Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wezwania

 • 10 stycznia 2017

  Cedrob kusi akcjonariuszy Gobarto wyższą ceną w wezwaniu

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Największy producent mięsa w Polsce podniósł cenę w wezwaniu na akcje Gobarto (d. PKM Duda) do 7,25 zł. Nowa oferta jest wyższa od poprzedniej o 8 proc., a od poniedziałkowej wyceny na GPW o zaledwie 2 proc.

 • 07 października 2016

  Jest nowe wezwanie na TelForceOne po 3,10 zł za akcję

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Cena w nowym wezwaniu na akcje producenta i dystrybutora elektroniki użytkowej jest identyczna jak w poprzednim. W dalszym ciągu znacznie odbiega od wartości księgowej, która wynosi około 9,30 zł na akcję.

 • 06 października 2016

  Cena w wezwaniu na Graala wzrosła do 32 zł za akcję

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Nowa propozycja wzywającego jest wyższa o 10 proc. od obecnego kursu giełdowego i zawiera 14-proc. dyskonto względem wartości księgowej.

 • 29 września 2016

  Kurs akcji Pekaesu rośnie pod wyższą cenę w wezwaniu

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Nowa cena w wezwaniu za jedną akcję spółki logistyczno-intermodalnej to 15,10 zł. Jest ona wyższa od pierwotnie zaproponowanej o 7 proc.

 • 26 września 2016

  Jest wezwanie na Farmacol z ceną niższą od giełdowej

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Proponowana cena za jedną akcję dystrybutora farmaceutyków to 47,50 zł i jest o 7 proc. niższa od poniedziałkowego kursu odniesienia. Wzywającym jest główny akcjonariusz, który przy wsparciu kilku znaczących udziałowców chce docelowo wycofać Farmacol z giełdy. 

 • 22 września 2016

  Inwestorzy rzucili się na Pepees po ogłoszeniu wezwania na akcje

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Informacja o wezwaniu na akcje Pepees po 0,73 zł za sztukę wywołała euforię. W czwartek notowania producenta skrobi wystartowały luką wzrostową na 0,76 zł, a następnie urosły do nawet 0,87 zł.

 • 08 września 2016

  FCapital Dutch pękł i podbił cenę w wezwaniu na akcje AmRestu

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Wysoki kurs giełdowy zmusił FCapital Dutch do podniesienia ceny w wezwaniu na akcje gastronomicznej spółki. Nowa oferta jest o 19 proc. wyższa i wynosi 255 zł.

 • 05 września 2016

  Lentex w ramach wezwania kupi akcje własne po 10,50 zł za sztukę

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Zaproponowana cena jest o 13 proc. wyższa od kursu giełdowego. W sumie producent wykładzin i włóknin zarezerwował na ten cel 57 mln zł. Wcześniej Lentex pozyskał ze sprzedaży udziałów w Novicie 83 mln zł.

 • 16 sierpnia 2016

  Kurs Kredyt Inkaso równa do podwyższonej ceny w wezwaniu

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Holenderski fundusz podwyższył oferowaną cenę w pierwszym terminie z 22 zł na 25 zł za jedną akcję spółki windykacyjnej. W drugim terminie cena nie uległa zmianie i wynosi 20 zł.

 • 26 lipca 2016

  Holenderski fundusz włączył się do gry o przejęcie Kredyt Inkaso

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Waterland Private Equity Investments ogłosił wezwanie na 2/3 akcji Kredyt Inkaso. Cena w pierwszej części wezwania wynosi 22 zł i jest niespełna 3 proc. wyższa od dzisiejszego kursu odniesienia. Sprzedający w drugiej części wezwania dostaną już tylko 20 zł za każdy walor.

 • 18 lipca 2016

  Jest rekomendacja dla AmRestu z wyceną dużo wyższą niż w wezwaniu

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Według najnowszego raportu DM PKO BP, w perspektywie roku akcje AmRestu mogą podrożeć do 276,80 zł. Rekordowa rekomendacja dodaje pikanterii wezwaniu ogłoszonemu przez FCapital. Oferta głównego akcjonariusza gastronomicznej spółki to 215 zł za każdy zgłoszony walor.

 • 13 lipca 2016

  10 spółek z GPW typowanych pod fuzje i przejęcia

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , , , , , ,

  Z giełdy znikają kolejne ciekawe spółki. W zeszłym roku było 30 wezwań na akcje, w tym roku już 17. Kapitał funduszy i inwestorów prywatnych płynie do Polski by skorzystać z niskich wycen ciekawych spółek. StockWatch.pl sprawdził, kto jeszcze może w niedługim czasie paść łupem przejęcia.

 • Jest wezwanie na AmRest, FCapital wyłożył na stół ponad 1,5 mld zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  FCapital z grupy Tabga proponuje za jedną akcję AmRestu 215 zł. W sumie chce zwiększyć zaangażowanie do 66 proc. i samodzielnie decydować o kierunkach rozwoju i akwizycjach spółki.

 • 12 lipca 2016

  Jest wezwanie na akcje Banku BPH po 31,18 zł za sztukę

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Wezwanie jest częścią transakcji dotyczącej nabycia podstawowej działalności Banku BPH, bez portfela kredytów hipotecznych i BPH TFI. Zapisy obejmują ponad 50 mln akcji i będą przyjmowane od 1 sierpnia w placówkach BM Alior Banku. 

 • 05 lipca 2016

  Klapa wezwania podbiła notowania Redanu

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Mizerna zainteresowanie wezwaniem nie jest zaskoczeniem. Już wcześniej mniejszościowi akcjonariusze nie kryli niezadowolenia z zaproponowanej ceny. W odpowiedzi na fiasko zapisów kurs Redanu zyskuje kilka procent. 

 • 08 czerwca 2016

  Lentex płaci dywidendę o stopie bliskiej 5 proc.

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Producent wykładzin i włóknin dzieli się zyskiem z akcjonariuszami czwarty raz z rzędu. W tym roku dywidenda jest wyższa o 12,5 proc. od poprzedniej. Wypłata przewidziana jest w pierwszym miesiącu wakacji.

 • 18 maja 2016

  Jest wezwanie na TelForceOne z 35-proc. przebitką, ale poniżej WK

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Proponowana cena za akcje producenta i dystrybutora elektroniki użytkowej w pierwszej części wezwania wynosi 3,10 zł, a w drugiej 2,95 zł. Jednak i tak znacznie odbiega od wartości księgowej, która na jedną akcję wynosi 9,40 zł.

 • 11 maja 2016

  Jest wezwanie na Redan po cenie niższej od giełdowej

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Wzywający za pakiet blisko 40 proc. akcji modowej spółki oferują prawie 30 mln zł. Główni akcjonariusze nie kryją, że docelowo chcieliby wycofać Redan z GPW.

 • 04 kwietnia 2016

  Jest wezwanie na Projprzem z ceną poniżej kursu giełdowego

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Grupa Immobile chce wzmocnić swoją pozycję w akcjonariacie Projprzemu. Za pakiet 15 proc. walorów spółki budowlanej oferuje niespełna 10 mln zł.

 • 01 kwietnia 2016

  Jest wezwanie na Rovese z ceną o 80 proc. wyższą od giełdowej

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Spółka kontrolowana przez Michała Sołowowa chce odkupić od kieleckiego miliardera brakujący pakiet akcji giełdowego producenta ceramiki sanitarnej. Na stół wykłada 150 mln zł za 7 proc. akcji Rovese.

 • 29 lutego 2016

  Polkomtel wezwał na akcje Midasa po 0,81 zł za sztukę

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Wzywający zaoferował ponad 10-proc. premię względem ceny rynkowej. Wezwanie to kolejny krok w stronę włączenia Midasa w struktury grupy kapitałowej Cyfrowego Polsatu.

 • 04 lutego 2016

  Notowania Ferro wystrzeliły po informacji o wezwaniu na akcje

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Fundusz Palmyra ogłosił wezwanie i zaoferował 223 mln zł za wszystkie akcje giełdowego producenta armatury sanitarnej. W czwartek akcje Ferro drożeją o 11 proc. i równają do ceny z oferty.

 • 11 stycznia 2016

  Raport: 15 spółek typowanych pod fuzje i przejęcia

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , , , , , , , , , , ,

  Rok 2016 będzie obfitował w spektakularne transakcje z udziałem spółek notowanych na GPW. Niskie wyceny akcji sprawiają, że po portfel w każdej chwili gotowe są sięgnąć fundusze private equity oraz inwestorzy strategiczni. Sprawdziliśmy, które spółki biorą na celownik najwięksi gracze.

 • Jest wezwanie na wszystkie akcje Duonu po 3,85 zł za sztukę

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Fiński koncern energetyczny położył na stole 445 mln zł za wszystkie akcje Duonu. Analitycy Raiffeisen Brokers nie wykluczają, że oferta skusi inwestorów i wezwanie zakończy się sukcesem.

 • 08 stycznia 2016

  Włosi wezwali na akcje Magellana, kurs spółki podskoczył o 10 proc.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Włoski inwestor chce przejąć wszystkie akcje giełdowej spółki zapewniającej finansowanie szpitalom i jednostkom samorządu terytorialnego. Na stole jest w sumie 430 mln zł, czyli około 100 mln zł więcej niż dotychczasowa wartość księgowa.

 • 11 grudnia 2015

  Meksykańska spółka kusi akcjonariuszy ACE, nowa cena wyższa o 1/5

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Grupo Industrial Saltillo podbija ofertę i proponuje 16,20 zł za każdy walor giełdowego producenta komponentów samochodowych. Po transakcji meksykańska spółka nie wyklucza wycofania akcji ACE z obrotu na GPW.

 • 09 grudnia 2015

  Jest wezwanie na Quantum Software po 6,50 zł za akcję

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Wzywający to spółka zależna emitenta, będąca już udziałowcem informatycznego Quantum. Oferowana cen jest wyższa od giełdowego kursu, który spada dziś do 5,50 zł.

 • 08 grudnia 2015

  Raport NIK: Skarb Państwa stracił na sprzedaży akcji Ciechu po 31 zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Najwyższa Izba Kontroli nie zostawiła suchej nitki na procesie prywatyzacji chemicznej spółki. W raporcie czytamy, że sprzedaż akcji Ciechu po 31 zł za walor była przeprowadzona poniżej rzeczywistej wartości akcji. Dodatkowo według urzędu podczas transakcji prywatyzacyjnej mógł wystąpić tzw. konflikt interesów.

 • 04 listopada 2015

  Torpol skrytykował cenę w wezwaniu ogłoszonym przez Marvipol

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Zarząd Torpolu stanowczo stwierdził, że cena zaproponowana przez spółkę zależną Marvipolu nie odpowiada wartości godziwej. Kierownictwo budowlanej grupy uważa też, że wartość dodana związana z pozyskaniem inwestora będzie dla Torpolu relatywnie niska.

 • 27 października 2015

  Meksykańska spółka wzywa na ACE po cenie z kilkuprocentową premią

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Grupo Industrial Saltillo chce przejąć pełną kontrolę nad ACE i nie wyklucza wycofania spółki z giełdy. Za pełen pakiet akcji meksykańska spółka zaproponowała blisko 290 mln zł. Wartość księgowa ACE to niespełna 150 mln zł.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com