X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Akcje

 • dzisiaj

  Prospekt Zortraxu jeszcze w lipcu ma trafić do KNF

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Prospekt Zortraxu - producenta rozwiązań druku 3D - w związku z IPO na warszawskiej giełdzie ma w lipcu trafić do Komisji Nadzoru Finansowego, wynika z informacji agencji ISBnews. 

 • Raiffeisen Bank Polska rusza z pierwszą ofertą publiczną akcji

  Opublikowano:

  Pierwotna oferta publiczna 33,85 mln istniejących akcji zwykłych serii AA (stanowiących 15% kapitału) Raiffeisen Bank Polska, sprzedawanych przez Raiffeisen Bank International AG, rozpoczyna się dziś od budowania księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych, podano w prospekcie emisyjnym. Przewidywany termin debiutu akcji na GPW to ok. 19 lipca br.

 • XTPL przedłużyła zapisy na akcje do 7 lipca

  Opublikowano:

  Zapisy na akcje spółki XTPL zostały przedłużone i odbędą się w dniach 4-7 lipca, podała firma. 

 • wczoraj

  DOOK zadebiutuje na NewConnect na przełomie lipca i sierpnia

  Opublikowano:

  DOOK, wrocławska spółka działająca na rynku produkcji oprogramowania pozyskała 0,65 mln zł w ramach przeprowadzonej oferty prywatnej. Na półka przełomie lipca i sierpnia bieżącego roku planuje debiut na rynku NewConnect.

 • Uniserv-Piecbud wstrzymuje IPO

  Opublikowano:

  Uniserv-Piecbud zawiesił pierwotną ofertę publiczną z powodu niesprzyjających warunków rynkowych, podała spółka.

 • Akcjonariusz Echo Investment chce zwiększenia dywidendy o dodatkowe 0,5 zł na akcję

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Spółka Lisala, akcjonariusz Echo Investment, zgłosiła projekt uchwały zwyczajnego walnego zgromadzenia zakładający zwiększenie wypłaty dywidendy o 0,5 zł na jedną akcję ponad wypłaconą już zaliczkę. 

 • Giełdy w minorowych nastrojach, w grze Petrolinvest i Grupa Azoty

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , , , , ,

  Realizacja zysków na Wall Street i ogólnie gorsze nastroje na światowych giełdach ciążą w środę GPW. Indeksy spadają, a inwestorzy czekają na popołudniowe wystąpienia bankierów centralnych. Osobne historie rozgrywają się natomiast na akcjach Grupy Azoty, Petrolinvestu, czy Inter Cars.

 • EBOiR sprzedał polowę pakietu akcji Grupy Azoty w ramach ABB

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju  w trybie budowy przyspieszonej księgi popytu sprzedał połowę posiadanego pakietu akcji Grupy Azoty, poinformował Bank w komunikacie.

 • Apator z najlepszą ofertą w przetargu dla Taurona

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Oferta Apatora, warta 18,1 mln zł, została uznana za najkorzystniejszą w przetargu Taurona Dystrybucji - spółki zależnej Taurona Polskiej Energii - na dostawy liczników energii elektrycznej. 

 • Kurs akcji Grupy Azoty mocno w dół po deklaracji sprzedaży akcji przez EBOiR

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Tuż po rozpoczęciu środowej sesji notowania Grupy Azoty spadły o ponad 8 proc. w reakcji na informację, iż EBOiR chce sprzedać część posiadanego pakietu akcji spółki w ofercie prywatnej.

 • 27 czerwca 2017

  GK Immobile stała się jedynym znaczącym akcjonariuszem Projprzem

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  GK Immobile zwiększyła swoje zaangażowanie w Projprzem i stała się jedynym znaczącym akcjonariuszem tej Spółki. Zaangażowanie GK Immobile ma wspierać dynamiczny rozwój Spółki Projprzem zapoczątkowany w grudniu 2016 r.

 • Platige Image dołączy do konsorcjum Polski E-BUS

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Do konsorcjum Polski E-BUS, którego inicjatorem i liderem jest spółka Ursus Bus, dołączył Platige Image. W ramach konsorcjum spółka będzie odpowiedzialna za rozwiązania w zakresie designu, zaangażowania kompetencji kreatywnych w proces projektowy oraz storytelling.

 • Które branże dadzą zarobić w drugiej połowie roku – analiza techniczna

  Opublikowano:

  Wiekszosć inwestorów z pewnością może zaliczyć pierwszą połowę roku na warszawskim parkiecie do udanych. Od początku roku indeks szerokiego rynku WIG wzrósł o 19,22 proc. Zimowo-wiosenna hossa nie objęła jednak wszystkich spółek. Analizując indeksy sektorowe łatwo dostrzec liderów i maruderów wzrostowego rynku.

 • iFun4All: premiera Serial Cleaner w pierwszej połowie lipca

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  iFun4all ustalił z wydawcą Curve Digital Publishing, że premiera gry "Serial Cleaner" nastąpi w lipcu bieżącego roku.

 • CI Games rezygnuje z gier klasy AAA na rzecz mniejszych projektów

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  CI Games zrezygnuje z z produkcji gier klasy AAA i skoncentruje się na mniejszych pod względem skali projektach, które ma cechować wysoka jakość i zrównoważone budżety produkcyjne oraz marketingowe, dostosowane do rzeczywistego potencjału sprzedażowego danego projektu, wynika z przyjętej strategii rozwoju CI Games na lata 2017-2019.

