Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wyniki i prognozy

 • 20 stycznia 2017

  W grudniu Unimot wypracował ponad 370 mln zł przychodów

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Unimot zaliczył udaną końcówkę 2016 roku. Przychody za grudzień były wyższe od listopadowych o 12,5 proc., a w ujęciu r/r podskoczyły o ponad 160 proc.

 • 19 stycznia 2017

  Pięciu kowali hossy z giełdowej branży stalowej

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , ,

  Rosnące ceny stali sprzyjają giełdowym dystrybutorom, ale nie wszyscy przedstawiciele sektora w równym stopniu skorzystają na wzrostach. Sprawdziliśmy, które spółki pochwalą się największą dynamiką wyników za IV kwartał 2016 roku oraz u kogo efekty poprawy koniunktury ujawnią się dopiero w przyszłym roku.

 • 10 stycznia 2017

  CD Projekt, Techland i 11 bit studios zarobiły krocie na Steam Winter Sale

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , ,

  Trzecia odsłona Wiedźmina była jednym z dwunastu bestsellerów 2016 r. na platformie Steam. W dostaniu się do platynowej kategorii mocno pomogła zimowa wyprzedaż, w której gra zajęła trzecie miejsce pod względem wygenerowanych przychodów. W świątecznej promocji dużym powodzeniem cieszyły się także Dying Light oraz This War of Mine.

 • 05 stycznia 2017

  Oponeo.pl wykręciło świetny wynik na koniec roku

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Lider internetowej sprzedaży opon nie spuszcza nogi z gazu. Po świetnym listopadzie spółka odnotowała bardzo dobry grudzień. W efekcie inwestorzy na spóźnioną gwizdkę dostaną najwyższą kwartalną dynamikę sprzedaży w tym roku.

 • Pierwsze wyniki deweloperów zwiastują dobry kwartał

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , ,

  Rynek mieszkaniowy może być w lepszej kondycji niż mogło się do tej pory wydawać. Pierwsze raporty sprzedażowe giełdowych spółek deweloperskich pokazują, że zarówno liderzy rynku jak i mniejsze podmioty poprawiły sprzedaż r/r. Inwestorów może jednak martwić coraz mocniej słabnąca dynamika wzrostu. 

 • 04 stycznia 2017

  Zmienna aura wyników branży modowej

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Akcjonariusze Monnari i LPP rozpoczną nowy rok w mieszanych nastrojach. Pierwsza spółka niespodziewanie w grudniu zaliczyła regres sprzedaży, ale wynik kwartału podreperują zdarzenia jednorazowe. Branżowy gigant stabilnie rośnie, ale zmiana polityki co do zapasów i sprzedaż starych kolekcji znacząco obniżyły marżę na sprzedaży. 

 • 16 grudnia 2016

  Unimot jest o krok od przebicia tegorocznej prognozy finansowej

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Paliwowa spółka w listopadzie wykręciła trzycyfrową dynamikę przychodów. Do wykonania podwyższanej prognozy brakuje już tylko 9 proc.

 • PKN Orlen w kolejnych latach chce płacić wyższą dywidendę na akcję

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  W nowej strategii paliwowy koncern zakłada średnioroczny wynik EBITDA Lifo na lata 2017-2018 w wysokości 8,8 mld zł. Spółka podtrzymała też zamiar dzielenia się zyskiem z akcjonariuszami.

 • 15 grudnia 2016

  Lotos do 2022 r. chce mieć 4 mld zł EBITDA Lifo i sieć 550 stacji paliw

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Paliwowa grupa opublikowała strategię na kolejnych sześć lat. Wśród celów finansowych jest podwojenie średniorocznego wyniku EBITDA Lifo w latach 2019-2022 do poziomu około 4 mld zł i obniżenie współczynnika zadłużenia do 1,5.

 • 08 grudnia 2016

  W listopadzie Baltona utrzymała trend wzrostowy w przychodach

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Operator sklepów wolnocłowych i punktów gastronomicznych na lotniskach regionalnych w Europie wypracował w ubiegłym miesiącu dwucyfrową dynamikę przychodów i wzrost we wszystkich segmentach działalności.

 • 06 grudnia 2016

  Rekordowy listopad Oponeo.pl, sprzedaż przekroczyła 100 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Internetowy sprzedawca opon mocno przyspieszył i w ubiegłym miesiącu zanotował ponad 100 mln zł przychodów. Na miesiąc przed końcem roku wartość tegorocznej sprzedaży jest wyższa r/r o 30 proc.

 • 02 grudnia 2016

  LPP już trzeci miesiąc z rzędu poprawia marżę

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Sprawdzają się prognozy ekspertów, że modowa grupa wykorzysta efekt niskiej bazy i będzie kontynuowała odbicie na poziomie marży brutto na sprzedaży. W listopadzie zwiększyła się ona o 5 p.p.

 • 30 listopada 2016

  LiveChat Software trzyma dwucyfrową dynamikę zysków i przychodów

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Dostawca rozwiązań typu live chat zakończył miniony kwartał grubo ponad 40-proc. wzrostem zysków. W dwucyfrowym tempie przyrastał też cash flow operacyjny. To dobrze rokuje dywidendzie za cały rok obrotowy 2016/2017. 

 • 29 listopada 2016

  Mocny złoty dał się we znaki wynikom Biura Inwestycji Kapitałowych

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Deweloper powierzchni magazynowych i handlowych zakończył miniony kwartał stratą na poziomie operacyjnym i netto. Na ujemnym wyniku zaważyło umocnienie złotego względem euro.

 • Helio pokazało historyczny zysk, kurs akcji kontynuuje wzrosty

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Bakaliowa spółka zaliczyła udany start w nowy rok obrotowy 2016/2017. Ponad 60-proc. dynamika przychodów pozwoliła wypracować w minionym kwartale zysk netto. W poprzednich latach okres lipiec-wrzesień zawsze kończył się dla spółki na minusie.

 • Action przechodzi bolesną restrukturyzację, straty szybko rosną

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  W najnowszym raporcie kwartalnym dystrybutora elektroniki użytkowej razi duży spadek przychodów i straty na poziomie operacyjnym. Action przyznaje, że po rozpoczęciu postępowania sanacyjnego prowadzenie biznesu jest znacznie trudniejsze.

 • 24 listopada 2016

  Relacja z czatu inwestorskiego z zarządem SMS Kredyt Holding

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Zarząd firmy pożyczkowej SMS Kredyt spotkał się z inwestorami giełdowymi na czacie w StockWatch.pl. Podczas spotkania dyskutowano na temat wyników, zmian prawnych, skutków programu 500+ dla branży oraz o strategii rozwoju spółki.

 • Grupa Komputronik poprawiła w III kwartale wynik EBITDA o 41 proc.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Dystrybutor elektroniki użytkowej zakończył miniony kwartał dwucyfrową dynamiką skonsolidowanych przychodów i zysku EBITDA. Kurs na otwarciu sesji ruszył w górę.

 • 22 listopada 2016

  Raport: 3 ciekawe spółki przemysłowe na IV kwartał

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , ,

  W tym roku spółki przemysłowe z ekspozycją na eksport idą jak burza. Pomaga im słaby złoty, dobra koniunktura gospodarcza w Europie Zachodniej oraz niskie ceny surowców. Eksperci StockWatch.pl rozejrzeli się za kandydatami na mocną końcówkę roku w giełdowym sektorze przemysłowym.

 • wczoraj

  Newag kontynuował regres w wynikach, w IV kwartale ma być lepiej

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Spółka specjalizująca się w produkcji i modernizacji taboru kolejowego zaliczyła w III kwartale spadek zysku brutto ze sprzedaży o 6 p.p. Zarząd i analitycy oczekują lepszych wyników w kończącym rok kwartale.

 • 18 listopada 2016

  Baltona zwiększyła cash flow operacyjny do ponad 20 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Trzeci kwartał dla operatora sklepów wolnocłowych i punktów gastronomicznych na lotniskach regionalnych w Europie stał pod znakiem dalszej optymalizacji działalności we wszystkich segmentach. Na uwagę zasługuje skokowy wzrost cash flow operacyjnego po dziewięciu miesiącach tego roku. 

 • Zyski kwartalne Asseco Poland nieznacznie przebiły konsensus

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Miniony kwartał przyniósł informatycznej grupie spadek zysku netto. Negatywnie na wyniki oddziaływał rynek krajowy i rosyjski. Natomiast dynamicznie rósł rynek izraelski.

 • 17 listopada 2016

  Robyg błysnął wysokością zysku operacyjnego za III kwartał

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Czołowy deweloper mieszkaniowy poprawił w minionym kwartale wynik EBIT i o 33 proc. przebił rynkowy konsensus. Analitycy zwracają uwagę m.in. na istotny wzrost marży brutto ze sprzedaży i operacyjnego cash flow. 

 • 16 listopada 2016

  Kurs PKP Cargo rośnie, inwestorzy grają pod poprawę wyników

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Kolejowy przewoźnik zamknął miniony kwartał na minusie. Jednak w ocenie analityków DM BDM, w nieco dalszej perspektywie wyniki spółki powinna wspierać poprawa koniunktury w przewozach kruszyw.

 • Energa w nowej strategii przy dywidendzie postawiła znak zapytania

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  W nowej strategii grupa energetyczna stawia przede wszystkim na rozwój infrastruktury. Polityka dywidendowa będzie uzależniona od potrzeb inwestycyjnych, które do roku 2025 mogą przekroczyć 20 mld zł.

 • 15 listopada 2016

  Raport: Analiza fundamentalna 6 ciekawych spółek chemicznych

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , ,

  Pogorszenie fundamentów sprowadziło indeks WIG-Chemia na dwuletnie minima. W nowych wynikach coś jednak drgnęło. Analitycy StockWatch.pl sprawdzili, co mówią świeże sprawozdania finansowe sześciu znanych spółek z branży.

 • Polnord trzyma się strategii i zamienia straty w zyski

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Przychody ze sprzedaży spadły do 51 mln zł, ale względem konsensusu rynkowego wynik jest o ponad 9 proc. lepszy. Na poziomie netto ubiegłoroczną stratę udało się zamienić w 2,5 mln zł zysku. W sumie na przestrzeni trzech kwartałów Polnord zarobił na czysto 5,6 mln zł.

 • Unimot idzie jak burza i kolejny raz podnosi prognozę na 2016 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Trzycyfrowe dynamiki przychodów i zysków za miniony kwartał skłoniły zarząd Unimotu do kolejnej w tym roku podwyżki prognoz finansowych na cały 2016 r. Według nowych założeń przychody wyniosą 2,3 mld zł, EBITDA sięgnie 45 mln zł, a zysk netto 30 mln zł.

 • Comarch skokowo poprawił zyski, pomogły zdarzenia jednorazowe

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Spółka informatyczna zakończyła trzeci kwartał płaskimi przychodami i silnym wzrostem zysków. Pomocny okazał się wysoki wynik na pozostałej działalności operacyjnej, za którym stoją m.in. wpływy ze sprzedaży piłkarza Bartosza Kapustki.

 • 14 listopada 2016

  Sezon wyników za III kwartał ma sześciu nowych bohaterów

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , ,

  Ponad 200 spółek z GPW odłożyło w tym sezonie na ostatnią chwilę publikację sprawozdania finansowego. Tylko garstka z nich zasłużyła na uznanie inwestorów za wzrost przychodów i zysków powyżej średniej.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com