Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Waluty

 • 20 stycznia 2017

  Komentarz walutowy: Idzie nowe

  Opublikowano:

  EUR/USD stoi dziś pomiędzy starym a nowym. Stare - to wczorajsze posiedzenie EBC podkreślające stateczne podejście tego banku centralnego, pomimo, wydawałoby się, powiewu świeżości w danych strefy euro. Nowe - to dzisiejsze zaprzysiężenie Donalda Trumpa na prezydenta USA, mające być początkiem rewolucyjnych zmian i w zakresie polityki gospodarczej i samego stylu rządzenia tym krajem.

 • 16 stycznia 2017

  Dolar w promocyjnej cenie – analiza techniczna USD/PLN

  Opublikowano:

  Cofnięcie notowań dolara amerykańskiego w rejon 4,10-4,11 zł to dobry moment na ponowne zakupy. Wszechobecna luźna polityka monetarna wciąż zachęca inwestorów do lokowania kapitału w USD, który jest atrakcyjną lokatą z powodu podwyżek stóp procentowych.

 • 11 stycznia 2017

  Komentarz walutowy: Złoty spokojny przed kluczowym dniem

  Opublikowano:

  Sytuacja na polskim złotym jest dosyć spokojna przed końcówką tego tygodnia, kiedy może dojść do zmiany ratingu ze strony dwóch agencji. Podczas, gdy złoty jest dosyć relatywnie mocny w stosunku do sytuacji z przed ostatnich tygodni, z pewnością nie można tego powiedzieć o innych walutach gospodarek wschodzących. 

 • 09 stycznia 2017

  Nosił wilk razy kilka, poniosą i wilka – analiza techniczna USD/JPY

  Opublikowano:

  Piątkowy rajd na dolarze amerykańskim podbił notowania pary USD/JPY o solidne 1,45 proc. Warto uważnie śledzić kurs w kolejnych dniach, ponieważ od strony technicznej na wykresie pojawiły się sygnały przemawiające za silnym odreagowaniem.

 • 04 stycznia 2017

  XTB: 6 pomysłów inwestycyjnych na 2017 r.

  Opublikowano:

  Rok 2016 zostanie zapamiętany jako ten, w którym główną siłą sprawczą na rynkach finansowych stała się polityka. 

 • 20 grudnia 2016

  Komentarz walutowy: Trudny test dla Europy

  Opublikowano:

  Nie można niestety powiedzieć, aby zjednoczona Europa kończyła ten rok z tarczą. Rozłam spowodowany perspektywą odejścia Wielkiej Brytanii przykrył inne problemy, których też nie brakowało. Poniedziałkowe tragiczne wydarzenia w Berlinie pokazują, że przyszły rok wcale nie będzie łatwiejszy.

 • 19 grudnia 2016

  Korekta w pięciu smakach – analiza techniczna USD/JPY

  Opublikowano:

  W środę FED sprawił niespodziankę i dorzucił do przyszłorocznych projekcji trzecią podwyżkę. Prognoza szybszego niż dotychczas zakładano zacieśniania polityki pieniężnej automatycznie wzmocniła popyt na dolara. Jednak istnieje duże prawdopodobieństwo, że inwestorzy, gdy tylko uświadomią sobie ryzyko niezrealizowania założeń - tak jak to miało miejsce w 2016 roku - zaczną korekcyjną wyprzedaż USD.

 • 14 grudnia 2016

  Komentarz walutowy: Rynek zbroi się przed decyzją Fed

  Opublikowano:

  W środę kończy się dwudniowe posiedzenie Rezerwy Federalnej, na którym prawdopodobnie pierwszy raz od roku zapadnie decyzja o podwyżce stóp procentowych w największej gospodarce na świecie. Dolar amerykański w pełni wycenia ten ruch, gdyż dane z gospodarki oraz oczekiwania co do przyszłości, nie były tak dobre od wielu miesięcy. Co zrobi Rezerwa Federalna i w jaki sposób wpłynie to na rynku finansowe?

 • W drodze do 4,4060 – analiza techniczna EUR/PLN

  Opublikowano:

  W drugim tygodniu grudnia na parze walutowej EUR/PLN byliśmy świadkami dynamicznych spadków, które miały miały miejsce po odbiciu od oporu na poziomie 4,5030. Spadki zatrzymały się na linii trendu widocznej na poniższym wykresie 4-godzinnym. Wtedy także pojawiło się odbicie, ale bykom nie udało się skutecznie wybić ponad lokalny opór przy 4,4550. Kilkukrotne próby przełamania wspomnianego […]

 • 12 grudnia 2016

  Komentarz walutowy: Rynek czeka na decyzję Fed

  Opublikowano:

  Przed nami niesamowicie intensywny tydzień na rynkach finansowych. Środowa decyzja Fed jest powszechnie wyczekiwana i od jej wydźwięku zależeć będą także notowania złotego. Podwyżka stóp procentowych w USA jest w zasadzie pewna, ale to nie oznacza automatycznie umocnienia dolara.

 • Kupuj plotki, sprzedawaj fakty – analiza techniczna USD/PLN

  Opublikowano:

  Rynek zakończył grę pod podniesienie stóp procentowych podczas środowego posiedzenia Banku Rezerwy Federalnej USA. Inwestorzy ustawiają się teraz pod tak zwaną sprzedaż faktów i zainkasowanie obfitego zysku z dolarowych longów.

 • 09 grudnia 2016

  Komentarz walutowy: Udany tydzień dla złotego

  Opublikowano:

  Przegrane referendum we Włoszech i decyzja EBC o zmniejszeniu skali luzowania pieniężnego to nie są okoliczności, które sprzyjają notowaniom złotego. Polska waluta była jednak mocno wyprzedana zaś reakcje rynku były na tyle nie typowe, że w piątkowy poranek ten tydzień wygląda dla polskiej waluty bardzo dobrze.

 • 08 grudnia 2016

  Komentarz walutowy: Słabszy złoty przed decyzją EBC

  Opublikowano:

  Wydarzeniem dnia jest bezapelacyjnie posiedzenie EBC. Równo rok temu Europejski Bank Centralny wywołał umocnienie EUR, nie zaspokajając rozbuchanych rynkowych oczekiwań. Czy podobnie stanie się tym razem?

 • 07 grudnia 2016

  Komentarz walutowy: Złoty wreszcie odrabia straty

  Opublikowano:

  Sprzyjający rozwój sytuacji na rynku globalnym sprawił, że polski złoty wreszcie zaczął odrabiać straty. Tym samym trzeci raz w tym roku widzieliśmy cofnięcie znad poziomu 4,50 zł za euro. Kluczowe rozdania grudnia jednak jeszcze przed nami, w tym już jutro decyzja EBC. 

 • 06 grudnia 2016

  Komentarz walutowy: Euro najdroższe od czerwca

  Opublikowano:

  Nie pomogła ani decyzja agencji S&P, ani łagodne przyjęcie przez rynki wyników włoskiego. Złoty konsekwentnie traci wobec euro. Kurs EUR/PLN jest najwyżej od czerwca, jednak patrząc na dzienne zamknięcia, tak źle nie było od 2011 roku.

 • 05 grudnia 2016

  Czarny scenariusz Włoch

  Opublikowano:

  Referendum we Włoszech przyćmiło brak zmiany ratingu z Polski, choć decyzja agencji S&P pojawiła się jeszcze w piątek późnym popołudniem. Dla rynków ważniejsze było jednak niedzielne głosowanie we Włoszech, które okazało się totalną klapą gabinetu Renziego i wywołało znaczące, choć nie gwałtowne zmiany na rynkach.

 • Komentarz PLN: Włochy ważniejsze niż S&P?

  Opublikowano:

  Początek nowego tygodnia handlu na rynku walutowym przynosi spadek wyceny złotego wobec euro oraz franka szwajcarskiego w reakcji na podbicie awersji do ryzyka na szerokim rynku po przegraniu przez włoski rząd referendum konstytucyjnego. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,4851 PLN za euro, 4,2440 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1581 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,3460 PLN. Rentowności polskiego długu (z piątku) wynosiły 3,783 proc. w przypadku papierów 10-letnich.

 • 04 grudnia 2016

  Złoty może zyskać na decyzji Standard&Poor’s

  Opublikowano:

  W piątek już po zamknięciu rynków finansowych agencja Standard&Poor’s pochyliła się nad polskim ratingiem. Oczekiwałem pozostawienia ratingu na niezmienionym poziomie, choć ryzyko zmiany było po negatywnej stronie. Dlatego zmiana nastawienia na stabilne jest szansą na umocnienie się złotego, przynajmniej na jakiś czas.

 • 03 grudnia 2016

  Włosi zadecydują o losach strefy euro

  Opublikowano:

  Benvenuti czy Arrivederci? Które z tych dwóch słów będzie częściej używane w kontekście premiera Matteo Renziego i jego rządu? O tym przekonamy się już w najbliższą niedzielę. W oczekiwaniu na ostatnie z wielkich głosowań, które zaplanowane były na ten rok, traciły giełdy, a także dolar amerykański. W przypadku tego ostatniego nie pomogły dane z rynku pracy, które pozostawiły po sobie uczucie niedosytu.

 • 02 grudnia 2016

  Inwestorzy wstrzymują oddech przed decyzją S&P, w grze CD Projekt

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , , , ,

  Korekta post-trumpowych zwyżek na Wall Street, przecena w Azji oraz niepewność co do wyniku niedzielnego referendum konstytucyjnego we Włoszech pogłębiają spadki na zachodnioeuropejskich giełdach. Póki co zimną krew zachowują inwestorzy z warszawskiego parkietu, dla którego dodatkowym czynnikiem ryzyka jest rewizja ratingu ze strony agencji Standard&Poor’s.

