X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wiadomości powiązane z: synthos

 • 24 stycznia 2017

  Rozjechały się rekomendacje maklerów dla akcji Synthosu i Ciechu

  Na przestrzeni zaledwie kilku dni Wood & Company oraz DM mBanku odtajniły raporty analityczne dla akcji dwóch popularnych wśród inwestorów producentów chemii. W wypadku Synthosu różnica między cenami docelowymi biur wynosi 77 proc., a w Ciechu niecałe 10 proc.

 • 19 stycznia 2017

  WIG20 niebezpiecznie blisko wsparcia, w grze Energa, Synthos i Polimex

  Indeks blue chipów rośnie dziś o 0,2 proc. i odwleka w czasie kolejną konfrontację z ważnym wsparciem na 2.000 pkt. Z kolei segmenty małych i średnich spółek walczą o nowe wieloletnie rekordy.

 • 17 stycznia 2017

  DM mBanku zaleca akumuluj akcje KGHM i sprzedaj Synthos

  Biuro rozpoczęło wydawanie rekomendacji dla akcji miedziowej spółki od zalecenia akumuluj i ceny docelowej z 10-proc. przebitką względem wtorkowego kursu odniesienia. Natomiast w akcjach Synthosu maklerzy widzą blisko 30-proc. potencjał spadkowy.

 • 13 stycznia 2017

  Analiza techniczna czterech gorących spółek z branży chemicznej

  Giełdowi producenci chemii odzyskują dawny blask. W tym tygodniu kurs subindeksu WIG-Chemia osiągnął półroczne maksimum. StockWatch.pl sprawdził kluczowe opory techniczne na wykresach Grupy Azoty, Polic, Synthosu oraz Ciechu.

 • 10 stycznia 2017

  Popyt idzie za ciosem, w grze CD Projekt, JSW, Synthos i Action

  We wtorek warszawski parkiet kontynuuje wzrostową szarżę. WIG20 po przebiciu przez arcyważny opór na 2.000 pkt. idzie za ciosem i dorzuca do tegorocznego wyniku ponad 1 proc.

 • 09 stycznia 2017

  Zbigniew Warmuz nowym prezesem grupy Synthos

  Stery w spółce chemicznej po Tomaszu Kalwacie przejmuje Zbigniew Warmuz, dotychczasowy wiceprezes.

 • 28 grudnia 2016

  Tomasz Kalwat z końcem roku ustąpi z funkcji prezesa Synthosu

  Po ponad pięciu latach Tomasz Kalwat rezygnuje z kierowania spółką chemiczną. Na stanowisku pozostanie tylko do 31 grudnia 2016 r.

 • 30 listopada 2016

  Ostatni dzwonek na udział w tegorocznych dywidendach

  W najbliższych tygodniach kilka znanych spółek planuje sprezentować akcjonariuszom szczodry upominek. Warto śledzić uchwały nadchodzących walnych zgromadzeń, bo potencjalnie do wzięcia będzie 1,1 mld zł na dywidendy o stopie sięgającej nawet 15 proc.

 • 22 listopada 2016

  Hossa surowcowa niesie GPW, w grze KGHM, Lotos i Grupa Azoty

  Dynamiczne wzrosty na rynku ropy naftowej i miedzi oraz rekordy wszechczasów na Wall Street dodały skrzydeł europejskim giełdom.

 • 21 listopada 2016

  Synthos wypłaci 0,53 zł na akcję dywidendy zaliczkowej za 2016 rok

  Po pięciu miesiącach niepewności chemiczna spółka podjęła wiążącą decyzję w sprawie dywidendy. Akcjonariusze w ramach zaliczki z tegorocznego zysku otrzymają 0,53 zł na każdą akcję.

 • GPW pokazała pazur, mocne wzrosty na LPP, PKN Orlen i Lotosie

  Warszawska giełda była dzisiaj jedną z najsilniejszych w Europie. Notowania prestiżowego indeksu dwudziestu największych spółek urosły o 1,77 proc. W dobrej strony pokazały się spółki paliwowe, LPP i PZU.

