X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

6-7 czerwca odbędzie się jubileuszowa, 10. edycja Kongresu Relacji Inwestorskich Spółek Giełdowych SEG

Opublikowano: 2018-05-30 10:57:50

 6-7 czerwca 2018 w Hotelu Warszawianka w Jachrance spotkają się przedstawiciele spółek giełdowych, aby porozmawiać o zagadnieniach istotnych z punktu widzenia działów IR. StockWatch.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.

Komunikat prasowy 29.05.2018 r.

Podczas kongresu będzie mowa m.in. o: wyzwaniach stojącymi przed IR’owcami spółek giełdowych, nowych formach pozyskiwania kapitału oraz nowoczesnych technologiach w relacjach inwestorskich.

– Środowisko regulacyjne nieustannie się zmienia, pojawiają się także coraz to bardziej nowoczesne technologie i prowadzenie relacji inwestorskich to coraz większe wyzwanie, a zaniechania skutkować będą coraz większymi konsekwencjami. O tych najważniejszych elementach i problemach związanych z codzienną pracą działów IR będziemy rozmawiać podczas Kongresu – opowiada Mirosław Kachniewski, Prezes Zarządu, Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych.

Część merytoryczną pierwszego dnia Kongresu rozpocznie sesja na temat wyzwań stojącymi przed działami IR, w której zostaną omówione kwestie dotyczące problemów (nie) zgodności z nowymi regulacjami, wymogów RODO i MAR w spółce giełdowej oraz wyzwań związanymi z nowymi technologiami.

– Realizacja obowiązków ciążących na emitentach giełdowych wynikających z Rozporządzenia MAR wiąże się czasami nierozerwalnie z koniecznością przetwarzania przez emitenta danych osobowych różnych kategorii osób. Od 25 maja 2018 roku, po upływie dwuletniego okresu dostosowawczego, na terytorium całej Unii Europejskiej zaczęły obowiązywać całkiem nowe normy regulujące zasady przetwarzania danych osobowych, tj. przepisy rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE[1] („GDPR”). Oznacza to, że od 25 maja br. realizacja przez emitentów giełdowych wszelkich obowiązków wynikających zarówno z Rozporządzenia MAR, jak i Ustawy o Ofercie, następować powinna z pełnym uwzględnieniem obowiązującego ustawodawstwa dotyczącego ochrony danych osobowych. W związku z tym warto przeanalizować obowiązki emitentów w kontekście zakresu oraz sposobów przetwarzania danych osobowych w związku z realizacją tych obowiązków, jak również wskazać podstawowe zagadnienia związane zarówno z podstawą przetwarzania danych osobowych w celu realizacji obowiązków ciążących na emitentach, jak i zasad związanych z ich przetwarzaniem – tłumaczy Agata Kowalska, Radca Prawny, Partner Zarządzający, Chabasiewicz Kowalska i Partnerzy

Kolejny panel dyskusyjny będzie na temat nowych form pozyskiwania kapitału, a dokładnie przedstawione zostaną poniższe formy: Crowdfunding, innowacyjne obligacje oraz finansowanie przez fundusze.

– Środki finansowe na pierwszy biznes można uzyskać z banku, z giełdy, ale także otrzymać je od internetowej społeczności, organizując kampanię w internecie za pośrednictwem portali wyspecjalizowanych w pozyskiwaniu finansowania. I właśnie ten rodzaj finansowania poprzez dużą liczbę drobnych, jednorazowych wpłat dokonywanych przez osoby zainteresowane projektem zwany jest crowdfundingiem. Crowdfunding można podzielić na dwie grupy tj. udziałowy i nie udziałowy. Co to jest crowdfunding? Jakie największe kwoty można pozyskać w ramach crowdfundingu? Do jakich przedsięwzięć można wykorzystać crowdfunding? Jakich zmian regulacji w tym zakresie można się spodziewać w najbliższym czasie? Odpowiedzi na te i inne pytania będzie można uzyskać w trakcie tego wydarzenia –mówi Dariusz Bugajski, Dyrektor Departamentu Doradztwa Korporacyjnego, Polski Dom Maklerski S.A.

W trakcie ostatniego bloku „Nowoczesne technologie w relacjach inwestorskich” omówione zostaną takie zagadnienia, jak: ESEF jako dodatkowy bodziec dla „sztucznych” relacji inwestorskich; blockchain jako konkurencja wobec tradycyjnego rynku kapitałowego oraz compliance w nowym środowisku technologicznym.

Po części merytorycznej odbędzie się Charytatywny Bieg Rynku Kapitałowego. Minimalnym dystansem będzie 1 km – z możliwością przebiegnięcia go wielokrotnie – im więcej przebiegną uczestnicy, tym więcej środków zostanie przeznaczonych na cele charytatywne. Każdy kilometr umożliwił zdolnym dzieciom kształcenie oraz zdobycie wiedzy z zakresu finansów. Zwieńczeniem pierwszego dnia Kongresu będzie Wieczorna Gala, podczas której odbędzie się ceremonia wręczenia statuetek laureatom XI edycji Konkursu Złota Strona Emitenta.

Drugiego dnia, jak co roku, odbędą się dwie tury warsztatów tematycznych, które pozwolą zdobyć praktyczną wiedzę, ułatwiającą podnoszenie jakości relacji inwestorskich:

 • Crowdfunding jako sposób na sprawne finansowanie nowatorskich projektów
 • 5 najważniejszych zmian Google, które zmieniają investor relations online w 2018
 • Nowoczesne formy komunikacji i współpracy
 • Jak przygotować raport niefinansowy za rok 2018 nie popełniając błędów z poprzedniego roku
 • Wybrane rodzaje trudnych informacji poufnych
 • Warunki Emisji i obligacji – praktyczne podejście

– Komunikacja z inwestorami ma wiele aspektów. Ten, o którym firmy bardzo często w ogóle nie pamiętają to widoczność w wyszukiwarkach. Dlatego cieszę się, że w tym roku będzie to jeden z tematów Kongresu. Chcielibyśmy porozmawiać o SEO, pokazać jak zidentyfikować i rozwiązać problemy w tym zakresie. Wskazać dobre praktyki i najczęściej popełniane błędy oraz wspólnie zastanowić się nad nadchodzącymi zmianami i tym, jak się do nich dostosować – opowiada Norbert Kilen, Dyrektor, Strategia komunikacji digital, Grupa On Board Think Kong.

Na zakończenie Kongresu odbędzie się dyskusja panelowa z przedstawicielami Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego dotycząca bezpiecznych relacji inwestorskich w trakcie której przedstawiony zostanie zakres zgodności rynku z dotychczasowymi regulacjami, najczęściej popełniane błędy oraz planowane działania nadzorcze i nadchodzące regulacje.

Gospodarzem Kongresu będzie Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych. Partnerstwo nad wydarzeniem objęli: NWAI Dom Maklerski SA i Polski Dom Maklerski SA jako Partnerzy; APN Promise SA i Unicomp WZA jako Partnerzy Technologiczni; Chabasiewicz Kowalska i Partnerzy, Enea SA oraz On Board Think Kong jako Patroni; ALE Active Life Energy oraz INTERSPORT Polska SA jako Partnerzy Biegu.

Szczegółowe informacje na temat X Kongres Relacji Inwestorskich Spółek Giełdowych SEG dostępne są na stronie internetowej www.seg.org.pl .

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (aktualności, giełda, akcje)

 • BPS ma 50 mln zł pożyczki od Spółdzielni Systemu Ochrony Zrzeszenia BPS

  Bank Polskiej Spółdzielczości (BPS) podpisał ze Spółdzielnią Systemu Ochrony Zrzeszenia BPS umowę pożyczki podporządkowanej, na podstawie której Spółdzielnia udzieliła bankowi dziesięcioletniej pożyczki w kwocie 50 mln zł.

 • Prezes GPW dołączy do Rady FESE

  Marek Dietl jest trzecim przedstawicielem Polski, który został powołany do władz FESE. W Radzie Europejskiej Federacji Giełd Papierów Wartościowych zasiadał również były prezes GPW, Adam Maciejewski. Pierwszy prezes GPW, Wiesław Rozłucki sprawował natomiast funkcję zastępcy przewodniczącego Komitetu Roboczego FESE.

 • Brak rąk do pracy i wzrost cen materiałów budowlanych windują ceny mieszkań

  Produkcja budowlano-montażowa rośnie w tempie dwucyfrowym od miesięcy, a firmy z branży budowlanej odczuły poprawę koniunktury. Gwałtowny wzrost popytu na materiały budowlane wywołał jednak skok w ich cenach. Sytuację dodatkowo pogarsza wzrost cen gruntów i brak rąk do pracy. Branża posiłkuje się pracownikami zza wschodniej granicy - szacuje się, że już teraz na polskich budowach pracuje ponad milion Ukraińców i Białorusinów.

 • Surowce: Istotny spadek produkcji ropy naftowej w Libii

  Bieżący tydzień na rynku ropy naftowej przynosi zmienne nastroje inwestorów. Po gwałtownych spadkach w piątek, cena tego surowca ustabilizowała się, a nawet delikatnie wzrosła. Jak dotychczas, ceny ropy naftowej WTI w bieżącym tygodniu oscylują przez większość czasu w okolicach 64-65,50 USD za baryłkę.

 • Mocne odbicie spółek z WIG20, w grze także LiveChat i Millennium

  Obawy o wojny handlowe nieco zelżały, pozwalając giełdom na złapanie oddechu. Na GPW drożeją przede wszystkim największe i najbardziej płynne spółki. Ryzyko związane z wojnami handlowymi jednak nie znikło, więc korekta raczej będzie krótka.Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku