X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wiadomości powiązane z: Polimexms

 • 21 lutego 2017

  Polskie indeksy wracają na szczyty, na fali Pekao, CD Projekt i 11 bit studios

  WIG20 w świetnym stylu wrócił ponad barierę 2.200 pkt., czyli niezwykle istotnego poziomu technicznego i psychologicznego. Z powrotu hossy korzystają też giełdowe misie, których indeksy ustalają nowe szczyty i są najwyżej od blisko dekady.

 • 20 lutego 2017

  Trigon DM spodziewa się powrotu JSW do indeksu WIG20 i awansu Kruka do WIG30

  Akcje Jastrzębskiej Spółki Węglowej powinny zastąpić akcje Enei w składzie indeksu największych spółek WIG20 podczas najbliższej rewizji indeksów Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, oceniają analitycy Trigon Domu Maklerskiego

 • Maluchy szaleją na pustym parkiecie, w grze Quercus, Stalexport i Rainbow Tours

  Nieobecność inwestorów z USA oraz pusty kalendarz makro skutkują flautą na europejskich rynkach. W Warszawie pozytywnym wyjątkiem jest indeks sWIG80, który rośnie o 0,7 proc. i kontynuuje tegoroczną ofensywę.

 • 27 stycznia 2017

  Inwestorzy szukają okazji w korekcie, w grze Integer.pl, Rafako i Sfinks

  Nieudany szturm na 2.100 pkt. posłużył jako pretekst do częściowej realizacji styczniowych zysków. Warto jednak zauważyć, że skala piątkowej korekty jest niewielka. Powrót WIG20 w okolice poziomu odniesienia to sygnał, że inwestorzy szukają okazji do podłączenia się do trendu.

 • 19 stycznia 2017

  Solidne dane z polskiej gospodarki wzmocniły WIG20, w górę Energa i CD Projekt

  Dane potwierdzające przyspieszenie polskiej gospodarki w grudniu ubiegłego roku poprawiły sentyment do akcji blue chipów. Indeks WIG20 dzięki ofensywie kupujących na kończącym sesję fixingu zyskał w czwartek 0,5 proc.

 • WIG20 niebezpiecznie blisko wsparcia, w grze Energa, Synthos i Polimex

  Indeks blue chipów rośnie dziś o 0,2 proc. i odwleka w czasie kolejną konfrontację z ważnym wsparciem na 2.000 pkt. Z kolei segmenty małych i średnich spółek walczą o nowe wieloletnie rekordy.

 • 13 stycznia 2017

  GPW spada przed werdyktem agencji ratingowych, w grze Polimex, PBG i Rafako

  GPW nie ma dziś szczęścia. W piątek trzynastego warszawski parkiet jest jednym z niewielu czerwonych punktów na europejskiej mapie rynków finansowych. Słabsza postawa polskich akcji to efekt niepewności związanej z decyzjami agencji ratingowych.

 • 12 stycznia 2017

  mWIG40 ustala nowe wieloletnie szczyty, na fali CD Projekt i Budimex

  Segment średnich spółek kontynuuje fenomenalny rajd i poprawia 9-letnie maksima. W tyle zostają warszawskie blue chipy, którym zaczyna brakować paliwa do dalszych wzrostów. Europejskim rynkom oraz dolarowi czkawką odbija się środowa konferencja Donalda Trumpa. Korzysta na tym złoto oraz waluty rynków wschodzących.

 • 07 grudnia 2016

  WIG20 rośnie trzecią sesję z rzędu, mWIG40 znów spada przez JSW

  Środowa sesja na giełdach w niemal całej Europie upłynęła pod znakiem kontynuacji rajdu św. Mikołaja. W Warszawie rynkowym outsiderem był segment średniaków, za co w największym stopniu odpowiadają mocne spadki na kursach producentów węgla. Testem sentymentu na europejskich rynkach będzie czwartkowa decyzja EBC w zakresie przedłużenia programu QE i ewentualnego tappering’u.

 • 25 listopada 2016

  Black Friday na warszawskiej giełdzie, gorąco na PGE, JSW i Polimeksie

  W piątek warszawska giełda kusi inwestorów tańszymi akcjami. Największe przeceny oferują duże spółki, w południe indeks WIG20 traci ok. 0,7 proc. Pod prąd po optymistycznych wypowiedziach ministra Krzysztofa Tchórzewskiego idą dziś reprezentanci sektora energetycznego.

 • Polimex-Mostostal w dół, zarząd chce emisji 150 mln akcji bez PP

  Bieżące potrzeby finansowe i trudności w zapewnieniu odpowiedniej wysokości gwarancji koniecznych do pozyskiwania i realizacji kontraktów skłaniają zarząd Polimeksu do przeprowadzenia olbrzymiej emisji akcji.

 • 24 listopada 2016

  Giełdowi eksporterzy tańczą z radości, w górę CD Projekt i LiveChat

  Dobra passa GPW trwa. WIG20 zamknął czwartą z rzędu wzrostową sesję. W centrum uwagi polskiego rynku są eksporterzy, którym słaby złoty znów dmucha w żagle. Po południu euro kosztowało 4,42 zł, a dolar 4,18 zł.

 • 16 września 2016

  Banki ciągną Europę w dół, w grze JSW, Pekao i Polimex-Mostostal

  Gigantyczna kwota 14 mld USD, jaką Deutsche Bank miałby zapłacić tytułem ugody za przewinienia sprzed wybuchu kryzysu w 2008 roku, przypomniała inwestorom o problemach europejskiego sektora bankowego. Z kolei w Warszawie obserwujemy doskonale znany z poprzednich sesji schemat: WIG20 spada, a segmenty małych i średnich spółek idą w górę.

 • 30 maja 2016

  Analiza fundamentów 8 ciekawych spółek budowlanych

  Branża budowlana już odczuwa skutki opóźnień w nowych przetargach z udziałem dotacji unijnych. Spółki z chudym portfelem zamówień mogą być wkrótce zmuszone do wywołania kolejnej wojny cenowej. StockWatch.pl sprawdził, jak na trudniejsze czasy przygotowani są czołowi reprezentanci sektora budowlanego.

 • 03 października 2014

  Giełda odreagowuje spadki, rośnie Polimex-Mostostal i Seco

  Przedpołudniowa część ostatniej w tym tygodniu sesji na GPW przynosi odbicie kursów większości akcji. Warszawskie indeksy wiernie naśladują ruchy swych zachodnich odpowiedników.

 • 30 stycznia 2014

  Wierzyciele Polimeksu-Mostostalu składają nowe wnioski o upadłość

  Dwóch kolejnych wierzycieli budowlanej grupy domaga się upadłości. W komunikacie Polimex podkreśla, że zgłoszone we wniosku wierzytelności nie zostały stwierdzone żadnym tytułem egzekucyjnym.

 • 24 stycznia 2014

  GPW ustawia się pod korektę w USA, w grze JSW i Polimex-Mostostal

  Amerykańskie indeksy od początku roku nie są w stanie ruszyć na północ, a wczorajsza sesja może być oznaką zniecierpliwienia inwestorów. Psuje to nastroje również w Europie. Przecenie poddały się polskie indeksy, ale wygenerowane ostatnio sygnały kupna wydają się być niezagrożone.

 • 16 stycznia 2014

  Wierzyciele Polimeksu-Mostostalu obejmą kolejną dużą emisję

  Budowlana grupa ma zielone światło na emisję 430 mln warrantów zamiennych na akcje. Nowe papiery obejmą wierzyciele po cenie 0,30 zł za sztukę. Tymczasem giełdowy kurs akcji krąży wokół 0,12 zł.

 • 07 stycznia 2014

  Kurs akcji Polimeksu-Mostostalu drży przed kolejną falą podaży

  We wtorek akcje budowlanej grupy tanieją o blisko 7,7 proc. W środę do obrotu giełdowego trafi kolejna duża transza walorów Polimeksu-Mostostalu. Inwestorzy najwyraźniej boją się powtórki przeceny z czerwca ubiegłego roku.

 • 12 grudnia 2013

  Polimex-Mostostal inkasuje kolejne miliony z wyprzedaży majątku

  Budowana grupa realizując program naprawczy sprzedała ostatnio kilka aktywów za blisko 60 mln zł. Jest to element realizacji restrukturyzacji uzgodnionej z wierzycielami spółki.

 • 04 listopada 2013

  Polimex-Mostostal sprzedaje aktywa za 110 mln zł

  W budowlanej grupie trwa żmudny proces restrukturyzacji. Jego najnowszą konsekwencją jest sprzedaż nieruchomości w Krakowie i Warszawie oraz zbycie udziałów w spółce zależnej. W poniedziałek kurs akcji Polimeksu spada o 1 grosz.  

 • 18 października 2013

  Polimex-Mostostal szuka ratunku w kolejnej gigantycznej emisji akcji

  W planach jest emisja akcji i warrantów subskrypcyjnych, obie skierowane do wierzycieli. Zdaniem analityków to negatywna informacja dla obecnych akcjonariuszy z uwagi na 46-proc. rozwodnienie.

 • 14 października 2013

  Polimex-Mostostal podpisał z wierzycielami kluczowe porozumienie

  Ostatnio bardzo nerwowo było wokół budowlanej grupy. Rzutem na taśmę spółce udało się dogadać z wierzycielami w sprawie kolejnego etapu oddłużania. W poniedziałek kurs Polimeksu wyrwał w górę.

 • 09 października 2013

  Kurs Polimeksu-Mostostalu ugina się pod ciężarem nowych problemów

  Problemy budowlanej grupy piętrzą się z dnia na dzień. Według najnowszych doniesień sąd nakazał spółce zapłatę 18 mln zł, a dodatkowo GDDKiA zażądała wypłaty 14 mln zł. W środę kurs akcji traci ponad 17 proc.

 • 07 października 2013

  Polimex-Mostostal do końca tygodnia musi przekonać wierzycieli

  Trwa wyścig z czasem budowlanej grupy borykającej się z problemami finansowymi. Tym razem stawką jest uzgodnienie warunków drugiego etapu restrukturyzacji. W poniedziałek kurs świeci na czerwono.

 • 01 października 2013

  GPW mozolnie odpracowuje spadki, w grze Ursus i Eko Export

  W ostatnim czasie rynkom ciąży polityczny pat w USA. Tamtejsze partie nie doszły do porozumienia w sprawie budżetu, co doprowadziło do zamknięcia większości placówek rządowych. Poza budżetem w październiku będzie toczyć się batalia o podniesienie limitu zadłużenia USA. We wtorek rynki próbują odreagować spadki, ale na GPW dominują niedźwiedzie nastroje.

 • Polimex-Mostostal ma czas do końca października na realizację umowy

  Kolejny raz wierzyciele wykazali się sporą wyrozumiałością wobec budowlanej grupy. Tym razem zgodzili się na przesunięcie terminu wykonania niektórych zobowiązań kluczowej umowy określającej warunki finansowania spółki przez banki oraz obligatariuszy. Kurs Polimeksu zyskuje we wtorek nieco ponad 6 proc.

 • 27 września 2013

  Jest innowacyjny pomysł na oddłużenie Polimeksu-Mostostalu

  W ramach części porozumienia z wierzycielami bank PKO BP chce stworzyć fundusz 35 nieruchomości budowlanej spółki. Ze sprzedaży jednostek Polimex-Mostostal mógłby uzyskać około 250 mln zł i dzięki temu zrezygnować z emisji nowych akcji.

 • 14 sierpnia 2013

  Rafako i Mostostal Warszawa rosną pod postępy w sprawie Opola

  Budowlane spółki wchodzące w skład konsorcjum odpowiedzialnego za realizację dużej inwestycji energetycznej w Opolu zyskują w środę kilka procent. Zwyżka to efekt nowego porozumienia w sprawie warunków wydania polecenia rozpoczęcia prac.

 • 13 sierpnia 2013

  Jest kolejny wniosek o upadłość Polimeksu-Mostostalu

  Atmosfera wokół budowlanej grupy jest napięta do granic możliwości. Do sądu wpłynął trzeci w ostatnim czasie wniosek o ogłoszenie upadłości Polimeksu. Kurs zachowuje zimną krew i utrzymuje się na poziomie poniedziałkowego zamknięcia.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com