X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Abonamenty Premium w StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  • analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  • moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  • aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  • narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

Celem nadrzędnym inwestora jest osiąganie zysku, jednak droga do tego jest długa i wyboista. Gdy Twoje życie zaczyna biec rytmem giełdy stajesz się StockWatcherem. Bieżące śledzenie zakupionych spółek staje się obowiązkiem, a miejsce podjętej już decyzji „kiedy i co kupić” zajmuje „kiedy i co sprzedać”. 

StockWatch.pl ma pomóc w podejmowaniu racjonalnych decyzji poprzez dostarczenie argumentów: pogłębionej analitycznej informacji opartej o rzetelne dane oraz konfrontacji stanowisk z innymi inwestorami.

 

  •  Za darmo dołącz do grona 62 tys. użytkowników StockWatch.pl i >> załóż konto (wystarczy login, adres e-mail i hasło). 

Posiadając konto w portalu możesz dołączyć do dyskusji na forum, uzyskasz dostęp do części danych i wskaźników, a także będziesz otrzymywał maile np. z informacjami o bieżących emisjach akcji lub obligacji.

  • Kliknij w ten link i dokonaj transakcji zakupu abonamentu >> Tutaj

W abonamencie m.in.: 

1) Natychmiastowy dostęp do wszystkich omówień sprawozdań finansowych spółek giełdowych

300analiz

Zespół zawodowych, niezależnych analityków finansowych StockWatch.pl co roku publikuje ok. 300 omówień raportów finansowych i prospektów emisyjnych. Szukamy dla Was firm z potencjałem. Przystępnym językiem odpowiadamy na pytanie, czy i jak zmieniła się sytuacja fundamentalna spółki, szczególnie pod kątem skuteczności biznesowej i budowania wartości, a także zdolności do spłaty zobowiązań, ryzyka dodruku tanich akcji i możliwości wypłaty dywidendy.

Ponadto na bieżąco analizowane są oferty debiutów (IPO), w których analizujemy prospekty od strony siły finansowej spółki oraz atrakcyjności oferowanych papierów wartościowych. Dzięki ich lekturze pogłębisz swoją znajomość poszczególnych spółek i zyskasz niezależny, finansowy punkt widzenia na swoje inwestycje.

Sprawdź:

>> Analizy sytuacji finansowej po raportach kwartalnych

>> Analizy ofert publicznych

2) Dostęp do wszystkich materiałów redakcyjnych

Oprócz dostępnych dla wszystkich bieżących wiadomości giełdowych, StockWatch.pl regularnie publikuje materiały o znaczącej wartości dodanej, dostępne tylko w abonamencie. Należą do nich analizy techniczne spółek znajdujących się w ciekawym lub niebezpiecznym momencie, a także przekrojowe analizy branżowe i rankingi. Dzięki nim zyskasz przewagę nad pozostałymi uczestnikami rynku, odpowiednio reagując na szybko zmieniającą się sytuację.

Sprawdź:

>> Bieżące treści premium

3) Śledzenie obserwowanych spółek

System StockWatch.pl przez 24 godziny na dobę śledzi wszystkie nowo pojawiające się komunikaty ESPI i EBI, które emitują spółki giełdowe. Wystarczy, że stworzysz w serwisie listę obserwowanych przez Ciebie spółek, a każdy nowy komunikat dostaniesz alertem mailowym w ciągu kilku minut od publikacji. Dzięki temu nie przegapisz ważnego wydarzenia podczas dojazdu do pracy, spotkania albo dnia wolnego, kiedy sam nie masz możliwości śledzenia swoich inwestycji.

pg1

 4) Wszechstronna analiza finansowa

StockWatch.pl dostarcza kilkadziesiąt przekrojowych wskaźników finansowych, z których korzystają na co dzień zawodowi maklerzy i analitycy. Dają one jasny obraz sytuacji spółki i jej parametrów kluczowych dla oceny wartości wewnętrznej. Wskaźniki wyliczane są codziennie z aktualnych danych finansowych i kursów zamknięcia.

5) Staranne i terminowe wprowadzanie danych.

Bazujemy na samodzielnie przetwarzanych danych, które dzięki temu wolne są od błędów czy opóźnień we wprowadzaniu. Serwis nie płaci za dostarczane maszynowo niepotrzebne dane, a te kluczowe sprowadza do „wspólnego mianownika” aby można było je porównać. Na przykład stosujemy do wycen i porównań wskaźnik C/ZO, wyliczany z zysku operacyjnego za ostatnie cztery kwartały – dzięki temu dane są aktualne i niezaburzone jednorazowymi zdarzeniami nadzwyczajnymi i niezanieczyszczone działalnością finansową oraz sytuacją podatkową poszczególnych spółek.

6) Korekty wskaźników o parametry nowych emisji

Dzięki korzystaniu ze StockWatch.pl unikasz też błędów w ocenie spółek, które przeprowadzają nowe emisje akcji i ich wskaźniki liczone bez odpowiednich korekt są zaburzone. Serwis wprowadza na bieżąco parametry emisji z prawem poboru i automatycznie koryguje wskaźnik, symulując wartości przy założeniu domknięcia emisji. Wyliczane są też szacunkowe korekty dla emisji prywatnych, mimo że ich wielkości nie są z góry ujawniane.

7) Audytorskie podejście do wskaźników.

StockWatch.pl nie posługuje się bezmyślnie wzorami matematycznymi, tak jak robią to inne serwisy. Na przykład, wszystkie wskaźniki oparte o rachunek zysków i strat wyliczane są zawsze z ostatnich zaraportowanych 12 miesięcy, co jest możliwe tylko dlatego, że redakcja zawsze rozdziela raporty półroczne i roczne na kwartały. Nanoszone są też korekty wprowadzane w raportach zaudytowanych, w których wynik może znacznie różnić się od tego wykazanego przed audytem. Z kolei wskaźniki bilansowe, na przykład ROE czy ROA wyliczane są ze średniorocznych wartości kapitałów własnych bądź aktywów, a nie z wartości na koniec okresu, co nie ma sensu fizycznego.

Dupont_cykle2

8) Zaawansowane analizy biznesowe. Serwis udostępnia między innymi rozkład DuPonta, a także pełną analizę cyklów rotacji, skorygowanych o wpływ podatku VAT, co nie jest spotykane nigdzie indziej.

9) Wyceny akcji trzynastoma metodami

Serwis jako jedyny w Polsce i jeden z niewielu na świecie dostarcza zautomatyzowaną wycenę akcji spółek wieloma metodami, stosowanymi przez profesjonalnych analityków, w oparciu o teorię finansów oraz praktyczne doświadczenie z rynków kapitałowych. Użytkownik otrzymuje rozpisane wartości na akcję tam gdzie możliwe jest ich wyliczenie, z uwzględnieniem wspomnianych wyżej korekt dotyczących emisji. Obliczana jest też średnia i zestawiany jest ranking, w którym można szeregować spółki wg średniej lub wg wybranej wyceny, wyszukując w ten sposób ciekawe i potencjalnie niedowartościowane spółki.

ranking wycen

10) Skanery akcji i obligacji

Skanery rynku instrumentów finansowych dostępne w StockWatch.pl bazują na ogromnej ilości danych, pozwalająj łatwo i szybko wyselekcjonować ciekawe spółki do dalszej analizy. Skaner akcji pozwala na przykład wybrać na podstawie wskaźników spółki bezpieczne lub niedowartościowane. Z kolei skaner obligacji pozwala na przykład jednym kliknięciem posortować papiery pod kątem rentowności, zapadalności czy skumulowanych odsetek.

skaner

11) Znaczące ograniczenie reklam

Portal oszczędnie gospodaruje miejscem reklamowym, nie stosuje inwazyjnych form i koncentruje się na kampaniach dotyczących inwestorów, takich jak emisje papierów wartościowych, oferty instytucji finansowych, czy zaproszenia na szkolenia. Abonament dodatkowo znacząco ogranicza widoczność materiałów promocyjnych dla użytkowników Premium, pozwalając na większe skupienie i komfort korzystania z portalu.

Wpływy z abonamentu są reinwestowane w rozwój serwisu. Uruchamianie kolejnych planowanych funkcji nie powoduje obciążania abonentów dodatkowymi opłatami.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com