X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

859 mieszkań Murapolu znalazło nabywców w III kwartale br.

Opublikowano: 2017-10-05 11:58:40

Wzrost sprzedaży o ponad 15 proc. w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku, 859 zakontraktowanych mieszkań oraz 234 przekazanych nabywcom, wobec 379 w roku poprzednim - to wyniki jakie wypracowała Grupa Murapol w III kwartale br. W ciągu dziewięciu miesięcy 2017 roku, Murapol zakontraktował sprzedaż 2 468 lokali mieszkalnych, co stanowi wzrost o 21 proc. w stosunku do liczby zawartych umów w tym samym okresie ubiegłego roku.   

Największym zainteresowaniem wśród klientów w III kwartale br. cieszyły się mieszkania we Wrocławiu, gdzie Grupa Murapol zakontraktowała sprzedaż 190 lokali. Kolejne miasta z najwyższą liczbą podpisanych umów to Łódź oraz Kraków, z odpowiednio 110 i 108 kontraktami. Stolica Dolnego Śląska zdominowała również sprzedaż zrealizowaną w ciągu trzech kwartałów br., i z 553 umowami, odpowiada za 22 proc. wyniku sprzedażowego tego okresu. Kraków z 403 mieszkaniami i Warszawa z 371 lokalami to kolejne dwa miasta z najwyższą tegoroczną kontraktacją. 

– Rezultat 859 sprzedanych mieszkań jest drugim najlepszym kwartalnym wynikiem sprzedażowym, a pierwszym, spośród wszystkich wyników za trzeci kwartał, w dotychczasowej działalności Grupy Murapol. Bijemy kolejne swoje rekordy i nie zwalniamy tempa. Przed nami intensywna końcówka roku. Naszym celem jest ambitny plan 4 tys. sprzedanych mieszkań – mówi Michał Sapota, Prezes Zarządu Murapol SA – W najbliższych miesiącach zamierzamy wprowadzić do oferty 12 inwestycji w całej Polsce oraz pierwszy zagraniczny projekt w Berlinie, gdzie łącznie powstanie ok. 3 tys. lokali – dodaje Michał Sapota. 

W III kwartale br. Grupa Murapol wprowadziła do sprzedaży blisko 1 tys. mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej wynoszącej 44,5 tys. mkw. Nowe projekty zostały zaoferowane w 7 inwestycjach na terenie Łodzi, Katowic, Gdyni, Krakowa, Sosnowca i Siewierza. 

>> Ochrona przed ujemnym saldem, prowizje od 0,002% i średnie spready: DAX (0.79 pkt), EURUSD (0.2 pipsa), Złoto (0.11$), Ropa (0.02$). TMS wprowadza rewolucyjną ofertę >>

W ciągu ostatnich trzech miesięcy Grupa rozpoczęła realizację 7 kolejnych projektów deweloperskich, w ramach których powstanie blisko 1 tys. mieszkań o łącznym PUM 43,2 tys. mkw. 
Murapol stale analizuje rynek pod kątem atrakcyjnych nieruchomości, na których mógłby zrealizować projekty nieruchomościowe. W ciągu ostatnich trzech miesięcy Grupa zakontraktowała zakup działek o łącznej powierzchni 16,2 ha, a ich wartość oszacowano na ponad 98 mln zł netto. Grunty te znajdują się we Wrocławiu, Siewierzu, Katowicach, Bielsku-Białej, Warszawie i Łodzi. Na terenach tych Grupa przygotowuje projekty inwestycyjne, w ramach których powstanie ponad 2,7 tys. lokali o łącznej powierzchni użytkowej 121,4 tys. mkw. Grupa także wygrała przetarg na zakup gruntu w Mikołowie, gdzie planuje budowę 147 lokali o łącznym PUM wynoszącym 7,5 mkw. 

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (aktualności, giełda, akcje)Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku