X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wiadomości powiązane z: PZU

 • 17 lutego 2017

  Skarb Państwa ma akcje warte 100 mld zł. W 3 miesiące portfel urósł o wartość PGE

  Obecna hossa znacząco podreperowała stan rachunku inwestycyjnego największego gracza na GPW. Po 1,5-letniej przerwie wartość giełdowego majątku Skarbu Państwa wróciła do poziomu 100 mld zł.

 • 16 stycznia 2017

  Polska giełda liderem wzrostów w Europie, w grze PZU i Integer.pl

  Wyprzedaż akcji banków zaangażowanych w kredyty hipoteczne w CHF tylko na chwilę sprowadziła WIG20 w okolice 2.000 pkt. Bliskość ważnego wsparcia stało się pretekstem do odbicia i nadrabiania zaległości z piątku.

 • Problem kredytów frankowych wraca, w dół Millennium, BZ WBK i mBank

  Zaostrzenie kursu wobec banków zaangażowanych w kredyty hipoteczne w walutach obcych przesądziło o czerwonym starcie sesji na GPW. Pozytywem jest fakt, że skala spadków jest mniejsza niż w Europie Zachodniej, w czym spora zasługa piątkowych decyzji agencji ratingowych Moody’s i Fitch.

 • 11 stycznia 2017

  JP Morgan: Przejęcie Pekao wzmocni potencjał dywidendowy PZU

  Biuro w raporcie z 5 stycznia wystawiło zalecenie neutralnie dla akcji ubezpieczyciela z ceną docelową o blisko 8 proc. wyższą od wtorkowego zamknięcia na GPW.

 • 09 stycznia 2017

  Komentarz giełdowy: WIG20 przełamuje psychologiczną barierę

  Po długim weekendzie giełdowym bykom udało się dziś pchnąć indeks WIG20 powyżej psychologicznej bariery 2.000 pkt. Na pozostałych parkietach w Europie dominuje czerwień. Z kolei inwestorzy w Stanach Zjednoczonych przygotowują się do startu nowego sezonu wyników na Wall Street.

 • 29 grudnia 2016

  Komentarz giełdowy: GPW odzyskuje blask

  Środowa sesja na globalnych rynkach skończyła się raczej negatywnie, co było związane z sytuacją w Chinach. Z drugiej strony wczorajsza sesja była ostatnią, która była uwzględniana w rozliczeniu podatkowym, dlatego inwestorzy z Książęcej mogli decydować się na zamykanie swoich pozycji.

 • 08 grudnia 2016

  W 2016 r. spółki z WIG20 wypłaciły akcjonariuszom ponad 9 mld zł

  Ubiegłotygodniowa decyzja PKO BP oficjalnie zamknęła temat tegorocznych dywidend w segmencie blue chipów. StockWatch.pl przygotował krótkie podsumowanie sezonu dywidendowego wśród giełdowych gigantów.

 • WIG20 kontynuuje fenomenalny rajd, w centrum uwagi Alior i PZU

  Rajd św. Mikołaja na europejskich parkietach wsparł dziś EBC, który zgodnie z oczekiwaniami nie zmienił stóp procentowych, ale przedłużył program skupu aktywów. Mocne wzrosty i dawno niewidziane obroty zanotowała dziś warszawska GPW. 

 • 07 grudnia 2016

  WIG20 rośnie trzecią sesję z rzędu, mWIG40 znów spada przez JSW

  Środowa sesja na giełdach w niemal całej Europie upłynęła pod znakiem kontynuacji rajdu św. Mikołaja. W Warszawie rynkowym outsiderem był segment średniaków, za co w największym stopniu odpowiadają mocne spadki na kursach producentów węgla. Testem sentymentu na europejskich rynkach będzie czwartkowa decyzja EBC w zakresie przedłużenia programu QE i ewentualnego tappering’u.

 • 21 listopada 2016

  GPW pokazała pazur, mocne wzrosty na LPP, PKN Orlen i Lotosie

  Warszawska giełda była dzisiaj jedną z najsilniejszych w Europie. Notowania prestiżowego indeksu dwudziestu największych spółek urosły o 1,77 proc. W dobrej strony pokazały się spółki paliwowe, LPP i PZU.

 • Mocny początek tygodnia na GPW, wzrostom przewodzą PZU i KGHM

  Warszawski parkiet jest dzisiaj jednym z najmocniejszych w Europie. Przed południem WIG20 rośnie o blisko 1 proc., mimo sygnałów ostrzegawczych ze strony agencji Moody's. 

 • 15 listopada 2016

  Haitong Bank w raporcie z 11 listopada podtrzymuje rekomendację kupuj dla PZU

  Haitong Bank w raporcie z 11 listopada podtrzymuje rekomendację kupuj dla PZU z podniesioną ceną docelową akcji w wysokości 32 PLN (z 30 PLN wcześniej), co daje 14-procentowy potencjał wzrostowy.

 • 10 listopada 2016

  KGHM, JSW i PKN Orlen bohaterami sesji na GPW

  Scenariusze zakładające załamanie rynków po zwycięstwie Donalda Trumpa nie sprawdziły się. Inwestorzy w relatywnie płytkiej i krótkotrwałej przecenie na giełdach szybko dostrzegli okazję do kupna tanich akcji.

 • 28 października 2016

  Popołudniowy komentarz giełdowy: Przełom na WIG20

  Po raz pierwszy od wielu tygodni najważniejszy z polskich indeksów znalazł się powyżej poziomu 1.800 punktów, co może być dla niego przełomowym momentem. Już w czwartek WIG20 był jednym z najsilniejszych na rynku, a dziś tylko potwierdził przewagę byków na GPW.

 • WIG20 przebił się przez szklany sufit 1.800 pkt., w grze Tauron i Pekao

  Październikową przygodę WIG20 z poziomem 1.800 pkt. można podsumować powiedzeniem do trzech razy sztuka. W pokonaniu psychologicznego oporu pomogły przede wszystkim wzrosty na kursach banków, spółek energetycznych oraz giełdowych rafinerii.

 • Szklany sufit znów blokuje WIG20, gorąco na LPP, KGHM i Biotonie

  Na starcie ostatniej sesji w tym tygodniu europejskie giełdy poddały się pod dyktando strony podażowej. Jednak z godziny na godzinę sytuacja wygląda coraz lepiej, a główne indeksy stopniowo odrabiają straty. Z ciekawą sytuacją mamy do czynienia w Warszawie, gdzie WIG20 po raz kolejny mierzy się z psychologiczną barierą 1.800 pkt.

 • wczoraj

  13 ciekawych spółek w jesiennych rekomendacjach maklerskich

  Październikowe odbicie na warszawskim parkiecie zbiegło się w czasie z wysypem mocnych rekomendacji. StockWatch.pl sprawdził, które spółki polecają maklerzy na najbliższe miesiące.

 • 21 października 2016

  Silny dolar i wyniki spółek kluczowe dla GPW, w grze PZU i JSW

  W piątek rano polskie indeksy zyskują na wartości i wyróżniają się na tle zachodnich odpowiedników. W skali makro warto zwrócić uwagę na kontynuację umocnienia dolara amerykańskiego, a lokalnie na rozpoczynający się sezon wynikowy spółek.

 • PZU ma rekomendację z 38 proc. potencjałem wzrostu

  Analitycy Trigon DM są zdania, że to dobry moment na inwestycje w akcje giganta ubezpieczeniowego. Biuro liczy na poprawę wyników w III kwartale 2016 r. i sowite dywidendy w kolejnych latach.

 • 19 października 2016

  Dzień z frankiem na GPW – gorąco na bankach, PZU i spółkach węglowych

  Polityka pozostaje kluczowym czynnikiem oddziałującym na ceny blue chipów. W środę w sejmie odbędzie się pierwsze czytanie projektów ustaw frankowych, a plany przejęcia banku Pekao dołują kurs PZU. Z kolei średnie spółki wspinają się na kolejne wieloletnie szczyty cenowe.

 • 10 października 2016

  7 ciekawych spółek na złotą jesień w portfelach maklerów

  Październikowe wzrosty na GPW idą w parze z kolejną falą wysokich rekomendacji. StockWatch.pl w oparciu o najnowsze raporty sprawdził, które spółki zdominują portfele maklerów w końcówce 2016 roku.

 • 07 października 2016

  Giełda w Londynie pręży muskuły, w Warszawie tanieją banki i PZU

  Rekordowo tani funt napędza giełdę w Londynie. W piątek indeks FTSE 100 rośnie o 0,71 proc., a do tegorocznego szczytu brakuje już tylko kilkunastu punktów. Na pozostałych europejskich parkietach sytuacja nie wygląda już tak dobrze, ale punktem zwrotnym mogą okazać się popołudniowe dane z amerykańskiego rynku pracy.

 • 05 października 2016

  Jest rekomendacja dla akcji PZU z wyceną 30 zł za sztukę

  Haitong Bank w raporcie z 5 października podtrzymał rekomendację kupuj dla PZU, ale zredukował cenę docelową akcji z 43 zł do 30 zł za sztukę. Względem bieżącej wyceny rynkowej daje blisko 9-proc. potencjał wzrostowy.

 • 04 października 2016

  9 spółek pracujących na sowite dywidendy za 2016 rok

  Żniwa dywidendowe już za nami i powstaje pytanie, czy świetne wypłaty z 2016 roku da się powtórzyć w kolejnych latach. StockWatch.pl sprawdził, które spółki będzie stać na wypłacenie dywidendy z ponadprzeciętną stopą.

 • Komentarz giełdowy: Szaleństwo na giełdach trwa

  Szaleństwo na giełdach nie ma końca. Większość rynków podczas wtorkowej sesji zaliczyło spore wzrosty, natomiast na rynku trwa szukanie wyższych stóp zwrotu, co wpływa również na zupełnie inne rynki.

 • Wzrostowy rajd na PZU i LPP winduje WIG20, w grze także Integer.pl

  We wtorek na giełdach w Europie dominuje zieleń, a spora część indeksów notuje ponad 1-proc. wzrosty. Bohaterami sesji w Warszawie są drożejące o blisko 5 proc. akcje największego polskiego ubezpieczyciela oraz rosnące o ponad 13 proc. walory lidera branży odzieżowej. 

 • PZU do 2020 r. na dywidendę przeznaczy co najmniej 50 proc. zysku

  Nowa polityka dywidendowa, zbliżona w podstawowych założeniach do poprzedniej, przyniosła ulgę akcjonariuszom PZU. We wtorek akcje ubezpieczyciela zyskują na wartości przy najwyższych obrotach na rynku.

 • 28 września 2016

  Komentarz giełdowy: Rekonstrukcja rządu bez wpływu na GPW

  Hucznie zapowiadana rekonstrukcja polskiego rządu nie odbiła się na notowaniach akcji na warszawskim parkiecie. W Europie trwa poprawa nastrojów po ostatniej wyprzedaży wywołanej niepewnością w sprawie jednego z największych niemieckich kredytodawców, natomiast Wall Street zachowuje się niespokojnie, pomimo odbicia cen na rynku ropy naftowej.

 • Ropa i Deutsche Bank w centrum uwagi rynków, w grze PZU i Energa

  W środę europejskie rynki akcji rosną na fali spekulacji o szykowanym planie ratunkowym dla Deutsche Banku. Pozytywny sentyment wspiera także odbicie na rynku ropy. Inwestorzy z niecierpliwością czekają na efekty spotkania producentów z OPEC i Rosji.

 • 27 września 2016

  Komentarz giełdowy: Deutsche Bank nadal ciąży giełdom

  Kolejny dzień, kolejne minima w notowaniach Deutsche Banku. Bank jest niemiecki, ale skala jego działania jest globalna, więc jego kłopoty udzielają się parkietom na całym świecie – również w Warszawie. Nic dziwnego, że warszawski WIG20 znów jest pod kreską. Ale są też dobre wiadomości.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com