 • 15 listopada 2016

  Raport: Analiza fundamentalna 6 ciekawych spółek chemicznych

  Pogorszenie fundamentów sprowadziło indeks WIG-Chemia na dwuletnie minima. W nowych wynikach coś jednak drgnęło. Analitycy StockWatch.pl sprawdzili, co mówią świeże sprawozdania finansowe sześciu znanych spółek z branży.

 • 27 października 2016

  Spółki paliwowe ciągną WIG20 w górę, w grze Lotos, Synthos i Alma

  W czwartek w Europie przewagę utrzymuje strona podażowa, ale skala przeceny pozostaje niewielka. Na tym tle świetnie wypada polska GPW, w czym spora zasługa segmentu paliwowego. Po pierwszym fixingu, dzięki mocnej postawie akcji PKN Orlen i Lotosu, WIG-Paliwa rośnie o 1,5 proc.

 • 20 października 2016

  Wyższe ceny surowca dobrze rokują kursowi Synthosa

  Wyższe ceny surowca oraz marże skłoniły analityków Trigona do wyznaczenia nowych poziomów docelowych dla kursu producenta kauczuków. Dobrego zachowania spodziewa się po Sythosie także DM BOŚ i dołączył akcje spółki do prowadzonego portfela.

 • Trzy nowe spółki w portfelu inwestycyjnym DM BOŚ

  W cyklicznym raporcie miesięcznym Dom Maklerski BOŚ dodał do modelowego portfela inwestycyjnego akcje Mercatora, PKN Orlen i Synthosu. Wypadli z niego dwaj deweloperzy.

 • 14 października 2016

  W nowej rekomendacji wycena Synthosu poszła w górę o 50 proc.

  Analitycy DM BOŚ diametralnie zmienili podejście inwestycyjne do akcji spółki chemicznej i zalecają ich kupno. Biuro znacząco podniosło krótkoterminowe prognozy pod wpływem oczekiwań wyższego wyniku EBITDA w segmencie kauczuków.

 • Giełdy odrabiają straty, gorąco na Pekao, PKO BP i Bogdance

  Tym razem najnowsze dane makro z Chin przyniosły ulgę inwestorom. Główne indeksy w Europie Zachodniej rosną o nawet 1,6 proc. i z nawiązką odrabiają wczorajsze straty. Zapału do podciągania wyników póki co brakuje inwestorom w Warszawie, gdzie indeks WIG20 odbija o zaledwie 0,4 proc.

 • 27 września 2016

  Raport: Prognozy na II połowę roku dla sześciu spółek chemicznych

  WIG-Chemia od początku roku stracił 18 proc. i jest drugim najsłabszym subindeksem na GPW. Ostatnio coś jednak drgnęło w notowaniach i w fundamentach giełdowych firm chemicznych. StockWatch.pl z pomocą ekspertów sprawdził, które spółki mają szansę poprawić swoje notowania.

 • 20 września 2016

  Synthos jest o krok bliżej do wypłaty olbrzymiej dywidendy

  Poniedziałkowe walne spółki chemicznej dało zielone światło i przesunęło kwotę 1,094 mld zł na kapitał rezerwowy utworzony z przeznaczeniem na dywidendę. Teraz decyzja o wypłacie środków należy do zarządu Synthosu. W optymistycznym scenariuszu na każdą akcję może przypaść nawet 0,83 zł, co przy obecnym kursie akcji daje stopę przekraczającą 20 proc.

 • 19 września 2016

  Ropa i rynki akcji idą w górę, gorąco na PGNiG, PKN Orlen i Action

  Większość głównych indeksów w Europie rośnie o ponad 1 proc. Sentyment na rynkach wspiera drożejąca ropa naftowa, której cena w Stanach Zjednoczonych dotarła w okolice oporu 44,50 USD za baryłkę.

 • 31 sierpnia 2016

  Akcje Synthosu tanieją, kwartalny zysk netto skurczył się o 40 proc.

  Inwestorzy chłodno przyjęli najnowsze wyniki finansowe chemicznej grupy, czego dowodem jest blisko 2,5-proc. przecena akcji. Najsłabszym punktem okazał się wynik netto, na którym zaciążyły ujemne różnice kursowe. Pocieszeniem dla akcjonariuszy jest silny wynik EBITDA oraz szansa na wypłatę dywidendy jeszcze w tym roku.

 • 20 lipca 2016

  Małe i średnie spółki rosną w siłę, w grze Bogdanka, Synthos i PEP

  Świetne dane makro z polskiej gospodarki dały zastrzyk nowych sił warszawskim indeksom. W środę rano WIG20 wykonał pierwsze podejście pod psychologiczną barierę 1.800 pkt. Jeszcze lepiej sytuacja wygląda na wykresach małych i średnich spółek. Oba indeksy ustanawiają dzisiaj nowe wakacyjne szczyty.

 • Zwrot w sprawie tegorocznej dywidendy podbił notowania Synthosu

  W środę rano kurs akcji Synthosu rośnie o kilka procent. Impulsem okazała się informacja, że podmiot kontrolowany przez Michała Sołowowa chce zwołania walnego, które miałoby zdecydować o wypłacie dywidendy. Analitycy DM BDM wyliczają, że według polityki dywidendowej Synthos mógłby wypłacić 0,32 zł na akcję.

 • 13 lipca 2016

  Są nowe rekomendacje dla akcji Grupy Azoty, Ciechu i Synthosu

  Zdołowana branża chemiczna odbija, a towarzyszą temu coraz wyższe rekomendacje. Najnowsze pochodzą od analityków Trigon DM i zakładają kilkunastoprocentowy potencjał wzrostu dla Ciechu i Grupy Azoty.

 • WIG20 dzielnie znosi przecenę Pekao, w grze KGHM i PKN Orlen

  Przewaga czerwieni na środowej mapie rynku to efekt sprzedaży dużego pakietu akcji Pekao przez włoskiego właściciela. Na szczęście sytuację ratuje mocna postawa notowań takich spółek jak KGHM, Cyfrowy Polsat czy Orlen i w południe WIG20 notuje niewielki wzrost.

 • 08 lipca 2016

  Analiza techniczna czterech kluczowych spółek chemicznych

  W tegorocznym rankingu stóp zwrotu chemia jest na szarym końcu. Wraz z ekspertem z SGH sprawdziliśmy, co jest źródłem słabości akcji giełdowych producentów chemii oraz czy od strony technicznej jest szansa na przełamanie złej passy notowań czterech ciekawych spółek z tego sektora.

 • 07 lipca 2016

  Mocne wzrosty na giełdach po danych z USA, w grze Synthos i Hawe

  Świetny odczyt ISM dla sektora usług w USA oraz gołębi wydźwięk minutek z czerwcowego posiedzenia FOMC zmieniły nastroje wśród inwestorów o 180 stopni. W czwartek główne indeksy giełd w Europie świecą na zielono. Jednym z najmocniejszych punktów jest WIG20, który w południe rośnie ponad 2 proc.

 • 21 czerwca 2016

  Synthos z wysoką rekomendacją i potencjałem do poprawy wyników

  DM PKO BP zwrócił uwagę na niedowartościowanie akcji chemicznej grupy i potencjał do poprawy wyników w kolejnych latach. Biuro wycenia akcje Synthosu z 14-proc. premią do ceny giełdowej.

 • 18 maja 2016

  Giełda po wynikach: 7 spółek chemicznych od fundamentów

  Potentaci z branży chemicznej pokazali w I kwartale solidne wyniki, a mimo to ich kursy akcji wciąż nie mogą otrząsnąć się z tegorocznej korekty. StockWatch.pl sprawdził, pod jakie czynniki fundamentalne toczy się obecnie gra na akcjach giełdowych producentów chemii.

 • 20 kwietnia 2016

  Perspektywy fundamentalne 7 spółek chemicznych

  Tegoroczne spadki indeksu WIG-Chemia mogą okazać się dobrym momentem na kupno przecenionych walorów. Według opinii biur maklerskich, tuzy sektora chemicznego pokażą w najbliższym sezonie wyników lepsze zyski operacyjne, a mniejsze spółki już niedługo wypłacą obfite dywidendy.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com