 • Walne Petrolinvestu zezwoliło na przeniesienie spółki na NC

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Akcjonariusze Petrolinvestu zgodzili się na przeniesienie notowań akcji spółki na NewConnect z rynku głównego GPW, wynika z uchwał zwyczajnego walnego zgromadzenia.

 • 26 czerwca 2017

  Analitycy DM mBanku podnieśli rekomendację i wycenę akcji LPP

  Opublikowano:

  Analitycy Domu Maklerskiego mBanku podwyższyli rekomendację dla LPP do akumuluj ze sprzedaj, a cenę docelową - do 7 400 zł za akcję z 5 300 zł, wynika z raportu datowanego na 20 czerwca.

 • Kurs akcji Ailleron mocno rośnie po decyzji Citibanku

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Citibank wybrał produkt Aillerona - LiveBank i planuje wdrożenie wirtualnych oddziałów w 16 krajach z regionów APAC i EMEA, podał Ailleron.

 • Braster podpisał pierwszą umowę z zagranicznym dystrybutorem

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Producent urządzenia do samodzielnego badania piersi podpisał umowę, na mocy której rozpocznie sprzedaż Systemu BRASTER na pierwszym rynku zagranicznym – Irlandii. W najbliższych tygodniach spółka planuje uruchomić kolejne pilotaże w Holandii i Portugalii.

 • Walne Bogdanki dało zielone światło na wypłatę dywidendy

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Akcjonariusze LW Bogdanka zdecydowali o przeznaczeniu 34,01 mln zł z zysku netto za 2016 r. na dywidendę, co oznacza wypłatę 1 zł dywidendy na akcję.

 • Nowe rekomendacje dla sześciu spółek z sektora bankowego

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , ,

  Analitycy Noble Securities podtrzymali rekomendacje dla 4 banków - Alior Banku, ING Banku Śląskiego, Banku Millennium oraz Banku Pekao i obniżyli zalecenia dla mBanku i PKO Banku Polskiego, wynika z raportu datowanego na 21 czerwca. W ich ocenie, trwająca od początku roku dobra passa banków jeszcze się nie skończyła. 

 • Banki ciągną w górę indeksy, Pekao na celowniku analityków

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , , , ,

  Poniedziałkowa sesja rozpoczęła się od mocnego uderzenia. Indeksy w górę ciągnie sektor bankowy, który pozytywnie reaguje na wieści z Włoch. Liderem wzrostów są akcje Pekao, których kurs podbija dodatkowo rekomendacja od analityków JP Morgan.

 • mBank sprzedał pierwszą licencję na mBox

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  La Banque Postale z Francji jako pierwszy kupił licencję na serwisy bankowości internetowej i mobilnej mBanku. mBank prowadzi także rozmowy z innymi potencjalnymi partnerami.

 • 24 czerwca 2017

  Raport IPO: Analiza oferty publicznej Uniserv-Piecbud

  Opublikowano:

  Na warszawski parkiet zmierza Uniserv-Piecbud, spółka budowlana oferująca specjalistyczne usługi dla przemysłu. StockWatch.pl w oparciu o prospekt emisyjny i dostępne informacje przygotował zestaw najważniejszych informacji na temat spółki.

 • 23 czerwca 2017

  Morizon zdobył środki na budowę platformy OneStopShop. Następny krok: debiut na GPW

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Właściciel platformy nieruchomościowo-finansowej pozyskał w ofercie publicznej środki na dokończenie budowy platformy OneStopShop integrującej wyszukiwanie, finansowanie i dokonywanie transakcji na rynku nieruchomościowym. Morizon będzie pierwszym polskim FinTechem notowanym na głównym rynku GPW.

 • WIG20 wybronił się na 2.300 pkt. Mocne wzrosty na Echo i Calatravie

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , ,

  Piątkowa sesja na giełdzie w Warszawie upłynęła pod znakiem niewielkich zmian indeksów, przy nieco większych wahaniach samych spółek. To wszystko wpisywało się w obraz całego tygodnia, który nie przyniósł zmian układu sił na wykresach.

 • Problemy ropy naftowej i rewolucja podatkowa w Indiach

  Opublikowano:

  Inwestorzy z niepokojem spoglądają na notowania ropy. Czarne złoto jest najtańsze od sierpnia ubiegłego roku i paraliżuje nieco rynki wschodzące. Z kolei w Indiach trwa odliczanie przed wejściem w życie podatku GST. Czy znowu czeka nas chaos?

 • Niższa strata CCC za I kwartał po wstrzymaniu amortyzacji wartości firmy

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  CCC odnotowało 40,8 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2017 r. wobec 19,5 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w skorygowanym raporcie kwartalnym. W opublikowanym wcześniej raporcie CCC podało, że w I kw. odnotowało 50,6 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2017 r. wobec 19,5 mln zł straty rok wcześniej.

 • Jujubee szacuje sprzedaż gry Realpolitiks na ponad 25 tys. sztuk

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Jujubee szacuje sprzedaż gry Realpolitiks na komputerach osobistych na ponad 25 tys. sztuk i rozpocznie produkcję drugiej części gry jeszcze w bieżącym roku.

 • 22 czerwca 2017

  Komentarz giełdowy: Huśtawka nastrojów trwa dalej

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , ,

  Czwartek nie przyniósł przełomu. Na większość europejskich indeksów giełdowych w Europie powrócił pesymizm, a ponadto otwarcie na Wall Street także było czerwone. Inwestorzy prawdopodobnie ograniczają ekspozycję swoich portfeli przed startem okresu wakacyjnego, sprzedając część rekordowo drogich akcji.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku