X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Akcje

 • wczoraj

  Jaki tydzień, taki finisz. Mizerne odbicie na Orlenie, wzrosty na JSW

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  To nie był udany tydzień dla graczy z GPW. Warszawskie indeksy roztrzaskały ważne wsparcia i tym samym przekreśliły szanse na wzrosty, jakie pojawiły się w pierwszej połowie miesiąca. 

 • Unimot odbija po publikacji wstępnych wyników za III kwartał 2017 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Unimot wypracował - według szacunków - 11,24 mln zł jednostkowego zysku netto w III kw. br. wobec 10,8 mln zł osiągniętych rok wcześniej. Jednostkowe przychody w III kw. 2017 r. wyniosły wstępnie 759,01 mln zł wobec 663,53 mln zł rok wcześniej. W piątek po południu akcje Unimotu drożeją o ponad 6 proc.

 • DM BZ WBK podniósł rekomendacje dla KGHM, JSW i Bogdanki

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , ,

  Biuro w raportach z 13 października zaleciło kupno akcji KGHM i JSW, wyznaczając ceny docelowe wyższe odpowiednio o 14 i 34 proc. od rynkowych. W wypadku Bogdanki maklerzy skorygowali wycenę akcji w górę, ale nadal zalecają ich sprzedaż.

 • Raport: Analiza fundamentalna 5 reprezentantów branży windykacyjnej

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , ,

  Polski rynek wierzytelności dojrzewa i podlega konsolidacji. Wyścig o długi Polaków dodatkowo zaostrzyli gracze zagraniczni, których przewagą jest dostęp do taniego finansowania. Sprawdziliśmy, kto spośród giełdowych reprezentantów najlepiej radzi w coraz trudniejszym otoczeniu oraz gdzie inwestorzy mogą szukać okazji inwestycyjnych.

 • Lisala sprzeda w ofercie 40,8 mln szt. akcji Echo po 4,60 zł za sztukę

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Główny akcjonariusz spółki deweloperskiej zdecydował, że w ramach oferty sprzeda tylko niecałe 15 proc. swojego pakietu akcji. Cenę jednego waloru ustalono na 4,60 zł, czyli 5 proc. niżej niż czwartkowy kurs na GPW. 

 • 19 października 2017

  Qumak za 19 mln zł rozbuduje inteligentny system ruchu w Lublinie

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Spółka podpisała umowę z Zarządem Dróg i Mostów w Lublinie na modernizację systemu zarządzania ruchem i komunikacją. Planowane zakończenie prac przypada na grudzień 2019 roku. Wartość kontraktu opiewa na 19 mln zł netto.

 • Cedrob ma drobnych akcjonariuszy Gobarto na widelcu

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Walne Gobarto głosami akcjonariusza większościowego przyjęło niekorzystną z punktu widzenia drobnych inwestorów uchwałę w sprawie upoważnienia zarządu do emisji nowych akcji z opcją wyłączenia prawa poboru. Tym samym Cedrob otworzył sobie furtkę do przekroczenia progu 90 proc., a następnie ogłoszenia przymusowego wykupu akcji i wycofania spółki z giełdy.

 • Stelmet pozostawi środki z ubiegłorocznej emisji akcji w kapitale obrotowym

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Zarząd Stelmetu podjął decyzję o pozostawieniu środków pozyskanych z emisji akcji w ramach oferty publicznej w kapitale obrotowym spółki. Środki te efektywnie obniżyły zadłużenie, a takie ich przeznaczenie zapewnia większą elastyczność w zakresie wykorzystania dostępnych źródeł finansowania rozwoju Grupy.

 • Inwestorzy wyprzedają polskie akcje, gorąco na Orlenie i CI Games

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , ,

  Rekordowe, ale słabsze od oczekiwań wyniki PKN Orlen, taniejący w ślad za miedzią KGHM oraz pogorszenie nastrojów w Europie, to główne składowe czwartkowej przeceny na GPW. Indeks WIG20 wrócił poniżej 2.500 pkt., co oznacza kolejną zaprzepaszczoną szansę na silną hossę.

 • DM BDM zaktualizował wyceny akcji Dom Development, Wasko i ATM Grupy

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , ,

  Biuro w październikowym raporcie podwyższyło cencę docelową akcji dewelopera mieszkaniowego o 9 proc. do 93,90 zł, a spółki informatycznej o 29 proc. do 2,86 zł. Jedynie w wypadku ATM Grupy maklerzy zdecydowali się na obniżkę wyceny do 4 zł za walor.

 • Wyprzedaż na akcjach Orlenu. Inwestorzy liczyli na dużo wyższe wyniki za III kwartał

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Płocki koncern zarobił na czysto w III kwartale 1,6 mld zł przy przychodach na poziomie 24,73 mld zł. Rezultaty względem ubiegłorocznych są wyższe, ale już w relacji do konsensusu rynkowego są dużo słabsze. W czwartek inwestorzy ruszyli z realizacją zysków, a kurs akcji już na starcie notował 4-proc. przecenę.

 • 18 października 2017

  CI Games szacuje 3,6 mln zł skonsolidowanego zysku netto w III kw. 2017 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Producent serii gier Sniper Ghost Warrior szacuje, że zanotował 17,7 mln zł skonsolidowanych przychodów i 3,6 mln zł zysku netto w III kw. 2017 r.

 • JSW rozważa emisję obligacji na rynkach USA i polskim na początku 2018 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Jastrzębska Spółka Węglowa rozważa emisję obligacji o wartości 500 mln USD na rynku amerykańskim i mniejszą emisję na rynku polskim na początku 2018 r., poinformował p.o. prezesa Daniel Ozon.

 • Kurs Cube.ITG załamał się po decyzji sądu o otwarciu postępowania sanacyjnego

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Wrocławski sąd otworzył postępowanie sanacyjne dla Cube.ITG oraz spółki zależnej - Data Techno Park. W środę akcje spółki informatycznej tanieją o ponad 15 proc. i ustalają historyczne minimum.

 • Raport IPO: Analiza oferty publicznej NanoGroup

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Do 25 października inwestorzy indywidualni mogą składać zapisy na akcje grupy rozwijającej projekty biotechnologiczne oparte o nanotechnologię. StockWatch.pl przygotował zestaw najistotniejszych informacji na temat NanoGroup i parametrów jego oferty akcji.

 • Orlen i energetyka na plusach. CD Projekt kontynuuje spadki

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , ,

  Spółki energetyczne i PKN Orlen utrzymują WIG20 na plusie, podczas gdy taniejący CD Projekt i GPW ściągają w dół mWIG40. Zmiany są jednak niewielkie, a na warszawskiej giełdzie, podobnie jak i na innych europejskich parkietach, trwa wyczekiwanie na nowe impulsy. 

 • Ważne NWZA Gobarto. Jeden z projektów dotyczy strategicznej emisji akcji

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Andrzej Goździkowski, prezes Cedrobu tuż przed kluczowym walnym deklaruje, że nie planuje wykupu akcjonariuszy mniejszościowych Gobarto w celu wycofywania spółki z GPW.

 • Police kupią akcje PDH Polska za 30 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Zarząd Grupy Azoty Zakładów Chemicznych Police podjął uchwałę w sprawie nabycia 3 mln akcji imiennych nowej emisji serii D spółki PDH Polska za 30 mln zł.

 • Nowe rekomendacje dla akcji J.W. Construction, GTC i Emperii

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , ,

  W październiku DM BOŚ wznowił rekomendowanie J.W. Construction od zalecenia kupuj, a DM PKO BP podniósł wyceny akcji Emperii i GTC.

 • 17 października 2017

  Deloitte: W I półroczu wzrosły przychody 10 największych firm budowlanych z GPW

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , ,

  Dziesięć największych spółek budowlanych notowanych na GPW zanotowało 2-proc. wzrost r/r przychodów w I półroczu 2017 roku, wynika z raportu Deloitte "Polskie spółki budowlane 2017 - najważniejsi gracze, kluczowe czynniki wzrostu i perspektywy rozwoju branży".

 • Lisala sprzeda połowę swojego pakietu akcji Echo Investment

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Echo Investment oraz główny akcjonariusz - Lisala (akcjonariusz sprzedający) - zawarli umowę w sprawie oferty i plasowania akcji z Kempen & Co N.V., Pekao Investment Banking oraz Wood & Company Financial Services (globalni koordynatorzy) na potrzeby przeprowadzenia przez akcjonariusza sprzedającego oferty nie więcej niż 136,19 mln akcji.

 • Warszawskie indeksy w odwrocie, tanieją KGHM i CD Projekt

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , ,

  Nowe rekordy na Wall Street już nie wystarczają, żeby pchać w górę warszawską giełdę. Rynek się trochę cofnął i czeka na nowe silne impulsy. Piętą achillesową indeksu WIG20 jest dzisiaj KGHM, a mWIG40 - CD Projekt.

 • ZM Henryk Kania chcą przejąć za dług Staropolskie Specjały

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Zakłady Mięsne Henryk Kania zawarły przedwstępną umowę przeniesienia przedsiębiorstwa Staropolskie Specjały w celu zwolnienia go z długu względem siebie. Wartość nabywanego przedsiębiorstwa oszacowana została na 293 mln zł. Warunkiem zawarcia umowy przyrzeczonej jest uzyskanie zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

 • Analiza techniczna czterech cichych bohaterów jesiennej hossy

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , ,

  Małe i średnie spółki poszły nieco w odstawkę, a uwaga inwestorów koncentruje się na nowych rekordach reprezentantów WIG20. Niesłusznie, bo stopy zwrotu wybranych misiów wciąż potrafią bić na głowę zyski z blue chipów. Krzysztof Borowski, ekspert Instytutu Bankowości i Ubezpieczeń Gospodarczych SGH specjalnie dla StockWatch.pl sprawdził techniczne możliwości Esotiq&Henderson, Orbisu, Stalproduktu i PCC Rokity.

 • 16 października 2017

  Aviva OFE zmniejszyła zaangażowanie w akcje CD Projektu

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Fundusz emerytalny sprzedał w ubiegłym tygodniu część walorów producenta gier wideo i zszedł poniżej progu 5 proc. Mimo to Aviva OFE wciąż ma w portfelu akcje CD Projektu warte ponad 0,5 mld zł.

 • NanoGroup ustalił cenę maksymalną akcji w ofercie publicznej na 5,50 zł

  Opublikowano:

  Przymierzający się do debiutu NanoGroup, z uwzględnieniem rekomendacji Vestor DM, ustalił cenę maksymalną na poziomie 5,50 zł za jedną akcję. Wartość całej oferty wyniesie 54,8 mln zł, z czego ok. 45 mln zł może trafić na konto spółki.

 • Amerykańska firma szacuje straty wynikające z działań rządu w kwestii OZE na 2,5 mld zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Invenergy i spółki z grupy złożyły m.in. do prezydenta i premiera formalne zawiadomienie o sporze na podstawie umowy o ochronie inwestycji pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi (BIT) i Traktatu Karty Energetycznej (TKE) w związku ze szkodą w wysokości 700 mln USD. Amerykańska spółka ostrzega, że skieruje sprawę do arbitrażu, jeśli w ciągu sześciu miesięcy nie dojdzie do rozwiązania sporu.

 • Ostre cięcie w najnowszej rekomendacji dla LPP

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Analitycy Domu Maklerskiego BZ WBK obniżyli zalecenie dla LPP z kupuj do sprzedaj, a cenę docelową akcji o nieco ponad 1 tys. zł do 7.433 zł. Wycena biura jest niższa od rynkowej o ponad 11 proc.

 • IPO NanoGroup ruszy we wtorek, spółka chce pozyskać ok. 45 mln zł

  Opublikowano:

  Pierwotna oferta publiczna do 8,8 mln akcji nowej emisji serii F oraz 1,17 mln akcji istniejących NanoGroup rozpocznie się we wtorek od book-buildingu oraz zapisów w transzy inwestorów indywidualnych. Jeszcze dziś ma zostać opublikowana cena maksymalna akcji w ofercie. Spółka planuje pozyskać z emisji akcji serii F ok. 45 mln zł.

 • KGHM bohaterem sesji. Na Orlenie ruszyła realizacja zysków

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , ,

  Po dwóch dniach korekty indeksy WIG20 i WIG wracają do wzrostów. W górę ciągnie je przede wszystkim KGHM, a w roli hamulcowego występuje PKN Orlen. Zagrożeniem dla GPW jest dzisiaj ryzyko korekty na Wall Street i umacniający się dolar.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku