Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Waluty

 • dzisiaj

  Komentarz: Dobre dane nie wsparły złotego, to niepokojący sygnał

  Opublikowano:

  Opublikowane w ostatni piątek bardzo dobre dane z polskiej gospodarki nie pomogły złotemu, który osłabił się do głównych walut. To zły znak. Nie tylko pokazuje, że dobre wiadomości z kraju są już w cenach, a rynek pozostaje pod głównym wpływem czynników globalnych, ale też może zapowiadać osłabienie złotego.

 • Dolarowa rakieta gotowa do startu – analiza techniczna USD/JPY

  Opublikowano:

  Notowania pary USD/JPY pokonały linię lokalnego trendu spadkowego. Obecnie popyt ma sporą szansę na wyciągnięcie kursu nawet w okolice 115,40 jenów za dolara. Najnowsze dobre dane z amerykańskiej gospodarki, jastrzębia wypowiedź prezes FED, a także aktualna sytuacja techniczna na wykresie mogą spowodować, że USD ponownie stanie się atrakcyjną lokatą kapitału.

 • 16 lutego 2017

  Komentarz: Złoty mocniejszy do dolara

  Opublikowano:

  W czwartek złoty pozostaje pod wpływem rynków globalnych. Stąd też przecena dolara na świecie znajduje swe przełożenie na notowania USD/PLN. Jednocześnie złoty traci do pozostałych głównych walut.

 • 14 lutego 2017

  Komentarz: Złoty czeka na dane o PKB i wystąpienie Yelen

  Opublikowano:

  Złoty rano pozostaje stabilny, po tym jak w poniedziałek mocno stracił na wartości. Inwestorzy czekają na dane o polskim PKB, a przede wszystkim na popołudniowe wystąpienie szefowej Fed w Kongresie.

 • 13 lutego 2017

  Yellen zdecyduje o sile dolara

  Opublikowano:
 • Niedźwiedzie się wybudzają – analiza techniczna USD/JPY

  Opublikowano:

  Ubiegły tydzień upłynął pod znakiem korekty na parze USD/JPY. Popyt wyciągnął notowania o ponad 220 pipsów, a technicznym pretekstem do kupna USD było podwójne dno w rejonie 111,60 jenów za dolara. Jednak przewaga byków zdaje się słabnąć, co oznaczałoby koniec korekty i początek kolejnego impulsu spadkowego.

 • 09 lutego 2017

  Giełda najwyżej od 16 miesięcy, spokojny złoty

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , , ,

  Nowa fala kupujących zawitała na warszawską giełdę. Indeksy mocno rosną i wyznaczają nowe kilkunastomiesięczne szczyty. Hossa trwa w najlepsze. Znacznie spokojniej jest na złotym, który już nie traci tak mocno jak w ostatnich dwóch dniach.

 • 07 lutego 2017

  Inwestorzy rzucili się na tanie waluty, WIG20 wciąż pod 2.100 pkt.

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , ,

  We wtorek inwestorzy kupują mocno przecenione w styczniu walut. Spokojnie za to jest na warszawskiej giełdzie. Na rynkach globalnych zaś, wobec braku ważnych danych makroekonomicznych, tematem numer jeden staje się polityka.

 • 06 lutego 2017

  Złoty zyskuje, euro wraca poniżej 4,30 zł

  Opublikowano:

  Utrzymujący się dobry klimat inwestycyjny na świecie i oddalająca się perspektywa marcowej podwyżki stóp procentowych w USA wzmacniają złotego. W relacji do euro i dolara jest on najmocniejszy od trzech miesięcy. Do końca tygodnia układ sił prawdopodobnie się nie zmieni.

 • 03 lutego 2017

  Złoty wpatrzony w EUR/USD i dane z USA

  Opublikowano:

  Czwartkowy zwrot na EUR/USD stał się pretekstem do korekty na złotym. O tym, czy dziś będzie ona kontynuowana, zdecydują publikowane po południu dane z amerykańskiego rynku pracy.

 • 02 lutego 2017

  Dolar poniżej 4 zł, euro po 4,30 zł

  Opublikowano:

  Pozytywne wieści z polskiej gospodarki i dobre nastroje na rynkach globalnych wspierają notowania złotego, który w relacji do euro, dolara i szwajcarskiego franka jest najsilniejszy od prawie trzech miesięcy.

 • 01 lutego 2017

  Wzrosty na giełdzie i słabszy złoty przed posiedzeniem Fed

  Opublikowano:

  Pierwsza sesja w lutym przynosi powrót mocnych wzrostów na giełdzie w Warszawie. Jednocześnie na wartości traci złoty, korygując swoje wcześniejsze umocnienie. Spokojnie jest natomiast na rynku długu.

 • 27 stycznia 2017

  Dobry tydzień dla GPW i złotego, wyprzedaż obligacji

  Opublikowano:

  To był bardzo udany tydzień dla giełdy w Warszawie. Indeks WIG20 zyskał 4 proc., wyznaczając nowe 15-miesięczne maksimum. Umocnił się też złoty. Fala wyprzedaży przetoczyła się natomiast przez polski rynek długu.

 • 24 stycznia 2017

  Komentarz walutowy: USA włączają się do wojen walutowych

  Opublikowano:

  Stany Zjednoczone do tej pory stały na straży, aby poszczególne państwa nie próbowały celowo osłabiać swoich walut celem wspomożenia krajowego eksportu. Niemniej jednak mottem administracji Trumpa stała się zasada oko za oko, ząb za ząb, co potwierdza, jak bardzo burzliwe mogą być najbliższe cztery lata. Ponadto wtorek jest dniem sądu dla funta, gdyż dowiemy się, czy do Brexitu wymagana jest zgoda brytyjskiego parlamentu.

 • 23 stycznia 2017

  Dolar szykuje się na kolejną falę przeceny – analiza techniczna USD/JPY

  Opublikowano:

  Korekta na kursie USD/JPY lada chwila może przybrać na sile. Zejście notowań poniżej 114,50 warto wykorzystać do zajęcia krótkiej pozycji.

 • 20 stycznia 2017

  Komentarz walutowy: Idzie nowe

  Opublikowano:

  EUR/USD stoi dziś pomiędzy starym a nowym. Stare - to wczorajsze posiedzenie EBC podkreślające stateczne podejście tego banku centralnego, pomimo, wydawałoby się, powiewu świeżości w danych strefy euro. Nowe - to dzisiejsze zaprzysiężenie Donalda Trumpa na prezydenta USA, mające być początkiem rewolucyjnych zmian i w zakresie polityki gospodarczej i samego stylu rządzenia tym krajem.

 • 16 stycznia 2017

  Dolar w promocyjnej cenie – analiza techniczna USD/PLN

  Opublikowano:

  Cofnięcie notowań dolara amerykańskiego w rejon 4,10-4,11 zł to dobry moment na ponowne zakupy. Wszechobecna luźna polityka monetarna wciąż zachęca inwestorów do lokowania kapitału w USD, który jest atrakcyjną lokatą z powodu podwyżek stóp procentowych.

 • 11 stycznia 2017

  Komentarz walutowy: Złoty spokojny przed kluczowym dniem

  Opublikowano:

  Sytuacja na polskim złotym jest dosyć spokojna przed końcówką tego tygodnia, kiedy może dojść do zmiany ratingu ze strony dwóch agencji. Podczas, gdy złoty jest dosyć relatywnie mocny w stosunku do sytuacji z przed ostatnich tygodni, z pewnością nie można tego powiedzieć o innych walutach gospodarek wschodzących. 

 • 09 stycznia 2017

  Nosił wilk razy kilka, poniosą i wilka – analiza techniczna USD/JPY

  Opublikowano:

  Piątkowy rajd na dolarze amerykańskim podbił notowania pary USD/JPY o solidne 1,45 proc. Warto uważnie śledzić kurs w kolejnych dniach, ponieważ od strony technicznej na wykresie pojawiły się sygnały przemawiające za silnym odreagowaniem.

 • 04 stycznia 2017

  XTB: 6 pomysłów inwestycyjnych na 2017 r.

  Opublikowano:

  Rok 2016 zostanie zapamiętany jako ten, w którym główną siłą sprawczą na rynkach finansowych stała się polityka. 

 • 20 grudnia 2016

  Komentarz walutowy: Trudny test dla Europy

  Opublikowano:

  Nie można niestety powiedzieć, aby zjednoczona Europa kończyła ten rok z tarczą. Rozłam spowodowany perspektywą odejścia Wielkiej Brytanii przykrył inne problemy, których też nie brakowało. Poniedziałkowe tragiczne wydarzenia w Berlinie pokazują, że przyszły rok wcale nie będzie łatwiejszy.

 • wczoraj

  Korekta w pięciu smakach – analiza techniczna USD/JPY

  Opublikowano:

  W środę FED sprawił niespodziankę i dorzucił do przyszłorocznych projekcji trzecią podwyżkę. Prognoza szybszego niż dotychczas zakładano zacieśniania polityki pieniężnej automatycznie wzmocniła popyt na dolara. Jednak istnieje duże prawdopodobieństwo, że inwestorzy, gdy tylko uświadomią sobie ryzyko niezrealizowania założeń - tak jak to miało miejsce w 2016 roku - zaczną korekcyjną wyprzedaż USD.

 • 14 grudnia 2016

  Komentarz walutowy: Rynek zbroi się przed decyzją Fed

  Opublikowano:

  W środę kończy się dwudniowe posiedzenie Rezerwy Federalnej, na którym prawdopodobnie pierwszy raz od roku zapadnie decyzja o podwyżce stóp procentowych w największej gospodarce na świecie. Dolar amerykański w pełni wycenia ten ruch, gdyż dane z gospodarki oraz oczekiwania co do przyszłości, nie były tak dobre od wielu miesięcy. Co zrobi Rezerwa Federalna i w jaki sposób wpłynie to na rynku finansowe?

 • W drodze do 4,4060 – analiza techniczna EUR/PLN

  Opublikowano:

  W drugim tygodniu grudnia na parze walutowej EUR/PLN byliśmy świadkami dynamicznych spadków, które miały miały miejsce po odbiciu od oporu na poziomie 4,5030. Spadki zatrzymały się na linii trendu widocznej na poniższym wykresie 4-godzinnym. Wtedy także pojawiło się odbicie, ale bykom nie udało się skutecznie wybić ponad lokalny opór przy 4,4550. Kilkukrotne próby przełamania wspomnianego […]

 • 12 grudnia 2016

  Komentarz walutowy: Rynek czeka na decyzję Fed

  Opublikowano:

  Przed nami niesamowicie intensywny tydzień na rynkach finansowych. Środowa decyzja Fed jest powszechnie wyczekiwana i od jej wydźwięku zależeć będą także notowania złotego. Podwyżka stóp procentowych w USA jest w zasadzie pewna, ale to nie oznacza automatycznie umocnienia dolara.

 • Kupuj plotki, sprzedawaj fakty – analiza techniczna USD/PLN

  Opublikowano:

  Rynek zakończył grę pod podniesienie stóp procentowych podczas środowego posiedzenia Banku Rezerwy Federalnej USA. Inwestorzy ustawiają się teraz pod tak zwaną sprzedaż faktów i zainkasowanie obfitego zysku z dolarowych longów.

 • 09 grudnia 2016

  Komentarz walutowy: Udany tydzień dla złotego

  Opublikowano:

  Przegrane referendum we Włoszech i decyzja EBC o zmniejszeniu skali luzowania pieniężnego to nie są okoliczności, które sprzyjają notowaniom złotego. Polska waluta była jednak mocno wyprzedana zaś reakcje rynku były na tyle nie typowe, że w piątkowy poranek ten tydzień wygląda dla polskiej waluty bardzo dobrze.

 • 08 grudnia 2016

  Komentarz walutowy: Słabszy złoty przed decyzją EBC

  Opublikowano:

  Wydarzeniem dnia jest bezapelacyjnie posiedzenie EBC. Równo rok temu Europejski Bank Centralny wywołał umocnienie EUR, nie zaspokajając rozbuchanych rynkowych oczekiwań. Czy podobnie stanie się tym razem?

 • 07 grudnia 2016

  Komentarz walutowy: Złoty wreszcie odrabia straty

  Opublikowano:

  Sprzyjający rozwój sytuacji na rynku globalnym sprawił, że polski złoty wreszcie zaczął odrabiać straty. Tym samym trzeci raz w tym roku widzieliśmy cofnięcie znad poziomu 4,50 zł za euro. Kluczowe rozdania grudnia jednak jeszcze przed nami, w tym już jutro decyzja EBC. 

 • 06 grudnia 2016

  Komentarz walutowy: Euro najdroższe od czerwca

  Opublikowano:

  Nie pomogła ani decyzja agencji S&P, ani łagodne przyjęcie przez rynki wyników włoskiego. Złoty konsekwentnie traci wobec euro. Kurs EUR/PLN jest najwyżej od czerwca, jednak patrząc na dzienne zamknięcia, tak źle nie było od 2011 roku.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com