco na JSW i CCC

  Rano w centrum uwagi warszawskich inwestorów znalazły się wyniki finansowe JSW i CCC. Losy wtorkowej sesji wciąż jednak są otwarte. O kierunku indeksów w Polsce i na świecie zdecydują popołudniowe dane inflacyjne z USA.

 • Wyprzedaż banków i rekordy 11 bit studios w centrum uwagi

  Obawy o przyszłe zyski banków to od wczoraj główny temat na GPW. W drugiej połowie dnia na pierwszy plan wyjdą dane z amerykańskiego rynku pracy, które najprawdopodobniej przesądzą o wyniku ostatniej sesji w tym tygodniu.

 • Silna przecena Alior Banku i PKO BP przesądziła o losie WIG20

  Środowe wystąpienie prezesa Rady Polityki Pieniężnej przesądziło o wyniku dzisiejszej sesji na GPW. Inwestorzy zaskoczeni deklaracją utrzymania rekordowo niskich stóp procentowych aż do końca 2020 r. ruszyli do masowej wyprzedaży akcji banków. W efekcie WIG20 spadł dzisiaj o 1,59 proc., a WIG-Banki osunął się o blisko 3,9 proc.

 • Banki ciągną w dół WIG20. Największe spadki na Aliorze i PKO BP

  Perspektywa utrzymania rekordowo niskich stóp procentowych w Polsce aż do 2020 roku, jaka wczoraj napłynęła z RPP, ciąży giełdowym bankom. Dziś indeks WIG-Banki spadł do najniższego poziomu od 3 miesięcy. Dużo spokojniej jest na małych i średnich spółkach.

 • Alior Bank wstrzelił się z wynikami w prognozy, ale kurs i tak mocno spada

  ALIOR Bank w IV kwartale miał 143 mln zł zysku netto, a w całym 2017 r. nieco ponad 0,5 mld zł. Najnowsze wyniki finansowe są zbieżne z oczekiwaniami rynku, ale dziś nie odgrywają istotnej roli. Przez cały sektor przetacza się fala wyprzedaży, którą sprowokowała wypowiedź prezesa Glapińskiego, że stopy procentowe pozostaną na dotychczasowym poziomie aż do końca 2020 roku.Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku