X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Alior Bank w jeden dzień uplasował obligacje za 150 mln zł

Opublikowano: 2017-11-27 15:56:56

Omawiane walory:

Alior Bank skrócił termin przyjmowania zapisów na obligacje serii P2A do 28 listopada w związku z przekroczeniem zapisów złożonych przez inwestorów na łączną liczbę oferowanych papierów dłużnych.

Popyt dopisał, mimo iż wartość nominalna jednej obligacji wynosiła aż 400 tys. zł. Oferta była zatem skierowana do inwestorów z grubym portfelem.

Zapisy na papiery serii P2A złożone od 27 listopada 2017 r. (włącznie) do dnia 28 listopada 2017 r. (włącznie) zostaną zredukowane zgodnie z zasadami opisanymi w prospekcie. W związku ze skróceniem okresu przyjmowania zapisów, bank przyspieszył termin przydziału, który nastąpi około 30 listopada 2017 r. >> O szczegółach emisji pisaliśmy tutaj

Bank podał wcześniej, że celem emisji obligacji jest pozyskanie środków z przeznaczeniem na finansowanie bieżącej działalności banku oraz stworzenie możliwości zaoferowania obecnym i potencjalnym klientom banku produktów banku.

Alior podał także, że obligacje zostaną zakwalifikowane, po uzyskaniu zgody KNF, jako instrumenty w kapitale Tier II, o których mowa w art. 63 Rozporządzenia CRR, a środki z emisji będą wliczane przez bank do kapitału Tier II.

Bank zamierza ubiegać się o dopuszczenie i wprowadzenie obligacji do obrotu na Catalyst.>>Parametry wszystkich obligacji Alior Banku wprowadzonych na Catalyst sprawdzisz w StockWatch.pl

Alior nie planuje następnych emisji obligacji podporządk. w najbliższym czasie

Alior Bank nie planuje w najbliższym czasie kolejnych emisji obligacji podporządkowanych, ma bowiem już zaspokojone potrzeby w zakresie wymogów kapitałowych dotyczących Tier2, poinformował wiceprezes Filip Gorczyca.

– Dzięki przeprowadzonym emisjom, Alior Bank zaspokoił już swoje potrzeby w zakresie kapitału Tier 2 w horyzoncie strategii i nie przewiduje dalszych emisji obligacji podporządkowanych w najbliższym czasie – powiedział wiceprezes odpowiedzialny za pion finansów Filip Gorczyca, cytowany w komunikacie.

Alior Bank dziś skrócił termin przyjmowania zapisów na obligacje serii P2A do 28 listopada z 8 grudnia w związku z przekroczeniem zapisów złożonych przez inwestorów na łączną liczbę oferowanych papierów dłużnych. W związku ze skróceniem okresu przyjmowania zapisów na obligacje serii P2A, bank przyspieszył także termin przydziału obligacji który nastąpi ok. 30 listopada 2017 r.

– To już kolejna w tym półroczu udana emisja obligacji Alior Banku. W sierpniu przeprowadziliśmy emisję obligacji zwykłych na kwotę 250 mln złotych, a w październiku dwie emisje obligacji podporządkowanych o łącznej wartości 600 mln złotych. Przy każdej z tegorocznych emisji udało nam się uzyskać marżę znacznie niższą niż w latach ubiegłych, a popyt istotnie przekroczył wartość oferowanych papierów. Świadczy to o bardzo pozytywnym postrzeganiu naszej instytucji przez inwestorów – powiedział także Gorczyca.

Alior Bank rozpoczął działalność w listopadzie 2008 roku. Bank zadebiutował na warszawskiej giełdzie w grudniu 2012 r. Aktywa banku miały wartość 61,21 mld zł na koniec 2016 r.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o Alior)

 • Haitong Bank ściął wyceny akcji ośmiu banków

  Biuro w raporcie z 10 lipca zaktualizowało rekomendacje dla ośmiu czołowych reprezentantów sektora bankowego. Faworytami Haitong Banku są obecnie PKO BP, Pekao, ALIOR, BZ WBK i Handlowy.

 • Reuters: Bank Pekao i Alior Bank połączą się

  Bank Pekao prawdopodobnie będzie dążył do fuzji z mniejszym konkurentem - ALIOR Bankiem, ale informacja ta nie zostanie opublikowana przed końcem czerwca, poinformowały Reuters dwa źródła zbliżone do sprawy. 

 • Atomowa wymiana między PGE i Orlenem. Duże spółki rosną po wynikach

  W czwartek tematem numer jeden są doniesienia dotyczące możliwego zaangażowania spółek Skarbu Państwa w budowę elektrowni atomowej. Akcje PGE idą mocno w górę, podczas gdy PKN równie mocno tanieją. Po wynikach kwartalnych drożeją duże spółki. Wyjaśniła się też ostatnia zagadkowa wyprzedaż Trakcji.

 • CD Projekt ciągnie w górę WIG20. Huśtawka na 11 bit studios

  Środowa sesja w Warszawie upływa pod znakiem wzrostów. WIG20 dzięki mocnej postawie CD Projektu zyskuje ponad 1,8 proc. Wśród indeksów wyjątkiem jest tylko sWIG80, którego w dół ciągną mocne spadki na Trakcji i Biotonie.

 • Tydzień pod znakiem wyników spółek, afery GetBack i premiery Frostpunka

  Zapowiada się gorący tydzień na warszawskiej giełdzie. O losach obserwowanego od początku kwietnia wzrostowego odbicia zdecydują dane makro, wyniki spółek z Wall Street, a przede wszystkim raporty finansowe rodzimych firm, zwłaszcza BZ WBK, Orange Polska, Kruka, Orlenu i Lotosu.Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku