Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Zagranica

 • 10 lutego 2017

  Orbis zdobył pierwszy przyczółek w Bośni i Hercegowinie

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Orbis zawarł umowę franczyzy na hotel MGallery by Sofitel Tarcin Forest Resort & Spa w pobliżu Sarajewa, wchodząc w ten sposób rynek Bośni i Hercegowiny. Ośrodek zostanie dodany do systemów rezerwacji i sprzedaży AccorHotels w 2017 roku.

 • 03 lutego 2017

  Unimot szykuje grunt pod współpracę kapitałową z Alpiq

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Unimot podpisał ze szwajcarską firmą Alpiq list intencyjny, w którym ustalono działania zmierzające do podpisania umowy o współpracy w zakresie wspólnego rozwijania sprzedaży energii elektrycznej oraz gazu ziemnego, podała spółka. Alpiq może zainwestować w spółkę zależną Unimotu bądź też powołać wraz z Unimotem nową spółkę do realizacji współpracy.

 • 02 lutego 2017

  PBKM uzyskał zgodę FDA na dostarczanie krwi i tkanek do USA celem leczenia chorób hematologicznych

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Polski Bank Komórek Macierzystych uzyskał od amerykańskiej Agencji Żywności i Leków, FDA (ang. Food and Drug Administration) zgodę na dostarczanie do ośrodków medycznych na terenie Stanów Zjednoczonych szpiku, mobilizowanej krwi obwodowej oraz krwi pępowinowej pozyskanych od polskich pacjentów. Celem działalności jest leczenie chorób hematologicznych, w tym białaczek i chorób autoimmunologicznych.

 • Kurs Serinus Energy wystrzelił po wznowieniu produkcji na polu Chouech Es Saida w Tunezji

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Serinus wznowił produkcję na polu Chouech Es Saida w Tunezji, które było zamknięte od 10 stycznia w związku z zapowiedzianym strajkiem i wstrzymaniem produkcji, ogłoszonym przez pracowników. W czwartek rano akcje spółki na GPW rosną o blisko 10 proc.

 • 01 lutego 2017

  PGNiG chce skupić się na norweskich złożach ropy i gazu

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) w obszarze poszukiwań i wydobycia chce w najbliższych latach skupić się na złożach zlokalizowanych na Norweskim Szelfie Kontynentalnym i na Morzu Północnym, poinformował Robert Papliński z departamentu public relations PGNiG.

 • 17 stycznia 2017

  Kruk finalizuje dużą inwestycję we Włoszech

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Grupa windykacyjna finalizuje czwartą dużą inwestycję na rynku włoskim. Jeszcze w styczniu przejmie od Banca IFIS portfel wierzytelności o wartości nominalnej blisko 3,3 mld zł.

 • 12 stycznia 2017

  Brytyjski Curve Digital wydawcą gry Serial Cleaner produkcji iFun4all

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Krakowskie studio pozyskało partnera do swojego najnowszego tytułu. Brytyjska firma Curve Digital będzie wydawcą gry Serial Cleaner, dostępnej obecnie w ramach Steam early access.

 • 04 stycznia 2017

  XTB: 6 pomysłów inwestycyjnych na 2017 r.

  Opublikowano:

  Rok 2016 zostanie zapamiętany jako ten, w którym główną siłą sprawczą na rynkach finansowych stała się polityka. 

 • 03 grudnia 2016

  Włosi zadecydują o losach strefy euro

  Opublikowano:

  Benvenuti czy Arrivederci? Które z tych dwóch słów będzie częściej używane w kontekście premiera Matteo Renziego i jego rządu? O tym przekonamy się już w najbliższą niedzielę. W oczekiwaniu na ostatnie z wielkich głosowań, które zaplanowane były na ten rok, traciły giełdy, a także dolar amerykański. W przypadku tego ostatniego nie pomogły dane z rynku pracy, które pozostawiły po sobie uczucie niedosytu.

 • 01 grudnia 2016

  Kruk kupił w Hiszpanii duży portfel wierzytelności od Grupy Carrefour

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Windykacyjna grupa zamknęła drugą ważną inwestycję na rynku hiszpańskim. Wartość nominalna przejętego właśnie portfela wierzytelności to ponad 800 mln zł.

 • 29 listopada 2016

  Orbis kupuje 5 hoteli na Węgrzech za 64 mln euro

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Przejmowane hotele działają w Budapeszcie pod markami Accora na podstawie umów leasingowych. Wykup ma wyeliminować koszty z tytułu leasingu. Cała transakcja ma być zamknięta do końca roku.

 • 23 listopada 2016

  Kruk wygrał duży przetarg na rynku hiszpańskim

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Wygrana otwiera drogę do nabycia portfela wierzytelności o wartości nominalnej przekraczającej 800 mln zł. W tym roku grupa windykacyjna już zakupiła portfele warte według nominału ponad 10 mld zł.

 • 09 listopada 2016

  Giełdy reagują mocnymi spadkami na zwycięstwo Donalda Trumpa

  Opublikowano:

  Wygrana Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich wywołała szok wśród inwestorów. W środę giełdy na całym świecie notują spadki. Ciekawie zapowiada się sesja na europejskich parkietach, gdzie po niskim otwarciu główne indeksy odrabiają straty.

 • 31 października 2016

  Kruk wzmacnia zachodnie skrzydło akwizycją we Włoszech

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Ekspansja Kruka we Włoszech niebawem wskoczy na nowy poziom. Grupa windykacyjna w listopadzie zamierza sfinalizować przejęcie lokalnego serwisera i wzmocnić struktury operacyjne do obsługi portfeli wierzytelności o wartości nominalnej niemal 6 mld zł.

 • 25 października 2016

  Nowe szczyty na Nasdaq – analiza techniczna

  Opublikowano:

  W poniedziałek amerykański indeks Nasdaq zyskał 1 proc. i pokonał poprzednie maksima z 10 października. Obecnie w USA trwa sezon wynikowy, a jeszcze dziś poznamy niezwykle istotne dane - Apple poda wyniki za ostatni kwartał. Zapowiada się więc kolejna sesja z zadowalającą zmiennością.

 • 12 października 2016

  Wall Street na progu głębokiej korekty – analiza techniczna S&P 500

  Opublikowano:

  Indeks S&P 500 zrobił coś, czego nie widzieliśmy od 2008 roku, czyli od czasu trwania bessy wywołanej globalnym kryzysem finansowym. Na wykresie tygodniowym utworzyły się dwie wewnętrzne świece (tzw. inside bar), świadczące o niezdecydowaniu rynku. W tym tygodniu notowania wybiły tę formację świecową dołem, dając sygnał spadkowy.

 • 03 października 2016

  Prognozy na październik dla rynków akcji, surowców i towarów

  Opublikowano:

  Ostatnia prosta kampanii prezydenckiej w USA oraz sytuacja w europejskim sektorze bankowym to główne czynniki, które zdecydują o kierunkach giełdowych indeksów w najbliższych tygodniach. StockWatch.pl sprawdził, jak niepokoje rynkowe można wykorzystać do udanych inwestycji w ropę naftową, metale i surowce rolne.

 • 28 września 2016

  Kruk kupi wierzytelności we Włoszech o wartości nominalnej 4 mld zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Wrocławska spółka już wkrótce wzbogaci się o portfel wierzytelności o wartości 930 mln euro, czyli około 4 mld zł. Po zamknięciu transakcji wartość nominalna nabytych portfeli we Włoszech wzrośnie do prawie 6 mld zł.

 • 27 września 2016

  PKP Cargo pokaże blisko 100 mln zł papierowej straty na czeskim AWT

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Już w środę spółka publikuje sprawozdanie za pierwsze półrocze tego roku. W raporcie pojawią się dwa odpisy o łącznej wartości 98 mln zł, wynikające z kłopotów finansowych czeskiego kontrahenta - kopalni OKD.

 • 26 września 2016

  Surowce: Cena złota stabilna w oczekiwaniu na debatę w USA

  Opublikowano:

  Po dynamicznym wzroście cen w minioną środę, notowania złota wpadły w konsolidację w okolicach poziomu 1.335-1.345 USD za uncję. Chociaż bykom na tym rynku sprzyja delikatny spadek wartości dolara, to od wzrostów cen złota powstrzymuje słaby popyt na ten kruszec w Azji, a także niepewność związana z dalszymi działaniami Fed w sprawie amerykańskiej polityki monetarnej. […]

 • 16 września 2016

  Orbis zainwestuje 37 mln zł w nowy hotel w Wilnie

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Będzie to już trzeci hotel w stolicy Litwy i szósty w tym kraju. Dzięki tej inwestycji liczba pokoi, jaką będzie dysponował Orbis u naszego wschodniego sąsiada zwiększy się o 164 do 740.

 • 13 września 2016

  Newag zdobył duży kontrakt w Polsce, na kolejne poluje za granicą

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Spółka zdobyła kontrakt wart ponad 200 mln zł. Zlecenie robi wrażenie w porównaniu z przychodami za I kwartał tego roku, które wyniosły ledwie 74 mln zł.

 • 12 września 2016

  Węgierski przyczółek zwiększył moce produkcyjne Alumetalu o 1/3

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Inwestycja w zagraniczną fabrykę pochłonęła około 125 mln zł. Kolejnym zadaniem, jakie stoi przed producentem odlewów aluminiowych jest rozbudowa zakładu w Gorzycach i podwojenie tam mocy. 

 • 26 sierpnia 2016

  Nadchodzi wrzesień, a razem z nim korekta na S&P 500

  Opublikowano:

  Od wyniku referendum w Wielkiej Brytanii amerykański indeks S&P 500 zyskał ponad 9 proc. bez żadnej większej korekty. W nadchodzącym miesiącu może się to zmienić.

 • 16 sierpnia 2016

  Akcje na Wall Street są przewartościowane – analiza S&P 500

  Opublikowano:

  Inwestorzy po raz kolejny zapominają o złotych zasadach Benjamina Grahama. Zamiast inwestowania w wartość przedsiębiorstwa zaczynają spekulować.

 • 11 sierpnia 2016

  Rynek docenił Ciech za pomysł debiutu na GPW we Frankfurcie

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Korzyści płynące z równoległej obecności chemicznej spółki na parkietach w Warszawie i we Frankfurcie podziałały na wyobraźnię inwestorów. W czwartek przed południem kurs akcji Ciechu rośnie o 5,5 proc. do ponad 62 zł.

 • 08 sierpnia 2016

  Wolny rynek nie istnieje – analiza techniczna S&P 500

  Opublikowano:

  Wyniki największych amerykańskich koncernów w ujęciu r/r są znacznie słabsze, a mimo to ceny akcji rosną. Ten paradoks to efekt hiperaktywności banków centralnych na rynku kapitałowym, które swoim zachowaniem coraz bardziej przypominają fundusze lewarowane.

 • 06 sierpnia 2016

  Raport: Polscy producenci gier pokażą nowe tytuły na Gamescom 2016

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , , ,

  Na tegorocznych targach gier w Kolonii zaprezentuje się rekordowa liczba firm z Polski. Wystawi się ponad 20 producentów gier, a kilkunastu kolejnych weźmie udział w spotkaniach biznesowych. StockWatch.pl sprawdził, co na nadchodzących, największych targach w Europie pokażą giełdowe spółki tworzące gry wideo.

 • 05 sierpnia 2016

  Activision Blizzard sprzedał gry za 1,5 mld USD, pomógł Overwatch

  Opublikowano:

  Jeden z największych producentów gier wideo na świecie ma za sobą rekordowy II kwartał. Spółka poprawia wyniki, rośnie liczba użytkowników Activision, a Blizzard dzięki nowej marce odnotował rekord liczby aktywnych graczy. Dodatkowo twórca Call of Duty i Heartstone'a zdecydował się podnieść prognozy finansowe na obecny rok.

 • 03 sierpnia 2016

  Rynek czeka na iPhone’a 7 – analiza techniczna Apple

  Opublikowano:

  Topniejąca sprzedaż flagowych iPhone'ów to jedna z głównych przyczyn spadającej ceny akcji giganta z Kalifornii. Tegoroczna premiera najnowszego iPhone'a przesądzi o losach tendu na wykresie Apple.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com