 • Komentarz walutowy: Złoty panikuje przed decyzją Standard&Poor’s

  Opublikowano:

  Ostatnie tygodnie nie były dobre dla złotego. Skumulowały się negatywne czynniki, tak wewnętrzne, jak i zewnętrzne. W efekcie dolar jest najdroższy od kilku lat, a euro od głosowania ws. Brexitu. Piątek może być dla polskiej waluty bardzo ważny.

 • 28 listopada 2016

  Złoty odrabia straty względem dolara – analiza techniczna USD/PLN

  Opublikowano:

  W poniedziałek kurs pary USD/PLN próbuje się przebić przez istotną strefę wsparcia, co może dać nam sygnał spadkowy i otworzyć drogę do umocnienia złotego.

 • 24 listopada 2016

  Giełdowi eksporterzy tańczą z radości, w górę CD Projekt i LiveChat

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , , , , , , , , , , , ,

  Dobra passa GPW trwa. WIG20 zamknął czwartą z rzędu wzrostową sesję. W centrum uwagi polskiego rynku są eksporterzy, którym słaby złoty znów dmucha w żagle. Po południu euro kosztowało 4,42 zł, a dolar 4,18 zł.

 • wczoraj

  Czas na redukcję – analiza techniczna EUR/PLN

  Opublikowano:

  Kapitał odpływa od walut rynków wschodzących do dolara amerykańskiego. Bodźcem jest perspektywa podwyżki stóp procentowych przez FED na grudniowym posiedzeniu, przez co kurs pary EUR/PLN urósł w miesiąc aż 3 proc. Jednak dotarcie notowań w okolice szczytów z końca czerwca stanowi dobry pretekst do korekty, która dałaby odetchnąć kupującym PLN.

 • 09 listopada 2016

  Zwycięstwo Trumpa wstrząsnęło rynkiem walutowym i towarowym

  Opublikowano:

  Wygrana populistycznego Trumpa w amerykańskich wyborach prezydenckich jest nie na rękę finansistom. W odpowiedzi mocno traci dolar i ropa naftowa. Zyskują bezpieczne przystanie takie jak japoński jen, szwajcarski frank oraz metale szlachetne.

 • 31 października 2016

  Co dalej z kursem NZD/USD – analiza techniczna

  Opublikowano:

  Najnowsze dane makroekonomiczne opublikowane przez Skarbiec Nowej Zelandii okazały się lepsze od oczekiwań. Wzrosła aktywność i zaufanie w biznesie, co przekładać się może na mocniejszy wzrost gospodarczy w drugiej połowie roku. Jednak krótkoterminowo, te publikacje nie mają wpływu na rynki, a sam Skarbiec wskazuje, że przy ogólnie pozytywnych danych najważniejsze są oczekiwania co do polityki monetarnej w USA.

 • 27 października 2016

  Podaż tak łatwo nie odpuści funtowi – analiza techniczna GBP/USD

  Opublikowano:

  Choć od dwóch tygodni pary z funtem poruszają się w trendzie bocznym, to wciąż oczekuje się, że będą kontynuować trend deprecjacji. Funt brytyjski wciąż wykazuje oznaki słabości, a ostatnim z nich była dzisiejsza reakcja na pozytywne dane dotyczące PKB.

 • 26 października 2016

  Euro pod coraz większą presją – analiza techniczna EUR/USD

  Opublikowano:

  W ostatnich dniach mogliśmy zaobserwować umocnienie dolara wobec euro, co spowodowało przebicie ważnej strefy wsparcia. Czynniki fundamentalnie wskazują na dalsze spadki kursu EUR/USD z racji prowadzenia rozbieżnych polityk monetarnych przez EBC i FED. 

 • 24 października 2016

  Jen przechyla szalę na swoją stronę – analiza techniczna EUR/JPY

  Opublikowano:

  Kurs pary EUR/JPY od czterech miesięcy porusza się w dość szerokiej konsolidacji. Obecnie rynek zmierza w kierunku dolnego ograniczenia konsolidacji i choć żadna ze stron rynkowych nie posiada obecnie fundamentalnej przewagi, to analiza techniczna wskazuje na lekką przewagę sprzedających. Na sygnały zmiany tendencji musimy jednak poczekać aż do wybicia kluczowych poziomów konsolidacji.

 • Gotowi do startu – analiza techniczna EUR/PLN

  Opublikowano:

  Na przestrzeni miesiąca kurs EUR/PLN odbił się od silnego wsparcia w rejonie 4,25 i zyskał 1 proc. Lada dzień notowania zmierzą się z oporem w postaci lokalnej linii trendu spadkowego, której pokonanie otworzy drogę do 4,35 zł za euro.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com