Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Zagranica

 • 17 stycznia 2017

  Kruk finalizuje dużą inwestycję we Włoszech

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Grupa windykacyjna finalizuje czwartą dużą inwestycję na rynku włoskim. Jeszcze w styczniu przejmie od Banca IFIS portfel wierzytelności o wartości nominalnej blisko 3,3 mld zł.

 • 12 stycznia 2017

  Brytyjski Curve Digital wydawcą gry Serial Cleaner produkcji iFun4all

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Krakowskie studio pozyskało partnera do swojego najnowszego tytułu. Brytyjska firma Curve Digital będzie wydawcą gry Serial Cleaner, dostępnej obecnie w ramach Steam early access.

 • 04 stycznia 2017

  XTB: 6 pomysłów inwestycyjnych na 2017 r.

  Opublikowano:

  Rok 2016 zostanie zapamiętany jako ten, w którym główną siłą sprawczą na rynkach finansowych stała się polityka. 

 • 03 grudnia 2016

  Włosi zadecydują o losach strefy euro

  Opublikowano:

  Benvenuti czy Arrivederci? Które z tych dwóch słów będzie częściej używane w kontekście premiera Matteo Renziego i jego rządu? O tym przekonamy się już w najbliższą niedzielę. W oczekiwaniu na ostatnie z wielkich głosowań, które zaplanowane były na ten rok, traciły giełdy, a także dolar amerykański. W przypadku tego ostatniego nie pomogły dane z rynku pracy, które pozostawiły po sobie uczucie niedosytu.

 • 01 grudnia 2016

  Kruk kupił w Hiszpanii duży portfel wierzytelności od Grupy Carrefour

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Windykacyjna grupa zamknęła drugą ważną inwestycję na rynku hiszpańskim. Wartość nominalna przejętego właśnie portfela wierzytelności to ponad 800 mln zł.

 • 29 listopada 2016

  Orbis kupuje 5 hoteli na Węgrzech za 64 mln euro

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Przejmowane hotele działają w Budapeszcie pod markami Accora na podstawie umów leasingowych. Wykup ma wyeliminować koszty z tytułu leasingu. Cała transakcja ma być zamknięta do końca roku.

 • 23 listopada 2016

  Kruk wygrał duży przetarg na rynku hiszpańskim

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Wygrana otwiera drogę do nabycia portfela wierzytelności o wartości nominalnej przekraczającej 800 mln zł. W tym roku grupa windykacyjna już zakupiła portfele warte według nominału ponad 10 mld zł.

 • 09 listopada 2016

  Giełdy reagują mocnymi spadkami na zwycięstwo Donalda Trumpa

  Opublikowano:

  Wygrana Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich wywołała szok wśród inwestorów. W środę giełdy na całym świecie notują spadki. Ciekawie zapowiada się sesja na europejskich parkietach, gdzie po niskim otwarciu główne indeksy odrabiają straty.

 • 31 października 2016

  Kruk wzmacnia zachodnie skrzydło akwizycją we Włoszech

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Ekspansja Kruka we Włoszech niebawem wskoczy na nowy poziom. Grupa windykacyjna w listopadzie zamierza sfinalizować przejęcie lokalnego serwisera i wzmocnić struktury operacyjne do obsługi portfeli wierzytelności o wartości nominalnej niemal 6 mld zł.

 • 25 października 2016

  Nowe szczyty na Nasdaq – analiza techniczna

  Opublikowano:

  W poniedziałek amerykański indeks Nasdaq zyskał 1 proc. i pokonał poprzednie maksima z 10 października. Obecnie w USA trwa sezon wynikowy, a jeszcze dziś poznamy niezwykle istotne dane - Apple poda wyniki za ostatni kwartał. Zapowiada się więc kolejna sesja z zadowalającą zmiennością.

 • 12 października 2016

  Wall Street na progu głębokiej korekty – analiza techniczna S&P 500

  Opublikowano:

  Indeks S&P 500 zrobił coś, czego nie widzieliśmy od 2008 roku, czyli od czasu trwania bessy wywołanej globalnym kryzysem finansowym. Na wykresie tygodniowym utworzyły się dwie wewnętrzne świece (tzw. inside bar), świadczące o niezdecydowaniu rynku. W tym tygodniu notowania wybiły tę formację świecową dołem, dając sygnał spadkowy.

 • 03 października 2016

  Prognozy na październik dla rynków akcji, surowców i towarów

  Opublikowano:

  Ostatnia prosta kampanii prezydenckiej w USA oraz sytuacja w europejskim sektorze bankowym to główne czynniki, które zdecydują o kierunkach giełdowych indeksów w najbliższych tygodniach. StockWatch.pl sprawdził, jak niepokoje rynkowe można wykorzystać do udanych inwestycji w ropę naftową, metale i surowce rolne.

 • 28 września 2016

  Kruk kupi wierzytelności we Włoszech o wartości nominalnej 4 mld zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Wrocławska spółka już wkrótce wzbogaci się o portfel wierzytelności o wartości 930 mln euro, czyli około 4 mld zł. Po zamknięciu transakcji wartość nominalna nabytych portfeli we Włoszech wzrośnie do prawie 6 mld zł.

 • 27 września 2016

  PKP Cargo pokaże blisko 100 mln zł papierowej straty na czeskim AWT

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Już w środę spółka publikuje sprawozdanie za pierwsze półrocze tego roku. W raporcie pojawią się dwa odpisy o łącznej wartości 98 mln zł, wynikające z kłopotów finansowych czeskiego kontrahenta - kopalni OKD.

 • 26 września 2016

  Surowce: Cena złota stabilna w oczekiwaniu na debatę w USA

  Opublikowano:

  Po dynamicznym wzroście cen w minioną środę, notowania złota wpadły w konsolidację w okolicach poziomu 1.335-1.345 USD za uncję. Chociaż bykom na tym rynku sprzyja delikatny spadek wartości dolara, to od wzrostów cen złota powstrzymuje słaby popyt na ten kruszec w Azji, a także niepewność związana z dalszymi działaniami Fed w sprawie amerykańskiej polityki monetarnej. […]

 • 16 września 2016

  Orbis zainwestuje 37 mln zł w nowy hotel w Wilnie

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Będzie to już trzeci hotel w stolicy Litwy i szósty w tym kraju. Dzięki tej inwestycji liczba pokoi, jaką będzie dysponował Orbis u naszego wschodniego sąsiada zwiększy się o 164 do 740.

 • 13 września 2016

  Newag zdobył duży kontrakt w Polsce, na kolejne poluje za granicą

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Spółka zdobyła kontrakt wart ponad 200 mln zł. Zlecenie robi wrażenie w porównaniu z przychodami za I kwartał tego roku, które wyniosły ledwie 74 mln zł.

 • 12 września 2016

  Węgierski przyczółek zwiększył moce produkcyjne Alumetalu o 1/3

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Inwestycja w zagraniczną fabrykę pochłonęła około 125 mln zł. Kolejnym zadaniem, jakie stoi przed producentem odlewów aluminiowych jest rozbudowa zakładu w Gorzycach i podwojenie tam mocy. 

 • 26 sierpnia 2016

  Nadchodzi wrzesień, a razem z nim korekta na S&P 500

  Opublikowano:

  Od wyniku referendum w Wielkiej Brytanii amerykański indeks S&P 500 zyskał ponad 9 proc. bez żadnej większej korekty. W nadchodzącym miesiącu może się to zmienić.

 • 16 sierpnia 2016

  Akcje na Wall Street są przewartościowane – analiza S&P 500

  Opublikowano:

  Inwestorzy po raz kolejny zapominają o złotych zasadach Benjamina Grahama. Zamiast inwestowania w wartość przedsiębiorstwa zaczynają spekulować.

 • 11 sierpnia 2016

  Rynek docenił Ciech za pomysł debiutu na GPW we Frankfurcie

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Korzyści płynące z równoległej obecności chemicznej spółki na parkietach w Warszawie i we Frankfurcie podziałały na wyobraźnię inwestorów. W czwartek przed południem kurs akcji Ciechu rośnie o 5,5 proc. do ponad 62 zł.

 • 08 sierpnia 2016

  Wolny rynek nie istnieje – analiza techniczna S&P 500

  Opublikowano:

  Wyniki największych amerykańskich koncernów w ujęciu r/r są znacznie słabsze, a mimo to ceny akcji rosną. Ten paradoks to efekt hiperaktywności banków centralnych na rynku kapitałowym, które swoim zachowaniem coraz bardziej przypominają fundusze lewarowane.

 • 06 sierpnia 2016

  Raport: Polscy producenci gier pokażą nowe tytuły na Gamescom 2016

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , , ,

  Na tegorocznych targach gier w Kolonii zaprezentuje się rekordowa liczba firm z Polski. Wystawi się ponad 20 producentów gier, a kilkunastu kolejnych weźmie udział w spotkaniach biznesowych. StockWatch.pl sprawdził, co na nadchodzących, największych targach w Europie pokażą giełdowe spółki tworzące gry wideo.

 • 05 sierpnia 2016

  Activision Blizzard sprzedał gry za 1,5 mld USD, pomógł Overwatch

  Opublikowano:

  Jeden z największych producentów gier wideo na świecie ma za sobą rekordowy II kwartał. Spółka poprawia wyniki, rośnie liczba użytkowników Activision, a Blizzard dzięki nowej marce odnotował rekord liczby aktywnych graczy. Dodatkowo twórca Call of Duty i Heartstone'a zdecydował się podnieść prognozy finansowe na obecny rok.

 • 03 sierpnia 2016

  Rynek czeka na iPhone’a 7 – analiza techniczna Apple

  Opublikowano:

  Topniejąca sprzedaż flagowych iPhone'ów to jedna z głównych przyczyn spadającej ceny akcji giganta z Kalifornii. Tegoroczna premiera najnowszego iPhone'a przesądzi o losach tendu na wykresie Apple.

 • 01 sierpnia 2016

  Sony zarobił krocie dzięki grom na PlayStation

  Opublikowano:

  Choć japońskiemu producentowi elektroniki spadła sprzedaż i zyski, a Sony od lat przegrywa rywalizację na rynku smartfonów i telewizorów, to w II kwartale japońskiej spółce udało się znacznie przekroczyć oczekiwania analityków. U podstaw sukcesu leży znakomita sprzedaż gier na PlayStation i mniejsze straty spowodowane trzęsieniem ziemi.

 • Raport: Ile zarabia Nintendo na Pokemon GO

  Opublikowano:

  Inwestorzy na całym świecie zachodzą w głowę, czy i ile zarobi Nintendo na popularności megahitu Pokemon GO. Jak pokazują wyniki innych firm, na mikropłatnościach w popularnych grach Free2Play można zbić kokosy. StockWatch.pl przeanalizował, jakie zyski może generować Pokemon GO oraz jak się do tego ma aktualna wycena giełdowa Nintendo.

 • 29 lipca 2016

  Na S&P 500 pachnie powtórką z końca 2007 roku

  Opublikowano:

  Bieżąca hossa na amerykańskim rynku akcji coraz bardziej przypomina tą z końca 2007 roku. Indeksy giełdowe rosną, pomimo tego, że zyski firm są mizerne.

 • 27 lipca 2016

  Zyski i przychody Apple spadły, ale kurs szykuje się na silne wzrosty

  Opublikowano:

  Topniejąca sprzedaż flagowych iPhone'ów, niekorzystna sytuacja na rynku walutowym oraz spowolnienie gospodarcze w Chinach mocno nadgryzły wyniki Apple. Jednak tym razem dla inwestorów kluczowy okazał się fakt, że rezultaty są lepsze od konsensusu. Kurs Apple w notowaniach posesyjnych rośnie o 6,8 proc.

 • 22 lipca 2016

  Poranna filiżanka kawy zadrży w dłoniach akcjonariuszy Starbucksa

  Opublikowano:

  Popularna sieć kawiarni rośnie jak na drożdżach, spółka poprawiła sprzedaż i zyski, ale wyniki rozbiły się o zawyżone oczekiwania inwestorów. Akcjonariusze przyjęli raport Starbucksa z grymasem na twarzy i ulali wieczorem prawie 3 proc. wartości z kapitalizacji spółki. Poranna kawa na Wall Street może mieć dziś gorzki smak.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com