X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Akcjonariusze BOŚ Banku przegłosowali emisję akcji o wartości do 400 mln zł

Opublikowano: 2018-02-14 08:21:36

Omawiane walory:

Akcjonariusze Banku Ochrony Środowiska (BOŚ) zdecydowali o emisji do 40 mln akcji serii V o wartości do 400 mln zł, emitowanych w ramach subskrypcji prywatnej bez prawa poboru, wynika z uchwał podjętych przez nadzwyczajne walne.

(Fot. materiały prasowe)

– Nadzwyczajne walne zgromadzenie banku postanawia podwyższyć kapitał zakładowy banku o kwotę nie niższą niż 10 złotych ale nie wyższą niż 400.000.000 złotych, tj. do kwoty nie niższej niż 628.732.460 złotych i nie wyższej niż 1.028.732.450 zł poprzez emisję nie mniej niż 1 i nie więcej niż 40.000.000 akcji serii V o wartości nominalnej 10 zł każda – czytamy w komunikacie.

>> Artyści Rynków – bezpłatne szkolenia i konferencje CMC Markets Sprawdź harmonogram w swoim mieście

Podwyższenie kapitału zakładowego nastąpi w drodze subskrypcji prywatnej z wyłączeniem prawa poboru.

Akcje Banku Ochrony Środowiska od 1997 roku są notowane na rynku podstawowym GPW. W skład grupy wchodzi również Dom Maklerski BOŚ SA.

notowania

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o bos)

 • Dobre widoki na historyczny rekord, w grze CD Projekt i BOŚ

  Wtorkowa świetna sesja w wykonaniu dużych spółek otworzyła warszawskiej giełdzie drogę do nowych historycznych rekordów. Przed taką szansą stanie indeks WIG, który od szczytu z 2007 roku dzieli niespełna 2 proc. W środę rano w centrum uwagi jest LPP, CCC i CD Projekt.

 • Rekomendacja KNF ws. obligacji uderzy głównie w Getin Noble Bank

  Komisja Nadzoru Finansowego rekomenduje, aby wartość nominalna pojedynczej podporządkowanej obligacji we wszystkich kolejnych emisjach banków wynosiła co najmniej 400 tys. zł. Wysoki próg wejścia ma chronić drobnych inwestorów, ale już dla Getin Noble Banku, który w ostatniej ofercie ustalił minimalny zapis na 25 tys. zł, to może oznaczać spore problemy z pozyskaniem kapitału.

 • Fed popsuł nastroje. KGHM i JSW mocno w dół, BOŚ i CD Projekt w górę

  Inwestorzy obawiają się podwyżek stóp procentowych w USA. W czwartek warszawski rynek w dół ciągnie m.in. KGHM i JSW. Po wynikach natomiast drożeje BOŚ. Kolejne rekordy bije też CD Projekt.

 • PZU ciągnie polską giełdę w górę, gorąco na CD Projekt i Uniwheels

  Giełda w Warszawie jest dzisiaj jedną z nielicznych, na której dominuje zieleń, ale duża w tym zasługa rajdu na akcjach PZU. Spadki na europejskich parkietach to z kolei efekt zbliżającej się perspektywy zaostrzenia polityki monetarnej banków centralnych po obu stronach Atlantyku.

 • Raport: 7 plag pustoszących notowania akcji banków

  Już drugi raz 15 stycznia inwestorom objawił się Czarny Łabędź. Rok temu frank szwajcarski poszybował na 5,20 złotych, w tym roku tego dnia ruszyły prace nad przewalutowaniem kredytów frankowych. Ale szwajcarska waluta to nie jedyny problem sektora. StockWatch.pl przeanalizował siedem najważniejszych ryzyk ciągnących w otchłań notowania giełdowych banków.



Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku